Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
7. jan 2010

dnes som citala taku mudru vec, ze stres zvysuje prolaktin...

okolo obedu sa kolega zacal stazovat ze ho strasne stresuje pomaly net a ze nema nan nervy, tak som ho ukludnovala nech sa nestresuje lebo stres zvysuje prolaktin a kedze on na mna pozera ze co to trepem tak som mu vysvetlila, ze prolaktin je taky hormon co okrem inehomatkam spusta mlieko aby mohli kojit 😀 😀 😀 😀

nellie_
7. jan 2010

mna na fajront vytocila kolegyna... 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zapotila mi ze si mam zaskrtnut do diara 20-24.januar (5 dni !!!!! ) vystava v inchebe.. tak som na nu zaganila ze nehrozi.. ideme tam po 2 rocnej pauze a predtym som si to vzdy odserinkala jak sprosta no ani ma nehne.. casy sa zmenili, ja uz som vydata zena ani ma nehne 😀
som jej povedala ze som ochotna ist tam v stredu ale ze max v piatok domov vikend nehrozi....
este aj MM bude mat narodky 24.1. a segra 20.1. to bude akurat ten vikend spolocna oslava takze nejdem.. nech si mysli co chce... a basta... 😠 😠 😠 😠

lenuska85
7. jan 2010

vystava v Inchebe bleeee
Nellie ja som v minulej robote tiez musela chodievat na tieto traposiny a bolo to des. Cely den tam sedis a nudis sa. A na 5 dni by som nesla ani za svet 😵

vavenka
7. jan 2010

Kua aj ja kcem 41 tky nohy !! Dnes mi dal drahy 100!!! eur nech si idem kupit tie cizmicky co mi po nich srdce pistalo, a samozrejme vsetko fasa bomba akcie salene modely, ale uhadnite ake cisla?? 40-42... Kokso co ja kcem s mojimi 36 tkami.... Tak som si nakoniec na detskom kupila take - no - aj trochu smiesne na moj vek, ale tak ponosim 😠 😠 a minula som len tretinu 😀

Aaa aj ja srdecne vitam nove tvare, nech sa vam tu dobre keca 🙂

Dokina nebola inac nadsena z tych mojich vysledkov, mam desivo malo zeleza a veelmi zvazovala ze mi zvysi davky injekcii, ale nakoniec sme to nechali este tak s tym, ze kontrola uz o 3 tyzdne 😒

Jeej Incheba - ja som to uz nezazila, ale co kolegovci rozpravali, to tam boli furt 3 dni v lliehu, mne az bolo luto ze to potom nasi zrusili 😅 😅

siouxie
7. jan 2010

ahojte 😀 😀 😀

som vás prečítala a teda ste ma celkom potešili, že nemám bajväčšie laby 😀 😀 4 39 a dosť často aj 40 (podľa druhu a strihu topánok). Ale ja ani nie som nejaká vysoká žena, a to isté som mala pocit aj o Julii, alebo sa mýlim? Lebo tie jej 41 😲 😀 😀

ahojte špeciálne aj bib aj chrob 🙂 🙂 😵 (chrob ty si taká vysoká, keď máš také lyže? 😀 😀 ), nevadí, že vám skracujem nicky?

a flam, ráno som si prečítala, tak som na teba nemyslela ani nedržala, o to viac sa môžem sústrediť zajtra 😀 😵

vavenka
7. jan 2010

Cau siou, ako si sa dnes mala? Si bola v skolicke?

nellie_
7. jan 2010

siouxie ty si potom ako moja segra aj ta ma iba 168 cm a nohu 40-tku 😀 😀

vavi no vidis to, to je zakon schvalnosti, ja ked si idem kupovat maju len mini topanky a velke cisla vypredane.. ale to mas super vyhodu ze si si kupila detske... 😉 nasa mamina ma nohu 4-ku a minule si kupila detske adidasy za par supov.. a dospelacke stali pomaly raz tolko ..

no a ocistna kura je ukoncena, idem si nakrajat oravsku slaninku s fialovou cibulou a cerstvym chlebikom... 😀 😀 😀 😀 to bude žužo labužo 😀

siouxie
7. jan 2010

vavi, bola, bola 😀 aj aj na prechádzke a ešte som aj obed uvarila. 😉 a čo ste vy nakoniec pozerali včera večer?

nellie, ja mám až o 2 cm viac. A snažím sa mať 39 😀 aj keď pri niektorých topánkach to nejde 😀 Takže lodičky sú skôr loďky 😀 😀

bublinka11
7. jan 2010

No ja sa hlasim k priemeru, noha cista 39...
A Nellie, ocistna kura??? Co to je? 😀 😀 😀 Ja sa kazde rano budim s tym, ze zacinam zhadzovat sviatkove kila a zatial mi to nevychadza...vzdy sa cosi najde, co ma zradi 😀 😀 😀 dnes to boli hrozienka v cokolade...
A este sa vratim k tomu inventaru, si len o 5 mesiacov starsi inventar, nez ja, tak sup sup, nech mozme prejst na vyssi level obe naraz 😀 😀 😀

vavenka
7. jan 2010

Siou nakoniec sme pozerali tu cinku, ale so sebazaprenim 😀 😀 aj tak neslo nic v telke.....
Ja som dnes nevarila, sme mali este zo vcera rybku s citronovou omackou, a idem piect vanilkove rozky 😀 😀 ideme zajtra do tatier, tak ako proviant aby nieco bolo 🙂 🙂

siouxie
7. jan 2010

vavi 😀 😀 😀 čoooooo? 😀 😀 😀 tak to už začínas byť väčšia vanilková úchyláčka ako ja 😀 😀
dobréééé 😵 😵 si ma budeš asi už navždy pamätať 😀
a čo idete do Tatier?

nellie_
7. jan 2010

bubli presne tak kaslat na ocistne kury.. 😀 😀 😀
a presne som vedela ze tu cibulu olutujem... 😅 ten vrazedny dych neznasam.. teraz zas budem hltat piate cez deviate aby som tu cibulovu pachut prebila... 😅

vavi tebe sa to pecenie ako zapacilo 😀 😀 😀 😀 si pametam ako si a tomu vehemetne vyhybala a teraz uz ides robit neviem ani kolku davku vanilkacov 😀 😀
ale veru taky fajny teplucky vanilkac by som si dala... 😎

bubli to by bolo genialne keby sme otehotneli naraz 😉 by sme si chodili vlasy drziavat nad zachodovu misou ked budeme grcat 😀 😀

siouxie
7. jan 2010

aj ja chcem! 😕 ja som vás tu šmírovala veeeeľmi dávno, tak sa počítame, há? 🤐 😀

siouxie
7. jan 2010

sa počítam, ešte nie som množné číslo 😀

bublinka11
7. jan 2010

Vavi ty si stale pripominas Vianoce, co? S tymi vanilkacmi 🙂
Siouxie ja ratam inventar dlzku snazenia sa...takze kludne nam mozes hlavku nad tymi hajzlikmi drzat a potom podrzime my tebe 😀
Inak ja tuzim byt naraz tehotna s niekym tu...nech so svojimi "problemami" nezatazujem svoje okolie, lebo ja budem vtedy isto riesit vsetko 😀 😀 😀

siouxie
7. jan 2010

bubli, tak dík 🙂 . No my sa snažíme de facto už nejakých 5 rokov, aj keď ozajstne ( 😕 😅 😀 ) iba dva.

shaarka
autor
7. jan 2010

siouxie, dakujem za psickarske IP 😉

dnes som zahlasila mamke, ze si objednavam linecke aj cez rok, nielen na vianoce. a s tym istym kyslym lekvarom ako boli tieto sviatky! 😀
inak ta cinka panna... vam poviem, ze sme na to kedysi davno isli s MM do kina 😒 fuj, to bol neskutocny hnus, nechapem, ako sa tomu mohla robit taka reklama, ako tam mohli hrat herci, ktorych si vazim ☹ hned na zaciatku sme uz kritizovali a dokonca sa pocas filmu stupnoval aj hnev, ze sme zabili v kine tolko casu takou kravinou. ale ked sa pridalo aj to malo navstevnikov, co tam boli, a zacalii hadzat vtipne poznaky nahlas, tak sme sa usadili a vtipne komentovali aj my az do konca filmu. to bol pre mna najvacsi zazitok.
mala som chut vypytat si vstupne naspat, - ale uznavam, ze to je len subjektivny nazor.

siouxie
7. jan 2010

shaar, nemáš za čo 🙂 .
a k tomu filmu: z takého grcu by som z kina veľmi rýchlo odišla. 😀

bublinka11
7. jan 2010

Siouxie...tak si vacsi inventar ako ja veru...som nevedela.
A Cinka Panna? Ja som sa vcera pokusala to pozerat, ale akosi pokusy zlyhali, takze netusim, co je to zac, kazdopadne ma to nedostalo 😀 😀 😀

siouxie
7. jan 2010

bubli, tak keď si to nedokázala pozerať, asi tušíš, čo to môže byť. 😀
u nás je to také nejednoznačné s tým procesom, lebo bol prerušovaný, teda nie fyzicky, ale mentálne. 😀 proste som na to niektoré obdobia ani nemyslela, ale keď to tak zrátam bez HAK som 5 rokov. No a nejako intenzívne (aj keď tiež s pauzami) sa tým zaoberáme asi tie dva roky. 🙂

a vy sa liečite spolu s m.? 😀 kto vám robí čajíky?

vavenka
7. jan 2010

Jooj sme sa az smiali na niektorych pasazach, ake trapne to bolo 🙂 ale presne sme zhodnotili, ze kebyze ideme na to do kina, tak asi este dlho by sme lutovali tie eurace za listky 🙂 🙂

Dievcata vanilkace preto, lebo nic ine neviem, a aj za tie vdacim sioux 😀 😀
Do Tatier sa ide akoze parta, asi 20 ludi, je tam objednana nejaka chata, tak ti co sportuju sa idu sportovo vyzit, ja sa len tak budem motkat a robit chuvu detom a inak nic zvlastne, trochu vypadnut na vikend 🙂 Ide tam aj jedna cerstva mamicka 7 mesacnej Elly a jedna baba v 36tt, tak sa vykvakam dosytosti o vybave, porooch a podobnych zalezitostiach 🙂

siouxie
7. jan 2010

sa máš, vav 😉 hneď by som išla. 🙂

vavenka
7. jan 2010

Jezis co som spravila:

Som si akoze kupila kozmetiku na rastuci bruch, tak teraz ked tu tak sedim pred telkou, reku ze sa natriem,....
Vzala som olej, cela sa riadne nailejovala (inak uz ma len na pekac supnut) a teraz citam, ze to je olej do kupela!!!
Ze do pripraveneho kupela vliat 2 vrchanky tohto oleja !!! No ja ich mam na bruchu.. Dufam ze nevadi 😀 😀
Mastne to je jak guta

bublinka11
7. jan 2010

Vavi 😀 😀 😀 tak si napusti vanu a olej uz mas 😀 😀 😀
Siouxie varime si cajiky navzajom, ja som na tom uz lepsie, ale mm mal lahsiu formu, cize ja som si uz odtrpela a uz ma to v posteli nebavi...on tam este kvasi...
Vavi a Tatry uprimne zavidim, ja by som sla hned...my sme mali takeho suproveho Silvestra, ze 20 ludi, ja mam rada masu!

nellie_
7. jan 2010

siouxienka jasne ze aj teba berieme do trojky s tym tehotenstvom 😉
ja chcem grcajuce trio 😀 😀 😀

baby ja sa vytesujem jak maly jojo 😀 😀 😀 😀 segra dosla domov lebo je PN a ma novy notebook tak to aka paradicka teraz si sedim pohodlne v kresle s notebookom na kolenach 😀
a mamina mi tu pinda ze mi to ozaruje maternicu 😀 😀

nellie_
7. jan 2010

a cinku pannu som nastastie nevidela, ani ma to nelaka, stacilo mi ked na to chodili uputavky ...

MM siel na trening a ja trpim tym cibulovym dychom... cim to mam prerazit?? ani zuvacky nepomohli ani baban nezabral... 🙄

a to som sa dnes chystala ze bude v noci "laska" ale asi budem na sucho s takym dychom 😀 alebo nadzgam aj draheho cibulou a budeme si qvit 😀

siouxie
7. jan 2010

nellie 😀 ty moja pozitivistka 🙂 ďakujem aj tebe 😀
Ked už o tom grcaní píšeme, ja by som sa teda vedela pridať aj bez brucha, misa je moja kamoška 😒 mne keď je trocha blbo, už aj ide telefonát. Teraz som už dva roky na šťastie nemusela, tak by som si to mohla zase zdôvodniť, že je to kvôli votrelcovi 😀
to je parádička, čo? a aký má?

siouxie
7. jan 2010

hmmm, nellie, ja som dva dni jedla šalátik s jogurtovým dresingom, do ktorého som narvala 3 strúčiky. a všetko bolo 😀 😀 😀

nellie_
7. jan 2010

siouxie veru je to paradicka ma znacku acer aspire - brala by som veru taky... 😎

a ja som zasa co sa grcania tyka uplne opacny extrem, ja som v zivote grcala hadam 5x to uz ozaj muselo byt ja co raz do seba dostanem to len tak lahko nevypustim von 😀 ja mam veru silny zaludok - teda ako sa to vezme lebo ja mam taky problem ze ma casto hocico napne, ale tak ze fest napne a zarucim pri tom jak jelen v ruji, ale nevygrcnem nic... 😀

fuj to je teda tema idem nejak premostit 😀
boze mame tu pustenu markizu a ja tak nemusim durianu a smeje sa tam ako taka čuča majova 🙄

siouxie
7. jan 2010

nel, ja zase hovorí, že mám silný žalúdok, lebo sa vie brániť a keď niečo nem, tak nem, Nebolí, rovno pošle preč 😀 Ale to už musí naozaj byť. A poznám aj také prípady, čo sa budú trápiť aj dva dni a zvíjať od bolesti, napínať a trpieť a nič.
no to je teda premostenie, radšej o tých tyčkách 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre