Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
21. dec 2009

tak dík, shaari 😀 😵

shaarka
autor
21. dec 2009

baby, tie XXXove, aj vy mate pocit, ze nie je mozne, ze 30tka na krku? ze proste to je nejaky omyl v rodnom liste? 😀 keby mi niekto povedal, napr. nasi, ze si to cele vymysleli, lebo mali nejaky vazny dovod, tak im aj uverim, ze mam este len 27 😀 😀

siouxie
21. dec 2009

shaari, ja som s tým nemala vôbec problém, pre mňa sú to len nejaké čísla 😀 . Jediný súvis, ktorý ma vážne tlačí je práve s bábätkom 😀. Ako, jasné, že sa cítim stále tak na 25, ale zase v niektorých veciach o dosť staršie. Hlavne to vidím v škole, ja tie moje skúsenosti už nevymažem, aj keď ich občas pri mojich spolužiakoch potláčam. 😀 😀

vavenka
21. dec 2009

Shaari kazdy si sam urcuje, kedy to je idealne 🙂 a ja si myslim ze aj existuje idealny cas...
Presne ako pises, dokoncit si skolu, dospiet, mat nejake to financne aj rodinne zazemie.... Ja naprikad dost nerozumiem parom, ktori sa miluju, maju 22 rokov jeden aj druhy, su tretiaci na vyske, byvaju na intraku, zivia ich rodicia a chcu babo......To je podla mna nezodpovedne.....Ako jasne - popisala som extrem, ale chcela som tym naznacit ze hoc aj idealny cas mozno nebude nikdy, ale tak je isto je cas, ktory je viac alebo menej vhodny....
Siou 35ka je este v pohodeee, ale tak sup sup dohovorit potom v marci, nech sa vajko neondeje a necha sa oplodnit 😀 😀
Ja karieru az tak neriesim, este by som chcela v ramci studia spravit jednu statnicu, ale tak uz sa k tomu dokopavam 5 rokov a este furt nic 😀

siouxie
21. dec 2009

vavi, no veď práve, ja teraz radšej študujem, ako pracujem. Normálne rozmýšľam, že pôjdem na tretí stupeň štúdia. Tak v tomto som mentálne veeeeľmi naopak 😀

Budeň musieť asi vážne dohovárať skôr spermošom, lekár sa vyjadril, že na 90 percent je to ich chyba. 😀 Jednoducho majú vadné info (a to máme základnú genetiku, našťastie, ok). 🙄

lenuska85
21. dec 2009

Tak do tejto temy sa velmi nechytam 🙂 Ale kludne sa bavte, si to aspon precitam 😀

siouxie
21. dec 2009

lenuš, podľa čísla si asi rovesník môjho bračeka 😉 . A o desať rokov mladšia odo mňa 😀 Presne ako moji spolužiaci 😀 😀

vavenka
21. dec 2009

Lenuska ale tak aj ty si snazilka, myslis ze existuje idealny cas na potomka? 😉

lenuska85
21. dec 2009

Ved prave preto Siou sa nechytam vasej momentalne temy 😀 Ale v pohode, ja sa niekde chytim 😀

siouxie
21. dec 2009

áno vav, existuje. Lenuškin 😉 😀

siouxie
21. dec 2009

Leni, tak to som tým nechcela povedať, práve naopak. Chlapa by som pri sebe nezniesla mladšieho (aspoň kedysi, teraz už s tým veľa nenarobím 😀 ), ale kamarátov a kolegov mám väčšinou v tvojom veku 😀 😀

vavenka
21. dec 2009

Ach tie roky narodenia, moj brat je narodeny 1984, to som uz ja sa chystala do skoly, a furt mi pride ako zasros, moj maly brat 😀 😀

Siou 😀 😀 😀

lenuska85
21. dec 2009

Vidis Vav, uz sa chytam 🙂
Myslim si ze neexistuje, lebo vzdy ti nieco chyba k idealnemu casu na babatko. Ked som bola mala, myslela som si ze babo budem mat vtedy, ked si kupim byt, budem vela zarabat a nebudem mat ziadne problemy. Vsetko bude idealne. Ale teraz viem, ze sa to neda. Takze preto sme si povedali s MM, ze uz nebudeme cakat na idealny cas, lebo sa nedockame 🙂
Ale prisla ponuka na odkupenie bytu v ktorom byvame, takze predsa len este chvilinku pockame 🙂

shaarka
autor
21. dec 2009

hehe, vavi, ved ja viem, ze tak to je... ale malokedy sa stretnes pripravena s vhodnym darcom v tom idealnom case 😀 nastastie su take vynimky, ktorym mozme len zavidiet... alebo nie? 😅
to uz je v podstate jedno, sme dobacovali tak, ako sme dobacovali a myslim, ze sme vsetky tri vaicmenej spokojne 🙂
samozrejme aj dalsie (mladsie) pisatelky do fora 😀

vavenka
21. dec 2009

Ale presne ako pise Siou, nemyslim to v zlom, mam len par kamosiek rovesnicok, ostatne su vacsinou mladsie baby, a vychadzame spolu perfektne 😉

siouxie
21. dec 2009

Leni 😉 🙂

Vav, no a to si zober, že ja som vtedy už bola piatačka 😀.

Jéé, ale musím sa vám pochváliť. M. aj brácho sú na FB (ja nie) a včera sme si všimli, že sa bráško pridal k Mám super sestru! len tak sme ho šmírovali, čo má nové na FB. Nebudem sa tváriť, že ma to nepotešilo 😀 😀 😵

monky1
21. dec 2009

caute, ako?

ja nedobre, som na ATB....doki ked ma videl, zalomil rukami a prevratil ocami 😀

lenuska85
21. dec 2009

Baby ved ja som netvrdim, ze to myslite v zlom. Ani som to tak nezobrala. Ved nemozeme byt vsetky rovnake. Boze to by bola nuda 🙂
A myslite si existuje idealny vek na babo? Moja mama bola tehotna v 19 tich a jej rovesnicky podobne. Ale vela ludi mi hovori, ze mam na babo este cas. Vy ste starsie ako ja, myslite si ze 25 je na babo malo?

siouxie
21. dec 2009

monky 😨 😕 ☹ to ma mrzí. A je ti stále blbo?

vavenka
21. dec 2009

Shaari jasne, ja som spokojna.... Mne to prislo v idealny cas v ramci moznosti - hlavne co sa prace tyka, a ty tiez, vsak?
Inak sa vam musim priznat: som teleonovala s byvalym (mame spolu korektny kamaratsky vztah, aj ked sucasnemu to zrovna na nos nevesiam), a povedal mi, ze bol u svojej mamky a ta mu nakladala, ze skoda ze uz nieje so mnou, ze nie on je ten s kym cakam babatko a aka by som bola skvela nevesta... A to sme sa rozsili pred 5timi rokmi 😀 😀

lenuska85
21. dec 2009

Tymto mojim monologom som nechcela nikoho urazit, co sa tyka veku. Dakujem za pochopenie 😀

lenuska85
21. dec 2009

Monky 😒 Chudatko na Vianoce budes chora...

vavenka
21. dec 2009

Monky ☹ tak kua uz by to mohlo prejst... Atb nevadi, ved aj Pipi ich pobrala neurekom na zaciatku tehotenstva a su aj s babom ok 🙂

Lenus 25 je podla mna ok, ak sa na to citis... Mne sice v 25ke este ine veci po rozume behali, ale tak ja som take zaostalca 😀 😀 😀

siouxie
21. dec 2009

Leni, mňa mamina tiež čakala už v 19. Mali sme ten najkrajší vzťah, keď som bola dospelá, vyzerali sme ako sestry (mamina vyzerala veľmi mladučko, tiež 😀 ).
Nechcela som, samozrejme, tak skoro dieťa, ale nemyslela som si, že ten rozdiel bude až taký! Myslím ale že to nie je o veku, ale o povahe, vzťahu, cite... Má to samozrejme aj nevýhody, oboje. Osobne si myslím, že na dieťa bol pre mňa najvhodnejší vek práve v 25-ke, 26-ke. Vtedy ale práve zomrela a ja som na to ani nemala pomyslenie ďalších pár rokov. Druhá evc je, že by sme ho asi ani vetdy nemali iba tak ľahko, prirodzene.
Riaď sa vlastnou intuíciou, tá ťa nesklame 😉 😵

monky1
21. dec 2009

baby, tak citim sa rovnako, rano ma riaditelka v skolke ani v telefone poriadne nerozumela, co jej hovorim....ale teraz uz aspon rozpravam 😀 .....prepacte, ale nestiham vas citat, len som zbezne mrkla, co ste popisali - cakaju ma este salkove suhajdy, hoci straaaasne sa mi nechce 😖

inak siouxie - ja daleko vekom od teba neutekam 😉 😀

lenuska, do piatku mam ATB, tak snad do Vianoc bude nejak zmena

vavenka
21. dec 2009

Aj mna mamina cakala v 19 tich, teda narodila som sa mesiac po jej 20tych narodkach 🙂 vtedy bola taka doba.... A furt mi prizvukovala nech neotehotniem tak skoro ako ja, nech nerobim tu istu chybu, tak som potom furt len zaganila, ci si mysli ze som chyba 😀 😀 ale to bolo v ramci nasej konverzacie 🙂 🙂
A vzdy vravievala, ze najvacsiu radost jej spravim, ked jej predstavim rovno svojho manzela a nebudem ju "otravovat" so svadbou 😀 😀
Tak sa zatial som slobodna, kym ju tie pripravy na svadbu nechytia 😀

vavenka
21. dec 2009

Boze pisem jak tatar 😀

siouxie
21. dec 2009

monky, myslela som si 😀 . šak ja som tú 35 ešte nemala 😀 😀 😀 Tak ti želám, aby ti bolo čo najrýchlejšie dobre 😵 nehc máte spokojné Vianoce.

Vav a ja som sa narodila mesiac aj niečo po jej dvadsiatke 😉 A u nás so svadbou podobne, ja som myslela, že ani žiadna nebude (nejako som nechcela), ale potom som sa rozhodla a bola 😀 A rozhodla som sa, lebo ma nikto netlačil 😀, takže nakoniec som bola mladá nevesta, ale som rada, lebo sme boli posledný raz všetci spolu.

ja sa pomaly chystám do tej zimy, musím vrátiť knihu do knižnice a potom idem na kozmetiku. sa mi teda vôbec nechce. 🙄

lenuska85
21. dec 2009

Vavenka 🙂
Mas pravdu vtedy bola taka doba. Vtedy bola najprv svadba a potom deti.
Aj moja mamina by si to tak priala aby som sa najprv vydala a tak, ale nedavno sme so sestrou ratali len tak kedy sme boli pocate a zistili sme, ze ked sa mamina vydavala, cakala sestru uz 2 mesiac 😀
Takze uz ju to preslo, nechavama ma zit podla vlastneho 🙂

monky1
21. dec 2009

vavenka, jedneho dna prid domov a zamavaj jej pred ocami prstom s obruckou, uvidis, ako sa potesi 😀
... pocula som o takom pripade, mladi sa vzalôi , na "hostinu" - obed sa im poskladali kamosi, kvety a obrucky kupil mlady, svadba bola na urade....po vsetkom isiel kazdy k sebe domov a prasklo to az o tyzden, ked jedna pani z uradu nevestinej mame blahozelala k vydaju dcery

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre