Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

chrobulka
11. jan 2010

siouxie... niekedy sa neda, zvlast, ked mas kopec roboty alebo povinnosti, ale to vies dobre aj sama...
chapes...
mame tu takeho vtipneho uja teraz... davam ho trochu do richtigu, vrieska ako na lesy... to on je taky hlucny... nemam rada takych ludi, co ich je vsade "vela"...

siouxie
11. jan 2010

monky ☹ Už nech je po zime...

slniečko, tak si niečo pekné kúp 😉

monky1
11. jan 2010

siouxie, po inom netuzim...inak co je tu nove? nieco vynimocne...velkolepe.... 😀

nevesta sa uz ozvala?

slniecko77
11. jan 2010

..dik sio, aj to je riesenie mojej ''divnej'' nalady
..a velmi ti to pristane na novej fotke..ale asi sa uz opakujem
..tak vas nejak stale citam a do toho mesta sa asi nikdy nedostanem 😀

chrobulka
11. jan 2010

slniecko, chod do mesta, vybav veci - budes mat super pocit, ked to budes mat za sebou.
tu ti nic neujde... co lezi to nebezi 😀

nevesta sa veru neozvala... som zvedava aj ja na nu uz... na pocity a vsetko 😉

siouxie
11. jan 2010

slniečko, si zlatá ďakujem. Je to taká veselá krčmová foto, po štátniciach pred rokom a pol 😀

slniecko77
11. jan 2010

..uz som vyfesakovana a prcham do mesta
..snad tu este niekto bude ked sa vratim 😀

chrobulka
11. jan 2010

siou... niekedy sa v tebe nevyznam.
tak jedny statnice uz mas za sebou (predpokladam, ze bc.) a dalsie ta cakaju...
a teda, aj vek uz mas asi trochu vyssi ako zvyknu mat studenti...
to mas uz ktoru skolu v poradi?
a denne studujes???

madeline
11. jan 2010

chrob - siou je tu v podstate v utajeni, ona len sem-tam nieco o sebe prezradi 😉

chrobulka
11. jan 2010

aha, pardon, uz som ticho...
ospravedlnujem sa, ak som sa ta nejak dotkla siou...
😖

siouxie
11. jan 2010

chrobulka presne tak. Školu druhú, ale prvú som nedokončila 😀 A denne, posledné dva roky 😀

siouxie
11. jan 2010

mad, ty netrieskaj 😀 málo chodíš, lebo ja som toho tooľko prezradila. ale uznávam, že postupne, pomaly 😀

madeline
11. jan 2010

siou - ale ako z chlpatej deky si to tu pustala

nellie_
11. jan 2010

pumi no ze si sa aj ozvala....
to ma mrzi, ze mate teraz troska blbsie obdobie... ☹ ☹
my to chapeme a verime, ze ked sa polepsi tak zasa prides medzi nas... 😉
ale mna sa nezbavis, ja mam na teba aj mail.. 😝 😀 😀 😀

chrobuuul aj ja mozem 50-centa... 😎 😎 😎 a odkedy som videla s nim film Zbohatni nebo chcipni tak totaaalne... ja som mala jeho pesnicky aj ako zvonenie na mobile.. 😀 😀 😀

siouxie
11. jan 2010

ale iba zo začiatku 😀

nellie_
11. jan 2010

ups a ja som tusim stranu pozadu... 😅

monky ahooooj.. 🙂
musim vas ist tusim precitat troska detailnejsie lebo som nejak mimo 😢

chrobulka
11. jan 2010

nellie, ja mam pohladnicu vymakanu od kamosky, narodeninovu, ktora mi spieva "yo yo, it's your B-day... " a vzdy sa vytesujem z nej... si ju pustam dokola...
a ked tu bol pred dvoma rokmi, mala som ist s kamosmi do VIP sektora, ale ochorela som... ale kamosi mi doniesli odtial vino, cervene, kde je on na flasi...
vino uz davno nie je, ale flasticka zostalaaaa 😉

monky1
11. jan 2010

nelie caaaaau 😀 ...dik za privitanie 😀 😀 ...si pripadam, ze som tu nebola 2 roky 😅

nellie_
11. jan 2010

monky no aspon vidis ako nam tu chybas... 😉
a vau ze 19tt... ako si uzivas tehulkovanie??? 😉 a kedy ta caka nejaky ten uzv a vyriesi sa nam pohlavna zahada? 😉

chrobul no vau ze flasa s fiftyťakom... 😎 😎
a verim, ze to ti muselo byt inak luto ked si nemohla ist este dokonca aj do VIP sektora... len pekne teraz chod a ukoj si svoju tuzbu 😀 😀

chrobulka
11. jan 2010

tomu ver ze pojdem.
mna si tito nigga boys kupili, ked som bola na Jay Z v Inchebe nahodou
nieco neuveritelne... parada...

baby, inak, pojdem do pekla, prave som zozrala balik komunistickych chrumiek, som rozozrata... ☹

monky1
11. jan 2010

jaj, ved ja som na to aj zabudla...cakame dievcatko 😵 😵 😵

..a tehulkovanie....no...prezila som tyzden ako z hororu, ale uz je vsetko of kej...vlastne aj preto som sa neozyvala...bola som myslienkami inde

nellie_
11. jan 2010

a ja uz aj padam.. idem s kolegynou vyberat saty na ples do pozicovne - neplanovane.. 😀
takze zatial sa majte.. 😉

chrobulka
11. jan 2010

mon, tfuj tfuj tfuj... dobre to dopadlo...
takze dalsia baba?
manzel sa isto tesi... mate uz aj pracovny nazov? 😀

monky1
11. jan 2010

tesi, on nejak radsej baby, aby mal kto varit a hlavne miesto neho vysavat 😀 ...stale vzdycha: - Uz aby bola Hana velka 😀 😀 ...ale bral by aj chalana, to viem urcite 😉

sme sa smiali, ze este jedna baba do partie a nas tatko bude ako pan kral z rozpravky Sol nad zlato 😝

a pracovny nazov...ani nie, Hana bola Hedviga - prip. Ludwig, kym sme nevedeli, co to bude, ale teraz sme akosi "triezvejsi"...akosi na take veci nieto cas, Hana si vyzaduje celu jeho pritomnost, ked pride z prace ...a ako pisem, v case, ked sme sa dozvedeli pohlavie, sme riesili vazne dilemy, tak fakt o tom nepadlo ani slovicko....mozno casom...ktovie 😉

siouxie
11. jan 2010

monky, blahoželáááám 😵 a nech je to zlé už za vami 🙂 😵

pipimiska
11. jan 2010

teraz sa citim vyspataa 🙂

ahoj pumaaa,tak ja som si ta tu normalne ze privolala,vkuse sa tu na teba pytam..mrzi ma ze mate teraz viac toho,aspon dakedy sa zastav,ze ako sa mas a tak 😉
ja tvoj mail nemam,ale tak aspon to ip,no 😅 ..drz ssa

monky,vitam aj teba,babo secko ako ma byt?uz citis pohyby?
😉

nellie,skusim tu svieckovu s tym slavnym pucom-pacom 🙂 teda nie ja, ale naucim to mojho muzika,ja sa musim setrit 😀

shaarka,aa kde je ten slavny recept ala tvoj ze luxusna koconina???????? 😝
😝

pipimiska
11. jan 2010

monky,gratulujem k dievcatku 😵 konecne som sa dockala,zatial Tea(sharkinho)a Vandu(vavenkina)uz sparovali a moj asi Filip sa tam nezmestil,to co by bol za par ze dvaja chalani a jedno dievca,ze? 😀

monky1
11. jan 2010

dievcata, dakujem, ja som to nejak aj tusila, ze to bude babulka, aj mi to vyhovuje, mam milion novych a zachovalych veci, nasa prdolka je velky pedant 😀 😀 😀 ...tak o starost menej...snad to tej malickej aj bude sediet, lebo Hana je febr. a ta druha bude junova

pipi, pohyby citim veeeelmi slabunko, ona je majsterka v lenoseni, hotova phodacka - presne ako jej starsia sestra 😀, ta nekopkala vobec - teda skoro vobec

chrobulka
11. jan 2010

ale halooo, pipi, ved sa isto bude moct niekedy pridat... 😉
podstatne je, ze tie dve matky svatky Vava a Shaar sa uz poznaju aj fyzicky, chapes 😉
Ty si ich aj s Filipom niekedy pockas na ihrisku... 😀

siouxie
11. jan 2010

chrob 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre