Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
3. sep 2009

idem si kupit nieco sladke. kto chce? 😎

nellie_
3. sep 2009

anaxamon to poznam aj ja.. 😉
ja mam krsnata dvojicky - uz maju 6 rokov a daju veru riadne zabrat...minule som s nim zostala u svokry na 2 hodiny sama a skoro som osedivela, prisaham fakt... 😅 😅
svokre od vtedy sliepky neznasaju vajcia.. 😀 😀 😀 lebo ti dvaja im otrcali cez plot ribezle a sliepka ked vytrčila hlavu tak jej tasli po nej palicou a tie chudery nevedeli potom hlavou strafit prec z tej diery v plote 😀 😀

a v sobotu idem pri 1,5 rocneho synovca uz od rana od 5,00 do nejakej 17,00 to bude tiez riadna
makačka.. 😀

ale som s nimi rada 😵 😵 😵

nellie_
3. sep 2009

shaari prosim si magnum ekvador 😀 😀 😀 😀

tinika
3. sep 2009

shaarka ja slahackovy kolač 🙂

lenca.b
3. sep 2009

ja si sladke neprosim hehehe 🙂

anaxamon
3. sep 2009

ja si sladke uz neprosim mala som jeden orieskovy bonbon... 😝

s dvojickami je to veru makakacka, sesterka s nimi nie je skoro nikdy sama lebo ked jedna spinka druha place a tak dookola...poviem vam ze asik by som dvojicky nepredychala...lebo viem ze mne by s nimi nemal kto pomoct z rodiny, vsetci su daleko ti co by mohli... 😔

nellie_
3. sep 2009

anax ako su stare??? s nasimo to bol fakt zaberak.. ked boli malinky svagrina sa prestahovala ku svokre a byvala tam s nimi, lebo jej muz robi sofera a chodi aj na tyzdnovky a samu by ju asi porazilo... bolo to fakt hrozne, hlavne tak kym nemali tie 3, teraz je to uz lepsie su samostatni...

a aj ked viem aka je to drina s nimi - tak brala by som kludne dvojicky.. 😵 😵
ale mne by mal kto pomôct.. vsetci byvame v jednej dedine.. moja mamina, svokra, svagriny.. 🙂

anaxamon
3. sep 2009

maju dva mesiace aj kuscok...ja teda ozaj budem rada ak sa dakedy v dalekej buducnosti zadari po jednom a pekne postupne...

napr. ako tu spominala ikushka tak tej vobec nezavidim tie dvojky v situacii v akej je, ale snad sa jej pocas tehu situacia zmeni a bude jej s nimi mat kto pomoct...dve deti naraz su proste uplne nieco ine ako jedno babatko, ked prestane plakat a zaspi, maminka si spravi co potrebuje, takto je to od jedneho k druhemu...ale po prvom roku o uz snad bude mat s nimi jednoduchsie...

leveretka
3. sep 2009

teraz je dôležité myslieť iba na seba a fazuľku...vieš ako sa hovorí, nikto nie je nenahraditeľný, určite si poradia a zvládnu to 😉

shaarka
autor
3. sep 2009

dvojicky su narocna vec, ale moze si clovek vyberat? nemoze. 😀 😀 kamoskina sestra ma jednovajecnych chlapcov. su strasne zlatunki, pokojni, ale aj tak je to o drzku. neustale je niekto s nimi. sestra, brat, sestrin frajer, babka... to sa proste neda.

kupila som si sladku vasen, mliecnu s lieskovymi orieskami. nellie, magnum nemali, nemaju mrazak 😀 a tini, slahackovy kolac tiez nie. keby ste neboli take vyberave, tak ste uz mohli nieco mat 😀

tini, mas favorita na kocik? ukaz.

shaarka
autor
3. sep 2009

leve, neber mi iluzie s tou nenahraditelnostou 😀

ako vznikol tvoj nick?

tinika
3. sep 2009

anax s tymi detskymi citmi to je aj u mna podobne hihi kde som mohla tam som bola a neterku som strazila kedy trebao hihi

anaxamon
3. sep 2009

ja som len strasne zvedava dokedy moje zlenivele telo dokaze to narocne tempo okolo deti udrzovat a kedy zacnem v robote zaspavat za pc 🙄 ale oki uz prestanem na tuto temu....

co sa tyka nenahraditelnosti, ak je v robote dobry kolektiv a rozumeju ci ludia medzi sebou vzdy bude clovek chybat, viem ze kolegovci, ktorych/ktore mam rada mi uz aj po tyzdni dovolenky zacinaju chybat... 😀 a to nehovorim o odbornej ale skor ludskej stranke kolektivu

leveretka
3. sep 2009

dobre dievčatá, opúšťam vás na pár hodín 😉
idem zaľahnúť a čítať si knižku o pozitívnom myslení 😉 😀 majte sa zatiaľ krásne papa 🙂

puma.sue
3. sep 2009

helou, co sa deje? co ste vsetky pri sporakoch???
😉 ja som uz dovarila, priznavam sa...

monika0001
3. sep 2009

dobry den.... 😎

mata1001
3. sep 2009

ahojte...

monika0001
3. sep 2009

mata ahoj.. ako sa mame dnes?

lenca.b
3. sep 2009

moni ahoj mata ahoj

lenca.b
3. sep 2009

moni aky si dnes mala dnik?

mata1001
3. sep 2009

moni,lenca ahojte...
moni celkom dobre....uz zajtra piatok konecne...a ty ako?
lenca ako sa mas?

lenca.b
3. sep 2009

ja no celkom to ujde 🙂

mata1001
3. sep 2009

varila si nieco?daj nejaky dobry tip....na zajtra....

monika0001
3. sep 2009

leni supeeer...
no mam new notas bo ten co som sme kupili pred tyzdnom sa pokazil a tak nam ho hned vymenili za novy... 😉
a zajtra o 11 mame byt nastupeny... sak vies kde,... 😉

mata ja som na Pn takze v podstate super!!! 😉

no a kedze sme cely den lietali tak sme nic nevarili. mame zo vcera fajnovy gulas a babovku.... a mmm si bol kupit terazrohliky bo ma chur na ne s pastetou 😀

mata1001
3. sep 2009

monika a to sa mas dobre ked si na pn?to ze si chora nie je dobre...alebo nie si? 😀 😀 😀
aha vidis....gulas noooo dobry napad....pouvazujem.... 😉

lenca.b
3. sep 2009

super moni tesim sa 🙂 jaj ja by som nieco dobre teiz spapala mm ma laka na nieco odbre ist vonku si dat ale ja musim odolavat bo dovolenka za 10 dni nechcem mat velkeeeeeeee bruchooo

monika0001
3. sep 2009

mata nie nie som chora... 😉
kvoli niecomu inemu som na PN... 😉 😉 😎 😎

leni sak raz za cas si mozes dopriat.. z toho velke brucho nebude... 😉

mata1001
3. sep 2009

jaaaj monika tak v pohode....
leni len chod.no mna by nemuseli 2krat prehovarat. 😀 😀 😀

monika0001
3. sep 2009

no ved ani mna... 😀 😝

mata1001
3. sep 2009

monika co by sme si dali?nooooo ja zmrzlinovy pohar so slahackou alebo pizzu. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre