Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
11. sep 2009

ahojte som doma, ja som si kupila celozrnu bagetku, klobasku, salamku a salatik tak si idem urobit olovrant mnamky

dzou
11. sep 2009

tak potom zajtra napisem ze co som vykuchtila 😉

dzou
11. sep 2009

no nic tak uz idem konecne pratat 😝 ale vecer sa este stavim

lenocka84
11. sep 2009

dzou tak sa snaz,a vecer ta cakame 🙂

tinika ja akurat rozmyslam co jest,bo som od rana nejedla,ale nechce sa mi nic
by som sla aj vonku jest,ale nejako nie je s kym 😢

leveretka
11. sep 2009

dobrú chuť 😉

tinika
11. sep 2009

lenocka ta to nemozes tak , ti bude zle, ja tiez občas nestiham papat. Prid ku mne na bagetu 🙂
leveretka dakujem

lenocka84
11. sep 2009

tinika tak posli cez postu 😀

tinika
11. sep 2009

leni uz oblozena je tam toho veeela tak sa napaas, bru chut

lenocka84
11. sep 2009

noo tak paradne 😀

lenocka84
11. sep 2009

idem ja spat ked tu dnes nikto nie je 😒

tinika
11. sep 2009

uz spapane, mnam

shaarka
autor
11. sep 2009

ahojte,
dnes som bola na UZV, Dr. mi povedala, ze vsetko to vyzera normalne.
normalne.
ale fotku mi nedala, vzala mi krv a na dalsi UZV mam prist buduci stvrtok.
som z toho uplne chora a smutna...
a viete preco?

lebo so mnou bola este jedna kamoska, v tom istom tt (dokonca 2 DPO pozadu) a ma krasnu fotecku, krv jej nebrali a na UZV ma prist az o dva tyzdne. 😔

lauritka
11. sep 2009

shaarka a nevidela si na monitor ? 😕

vavenka
11. sep 2009

Aby som Shaarku doplnila - ta kamoska mala na uzv presne to iste co aj Shaarka - cize rovnake tt a rovnaka bublina....A tato Shaarkina navsteva bola u gyndosky uz druha, kdezto ta kamoska tam bola prykrat, odkedy je tehu, takze iny postup pre kamosku a iny postup pre Shaarku...... Shaarka, dostanes po holej! Keby nieco nebolo v poriadku, doktorka by ti to povedala, hm?

lauritka
11. sep 2009

aha, ale preco nedala forku aj Shaarke 😨 takze preda bola bublinka, ved to je akurat 😉

kukulik30
11. sep 2009

shaarka, neboj sa...mala si sa ozvat a pytat..hmm?ale vave ma pravdu, urcite by ti povedala, keby nebolo cosi v poriadku, to nemaj strach..buduci stvrtok uz budes mat aj foto 😉

tinika
11. sep 2009

shaarka nestresuje dobre? uzivaj si tehu a vsetko bude ok 😉

shaarka
autor
11. sep 2009

kocky,
poslem vam fotky, ako to asi vyzeralo u mna a u kamosky, ok?
u kamosky:
http://www.advancedfertility.com/images/6-week-...
a u mna:
http://www.zoopy.com/data/media/22913/thumb-640...

tak nejak tak.
u mna veeeelka cierna dutina a mini miniaturny svetly flacik.

no ved uvidime, o 6 dni som tam zas.

a na vysvetlenie: ani ma nenapadlo sa nic pytat, kym som sa nedozvedela, ze kamoska na krv nesla, ani o tyzden ma UZV nemusi ist a aj fotku dostala. az potom som bola prekvapena, ale uz som sa nevratila, ved tam mala dalsiu pacientku. 🙂

yanna.o
11. sep 2009

promiňte, překlikla jsem se, ale tuhle stránku jsem si přečetla..
shaarko, já na utz nikdy neměla takový kroužek jako tvoje kámoška. ono asi záleží i na tom, jak je mimčo natočené.. byla jsem v 6. tt. a dr. neviděl srdeční akci a děsil mě (tebe aspoň neděsí), za pár dní jí samozřejmě uviděl.. V prvních týdnech hraje roli doslova a do písmene každý jeden den 😉 A přesnost utz a zkušenosti dr. taky samozřejmě.

lauritka
11. sep 2009

shaari mne sa to zda normalne 😕 akurat, ze ona tam ma viditelny kruzok- zltkovy vak a ty mas embryonalne struktury.
ale niektore fotky z uzv boli aj take. a akurat prd zisti z jedneho odberu, lebo hcg tam bude tak ci tak- 🙄 a podla tabuliek moze byt velky rozptyl do ktoreho spadaju tt.
uz keby sa jej nieco nezdalo, tak sa ma robit odber davkrat po sebe, ci to nahodou neklesa.

yanna.o
11. sep 2009

lauritko, tos napsala dobře 😉
shaarko, já měla utz obrázek podobný tomu tvému 😉

kukulik30
11. sep 2009

shaarka, kazdy uzv moze byt iny,babo je na inom mieste, inak nasnimane a tym padom aj obraz je iny 😉 bud pokojna 🙂

tinika
11. sep 2009

shaarka no sak mas tam fazulku ta č ostresujes, kazde babo je ine, tak tvoje je mensie, neboj, ono to dobehne 😉

lauritka
11. sep 2009

shaari ja mam stale radsej muzov 😵 - gynekologov 😀 zeny sa mi zdaju take , ako to povedat... povrchne ? 😕 cest vynimkam.

shaarka
autor
11. sep 2009

kocky, dakujem, samozrejme, ze je este skoro robit zavery. zatial sa snazim verit Dr., lebo povedala, ze to zodpoveda DPO. ved uvidime, nic ine mi nezostava, len cakat.
ale musite uznat, ze ked mne dala zobrat krv na HCG (lauri, predpokladam, ze aj o tyzden mi vezme, lebo ako pises, to rozmedzie normohodnot je velke), a este si ma aj pozvala o tyzden, tak az taka spokojna byt nemohla, ze? 😒

asi som sisi, ale idem si este urobit tehu test a porovnam ho s tym zo stredy. 😀

shaarka
autor
11. sep 2009

lauri, no teraz uz s tym neurobim nic - je to zena a zenou aj ostane 😀
menit ju nebudem, ona je velmi fajn. 😉

tinika
11. sep 2009

tak tak sarka ver dokyne

lauritka
11. sep 2009

shaari nemylim, ze v tom teste nieco uvidis, hcg bude uz dost velke 🙂 mozno chce byt len na istom vies, netreba mysliet hned na najhorsie.

no neviem, ja radsej fesnych muzov 😀

shaarka
autor
11. sep 2009

z 25.DPO este nebola testovacia silnejsia ako kontrolna (po vyschnuti), takze ocakavam, ze teraz by este rozdiel malo byt vidno. 😀
ale baby, mali ste uz niekedy zly tehu test? ja som si teraz prvy spravila a nic! ani jedna ciarka!
skoro som zinfarktovala... esteze som v stredu kupila tri (vidim, ze sa nic nedeje len tak), a teda som mala doma este jeden, posledny 😀 😀 😀

bosorkajarka
11. sep 2009

Shaary prosim te nestresuj a co se tyce jineho pristupu tak se te zeptam kamoska ma taky PCO a taky se snazili o mimo rok jestli jo tak az pak muzes porovnavat. U PCO je lepsi kdyz se dela kontrola casteji protoze je tam vetsi riziko ze se neco stane (ale neplas hned 😉 ) ja nez jsme meli srdicko tak jsem taky byla na ko po tydnu 😉 na fotce mas krasny mimo tak neboj vsecko bude OK 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre