Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
22. mar 2010

chrobi, a? je spokojný je?

siouxie
22. mar 2010

normálne som sa sama seba zľakla, že čo to za divnú tvár prišlo 😀 😀

vavenka
22. mar 2010

Siou 😀

Chrob no ved aj mne sa paci, len je mozne ze za ten cas sa mi nejake ine zapaci este viac 😀 skoda ze Lujza mi nepresla.....

siouxie
22. mar 2010

A Vanda je krajšia ako Lujza, uvidíš 😀 😝 😵

vavenka
22. mar 2010

Siou 🙂 tak v konecnom dosledku, ked uz bude Vanda v rodnom liste - tak bude najkrajsie na svete 😵 😵

Este pracujes, ci na dnes uz padla?

siouxie
22. mar 2010

vavi, šak to som myslela 🙂 😵

pracujem, len som bola hodiť sprchu. a ty? oddychuješ? ako je vlastne herec na tom dnes zdravotne?

chrobulka
22. mar 2010

ale jasne, len co po prvom dni, chapes...
plny emocii a nadsenia... snazim sa ho drzat pri zemi 😉

joj, tak sa mi nic nechce. unavena som ako pes. pojdem asi do vane a zalahnem.
senor ide za sportom... takze budem samickaaaa 😀

chrobulka
22. mar 2010

a nekritizuj Lujzu SIOU... ano?
😀 😀 😀 😀 😀 😀

siouxie
22. mar 2010

chrobi, mňa vaňa prebrala 😀 😎 budem tu strašiť dlhooooo 😀 počkám si na nell, ak ešte príde 🙂
nekritizujem, komštatujem 😀 😝

siouxie
22. mar 2010

aj konštatujem 😀 😀 😀

vavenka
22. mar 2010

No herec bol u lekarky, lebo mal aj tak naplanovanu preventivku - uz je bez teploty, bez zvracania, dostal nejake lieky na zaludok a lekarka povedala nech si z toho nerobi hlavu, ze je tu teraz nejaky virus, ale ze to trva tak den-dva......
Akurat ze je taky poslabsi troska, ale myslim ze uz v pohode, uz si aj na balkon zasiel dnes, takze to nebude az take strasne 😅

Mne dne je cely den tak vselijak, Vanda sa tlaci pod rebro, kade tade sa po celom bruchu dost bolestivo vyduva a hrozne ma pali zaha.... Niekedy fakt ani neviem ze som tehotna, a potom pridu take dni ako tento, ze si tehotenstvo uvedomujem az az 🙄 🙄 uz sa tesim co bude v noci 😖 Som dnes chcela pozehlit troska, ale nic sa mi nechce, akurat co som bola s kamoskou asi 3 hodinky na kafe a pomotat sa v obchodnom centre - inak som pred telkou a citam kade tade + obskakujem herca....

Dokedy chces dnes potiahnut? Inak mas vydrz, ja ked som s DP chodila konzultovat, moj profesor mi furt tolko nalozil - ze som uz potom nebola schopna robit nic 😀 ale tak v ramci konzultacii sme priamo u neho v kancli dost vela spolocne napisali.... Potom som uz bola jak vyflusnuta.....

chrobulka
22. mar 2010

ok, kUmstatuj dalej... 😠
ale este to budes raz lutovat 😀

a co mate s nellie nacate nieco? ze ju cakas?
pijete kukle? (= kujete pikle?) na tu akciooooo na zapade?

nellie_
22. mar 2010

ahojteeeeeee 😀 😀 😀 😀

nellie_
22. mar 2010

ja som unavena jak zbity pes... boli sme so svagrinami a vsetkymi deckami na chatke co si svagrina (blondina) kupila a oni sadili a ja som mala na starosti tie nase selmy.... 😀 😀 😀 stale ma len chceli nahanat, skoro som tam dusu vyplula a smiali sa mi ze som jak vila Amalka s tymi natocenymi vlasmi jak tam pobehujem 😀 😀 😀
ale super bolo, dobre som sa odreagovala... 😎 😎 aj ked smrdim jak carov cap lebo tam palili a budem si musiet moje amalkovske vlasy umyt aj ked boli umyvane iba vcera.... 🙄

a idem sa dostat do obrazu o com tocite... 😀

chrobulka
22. mar 2010

ahoj nell, tak si uz tu... a ja sa mozem vyparit, lebo siou na teba cakala, tak som sa ju snazila aj s vavou drzat pri zivote, kym prides 😀

siouxie
22. mar 2010

chrobi, šak vtedy na západe, potrebujeme termíny od nell (kedy nemusí skákať na manžela 😀 ).

čau nell 😀 😀 😀

nellie_
22. mar 2010

a ake mate terminy, nejak vas neviem docitat... 😀 😀 😀

vavenka
22. mar 2010

Cau Nell 🙂 smradoska 😀 😀

siouxie
22. mar 2010

vavi, tak dúfam, že sa vyspíš 😒 a hádam bude mať zajtra malé milé sloníčatko pokojnejší deň 😀 a na záhu si môžeš niečo aplikovať? 😕 Tak dúfam, že tie teploty a grcy už máte z domu prečo, lebo to by už len chýbalo 😖 ...

no, my sme mali ísť dnes do kina na premiéru Imaginária dr. parnassa, ale mám toho dosť, tak sme nakoniec nešli.
Mňa vždy konzultácia unaví, ale aj naštartuje, teda hlavne ak dopadne optimisticky 😀 .
Čo dnes dopadla, tak ma to nakoplo 😀 .
My tam spolu netvoríme nič, len docentka vymyslí ďalšie veci, čo treba dorobiť, takže najnovšie ma čakajú všelijaké konceptuálne mapy a modely problematiky. Budem musieť zapojiť všetku tvorivosť a fantáziu 😀 😀. Hmmm, vedela by som sa s tým serkať aj pol roka, keby bolo času 😎 .

siouxie
22. mar 2010

nell, tak slni navrhla 16., 17., 23. a 24. apríl... 😉

nellie_
22. mar 2010

cau vavi... 😀 😀 😀 no mam urobeny cinsky drdol nech to necitim. fuuuj 😖

siou nemam nic v diari ani na jeden den z navrhnutych uz aj doovulovana budem, takze mne vyhovuju vsetky 😀 😀 😀 😀

siouxie
22. mar 2010

ufff, to som si vydýchla, najviac ma trápila tá tvoja ovu (+plánované projekty okolo nej 😉 😎 ). Tak čo keby sme to zúžili na 23. a 24.? Ja sa 23. pôjdem zbaviť toho veľdiela a môžem sa vám venovať celú noc 😀 😀
bubli a spol... ako?

nellie_
22. mar 2010

a miesto ma byt ake???? 😉
sice mne to moze byt jedno sak mam soferku 😀 😀 😀

siouxie
22. mar 2010

miesto sme ešte nevymysleli, ale tak hádam niečo v tejto diere nájdeme 😀 😀 Ty máš nocľah, nepotrebuješ vaňu, že? 😀

shaarka
autor
22. mar 2010

neveriiiiiiim, vy sa fakt idete odhalit?
pretrhnut socialne siete a trosku si oplut tvare? 😀 😀 😀
(akoze ved stava sa, ked sa dvaja rozpravaju blizko seba)

siouxie
22. mar 2010

ideme sociálne sieti natrhnúť riť 😀

chrobulka
22. mar 2010

seruste... no vyborne, tak sme sa konecne dopracovali k nejakemu realnemu terminu.
len si budeme musiet dohodnut ukytovanie pre cezpolne...
ja mam k dispo jednu sedacku... ale sak dve by sa vyspali...
isto sa dohodneme. si myslim si 😉

spolubyvajuci vyrazil do ulic, zase som sama... nevaaaa
budem sucitit s nellie a pojdem vlasy umyt

siouxie
22. mar 2010

výstižné jak hovado v súvislosti s mojou dp 😀 😀 😀

nellie_
22. mar 2010

shaar 😀 😀 😀 😀

No siou s tym noclahom to nie je az take fajn.... 😒 segra sa stahuje az v juni a oni teraz byvaju u rodicov jej frajera a tam ozaj nemam kde spat... 😅 😅

lenocka84
22. mar 2010

16.4. mam poradnu v ziline 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre