Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
1. sep 2009

nastastie sa aj drahy vrati uz domov, tak bude veselšie aj doma, a v posteli.
chceme mimco stihnut do svadby,takže máme čo robiť.

tinika
1. sep 2009

tak ja uz padam opat na byt s večerou

lenocka84
1. sep 2009

oki,tak pekny vecer zelam
niekedy neskor,pa pa

anaxamon
1. sep 2009

cawte🙂)

lenocka84
1. sep 2009

anax ahoj
som tu sama
dnes sa nikomu nechce kecat

anaxamon
1. sep 2009

tak uz nie si sama🙂

my sme s muzom dnes cely den prespali....a to som chcela tie okna umyt, ale spat som sla o pol druhej co som vcera nejakym zazrakom nevedela sa utrhnut od netu, oci som mala potom ako angorak a spala som do pol dvanastej....a potom podvecer sme sli zas spat a vstala som pred pol hodkou 😀 asik telo vie co ho caka dlasie tri dni tak sa regeneruje dozasoby 😀

lenocka84
1. sep 2009

tak ono zase na druhe strane moja nemladneme, tak to treba brat na vedomie
ja som sla spat o 9tej,vynimocne,vstavala o 4:30 a bola som KO cely den,zobudila som sa na vrtanie nad hlavou,tak som vystrelila na rovne nohy.
skoro ma porazilo
a potom aby nebolo malo,taks om si dala prechadzku na peso,autom idem tak 8minut a peso asi polhodku,s kocikom a malym aby mi naaaahodou nebolosmutno
nakoniec sa este objavila mama,a tak z akupu namax hodinu boli 3.5hod
takze som total KO,a rano zase vstavam 4:30 ☹

anaxamon
1. sep 2009

pocuj nebyvas ty vedla nas? u nas dneska tiez zas vrtaju..asik tak kazde tri hodiny nejaku minutku, prve vrtanie bolo akoze obedny budicek....a to takto ide uz pomaly pol roka, furt tu niekto nieco preraba, ludia sa stahuju hore dole...dakedy az na neuverenie...

ja som dnes este von ani nebola a ktovie ci pojdem, muz je unaveny bo vcera mu pichli tetanovku a je dajaky vystaveny z nej...plus ho asik pichlo nieco do krku a zacina sa mu to zvacsovat dufam ze tabletka mu zabere bo nechcem zazit co dva roky dozadu 🙄

lenocka84
1. sep 2009

asi nie,nam robia strechu,a uz by ju mohli dorobit,bo vcera navrtali diery,a zo soboty co prsalo sa tam usadilo pod polystyren,a vcera mi to cele stekalo, cela stena nad oknami je zaliata,som utierala ako blazon pol dna vcera
dnes uz nastastie nic netecie.
tak som radsej sla vonku,bo ten hluk bol hrozny

anaxamon
1. sep 2009

juj tak to ked vam robia strechu to tu nebudes vedla nas 😀

ja som myslela ze sa pojdeme previest ale tak nic nebude uz a ono ani v kine nejde nic zaujimave, tak neviem co budeme vecer robit....

lenocka84
1. sep 2009

ja si uz ani nepamatam kde to byvate,a viem ze sme sa o tom bavili
ty si mi davala kontakt na zuzku?fotografku?

anaxamon
1. sep 2009

ja furt tam co mam v pase napisane🙂)) urcite ja som ti ho davala, sak ste sa este myslim stihli aj ist fotit vtedy, ak sa nemylim, vsak?

lenocka84
1. sep 2009

hej len som si nebola ista ci to bolo od teba
jasne ze sme sa dali fotit, krasne fotky
opat ju chcem poziadat o foto
a ked sa podari tak aj s bruskom, ak to pojde ako chcem

anaxamon
1. sep 2009

a od vtedy sa aj hoodne zlepsila, kukni jej nove fotky v prezentacii na msv alebo aj co ma na jej stranke, krasne krasne...

no na tehu fotky do buducna presviedcala aj mna ale ja to mam este daleko ale tak ak sa budem citit pohodlne preco nie, mojim snom su foteky v obilnom poli alebo v makovom poli...o takych snivam, alebo potome ste v slnecnicovom poli..kraaasa ale mozu byt aj pri slamovych baloch..🙂)))

lenocka84
1. sep 2009

videla som jej fotky, su super,
tak praxou sa clovek len lepsi
chcem s nou dohohnut zeby pomohla mojej svagrinej, ta uz ma atelier,len malo casu na fotenie a nikoho od koho by sa naucila
ale nasla som ju aj na facebooku tak snad sa ozve

a ehu fotky chcem urcite,velmi sa mi pacia
a tie v poli ako pises mozu byt super

anaxamon
1. sep 2009

svagrina ma atelier ale malo casu na fotenie? to je teda kombinacia co sa dnes malo vidi, maloktory fotograf ma v dnesnej dobe atelier...teda myslim ti co sa zameriavaju na svadbu...snad len ti co to robili uz dlho pred tym nez vypukol ten strasny svadobny biznis osial pred styrma rokmi 😀

lenocka84
1. sep 2009

ona chce fotit deticky,nie svadby
ale tym ze ma maleho syna nejako nestiha

anaxamon
1. sep 2009

aha to si neupresnila, tak to hej to sa atelier sikne🙂))

lenocka84
1. sep 2009

tak uvidime
opytam sa jej
kde su dnes ostatne baby?
nejako sa im nechce

monika0001
1. sep 2009

dočítavam.....

dzou
1. sep 2009

ahoj moni no co ako ty?

lenocka84
1. sep 2009

monika len ciiitaj ciiitaj ale aj pis 🙂

monika0001
1. sep 2009

neviem co mam pisat.. oči ma už druhý deň bolia... jaaj..
Ale musím sa pochváliť... je mi super... 😀

dzou
1. sep 2009

hej? nejake novinky? ja nic zatial ani sa mi nechce o tom pisat, lebo tento cyklus je blaaaaaznivy ale tak v skratke ... som 32DC, rano trosku spinenie ale mrcha nikde, ale test neg a teplota dole takze cakam ju kazdu chvilu...

monika0001
1. sep 2009

pochváliť som sa pochválila tým, že mi je super..... 😉

flamenga
1. sep 2009

mne teda nie je super ani náhodou 😠 je mi na prd a sama neviem z čoho.... 😢

dzou
1. sep 2009

baby hlavu hore teda onicka uz ma 😀 😀 😀

lenocka84
1. sep 2009

no pekne
dzou mne to zatial vyzera ze aj ano,prvy test sice neg. druhy poz. tak uvidime
v pondelok sa dozviem viac
idem na ultrazvuk,aj ked si nemyslim ze to ma nejaky vyznam
ale uvidime

monika je fajn ze ti je super,a dovod ze ti je super je aky?

monika0001
1. sep 2009

som oddýchnutá veľmo, veľmo.... a povedala som si, že sa nebudem na to tak upínať... a tak je mi fajn....

flamenga
1. sep 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/21e692 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre