Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
6. nov 2009

bubli asi porozmyslam nad nejakym domacim receptom, viem co mi zabera na nadchu, tak to skusim aj na hrdlo, a to domaca slivovica a ak nezabere, tak potom budem skusat mlieko med maslo a vajicko, alebo potom aj tu stavu z cibule skusim, lebo byt koli kaslu takto hlasovo indisponovana si moc dovolit nemozem

jediny najlepsi a najvhodnejsi adept na atestaciu z gyndy je tu shaarka 😵

vavenka
6. nov 2009

Caute, som si dnes trochu dlhsie pospala 🙂

Shaari drzim prst k tym antibiotikam 😒

bublinka11
6. nov 2009

Tak Shaarka to je jasne...ta by mohla davat niektorym gyndosom skolenia 🙂
No tu slivovicu ti tiez schvalujem, daj si ju do horuceho caju, dobre sa vypotis potom.
A na hrdlo, mne jednoznacne klokatanie odvaru zo salvie. To vzdy zabralo!

anaxamon
6. nov 2009

bubli nieeee do caju nieee...a potit sa nechcem, teplotu nemam takze to nepotrebujem...inak ja som strasne hakliva na pridavky v caji, neznesiem tam nic ani cukor ani med ani citrom a s rumom pijem len veelmi vynimocne na svahu 😔 takze si radsej lognem cistej slivovice na vypalenie cervika 😀 😀 o tej salvii mi uz aj mamina hovorila tak mozno to skusim, alebo este skrupinky z vlaskych orechov skusim, teda caj z nich...

len kto doma uprace, navari, opere a ozehli ked ja budem zadok vyvalovat 😲 😀

bublinka11
6. nov 2009

Shaari davaj predbezne info, ci si O.K...
No mne ked je zle a to mi byva hlavne, ked mam silnu nadchu 🙂 , tak mi je jedno, ci mam upratane, drahy musi nieco navarit a pranie a zehlenie vtedy vobec nepoznam 😀
Vidis a ja tie skrupinky z orechov zase nepoznam!

anaxamon
6. nov 2009

uz ale viem ze ak sa budem dobre citit, co upeciem 😝
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19644

nellie_
6. nov 2009
lenocka84
6. nov 2009

nellie no pekne, sikovna si
ja som bola kvakat so svokrou, a teraz som dosla k pc

nellie_
6. nov 2009

mnam ale tie satôcky vypadaju super.... 😵 😵 😵

shaar - super... 😉

ahoj vave... 😵 😵

bublinka - inak nie si sama komu postkoitalny test nerobili.... 😅 ani mne nie.. ale to je zas moja chyba, lebo doktorka ma uz cely tento rok posiela do CAR-u, ze tam mi ho urobia ale nam sa zatial nechce ist este do ziadneho centra.... 😅

anaxamon
6. nov 2009

bubli tak hej ale nie vzdy je akurat doma ked som ja chora, ten moj...

nell teda karfiolova konecne? 🙂))

leni a dobre ste si pokvakali?

lenocka84
6. nov 2009

anax ja nastastie mam dobry vztah so svokrou, takze som kludna
ona vari obed,a ja som len pocuvala a kecala s nou
takze pohodicka

nellie_
6. nov 2009

inak ku tomu domacemu receptu na kasel.. u mna je osvedceny tento - uz som ho sem raz tusim niektorej davala.. - nakrajat na drobno cibulu a cesnak, pridat majoranku a zaliat medom.. dat to do pohara od vyzivy, zavriet vrchnakom aby nebol smrad v celom dome.. a potom tu stavu co to pusti si davat velkou polievkovou lyzicou....
anax mne to vtedy zabralo ako jedine na ten môj kasel co som mala z neho svalovicu az... 😅

bublinka11
6. nov 2009

No Nellie, ty si pohrdla mojim receptom 😲 a radsej varis taky bezzemiakovy 😀 😀 😀
No mna este nikdy do CARu neposielali, ale teda na tento test by som asi sla...

puma.sue
6. nov 2009

ahoj leni, uz doma z potuliek po slovensku alebo sa hlasis odniekial z daleka? 😉

ste si riadne svihli dneska, nemam cas vas docitavat...

nellie_
6. nov 2009

bubli - chcela som vyskusat daco ine.. taku podobnu ako si ty dala robievavame... 😉
a ja som dala zemiaky aj do tejto.. a aj mrkvu - nechcela som nechat toho karfiola varit sameho 😀 😀

lenocka84
6. nov 2009

puma ahoj
zatial sa hlasim z PP

nellie_
6. nov 2009

pumi mrkni si aspon o stranu dozadu moj recept co som dala... 😉
na super kuracie rezniky... 😉

bublinka11
6. nov 2009

No dobre Nellie, odpustam 😀 a kuknem este raz ten recept, podla ktoreho robis, mozno skusim aj ja 🙂
Nie je v tych tvojich reznikoch moc citit vajicko?

vavenka
6. nov 2009

aaa ja dnes asi vyprazim klasicke kuracie cecky, som to nejedla ani nepamatam, obycajne rezne z kurata 😀 😀
Vcera som tolko tej karfiolovje navarila, ze tak do nedele mame polievku 😉 ale vyborna je, Nellie ja som do tej prvej varky na mixovanie dala aj 3 zemiaky a jednu velku mrkvu a tak zmixovala, tiez je to ok 😅 😅
Anax hmm tie satocky vyzeraju super, my sme nakupili tie zaviny v lidli, tak mozno aj ja dnes budem "piect" 😀

lenocka84
6. nov 2009

vav vyprazane???? beeeee, radsej prirodne zdrave

shaarka
autor
6. nov 2009

joooj baby, dakujem za kompliment, je to sranda, take vedomosti, ale kazda z nas nieco vie - hlavne nieco, cim si presla 😵 nastastie na atestaciu to nie je 😀 😀 😀
zatial som ok, pre istotu som zjedla este vifonku a teraz si dam obed 😀
pozeram, ze krafiol je v kurze 😀

vavenka
6. nov 2009

Lenoc - nieje nad nezdrave jedla 😀 😀

nellie_
6. nov 2009

mnam rezneeee 😎 😎 😎

bubli, vobec tam tie vajcia necitis ved si zober ze to je na 1kg masa.. 😉 ono to ma taku super zvlastnu chut.. fakt skuste a uvidite... 😎

vave aj ja sa chystam na lidlacku strudlu zajtra.. 😀 😀

vavenka
6. nov 2009

Nellie 🙂 budeme vychytene pekarky po okoli, len nesmieme prezradit "tajny recept" ze Nelliene zaviny 😀 😀
Inak tieto lecove rezne som uz jedla, kamoska ich robieva na oslavy, je to relativne lacne, lebo z kila masa urobis milion reznov... Chutovo vyborne, len trochu mastne, ale sak to su asi secky rezne 😀

nellie_
6. nov 2009

vave veru "tajomstvo" receptu na zavin musi zostat zachovane 😀 😀 😀

ja davam tie rezne na servitok odsat... 😀 😀 ja tak davam skoro vsetko a potom sa mama cuduje ze preco mam taku nadmernu spotrebu kuchynskych papier. utierok 😀 😀

idem hadam povysavat a vyprontovat aspon budem mat zajtra pokoj

flamenga
6. nov 2009

baby 2.12. idem k Dankovčíkovi na ten ultrazvuk na vývojové vady... to bude 12tt+5... je možné (teoreticky 😀), že by som sa už dozvedela "približne" pohlavie arašidka? 😅

vavenka
6. nov 2009

Flam ultrazvuk ti bude robit Mudr. Muranska, ja som sa jej pytala tak isto, ona vravela ze pohlavie az tak v 15tt 🙂 aj ked mne moja gyndoska zahadne hadala uz teraz, v 14 tt 😀 😀

shaarka
autor
6. nov 2009

flam, mne 12tt+3 nebolo vidno a 13tt+4 bolo.

flamenga
6. nov 2009

škoda ☹ 😀 ozaj, aká je tá doktorka? Čítala som na nete, že tieto ultrazvuky na vývoj. vady už nerobí Dankovčík, ale nejaká lekárka, ale veľmi veľké chvály som sa na ňu nedozvedela... bola príjemná? Povysvetľuje, či je to také vyšetrenie ani obraz ani zvuk? 😒

vavenka
6. nov 2009

Flam, ja som s no bola spokojna, poukazovala, povysvetlovala, popocitala prsty na ruckach, ukazala mozog, zaludok, srdiecko, pustila na hlas ako bije, bolo to ok....
Myslim ze ked bola Shaarka tak nemala az taku dobru naladu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre