Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
27. jan 2010

shaar no tak potom ked manzel zvladol vyprazane nezvladol by aj vianocku? 😀 😀

lenuska85
27. jan 2010

Shaarka nie je to blbost, ale ja by som take skusky zaviedla len v mestach. Na dedine ak je ten pes vo dvore a je zapezbeceny tak ze neujde, tak je to jedno ci je vychovany, nie?
Moja hafanka neublizi umyselne, ale ked pride k nam taka stekajuca blcha s jasnym zamerom provokacie, bojim sa ju pustit kvoli tomu, ze ked ona polozi len labu na neho, tak zaknuci a ti majitelia sa idu zblaznit. No a naco pustaju svojich psov len tak k velkym? Preco si ich neprivolaju? Mne je jedno ci je na volno alebo nie, ale pokial si nie som ista reakciou mojho psa pri stretnuti s inym, tak si ho drzim pri sebe, nie???

shaarka
autor
27. jan 2010

hm, ja za nahubky nie som... pokial rucim za svojho psa.
ale mnohi "rucia" len slovom.

napr. raz jeden pan: jooooooj, tan nas, to je taky dobracisko! neublizi ani muche.
tak som s tobim prisla k nemu, moj vyzliak hravy, submisivny, s vrtiacim chvostom, cely naradosteny. lahol si.
no a panov pes sa najezil, vytasil zuby a vytrhol sa - nastastie mal pan kratke voditko, takze nedotiahol na tobiho ☹
takze tak to je s tym rucenim...

bibi24
27. jan 2010

Leni, presne...ja ako som pisala mam maleho psa a neznasam, ked niekto nema psa na voditku, ci uz je maly, alebo velky. Viem, ze moj je strachopud a furt steka, lebo si mysli, ze sa tak ubrani a ja ho pre istotu nebudem pustat k inym psom...ani sa onuchat a podobne. Ved neviem, ako moze ten druhy zareagovat, ked moj na neho vystekne.
Ale inak, viete aj kolko je u nas psov, ktori volne pobehuju?? A majitela nevidite. Nas hafan uz na to takto doplatil a bola to sekunda, ked k nemu pitbull dobehol (ani sme nevedeli z kade a keby nedobehol majitel, tak asi psika uz nemame) ☹

shaarka
autor
27. jan 2010

bibi, paradoxne je, ze vdacite majitelovi za to, ze vas pes je nazive... a pritom je prave on dovodom, preco ste takmer o vasho psa prisli... 😔

anaxamon
27. jan 2010

a pocuvajte fakt uz nemam co k psikom napisat, takze vas budem uz len citat kym pojdem domov, dnes busom kedze povoz musel ostat dlhsie v robote 😒

shaarka
autor
27. jan 2010

tazko sa k tomu inak vyjadruje - kazdy pes je iny.
mne sa lahko pise, kedze jella je totalne nekonfliknta, max. zvedava a pri prvom naznaku, ze je nevitana, sa otaca a ide si po svojom. akurat ked je lovena (niektori psi si nedaju povedat), tak po case prestane utekat, zastane a nahodi bojovny postoj, aby psa odplasila. a to je myslim ok.
a este jedna super vec: s malymi plemenami sa nehra 😀 😀 ako keby vedela, ze im moze ublizit. ma rada velkostne take, co su ako ona 😀

bibi24
27. jan 2010

Shaari, no dovol, ja mam maltezaka... 😕 podla mna je to psik ako ktorykolvek iny. Uz by som si ho sice nevybrala, ale tak....vtedy som sa na to takto nepozerala....

shaarka
autor
27. jan 2010

anax, ja tiez niekedy len citam, lebo nemam co 😀
a s tou vianockou to asi nechame tak, alebo sa spolahneme na nejaky obchod, lebo nemyslim, ze by sa s tym MM babral v nasej rure. ta je nevyspytatelna 😎

anaxamon
27. jan 2010

shar 😉

shaarka
autor
27. jan 2010

bibi, prepac, nechcela som ta urazit, len som pisala o tom, ze utoky na inych psov a ludi, resp. konflikty, neocakavam od vsetkych malych plemien. prave maltezakov a civavy a yorky a palacove pre mna OSOBNE nie su psiky v tom pravom zmysle, so vsetkymi charakteristikami psov (i ked vsetky psie duse mam rada), - ja som narazala na konflikty malych psov.
subjektivne som mala na mysli jazvecikov, velsterierov, ratlikov, biglov, spanielov, - a inych, len teraz nemam v hlave vsetky plemena.
tie ozdobne plemena su uplne ina kategoria 😉

bibi24
27. jan 2010

Shaari, no ano...lebo my sme mali psika na voditku, ale on nie (a to bol ten pitbull len stena)...a keby nebol dobehol, tak neviem neviem, ci by sme ho my (teda konretne moja sestra) vladala a vedela odtrhnut od nasho 😒

Ja mam inak strasne rada takych pohodovych psikov 🙂 nestekajucich zbytocne vela, mozes s nimi kdekolvek ist, aj medzi ludi, poslucha, neujde 😀 A vobec, vsetkych psikov mam rada...musim zaklopat - este som so ziadnym nemala zlu skusenost, ze by ma chcel uhryznut, alebo napadnut - a pritom ja chcem skoro kazdeho hned hladkat 😀

dobre, no dost debaty na temu psici, nech sa mozu aj ostatne zapojit....a kde dnes mame nellie?

vavenka
27. jan 2010

Ja si praveze myslim ze maltezaky a podobne rasy su asi jedine psiky, ktore su "vhodne" do bytovky.... Podla mna vacsie rasy v bytoch trpia, a hlavne ked maju ich majitelia denny program - praca, nakup, vecerna aktivita,...
Ja viem, ani jedna so mnou nesuhlasite, lebo mate psov v bytoch, ale toto je prosim moj skromny nazor 🙂

lenuska85
27. jan 2010

Nasa si tiez vybera velkostne rovnake plemena. S malymi sa nevie hrat, lebo je ako slon 😀

bibi24
27. jan 2010

Shaari, neurazila si ma, cosi 😀 vsak pisem, ze keby, tak aj ja si vyberiem uz ineho...Tvoja jella je pekny psik 😉

shaarka
autor
27. jan 2010

😀 😀 hehe, vavi 😀
pes je pes bez ohladu na velkost, a ked velky trpi, lebo pan ma vela povinnosti, tak preco by maly netrpel?

kamoska mala dogu. vsetko bolo ok, myslim, ze to je pes vhodny kamkolvek, ibaze mali tak malu kuchynu, ze sa v nej nemohla otocit, len vycuvat. z toho pohladu je doga do bytu nevhodna.
ale inak je dost jedno, ci je pes maly alebo velky, v byte potrebuje len svoj pelech a je fuk, ci je byt maly alebo velky. pelech a pana... to je vsetko, co pes ma mat 😀

jaj a este by som chcela oponovat, ze ludia s podobnym nazorom ako ty si myslia, ze rodinny dom vyriesi vsetko - lebo tam ma pes vybeh. ano, ciastocne. ale pes nepotrebuje mat vybeh za kazdu cenu. on potrebuje program, spolocnost. mat psa pri RD je v prvom rade pohodlnost pre pana, lebo s nim nemusi chodit na prechadzky.

shaarka
autor
27. jan 2010

bibi, ved aj ja som odrastla na jazvecikovi, potom na dalsom (kvoli rodicom) a potom, ako dospela a zabezpecena (haha) som presla na stredne - velke plemeno 😉 je to predsalen trosku lepsi partak 😀 😝

mne sa zda, ze mi maltezak nerozumie 😅
joj a jella, to je hracka prirody 😀

bibi24
27. jan 2010

Vavi, no to si myslim aj ja...ze radsej maleho, resp. mensieho psa, ked uz do bytu. Nas hafino je teraz u nasich, lebo my s mm by sme na neho nemali cas. A ja by som aj rada mala nejakeho svojho, ale pri nasom neustalom programe by to pre neho nebolo asi to naj. Bol by viac sam ako s nami.

A moj sa nehra so ziadnym psom 😀 ma mozno tak 2 kamosky - jednu malu civavu (ci co je to, take male nozky to ma a hustu okruhlu srst) a potom je taku krizenu obrynku, ktora vyzera bojovo a vsetci sa jej boja, ale na nasho je ako med a navzajom sa miluju....to je asi prava laska 😀

bibi24
27. jan 2010

Shaari, to sa ti nezda, ze ti maltezak nerozumie 😀 😀

vavenka
27. jan 2010

Shaari no ja nepoznam ani jedneho psa pri RD, ktory by kakal do vlastnej zahrady, takze prechadzky treba ci si v RD alebo bytovke.... Ale zas je pravda ze az tolko tych psov nepoznam 😀 Proste mam pocit ze ten pes - uz ked musi byt sam - je mu lepsie v zahrade ako zavrety v jednoizbaku..... A je mi jasne ze so mnou nebudes suhlasit 😉

vavenka
27. jan 2010

A hlavne ked je velky a stavany a pottebuje vybeh.....

shaarka
autor
27. jan 2010

nebudem 😀 😀 😀

a ty si myslis, ze psa pri RD 3x denne chodia majitelia vencit po dedine? 😀 😀 😀
(teda nasi ano, jazvecika na chalupe, ale iba vecer) ale inych nepoznam!

vavenka
27. jan 2010

Shaar no ja netusim co robia majitelia so svojimi psami na dedine 🙂 ty ano? Ja len viem ze nasi starki ked mali psa, boli s nim cele leto na chate na sirave a dedo sa s nou 2x denne bol prejst, lebo v ramci nasho pozemku sa nevykakala.....
Ale na vzduchu bola cely den! To uz len ked sa s nou dedo hral a venoval sa jej, uplne ine ako v byte, ci uz aportik hodit, ci pobehnut kolo nej - to proste v byte nieje fyzicky mozne 😅 a to bol maly havo... Takeho vlciaka mi je fakt luto, ked ma miesto akurat tak na chodbe a v kuchyni pri radiatore, jak klopka pazurmi o plavajucu podlahu a nemoze sa ani poriadne vytesit ked dojde pan, lebo hned je na neho nakricane, kedze chvostom volaco zhodi alebo moc bucha..... A nebodaj ked chudak stekne... Kokso... Prepac, ale podla mna takyto pes trpi... A o vybehu ako takom ani nehovorim, zas urcite velky pes potrebuje viac pohybu ako maly... Ci? 🙂

flamenga
27. jan 2010

dievčatá,neviete mi poradiť ohľadom "blokovania všetkých prichádzajúcich hovorov"? Ako to funguje, ako sa to nastavuje a či je to zadarmo alebo spoplatnené?

monika0001
27. jan 2010

ahojte tehule 😎

idem vas pozdraviť...

Ja vás sledujem... 😉 Ako vám to krásne beží.. juj... len tak ďalej..

Falm mám tie výsledky. a kuk do albumu čo som dostala ☹ 3 dni sa s babami vadim že na IVF by som nešla kvoli injekciam.. a čo som dostala...? 😠 😝

monika0001
27. jan 2010

že Falm... Flam.. tam malo byt 😅

flamenga
27. jan 2010

mon 😖 a na čo sú tie lieky a injekcie? 😕

vavenka
27. jan 2010

Monik takze ides riedit krv? Vitaj v klube 😖

dzou
27. jan 2010

caute zienky...ako sa mate? co nove? ja furt nic... akurat mm este spi po nocnej a chudak rano bol na pohotovsti lebo cez vikedn rezal nejake zelezo a mrcha sponka mu padla do oka tak mu to vytiahli 😒 to zase bude marod 😖 😀

slniecko77
27. jan 2010

ahojte 🙂
..no dzou, rohovka je najbolestivejsie miesto na tele..tak sa mi ani necudujem, ze ho to velmi boli 😒
..minule som posala, ze sme boli v Skegness, asi si prehliadla...velmi sa mi tam pacilo, hlavne tie pieskove plaze a uz sa tesim na leto 😵
..ako si inak nazivate?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre