Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
31. aug 2009

shaarka dobre motto 😀 😀

nellie_
31. aug 2009

dobre ranko 🙂 😎 😎

oznamujem, ze vcera bola laska... 😀 😀 sice po 2 pivach, ale nechala som sa ukecat, ked uz som si tie nohy oholila.. 😀 😀

shaarka
autor
31. aug 2009

😀 😀 😀
mne dnes MM rano povedal (chudak, abstinujeme od ovu), ze sa mu snivalo, ako mu to robim pusou... a cely smutny dodal, "ale nic som necitil" 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
31. aug 2009

myslite, ze mu mam verit, ze sa mu snivalo so mnou?
lebo ked nie, tak s kym? kde je? nech jej ostriham vlasy! 😠
😀 😀 😀

nellie_
31. aug 2009

shaari no tak ked povedal ze si to bola ty tak hadam ano.. 😀 😀
chudak, skoda ze to necitil, mohol si uzit 😀 😀

to raz mojmu drahemu sa snivalo ze som ho podviedla niekde na nejakom biliardovom stole a on sa na nas pozeral a on normalne rano vstal nasrany a nevedela som preco, cely den sa so mnou nebavil a nakoniec z neho vecer vyliezlo ze to preto ze sa mu hento snivalo... no uznajte 😀 😀 😀 😀
to musel mat teda riadne zivy sen... 😀 😀 😀 😀
😒

nellie_
31. aug 2009

baby tu ake rošambo vo firme... keby pocujete ako nasa upratovačka skrieka 😀 😀 😀
dole v budove su myši.. to sa tu este nestalo a ona od rana chodila zelena ked jej to vratnici povedali, ze sa tu prechadzaju po nociach a ona ze ked ju zbada osedivie a asi si práve s nejakou potykala lebo tu su škrekoty ako z hororu... 😀 😀 😀 😀 😀
este ze sefstvo ma dovolenku dneska.. 😀 😀 😀

shaarka
autor
31. aug 2009

nellie, ty to mas dost perne v tej praci, co? 😀 😀
ze mysi. pch! 😀

inak tie zive sny, to ja mavam tiez. teda mavala som. a snivalo sa mi so vselijakymi MM byvalymi, kamaratkami, nahodnymi kockami z krcmy... a to ste mali vidiet tie rana! bola som schopna sa zobudit, nastvat, vypapulovat mu, rozplakat, jednu mu stuchnut do ramena a otocit sa chrbtom. a potom to trvalo cely den. a ked sme ju stretli, mali ste vidiet tie hromy blesky z oci.
lebo podla mna nic sa nedeje len tak- a ked sa mi to snivalo, asi mi MM prejavoval malo lasky, alebo prilis vela pozornosti tym babam, a z toho som mala take sny, i ked som si to v realite vobec nechcela pripustit 😀

nellie_
31. aug 2009

shaari takze ty si tez takto "postihnuta" 😀 zeby som sa mala nad sebou zamysliet???? 😅
ja take sny nemavam...mne sa malokedy sniva s mojim drahym... 😅

mne sa dokazu snivat take bujačiny...napr. ze som s byvalym sefom štrikovala pulovre pre sliepky mojej kolegyne - ktora ma svoje posledne 4 chudery (tak ich ona volala ze chudery) no tak to vam bol teda sen potom tie uštrikovane svetre tym chuderam navliekať... ale ake boli krasne v tych pasikavych farebnych pulovroch... na ten sen do smrti nezabudnem 😀 😀

shaarka
autor
31. aug 2009

nellie 😀 😀 😀 😀 😀 na com ficis? 😀

nelynka
31. aug 2009

ahojte

no zienky, mne sa stale sniva bud ze sa mi narodi dieta alebo narodilo alebo ze ma jednoducho mm stale opusti..
tiez som tak minule vstala a nebavila som sa s nim az do vecera bo som bola nasrata ze ma vo sne nechal 😀 😀 😀

pipimiska
31. aug 2009

😀 😀 😀 😀 😀 pekny den 😀

mne sa minule snivalo,ze ma moj muz poslal do jednej izby kde bol cudzi muz,mm zatvaral dvere,ten muz ma zacal boskat,ja kricim mojmu,ze ma boska a moj mm ze nech si uzijem lebo ide aj on...a dalej nepoviem 😝 😀 😀 😀 no nieje moj mm ferovy?? 😵 😀 😀

inac tuto noc som spala najlepsie..som vycitala na nete,ze tehotnym pomahaju ukludnujuce masaze,tak som nabehla radostna za muzom,on urcite az taky radostny nebol,ale ked som sa to docitala,tak co mal robit 😀 😀

nina88
31. aug 2009

Ahojte, môžem sa ku vám pridať?

dzou
31. aug 2009

ahojte babenky moje tak ja dnes 31DC telota trochu klesla na 36,9 ale mrcha zatial stale nikde 😀 uvidim ci nepride dnes a ked tak mozno testnem zajtra.... nechcem uz testovat predcasne ale na istotu som sa vela krat tak sklamala...

pipimiska
31. aug 2009

cau nina,ale len vtedy ked aj ty nieco sniivas 😉 😀

pipimiska
31. aug 2009

dzou,drzim palce 😉

nellie_
31. aug 2009

dzou aj ja sa chystam teoreticky testovat... tak mozme spolu 😀 😀
ale nemam rada testovanie.. mna to nenromalne stresuje... vzdy sa mi trasu ruky ze ani ten test nemozem omočiť.. to je nenormalny adrenalin... 😅 😅

shaari ja ficim jedine tak na čokolade... 😀 a to tu poznaju moje stavy, ja ked to prezeniem so sladkym tak potom som ako naspidovana veverička... 😀 😀 a potom mam aj take sny.. 😀

nelynka
31. aug 2009

ahoj nina, vitaj...

dzou veru pockaj a uvidis...
ja som tehu nebola a mrcha prisla 40 alebo 41DC uz ani neviem presne, nejako to presne nesledujem kolky DC som 😀

nellie_
31. aug 2009

o la laaaaaaaaa upratovačka zasa škieka... myšine sa zachcelo znova vyliezť z diery.. dnes to tu je ake
akčne 😀 😀 😀 😀

dzou
31. aug 2009

nelie sak preto sa aj ja uz bojim testovat...ja som nemala ovu tak normalne jak mam ale najskor bola posunuta som testovala 29DC a nic, ale takym testom neviem ci na SVK su take... digitalnym ten ti proste presne odrata 3 min a potom slovom napise pregnat alebo not pregnant... no ale co ked sa tam ta ciarka zjavila trocha neskor?(ty tu ciarku vobec nevidis je vnutry toho testu) A teraz co mam doma testy su take iste a este ku tomu ti zevraj aj napisu ze ako dlho si tehotna... ale nechcem si uz ich robit kym si nebudem ista ,chcem mat na pamiatku 😉 tak neviem asi si dnes pojdem kupit klasicky...
ale mne sa aj tak nejak nechce verit ze som tehu, ale ani sa nejak necitim tak mrchovsky, ako prsia ma bolia ale tak trochu inak lebo aj bradavky mam hrozne citlive a jednu bradavku mam od malicka stiahnutu... malokedy je taka normalna(nie je to ziadna vada som diskutoval uz davno s dokym) a dnes dokonca ked mi rano bola trochu zmia sa aj trochu postavila.co normalne vobec ale vobec nie je zvykom tak neviem...

nellie_
31. aug 2009

dzou to tam mate zaujimave testiky.. 😉
no tak si skoc kupit nejaky mačaci pasik normalny a uvidis.. 😉
ja si tiez dnes behnem nejaky kupit.... ja sa praveze citim na mrchu a to uz od minuleho piatku co som bola len 10DPO a tak skoro nikdy ma tak brucho neboli a dnes som 13DPO a od rana beham na zachod ze uz som dostala a stale nic... a mam nenormalne bolaky na tvari (ake mala aj shaarka tak preto som si zacala namyslat 😀 😀 😀 😀 ) a dnes ma zacali palit prsia.. a to sa mi este nestalo....

lenze je fakt, ze mam hroooozne dlhy cyklus -dnes som 44DC a vsetky tie priznaky su z mrchy, lebo uz davno som mala byt po nej... 🙄 🙄

nelynka
31. aug 2009

nell aj ja mam bolaky na ksichte a tehu nie som..
uprimne vam poviem, ked som tehotna naozaj bola nemala som len jeden jediny priznak,ze ma brucho bolelo ako pred mrchou...
inak absolutne nic..

dzou
31. aug 2009

jaj no ja mam cykly dost pravidelne... urcite si asi dnes kupi nejaky normalny test, ten digi mam preto ze bol v akcii a ked uz budem poz. nejaky klasicky tak si chcem urobit ten ze mi to tam pekne napise 😉 praveze aj mna strasne palia prsia cele telo v poho a na prsiach mi je strasne teplo...aj ich mam teplejsie to sa mi este nestalo, ale stale aj tak tomu neverim, som teraz zistovala cipok a vyzera to tak ze mrch pride 😠 ale cykly predtym som ho nesledovala, takze nemozem presne porovnat no proste nevieeeeeeeeeeeeem

nellie_
31. aug 2009

nelynka ja praveze mavam pupaky pred mrchou, ale nie taketo velikanske podkozne a bolave a na licach tam sa mi teda netvoria vôbec... 😒
vravim, ze ono to môze byt tym ze mam taky dlhokansky cyklus a proste mrsina sa hlasi....

no u nas by to bola riadna motyka vystrelena, lebo bol jeden jediny sexik vtedy za posledny tyzden a aj to az den po vyznacenej ovu 😀 😀 😀

tento cyklus je cely divny jednoducho 😀 😀 a preto radsej pre istotu testnem nech viem na com som 😀

dzou
31. aug 2009

no tento mesiac je cely divny, ja som uz v piatok hlasila mojemu ze pride mrcha to som bola 28DC lebo ma pobolievalo brucho a dnes som 31DC a mrcha nikde 🙂 ale brucho ma uz neboli zatial, to ked zacne mrcha hned budem vediet vtedy ma brucho boliiiiii jak slak musim mat ibup. inak neprezivam 😠 ale sak uvidim ja mam tiez pupaky pred mrchou a teraz? joj ani neviem asi ani nie, ale nic si nechcem namyslat, radsej si yslim, ze mrcha pride a potom mozno budem prekvapena...no nic idem varit a pratat tak sa zatail majte 🤐

nina88
31. aug 2009

Ja snívam tiež... 🙂 takže môžem... 🙂 Som dnes akurát tak sklamaná,že by som najradšej prespala mesiac...
Snažíme sa o 2. bábo už 4 mesiace a nič... Tento mesiac som už myslela,že to vyšlo, lebo ma pichali vaječníky a skončila som na pohotovosti v hrozných bolestiach, praskla mi cysta, dosť veľká, mám vodu v bruchu z nej a leń tak tak minula cievu, takže som mohla mať krvácie do brušnej dutiny... ☹ Pozitívne je aspoň to, že už tam neni a mám väčšiu pravdepodobnosť na očakávané tehu, len už mám pocit,že sa z toho zbláznim

nelynka
31. aug 2009

no baby...
nehnevajte sa namna ale ked sa tu konecne zacne niekto bavit aj o tom ako je sklamany a neviem co, a sledovat kazde pichnutie a setko tak sa ohlaste..
na toto naozaj naladu nemam..

viem ze je to zlozite, prepac nina, hlavne vtedy ked sa niekto snazi o druhe babo uz 4ty mesiac
je tu kopec holiek co sa snazia roky rokuce a ziadne babo nemaju a nestresuju..

nina mrzi ma ze si skoncila takto na pohotovosti, ale nemyslela si ze by si to mohla brat ako znamenie toho, ze by si sa mala prestat sledovat?

ved sa pozrite na pipi a na sharku, zlaticka co mali nulovu sancu mat priordzene babetko a predsa su tehotne, z jedneho jedineho sexu, doslova nuloveho spermiogramu, pri prvej prirodzenej ovulacii ktoru sharka nemala roky rokuce ani po konskych davkach hormonov..
berte si priklad 😔

nina88
31. aug 2009

Vieš Nely každý má iné pocity a problémy, viem, že sú oveľa väčšie, ale ja mám konkrétne čerstvý tento, tak je prirodzené, že nebudem skákať 3 metre do výšky, keď som včera mohla umreť, si proste necitlivá...
A nebolo to pichnutie ale nenormálna bolesť. A aj v tom som našla niečo pozitívne. nechcem, aby ma niekto lutoval, to praim nenávidím, len som čakal, že tu je niekto možno, komu sa to tiež stalo a má väčšie skúsenosti...

lenuska85
31. aug 2009

Ahojte všetky snažilky 🙂
Môžem sa k vám pridať???

shaarka
autor
31. aug 2009

nina, verim, ze to bol hnusny zazitok. to chapem. ale zbytocne si budes stale dookola hovorit, ake to bolo strasne, a ze si mohla umriet. zbytocne sa o tom budes rozpisovat, aby si dramatizovala situaciu. cyst je okolo nas mnoho, praskaju, odchadzaju s MS, robia sarapatu. nemam ti co vycitat, ked sa to stalo vcera.
mozno len - vybrala si si asi zlu temu na oplakavanie tejto skusenosti. preto nely napisala to, co napisala.

a co sa tyka tych styroch mesiacov, tak ta doba je velmi relativna. teraz sa ti to zda vela, ale casom ti to bude mozno pripadat smiesne (ak sa nebude darit). dolezite je nedavat si ziadne casove ciele. cim blizsia je doba, do ktorej chces otehotniet, tym viac si otehotnienie odsuvas... zial, to je fakt. 😔

shaarka
autor
31. aug 2009

cau lenus, no napis nieco o sebe 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre