Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
18. jan 2010

inak mne uz ide kôn rychlo jak ďááábel... 😀 😀
ved vidite intenzitu prispevkov.. zakladanie som odlozila, uz sa mi veru nechce... 😀

siouxie
18. jan 2010

ahojte 😀
to sa nedá toto... je to ako cez telefónnu linku 😒

bibi, ja som to tiež už videla a bola som prekvapená, ale normálne sa mi to páčilo. Nápad síce trošinku neoriginálny, ale celkom dobre spravené. Tak pred ms ako riť na šerbel 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

nazdar siou - stratena dcera... kade si sa flakala???? 😠 😀

bibi24
18. jan 2010

Ja vobec nemozem surovy mlieko - myslim tym neochutene, ako kakao, alebo podobne. Ma z toho napina. A pritom inak vsetko mliecne milujem, cez jogurty, syry, smotanu, atd.

Nell, ano, vyborny film. 😉 A o com je ten Orphan? V skratke.

anaxamon
18. jan 2010

nell ak nie si na take veci naucena tazko sa privyka...tomu verim 😉

ja som telku poriadne nevidela uz ani nepamatam, bud mame pustene len radio alebo okupujeme s manzelom pc...a ked filmy tak v kine

ozaj som mala podat recenziu na avatara, mozem povedat ze velmi zaujimavy film, aj ked dej je taky ako moj muz povedat hatlanina americkych dejin prenesena na inu planutu, avsak celkom dobre sa nan pozeralo, bolo tam vsetko, napatie, laska aj humor...velmi sa mi pacilo ako sa avatar Sigourney Weaver podobal na nu..to na mna moooc zaposobilo 😀

vavenka
18. jan 2010

joj jaka som zleniveta....
Odkedy odisla shaar (to bolo poljedenastej) som sa nepohla z gauca - akurat co som maso z mrazaku vytiahla a este ani tomu sa nejak nechce rozmrazovat 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

Orphan je o manzelskom pare - maju 2 deti a adoptuju si take 9 rocne dievcatko zo sirotinca - ktore posobi milucko, zlatucko a ze je dokonalost sama ale vykluje sa s nej riadna svinucha...

siouxie
18. jan 2010

nell 😀 kade-tade, ale nestíhala som 🙂

bibi24
18. jan 2010

Ze surovy mlieko, pisem ako hotentot 😀

Siou, ano, ja som zacala akurat spinit, tak som popri filme oplakala aj dalsi cyklus a cele nase snazenie 😀

Anax, dakujem za recenziou, mozno na to aj my vybehneme.... 🙂

nellie_
18. jan 2010

anax aj my sa chystame v piatok na Avatara.. vcera na nom boli svagrovci a dosli uplne uneseni... svagrina trocha hundrala ze to bolo moc dlhe 3 hodiny a ona s jej tehotenskym mechurom, ze asi hodinu stravila na zachode, behala kazdych 15 minut lebo vylochtala pol litra zeleneho caju... 😀
ale zevraj to bolo super.. ja na take moc nie som, ale tak co neurobim pre MM ked uz ma tie narodky.. 😎

vavi, a ved co budes... 😉 🙂

siouxie
18. jan 2010

bibi 😀 😀 😀 tak som to celkom vystihla 😀

tak môj mechúr je veľmi náročný na minutáž filmov, tento zvládol (napodiv). Ale aj tak by som to strihla aspoň na dvoch miestach. 😀

nellie_
18. jan 2010

bibi tak sme na tom rovnako, u mna zacali maliari v piatok... takze hura do dalsieho cyklu 😀
akurat mi volala svokra ze ci s nou pojdem ku nejakemu sarlatanovi (tzv. liecitelovi) ze ona pojde s chrbticou a ja mam ist tiez.. a troska sa ma dotlko ked povedala ze nech idem aj ja - lebo lieci "neplodnost" fuj ja to slovo tak nenavidim.. a pritom ja nie som neplodna... ☹ ☹
podla doktorov sme zdravy par, len sa nam nedari.. fuj jak ja nenavidim to slovo... 🙄 🙄

siouxie
18. jan 2010

nell, to poznám 😒

nelynka
18. jan 2010

halooo som prisvitna????
asi ano, tak ja zase pridem ked tu nikto nebude

anaxamon
18. jan 2010

nel myslim ze ak pojdete na 3D verziu ani sa ti nebude zdat ze je to scifi...

bibi chodte ak mate moznost..tie tri hodiny nam usli velmi rychlo a to ja pri dlhom sedeni mavam este obcas bolest chrbta z toho seknutia...

nel pojem neplodnost je ozaj strasny 😖 tiez ho nemam rada, co nemam vsak este radsej je ked sa nas niekto spyta ze co dieta sak ste uz tak dlho spolu..resp. a babo neplanujete...vzdy si zahryznem do jazyka a som velmi mila ale vnutri to vrie..

siouxie
18. jan 2010

anax, tak ja začnem byť v tej chvíli veľmi vtipná s ľahkým nádychom irónie 😀 😎

madeline
18. jan 2010

ahojte baby 🙂

bibi24
18. jan 2010

Zmenila som si foto, nech mate na mna troska detailnejsi pohlad 😀

Nell, ale vies, keby sa mi ta ms sprosta aspon rozbehla, ale nie, ja spinim uz 3.den, tak snad uz hadam dnes. 😠 Chapes, mam malo veci, nad ktorymi sa musim zamyslat, tak este aj toto k tomu...no na slak trafenie...
Nell a kolko sa snazite? Ja neviem.

Tak u mna sa pri otazke co dieta vystriedalo uz viacero nalad, cez smutok, ironiu, veselost az po vety typu, ked panboh da, uvidime, ked sa zadari a pod. 😉

Nelynka ahoj 🙂

nelynka
18. jan 2010

jeeej konecne niekto...
ahoj bibi 🙂

madeline
18. jan 2010

ahoj nely - tak teba som nevidela, ani nepamatam

nelynka
18. jan 2010

mad ved ani ja teba.. 😀
dlho som sem nepachla, nebol cas nejako ☹

bibi24
18. jan 2010

Ja vas uz aj pomaly opustam damy, pretoze sa idem pokusit "prebrodit" na taliancinu 😀 Stale totiz snezi....

Prajem vam este krasny vecer 😉

nelynka
18. jan 2010

bibi tak peknu taliancinu prajem 😀

madeline
18. jan 2010

bibi - tak nech ta nezaveje niekde cestou 😉
nely - co mas nove? ako sa ma Praha?

shaarka
autor
18. jan 2010

kym mi doslo, ze co znamena "prebrodit na taliancinu" 😀 😀 😀

my cakame realitaka, ze vazny zaujemca na oba byty, tak som zvedava 😔 ci sa pred porodom este stihneme prestahovat... 🙂

madeline
18. jan 2010

shaar - tak to by si mala dost perne, nie?

madeline
18. jan 2010

tak ja sa lucim, prisiel mm a idem konecne dom 😎

nelynka
18. jan 2010

mad asi dobre, moc po nej nebeham, ale v centru OK, len maju kalamitu chudaci...napadalo im tam 5cm noveho snehu a uz su hotovi...

sharr na oba byty? to kus nechapem

siouxie
18. jan 2010

nellie, Paťko je na svete 😉 😀 😵

tak u nás je asi 15 cm snehu a stále sype. Odhadzovanie nebude mať konca kraja 🙄 🙄

nelynka
18. jan 2010

papa mad

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre