Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenuska85
12. jan 2010

Jaaaaj tak to je ina vec. My mame stahovaci obojok doma, ale pouzila som ho len raz aj to bolo utrpenie, ked som ju pri kazdom pohybe skrtila 😒 Odvtedy je na policke.
Inak neznasam takych ludi, ktori si zadovazia obludne psiska napr. staford, pitbull a podobne a nechaju ich volne behat bez zaujmu co robia. Mame aj my takeho debila na sidlisku. Kazdy ho pozna a kazdy sa mu vyhyba, lebo on ocividne psa hecuje na druhych psov.

siouxie
12. jan 2010

leni, presne... práve preto sa cítim bezpečnejšie s tým retiazkáčom vo vrecku 😉. Chvíľu mi trvalo, kým sa ho naučila správne používať (odhadnúť vzdialenosť), pár som ich aj stratila. Ale kúpim si taký lacák tatrapeťácky, síce ťažší, aby letel, ale tak za dve eurá max.

Tak ja idem na prechádzku, nech to dnes všetko postíham. Mám potom nejaké stretnutie a popoludní hromadu čítania a písania (a to ešte neviem, čo s jedením 😨 ) ... Ale určite aj nakuknem, popoludní. Krásny deň všetkým 🙂

lenuska85
12. jan 2010

Shaar neboj, nie si sama, co si pripada ako cvok ked vrieska na vlastneho psa a on ta ma uplne v pazi 😠 Aj ja to zazivam s nasou obludkou.
A s tym chrapanim 🙂 Ja sa obcas zobudim v noci na to ze niekto straaaasne chrape, chcem zobudit draheho ze to on a omyl! To chrape psica!

shaarka
autor
12. jan 2010

lenus, a budite niekedy psa zo spanku? na to som sa chcela opytat aj siou, ze ci budia.
lebo mi je luto nechat ju hrabkat nohami, mykat vieckom a knucat ☹ tak ju stale zobudim a potom pohladkam, prihovorim sa 🙂
ale MM niekde cital, ze potkany sa takto v snoch snazia vysporiadat s potencialnymi problemami v realite, a teda potkan potom dobre reaguje, lebo to ma odskusane v podvedomi... no neviem, co je na tom pravdy. lebo ked potkanovi nedovolili spat, teda snivat, mozno realitu nevedel dobre riesit nie preto, lebo nebol natrenovany, ale preto, ze bol nervny a nevyspaty a slaby 😀 😀 😀

madeline
12. jan 2010

ahojte,

aby ste si nemysleli, ze vas zanedbavam, ale ja aj pracujem 😉

shaar - ja som citala, ze psiky sa nemaju budit (ked maju zive sny), lebo oni si nevedia uvedomit rozdiel medzi realitou a snom

nellie_
12. jan 2010

veru vajicko oriflame genialna vec.. ja ho mam tiez stale doma uz hadam aj 10 rokov ak nie viac.. 😅
aj na pery je to najlepsie.... 🙂

a ked boli dvojicky male tak sa jednemu od dudla urobila fakt nechutna infekcia na celej brade, poskusali vsetko mozne od koznej a stale sa mu to nehojilo, a nakoniec som dala svagrine vajicko, nech vyskusa a behom 3 dni mal krasnu babatkovsku bradu.. 😵 😵 😵

ja som uz kazala tiez mamine ze ked bude v akcii nech ho od jej kolegyne objedna - tiez vzdy minimalne 3 objednavam.. 😎 😎

vavenka
12. jan 2010

Ahojte, aky dnes idete mat den? 🙂

Herpesy su hnus - ale viete co som zistila? Odkedy som s tymto tu mojim, tak som nemala ani raz !! A to uz budu 4 roky co sme spolu - predtym som mavala pravidelne raz za mesiac - dva... Teraz neviem ci to pripisat dobrym slinam mojho chlapa, alebo tomu, ze v tom case ked sme sa dali do kopy, tak mi vyberali mandle, lebo som ich mala casto zapalene a odvtedy som ani chora nebola /ked neratam problemy s mocovymi cestami/ a ani herpes sa mi nespravil..... Herpes je uz dosledok, trebalo by mozno pohladat pricinu ...

A sfotila som bruch, ale nezlaknite sa, fakt mi hrozne narastol sa posledne 2 tyzdne 😕 😕

Idem si rozlozit zehliacu dosku 😖

nellie_
12. jan 2010

ahoj vavi 🙂

no urcite ti na ten herpes pomohlo ze ti vybrali mandle.. 😉 lebo moja mamina ho tiez mava casto, a vzdy jej lekarka hovori, ze najlepsie by bolo vybrat mandle kôli tym jej castym anginam.. ze jej oslabuju imunitu a preto ich stale mava...

vauuu ake brusisko uz mas.. 😉 🙂 🙂 ale presne take iste ma svagrina a to ona ma termin pôrodu az 18.5. a ma tiez taketo brucho ako ty a druha svagrina co ma ten isty termin ho ma uplne malinke.. 😉

vavenka
12. jan 2010

Nellie mi daco hovor, sak to je take cudne, niekedy ked tak sedim sa mi az nechce verit ze je moje a snazim sa ho vtiahnut, ale nejde 😀 😀 alebo zabudnem ze ho mam a sa idem pretocit na posteli ako mladica a potom ked fajne krc chytim tak si hned spomeniem ze mam balvan, este som si nezvykla 😀
Ale je vacsie ako mala vacsina kamosiek v mojom stadiu... No co uz, hlavne ze mala je ok 🙂

shaarka
autor
12. jan 2010

cau nellie 🙂
made, fakt? ja to robim tak, ze ked zacne knucat, alebo take daco, tak najprv urobim nejaky buchot - pisknem, alebo zakaslem alebo tresne po stole alebo tak 🙂 to ju preberie.
no a potom sa jej milo prihovorim, pridem pohladkat.

ale ked pises, ze sa to nema... 😒
ja mam ale stale paniku, ked sa to stane, lebo s tobim to zacalo vtedy pri zachvate rovnako - najprv zvuky zo sna, potom zavrcal (prvykrat v zivote) a potom sme ho uz "zobudit" nevedeli, uz bol mimo 😢

nellie_
12. jan 2010

a to ta ciara pigmentova na brusku sa vola linea negra?? 😕 😅
to pocujem prvy krat.. 🙂
ja budem pri vas taka informovana do buducnosti.. 😉

lenuska85
12. jan 2010

Jeej Vavenka ake pekne brusko 🙂 Mozno je nieco na tom, ze tvoj terasi drahy ma ine sliny 🙂 Hlavne ze mas pokoj od takychto hnusov.

Shaarka neviem co je na tom pravdy s tymi potkanmi, ani som sa nejako extra nezaoberala tematikou ci budit alebo nebudit psa, ale my nasu budime presne ako ty. Ked uz vidim ze sa moc myka a v spanku brese, tak ju jemne pohladkam a prihovorim sa jej. A sa pomaly prebudi a je dobre. Potom si znovu lahne a pokracuje v spanku. Jaj niekedy jej ten psi zivot zavidim 🙂

shaarka
autor
12. jan 2010

vavi, kraaaaaaaasne brusko mas!!! 😵 pekne, gulate!
(ako som ti uz pisala, mne tam dole visi tuk, tak to tak dobre nevyzera 😒 )

vavenka
12. jan 2010

Nellie hej, to je linea negra 🙂 ale nie kazdemu s aspravi, zavisi od toho aky mas pigment, ja som mala naznak uz v 4tom mesiaci .....

bibi24
12. jan 2010

Vavi, krasne brusko 😵 ...vobec nie velke, take normalne podla mna 😉 Musi to byt uzasny pocit..😉

Co mna dnes caka? Nic extra teda....pracovat a pracovat. A musim byt dlhsie, potrebujem nadrobit hodiny, lebo minuly tyzden som to flakala a chodila domov skor. U nas je riadny cvakaci system.... 😖

madeline
12. jan 2010

shaar - no ja som to citala a hafana som niekedy zobudila a niekedy nechala tak, ale ked som to citala, tak mi to prislo logicke zdovodnenie a potom som uz nebudila

vavi - krasne brusko 😵 😵 😵

bibi - aj mi sa stikame 😉

nellie_
12. jan 2010

bibi aj my "pichame" ako tu tomu hovoria.. ja hovorim ze "cinkam" 😀 😀
tiez si musime vsetko poctivo nadrobit, kazdu pol hodinu.. 😒

vavi - sranda ta linea negra.. 😵

ja si neviem predstavit samu seba s bruskom... 😀 ja budem humorna tehula.. 180cm s bruchom.. 😀 😀
(teda ak raz budem samozrejme 😅 )

vavenka
12. jan 2010

Bibi kujem....
Tak ako shaarka pisala - aj ja si musim casto pripominat, ze je to uzasne, lebo v prvom rade je to hrozne cudne cele 🙂 🙂 cakala som na to 2 roky, ale aj tak ma vsetky tie zmeny - fyzicke aj psychicke - riadne zaskocili 🙂

flamenga
12. jan 2010

vave téééda, ty máš pekné guľaté bruško, mne to zatiaľ lezie dosť dole 😔 😀 a aj čmuhu na brušku už máš peknú 😀 aj mne sa už robí a vyzerá to, že sa bude ťahať až medzi prsia 🙄 😅

nellie_
12. jan 2010

jej flam aj ty cakas dievcatko.. to som nejak prehliadla.. 😉 🙂 😵 😵

ja prave spisujem zoznam co potrebujem z kancelarskych potrieb.. dneska mame "fasovaci" den a prave pozeram na ziadanku a od leta som tam nebola.. 😀 😀 (komu by sa chcelo do tych zadnych budov na dvore chodit.. 😀 😀)
ale uz mi doslo skoro vsetko - zvyraznovace,lepiacie papieriky, naboje do zosivacky atd... 😀 😀

vavenka
12. jan 2010

Nellie inak aj my v robote pichame - ale uz len obrazne, dali nam tam citacku ruk, lebo hajzlici vo vyrobe odrbavali system a prvy co siel do roboty, pichol vsetkym a naopak, zdrhali skor potom a kolegovia im pichali akoze nacas, ked odchadzali neskor.....

flamenga
12. jan 2010

nellie ešte to nie je isté 😠 😀

siouxie
12. jan 2010

ahojte, ja len na skok, mám ešte chvíľu čas...

shaar, príliš sa v tom prpleš. 😀 Myslím, že mad a lenuška to vystihli, ak je to príliš intenzívne, len tak jemne pohladiť, povzbudiť. určite by som ju zbytočne nestresovala náhlym zvukom. Nehľadaj súvislosť s minulosťou, žiadna nie je. 😉 ak chceš, viac v IP večer.

ja som po prechádzke, vonku je nádherne a už je aj nad nulou 🙂. dali sme si hoďku a pol pesa tu vedľa mňa kýve od únavy, vybehal sa ako šišo v snehu 😀. Ja som bola totálne spotená, tak už som sa aj zhygienizovala v sprche. Idem čítať a potom stretko a nákup. uf 😀

siouxie
12. jan 2010

vav, krásny a súmerný domček! 😀 😵
tak už naozaj idem čítať to, čo musím... 😒 😀

lenocka84
12. jan 2010

ahojte vospolok
ako sa tu mavate?

slniecko77
12. jan 2010

..jeeej vavi, ty mas prekrasne brusko 😵
..no vitaj Leni, sme ta tu parkrat spominalia cakali na teba 🙂 ako bolo? pis a prehanaj....

lenocka84
12. jan 2010

slniecko ahoj
a ja ze preco sa mi tak stikutalo 🙂

bolo uzasne, este raz chcem
pocasie sice nic moc, ale ostatne perfektne
lepsie ako som cakala

chrobulka
12. jan 2010

jeeejjj, leni vitaj!
gratulujem!

uz som si pozrela fotky na mojejsvadbe...
si bola krasna nevesta a ozaj to brusko nebolo vidiet. si mala super tie saty... 😀

nellie_
12. jan 2010

no ahoj mlada pani lenocka.. 😉 😵 😵

uz aj ja som pozrela fotky.. 😵 😵 nadherna nevesta si bola.. a super tie saty fakt perfektny vyber 😉
vy ste s drahym taky chutny parik.. mne sa podobate ako keby ste boli surodenci 😀

a ta foto ako sedis pred telkou s ovladacom v zupane a v zavoji sa mi ratala 😉
ja mam taku momentku ako si uz komplet oblecena rajbem este v kupelke zuby... 😀

vavenka
12. jan 2010

Cau leni, tak dodatocne gratulujem k zmene stavu 🙂

Pekne fotocky, fakt vobec nevidno ze si tam v piatom mesiaci 😉

Siou 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre