Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
30. sep 2009

anax to ze mi narastli cicky je pre mna hroza a nie radost, takze ziadne pamatanie si 😖

lauritka
30. sep 2009

nellie a co myslis, co je u nas prave v tv 😀 tak sa motam tu, idem asi kuknut nejaky serial online. ja futbal nemusim 🙄

nellie_
30. sep 2009

lenoc ty si asi aj pred tehu patrila k tym co maju lepsie vyvinute pluca co?? 😉

vzdy to je tak ze kazdy chce co nema.. mne by nevadilo keby sa mi troska zvacsili - na strednej som mala traumu ze mam len stipance od komara.. 😅

anaxamon
30. sep 2009

nell presne tu som myslela co ma to mile heslo🙂)))

leni a co hovori na tento priznak priatel,hm?

nellie_
30. sep 2009

lauri aj ja som si chcela pustit nejaky serial online ale drahy nechal v aute sluchatka a v pyzame sa mi von nechce.. 😅 ja si asi pojdem citat daco... a objavila som ze do serialov online pridali moj milovany serial v case puberty - Dawsnov svet 😵 😵 😵 to by som si rada znova pozrela...

ale teraz ficim na seriali Big bang theory.. 😀 😀

lenocka84
30. sep 2009

nellie uz teraz taham na 4, co to bude po tehu a kojeni?? bojim sa, nechcem, ide ma z toho porazit

lauritka
30. sep 2009

nellie tak to budeme sexy v tehu nie ? 😝 ked nam narastu aspon na C 😀

nellie_
30. sep 2009

anax dneska mala cica hackovany pulovrik.. a bol u nej auditor a ona sa vzdy tak ponad neho naklana ked on sedi za jej PC a ja sa smejem ze mu robi bradavkovu masaz plesiny... 😀 😀 😀

nathali
30. sep 2009

skoda ze sa prsia nedaju rozdavat ta co ich ma velke by nam menej vyvynutym mohla kusok dat 😀 ako moja kamoska ta je po porode a rada by mi kusok dala ale stale nevieme ako to spravit 😅 😀

lenocka84
30. sep 2009

anax on si uz zvykol,ine mu neostava
ked sme doma sa mu paci, ale vonku je nerad ked niekto kukaaaa 😎

anaxamon
30. sep 2009

no nahodou nell ja som so svojou velkostou c spokojna, k mojej postve akuratne 😀 😀

nellie_
30. sep 2009

lauri jasne ze budeme sexice.. moj sen je mat ich totalne pevne pri sebe a tu povestnu medzeru medzi nimi vo vystrihu 😀 😀 😀

lauritka
30. sep 2009

Ja som konecne dopozerala SCRUBS. ( o lekaroch ), tak sa mrknem na ten bing bang, mna bavia viac take komedialne somariny 😅 ale aspon sa clovek pri tom odreaguje.

lenocka84
30. sep 2009

nathali vybav kedy a kde a darujem

nellie_
30. sep 2009

lauri tak big bang je totalna odreagovacka.. ja sa pri tom rehocem totalne nahlas.. 😀 😀 😀
a tiez mozem lekarske serialy 😉

leni to je jasne ze sa mu nepaci ked nad tebou slincu ini chlapi... 😉

anax - ved uz aj ja som vcelku spokojna odkedy som zacala po puberte nosit "pušapky" 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

tak nell neviem ci som si este nekupila doteraz dobru podprdu alebo ich mam zle narastene ale este nom nikdy medzeru nedosiahla..ani s korzetom...asik treba na take viac ako c 😀

shaarka
autor
30. sep 2009

joj baby, tak ja neviem, mne sa vidi, ze sa to dalo prezit, podprdy mam aj D, ale prisaham, fakt nevyzeraju na D, lebo ja mam len velky chrbat, aj hrudnik, tak idu viac do plochy, neodstavaju, tak sa dalo chodit a bez 😀

a pamatate si paguolovo leto? serial

nellie_
30. sep 2009

anax vidis to a uz som ti tu sebadôveru nahlobila 😀 😀 😀
leni ty ju asi mas co?? myslim tu medzeru 😎 😎

anaxamon
30. sep 2009

lauri ja nedokazem spedovat program cez pc, ja radsej nahravam v tv ale ja milujem zas kriminaky takze to je uplne nieco ine

lenocka84
30. sep 2009

anax tak ja mam medzeru vzdy ked nechcem 😀 ale vela robi podprda aka je,

shaarka
autor
30. sep 2009

jaku medzeru? 😕

nellie_
30. sep 2009

shaar ze neodstavaju 😀 😀

paguolovo leto si nepametam... 😅 idem googlit 😀

lauritka
30. sep 2009

neliie este sa do ta doclieit PUSh-upkou. Neviem ako vy, ale ja ich mam vzdy po ovulke take naliate, skoda, ze potom splasnu 🙄

lenocka no muzi to velmi radi nemaju, ked na vlastnu zenu pozeraju ini muzi ale ver mi,ze v kutiku duse su hrdi ze ju obkukuju 😉

anaxamon
30. sep 2009

nell a vies ze nie? po medzere netuzim, vzdy som rada ked mi podprda drzi vsetko pokope a nevylieza z nej nic 😀 😀

nellie_
30. sep 2009

shaar no taku tu medzeru ze ked mas vacsi vystrih tak mas ceciky totalne tesne pri sebe 😀 😀

ja ich mavam naliate pred mrchou niekdy aj o jedno cislo.. vtedy chodim vypnuta a vysponovana jak prutik a uzivam si to 😀 😀 trva to len 4-5 dni 🙄 😀

anaxamon
30. sep 2009

lauri neviem si predstavit ze si dam na svoje cecka este pushupku 😀 😀 kokso to by teda uz fakt daco zacalo vyliezat 😀

lenocka84
30. sep 2009

babenky moje idem ja do hajan bo som ko system, a treba este aj sprchu
drahy sa teraz stara a kazdy vecer poctivo natiera brusko, a prihovara sa krpcovi, blazon co?

nellie_
30. sep 2009

anax - mudro 😉

inak hej podprda musi hlavne super sediet.. ja nemam rada ked niekto ma podprdu evidentne malu a na chrbate jej slanina prekryje cele zapinanie tak to ma vrezane.. 😀 😀
to urcite vtedy jej cicky sa modlia - "vypusti nas vooooooon" 😀 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

leni tak bru noc prajem a nie nie je blazon, nahodou je to mile 😵

shaarka
autor
30. sep 2009

hehe, dobra debata - takze nie medzera, ale ciarka, zarez, ze? 😀 😀
tak ja nemam, ani sa velmi neda 😀
idem sa natiahnut, este sem nakuknem. dnes hadam aj tu 20tis. prekrocime, co? 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre