Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
6. nov 2009

a robí sa vnútorný ultrazvuk alebo už cez pupek?

vavenka
6. nov 2009

Flam mne robili cez pupek....
Myslim ze do 12tt sa robi zo spodu, potom uz len zhora, aj ked niekedy sa stane ze aj po 12tt sa este robi zdola, ale sak to je uplne jedno 🙂

lenocka84
6. nov 2009

vav a ja budem len 10tt+3d ked budem mat NT, to ho potom ako bude robit? 😖

flamenga
6. nov 2009

lenocka no gate dole 😀

vavenka
6. nov 2009

Ale sak to je uplne jedno ci zhora ci zdola 🙂

flamenga
6. nov 2009

ešte mám otázku.... je možné, že sa rozťahuje panva 😲 a bolí to? Ja som sa dnes celú noc budila na to, že ma bolia kĺby jak je panva, som skoro umrela.. na jednej aj druhej strane.... 😨

vavenka
6. nov 2009

Flam no na 9tt dost skoro 😕 ja netusim, ale mozne je secko 😅 😅

anaxamon
6. nov 2009

tak dnes z liecenia sa moc nebude, bo pojdem necakane k deturencom...takze slivovica bud na spanie alebo az zajtra 😀

shaarka
autor
6. nov 2009

anax, no len aby! 😀 😀 😀
flam, panva? to sa mi zda dost skoro 😀
no na mna trikrat prijemna nebola, ale ja sa uz necudujem, asi nejk divne posobim na ludi... mne toho vela nevysvetlila, obcas nieco hlesla, ale zeby pocitala prsty, alebo mi ukazala zaludok, to teda nie.
a UZV mi robila vaginalne, lebo mam vela tuku na bruchu 😀

vavenka
6. nov 2009

Anax slivocka na spanie je super 🙂

anaxamon
6. nov 2009

shaar ako to myslis ze len aby? aby co? hm? 😀
vav tak ti zajtra podam hlasenie ze ci bola super na spanie, ak si ju druzgnem

shaarka
autor
6. nov 2009

ze co len aby? no ze jak si pisala, ze z liecenia nic nebude... no len aby! nieze bude okolo deticiek poskakovat anaxamon vlacnym krokom pochodovat a pospevovat si 😀

anaxamon
6. nov 2009

shaar no ale nic ine mi asik nebude ostavat, ak chcem aby som koli vlastnej necinnosti nepocula nic ine len plac a krik... 😎

uz zacinate nakupovat vianocne darceky?

flamenga
6. nov 2009

no by ste sa divili, ja už mám nafuknutý pupek jak poniektoré až v 14tt, čo pozerám albumy 😀

ale nie... to ja len tak uvažujem nahlas 😨 tak potom ma chytá reuma alebo čo.... lebo ma to bolí aj teraz cez deň a nie je to nič príjemné 🙄 v noci som nemohla spať ani na jednom ani na druhom boku tak ma to bolelo.... a na chrbte tiež nemôžem, lebo ma napína, takže to bola krááásna noc 😀

bublinka11
6. nov 2009

Flam to je uz na invalidku 😀 ale nie...ja budem 3x horsie na tom, ked budem tehu, mna aj dychanie bude boliet 😀
A ja sa chystam na tie darceky kazdy tyzden, ale zatial mi to akosi nevydalo...nemam ani napady 😖

nellie_
6. nov 2009

flam to ty aby si spala bud po stojačky alebo zavesena dole hlavou... 😀 😀 😀 ale to by si asi grcala tiez 😀
no mate to vy tehule tazke teda... 😅
ale je to super, ze je vas tu tolko aspon ma potom raz nic neprekvapi a budem na vsetky tehu priznaky pripravena 😀

anay a nenakazis deti? mne tiez volala svagrina nech dobehnem ze sa pojdeme s malym prejst.. ale jelikoz som takato nachcipana a ona je tiez tehula tak to tam nechcem ist...

nellie_
6. nov 2009

no a tie darceky.. ach jo.. najhorsie bude vymysliet ja nemam ani sajn co komu kupit.... 🙄

anaxamon
6. nov 2009

nell nie som nascipana v pravom zmysle slova, len proste mi furt nieco vadi v hrdle, som zachripnuta a drhne ma ako kona....

ja uz mam vsetky darceky vymyslene az na maminu a svagra, ale svagra ma na starosti manzel, musi mu nieco vyymsliet

flamenga
6. nov 2009

nellie 😀 😀 😀 tak tak, žiadna PN od nového roka, dám sa rovno na invalidný dôchodok 😀

anaxamon
6. nov 2009

ste uz vsetky pospali ci kde ste sa schovali?

bublinka11
6. nov 2009

Ja som uz tu 🙂 zabudla som na dnesny zavazok, ze som nastvana na kolegynu a nepracujem...esteze som si spomenula 😀 😀 😀
No a darceky, uz mam pre mm vymyslene, ale nie vsetky. Ked on nie je na materialne veci a zase seba vecne balit do skatule ma nebavi 😝 😝 mamine vobec netusim a tata je na oblecenie, on si vraj nevie sam kupit, tak take volaco.

bublinka11
6. nov 2009

No damy uz vikendujeme??? Nikto nikde...tak idem aj ja z prace, papa zatial 🙂

flamenga
6. nov 2009

jaaaj baby, akú "mňamku" som si teraz urobila.... cestoviny z vifonky s kečupom 😀 🤐

shaarka
autor
6. nov 2009

ahojte, tak som tu.
hlasim prazdny zaludok. o druhej to prislo na mna, prave ked som sa chystala ku kamoske 😖 nikomu to neprajem, ten pocit, ako keby ste si isli vyzvracat nielen obsah zaludka, ale aj pluca a creva 😖 volala som s Dr., nenasadi mi uz ziadne ATB (zeby ziadne ine neboli neskodne pre babatko?) a musim sa len cajikovat a kupit si urinal. haha. ako keby som to doteraz nerobila.
ale aspon som sa poucila - a uz nikdy nikto do mna penicilin nedostane 😠

flamenga
6. nov 2009

shaarka 😒

janocka
6. nov 2009

cigaretka5 • Dnes o 16:57
Ahojte dievcata
dovolim si zalozit tuto temu s jedinym cielom. POmoct vsetkym zufalym kockam, ktore sa roky snazia a nedari sa. Nepoviem vam pribeh o uspesnom otehotneni, alebo tehu zazraku. Chcem vam len povedat aby ste boli v poho aj kde ste zasa dostali mrchu a vam idu slzy do oci lebo ste si mysleli ze tento krat to uz vide, Podakujte za nu, vase telo pracuje ako ma a priroda vie preco ste neni tehotne teraz. Netlacte na pilu a teste sa z kazdeho dna aj ked nemate tehu brusko alebo netlacite pred sebou v kociku vasho drobceka. POdobne ako vy tiez som dva roky usedavo plakala ked prisla mrcha presna ako hodinky, a teraz som za nu rada. Viem ze som OK a ze moje telo sa cisti. Nestracam optimizmus ze raz budem mama, ale kym sa tak stane mam zazit este kopec veci len s drahym , kamaratmi a priatelmi, tak ako vy kocky, tak si to uzivajte a nedepkarcite sa zbytocne . Vsetko co sa deje ma svoj zmysel a vela z toho vieme v hlave ovplyvnit.
Tak vela krasnych tehu aj netehu zazitkov 😎

flamenga • 9tt • Dnes o 17:04
🙄 😔

cigaretka5 • Dnes o 17:08
neushlasi so mnou? alebo?

shaarka
autor
6. nov 2009

flam, to si to skvele zdrave korenie vyhodila do kosa?? 😀
a co, len kecup a nic?

shaarka
autor
6. nov 2009

cigaretka, vitaj u nas, pozri si prvu stranu tejto temy, tak nejak som to myslela aj ja - ako si to ty napisala 😵
a napis nam nieco o sebe 😉

vnouckovci
6. nov 2009

Ahojky, také bych chtěla být taková optimistka, jako vy. Ale když vám roky utíkají, máte vypotřebované všechny pokusy KET a musíte při každém pokusu čekat na dárkyni vajíček, tak ono toho optimismu do života moc nezbývá.

shaarka
autor
6. nov 2009

vnoucik, ahoj 😵
tak jasne, ze toto uz je trosku iny level.
ale tu nejde o to, kto si kolko toho prezil, kto je "viac" lebo uz si preskakal viac - tu sa chceme podporit tak navzajom. snazime sa pochopit jedna druhu. teda si myslim. niekedy to ide lahsie, niekedy tazsie 😀 😝
i ked na druhej strane celkom chapem, ze pri tolkych neuspesnych KET a s darovanymi vajickami to musis mat sakra tazke.

aku mas diagnozu, ze uz nemas vajicka? alebo ste to pre zmenu skusili s darkynou?
a kolko mas rokov?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre