Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
3. jan 2010

vav a vy nieste svoji???

vavenka
3. jan 2010

Dzou 😀 😀

Leni nie niesme.....

lenocka84
3. jan 2010

to fakt? ja som si myslela ze ano
aj ked neviem preco 😅

vavenka
3. jan 2010

Lenoc 🙂
No ved to je jedno 🙂 herec sa nechcel zenit a mne je to uz nejak jedno, myslim ze sme si spravili vacsi zavazok ako je papier a spolocne priezvisko 😉

dzou
3. jan 2010

vavi my sme na tom presne tak isto 😀 😀 😀 😀

lenocka84
3. jan 2010

tak to je pravda
ja som nato pristupila viac menej kvoli babu, aj ked povodne sme chceli svadbu v septembri toho roku

dzou
3. jan 2010

leni hlavne ze si to uzijete 😉

lenocka84
3. jan 2010

dzou tak snad ano

pipimiska
3. jan 2010

som zdrhla do obchodu,uz som spat aj s pudingom a mandarinkami a piskotami,este ho urobit 😀 ja si tam dam aj banany 😝
vavenka,dik 😉 😉

dzou,joooj ja som bola tak naposledy opitaaa dva tyzdne pred maturou,prvy krat som si myslela ze z alkoholu zomieram 😅 a potom som veelmi ochorela,zmaturovala dajak a o tyzden nato som spoznala svojho manzela aa od vtedy pijem len vinko 😝

dzou
3. jan 2010

no sak ja som pila len vino 😅 ale 13% a moj boss mi nalieval a nalieval podla mna sa na mna dohodli 😠 😀 ale to neva 😉

pipimiska
3. jan 2010

heh 😀
aaa ako teray robite,uy normalne?

vavenka
3. jan 2010

Jooj sme boli zahrat v krcme poker s kamosmi, som prehravala 40,- eur !!! ale nakoniec aj po vyplateni uctu som + 10,- eur 😀 😀 esteze tak.....
Inak dala som do alba nejake ulovky pre malu, tak som sa tym veciam vytesovala 🙂

Dzou no vooobec to od kolegovcov nebolo pekne - a teda neviem ako tam, ale aj u nas sa parkrat stalo ze sa to prehnalo s alkoholom na firemnej akcii, tiez mam v robote viac chlapov ako zien a stale to ostalo medzi nami, nikdy sa to nerozmazavalo, mam fajn kolegovcov, tak dufam ze aj tvoji su ok 🙂

pipimiska
3. jan 2010

vavi,tie menzestrove satky su kraaasne 😵 aj tie body 😉

vavenka
3. jan 2010

Pipi hej zlate su hrozne, a hlavne sa vytesujem furt ked za dobru cenu nakupim 🙂 uz sa musim krotit, nemam to poriadne uz kam davat..... Este na leto chcem nakupit nejake saticky/suknicky a koniec 🙂 potom az na zimu veci, to uz bude zasroska mat polroka 🙂

Ty este nekupujes?

pipimiska
3. jan 2010

ani jednu vec nemam,uplne nic 😅 mrzi ma to,bojim sa troska,ale samozrejme na povery neverim..atd..prosto neviem kedy zacat 😅 moj mm tvrdi ze este skoro..teraz som mu citala zoznam veci co secko treba,tak asi zacina chapat,ze toho nieje malo a ze sa to neda stihnut za par dni..ale za to izbicku uz by kcel nafarbit,len nevieme farbu 😉 v utorok mam poradnu,kcem uz vediet pohlavie 😅 😅 jooj

puma.sue
4. jan 2010

ranecko damy...
pekne ste zase vcera potiahli...
my sme prisli vcera od tatka, pustili film a nasledne zaspali...
a idem dnes na par hodin do prace, ale potom budem znova len hnit doma 😉

vy mate co na plane? uz pracovat? (tie pracujuce... samozrejme... matky cakatelky budu asi domka... 😉 )

lenuska85
4. jan 2010

Dobre ranko dievcence 🙂
Vidim, ze cez sviatky ste nespali. Musim docitat asi 10 stran 🙂
Ja uz som v praci a pomaly ale fakt pomaly sa rozbieham...

Pumi ahojky, akoze len na par hodin? Potom mas dovolenku, ci ako?

puma.sue
4. jan 2010

ahoj Leni,
vcera sme ta so siouxie spominali, ze co je s tebou...
vitaj spat
my mame este dnes aj zajtra volno z prace, ale ja musim ist nieco spravit, takze tam idem na par hodin...
padruh zatial pojde do rakuska nakupit nejake veci...
a chce ist pozriet do parndorfu na vypredaje...
ja si zatial porobom v praci, potom pre mna pride, dame spolu niekde obed a zhnijeme doma...

idem sa dat dokopy a vyrazame, zatial sa majte pekne 😉

anaxamon
4. jan 2010

dobre ranko krasky🙂))

Prajem perfektny Novy rok hlavne tu v nasom kruhu prajem veeeeeeeela plodnosti a zdravia 😵 😵

siouxie
4. jan 2010

dobré ránko 🙂 🙂

anax, presne taký nech ho máš aj ty! 😀 a kdeže si bola?

lenuš, máš čo robiť 😀 ale nazbudni aj napísať, ako ste sa mali 😉

pumi, parndorfu som dnes úspešne zabránila, tiež mi hrozil 😀 😎

lenuska85
4. jan 2010

Ahoj anax, siouxie 🙂
Siou mas pravdu, mam krasne kopky na stole a vobec sa mi nechce do toho pustit. Tak dobre mi bolo doma. Vcera sme sa vratili z vychodu. Sviatky boli pokojne a krasne. Na Silvestra som lenosila s drahym v posteli a pozerala vsetky rozpravky a filmy co isli. Bol to pokojny uzasny koniec roka. Nasa havina prespala cely Silvester, vobec jej nevadil ohnostroj, co som strasne rada, lebo som sa toho bala.
A pod stromcek som okrem pizama a podobnych velmi potrebnych veci dostala od draheho aj sadu foriem na pecenie (srnci chrbat, na tortu, na mufiny...) takze sa pustim do pecenia 🙂 🙂
A strasne som to chcela takze sa z toho tesiiiim.

Pumi aj my sme mali v plane ist pozriet do Parndorfu, ale vcera sa nam po dlhej ceste nechcelo a dnes, zajtra som v praci. Takze mozno v stredu...

lenuska85
4. jan 2010

Ze pizamo preboha. Oprava pyzamo 🙂 Vela prace robi svoje 🙂

siouxie
4. jan 2010

leni, som mala na mysli tých 10 strán tu 😀

lenuska85
4. jan 2010

ved aj to siou, aj to 😀

siouxie
4. jan 2010

by som sa ti kvôli robote nevyškierala 😅 🙂 Leni a tie formy máš silikónové? Ja by som také chcela, ale nejako sa na to vždy zabudne 😀.
lenže ja keď sa zmienim o takýchto praktických darčekoch, potom to nemá konca kraja 😀 . Tak som to zatrhla a oplatilo sa, okrem iného som tento rok dostala aj dve darčekové poukážky na thajskú masáž 😀 😀 . Chodievam tam, ale je to dosť drahé, tak poukážky potešili 🙂 .

puma.sue
4. jan 2010

uz sa hlasim z prace, kokos, ako sa mne nechce ☹
cakam na nejake GO od kolegyne, takze relativne "nemam zatial co"...
inak, parndorf - Leni, neviem ci v stredu bude otvorene, je sviatok predsa...

my potrebujeme kupit stolicky v IKEA (nikde inde nie su take ake potrebujeme - ani barove, ani jedalenske, nieco medzi) a dnes mi napadlo pozriet, ci nie su lacnejsie v rakusku a su, na jednej stolicke o 10 eur a pri palkach, co stoja (jedna u nas 99.90) sa tam aj oplati vyrazit. potrebujeme 4 a za 40 eur, ktore usetrime si kupime nieco ine... dnes sa este pre istotu pojdeme pozriet do nasej IKEA, ci nahodou nie su v zlave, v ramci tych mega zliav, co avizuju, ale pochybujem...

nellie_
4. jan 2010

no ahojte 😎 😀 😀

fu akurat som vas docitala co ste od vcera popisali - som si vas pri čajiku dala ako medziprestavku 😀 😀

ja uz som od 6,45 v kancli a makam ako fretka to je des, co to tu je po 2 tyzdnoch a jak ja neznasam tie trapne boškavačky.. nervy moje... rano som mala taku super taktiku ze som obehla kancle a od dveri som kazdemu popriala a utekala prec ale aj tak sa vzdy najde nejaky trapny kolega co to rad vyuzije a dojde sem osobne za nami 😖

puma.sue
4. jan 2010

nellie, doverne poznam... tiez to nemusim. poprajem medzi dvermi a ked sa niekto priblizi, rusim ho so slovami, ze mam nadchu a som chora a teda EE... 😉

musim si maknut, okolo 13 pre mna pride padruh a chcela by som uz mat vsetko pochystane...

lenuska85
4. jan 2010

Siou nie silikonove ale teflonove. Ja mam strasne rada taketo prakticke darceky a vzdy ma to potesi. Neznasam take trapne sosky a podobne veci, ktore nevyuzijem a len mi na ne sada prach 🙂 Samozrejme, ze kazdy darcek potesi, ked je to myslene dobre, ale tieto veci nemusim.

Pumi aha fakt, tak ja som si myslela, ze v Rakusku budu mat otvorene. Tak makaj makaj nech to stihnes do 13.00 🙂
Siou thajska masaz... hmm tisko zavidim. Uz som si vela krat s drahym povedala, ze pojdeme na taku poriadnu masaz, no akosi to nikdy nevychadza 🙂

vavenka
4. jan 2010

Zdar pracujucej triede 😀 😀
Taak sme po kontrole, caja ma 460 alebo 480 g - teraz si niesom ista, ale teda uz je takmer na polkile 🙂
Vyzerala ok 🙂 nohami mi kope do mocoveho mechura a hlavku ma asi 4 cm na mojim pupkom 🙂 a KONECNE som dostala atb na mocove cesty, aj daco do susky, zajtra (asi) glukozovy test,
30.3. nastup na matersku dovolenku ..... A tlak mam 115/65 ...
Drahy sa presunul zo spalne na gauc, kupila som veterniky cestou, uz som jeen zozrala ku kave, mnam, bol vynikajuci 🙂
A idem na kavu cislo 2 ku dvojickovej kamoske 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre