Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

madeline
17. mar 2010

nel - bol 🤐

shaarka
autor
17. mar 2010

hehehe, s tymi stavmi 😀 R sa mi zdalo lepsie, lebo sa to tyka nas dvoch 😀
a stav G(?) je akoze stav P(lodenia) alebo O(rgazmu)? 😀

anax, ze aj v snoch? 😀 😀 ja som v snoch vzdy realisticka, alevo chuda a mlada a pekna a dlhovlasa 😀 😀 😀

shaarka
autor
17. mar 2010

ze "nik zvonka" 😀 😀 😀 😀

nellie, maliarom by si mala zaplatit uz teraz, na ruku, lebo ktovie, kedy sa stretnete potom. a oni nemaju vsetci ucty v banke... takze zaplat a povedz, ze ich mozno teraz nebudes dlhsi cas potrebovat 😀 😀

madeline
17. mar 2010

shaar - tak ani stav P ani stav O nebol, ale stav G(rcania), bohuzial ano 🤐

anaxamon
17. mar 2010

stav G som pochopila, to je stav grcania,ze?

shaar ja v snoch vasinou lietam, takze si moj velky zadok neuvedomujem 😕

shaarka
autor
17. mar 2010

no, tak uz mame v stavoch jasno 🙂
ale mam dojem, ze nejake este vybehnu, napr. stav A(lkoholicky)

nellie_
17. mar 2010

inak fakt mame sifrovanu komunikaciu tu uz 😀 😀 😀

anca, anca 😲 a stavy.. 😀 😀 😀

Shaar dobry napad s tym konecnym vyplatenim maliarov aspon na 9 mesiacov.. sak nemusim byt taka cistotna a malovat pravidelne kazdy mesiac, no nie?? 😀 😀

shaarka
autor
17. mar 2010

no... vies, take baby ako ja pred stavom T, by si tiez radi dali vymalovat castejsie ako raz za 6 mesiacov...

shaarka
autor
17. mar 2010

rady 😅

nellie_
17. mar 2010

aj stav K (kapusta) tu mame.... 😀 😀 😀
stav P (prezieranie) 😀 😀 😀
a ja casto mavam stav H (hniloba) 😀 😀

shaarka
autor
17. mar 2010

anax, vacsi zadok je vzdy lepsi ako vacsie brucho ☹ to zensky vobec nevyzera

anaxamon
17. mar 2010

shar, to mas recht... 😉 idem pracovat...tak zas cez obed, papa

bibi24
17. mar 2010

Caute zeny 🙂

Anax, tebe kde svieti slnko?? Lebo tu nic... 😕

Nell a preco ides na HP? Len tak, alebo kvoli niecomu konkretnemu?

Shaari, no niekedy ti chlapi vedia aj prijemne prekvapkat, ze? Ako moj vcera s tou vecerou, na ktoru ma pozval potom, ako pocuval moje gynekologicke vysetrenie len za plentou. 😀

Bubli, inak mne sa BT meni aj vtedy ak mam vnutorny stres (idem k lekarovi, niekam cestujem na druhy den)...nie dlhodobo, ale rano moze byt vyssia ako obvykle. Vies, BT moze ovplyvnit strasne vela veci....

Inak, aby ste vedeli, ja som si vcera robila ovu test a bol pozitivny. Tak preco mi dr. na utz nepovedal, ze vidi dominantny folikul?? Alebo akoze tam nebol? Ja som z toho jelen.

shaarka
autor
17. mar 2010

bibi, ja doktorom neverim... kazdy vidi na UZV len to, na co ma naladu 😠
a ze vecera? super... preto to stoji za to, byt s chlapom 😵 ten tvoj sa zlakol odbornych terminov? a vsetko si mu potom vysvetlila?
KE: slnecno, modra obloha, sem tam biely oblacik 😉

madeline
17. mar 2010

cau bibi 🙂

bubli to uz ma asi za sebou, tak nech plavci plavaju 😉

BB: slnecno, ale zima 😉

nellie_
17. mar 2010

ahoj bibi 🙂 🙂

Aj mne sa uz stalo ze doktorka nevidela folik a ja som mala ukazkovy graf aj s eggacom a ovu bolestou ale hlavne ze ona mi tvrdila ze to bude anovulak... 😀 😀

A presla som do jedneho centra - ci vlastne to nie je centrum, len sa tam zaoberaju pricinami neplodnosti a robia IUI..tak sme boli na prvej konzultacii - strasne mily doktor to bol vsetko povysvetloval a chcu si tam robit svoj vlastny HP a konecne ho budem mat robeny na 3DC a 24DC a nie ked mi ho ta moja robila na 50DC a zevraj bol ukazkovy aj ked nechapem ze jej stacil iba tento jeden a dost... 🙄 🙄
A ked mi tam vyskoci nejaky hormon co robi sarapatu tak ma fakt asi vystrie potom... 😅

No a v aprili planujeme nase prve IUI.. teraz len HP porobia, folikulometriu a MM spermiogram...

nellie_
17. mar 2010

Aj ja od rana myslim na nasu Bubli... 😵 😵 😵 my obidve vlastne chodime na tu istu kliniku... 😎

nellie_
17. mar 2010

Zapad - zamracene este pred pol hodinou bolo krasne slnecno... 😀 😀

bibi24
17. mar 2010

joooj, zavidim KE...tu tak vselijak 🙂

Hlavne, kazdy vidi to, co chce...jeden den tak a o tyzden zase inak 😀 No, vies aky bol vyplaseny moj drahy, ked som prisla k nemu po vysetreni? A potom mi hovori, ze ked si predstavil, co mi ten doktor robi...a ze hovoril, ze sa mu to rozkrvacalo 😀 Vobec nechapal, ze pre nas zeny je to normalne. Tak som rada, ze tam bol a zistil, ze to nie je med lizat 😀
A jasne, ze som mu vysvetlila...od spinenia cez polycysticky vajecnik az po laparoskopiu...mal to vsetko. A ked som sa ho na zaver spytala, ci ma chut dnes na sex, tak on ze nie, lebo dnes to mam citlive 😀

madeline
17. mar 2010

nel - tak bubli to "čekne" pred tebou, no a potom ty, tak aby sa plan plnil, ok? 😎

inak moj mm ani nestihol ist na spermiogram, ale mam doma odporucaci listok 😀 😀 😀

bibi24
17. mar 2010

Aha Nellie, uz mi je to jasne....ale ak mas ovulaciu (podla grafu), tak sa neboj, hormony budu ok 😉 Ja som mala hormonalne profily v poriadku a pritom mam troska neskor ovulu. A mm ma spermiogram ok? Alebo este nebol?

bibi24
17. mar 2010

Made, to je supis, ze nebolo treba 😉 Vydarilo sa v pravy cas....

Inak, citali ste o Bobjan? Ona mala problem, aj jej manzel, vyskusali 4 ivf, neviem ci nie aj s darcom (?? nie som si ista) a teraz sa im po 6. rokoch podarilo prirodzene 😵 Uuuuzasneeee 🙂

nellie_
17. mar 2010

Made super, tak tvoj drahy bol uchraneny od toho stresu.... 😎

MM mal robeny spg v novembri 2008 a vtedy bol zaver normospermiogram, ale kedze to uz je viac ako rok tak sa mohlo vselico zmenit... 😔 toho sa obavam najviac... lebo vtedy som ja nefungovala po vysadeni HAK a on bol v poriadku a teraz som uz ja rok OK - teda myslim tym ze mam pravidelne ovulacne cykly tak verim ze zadrhel bude stale vo mne... 😅

madeline
17. mar 2010

ja som mu hovorila, ze sa urcite plavci zlakli, ze sa budu musiet ukazovat dokymu, tak sa radsej jedna spytala na cestu a dosla do ciela = vaja 😀

nel - mozno je to len tym, ze sa netriafate do ovulky (nemyslim tento mesiac) 😨

lenocka84
17. mar 2010

ahojte zeny
dlho som tu nebola
ako sa tu mate? pribudli Vam tehule, zeby som mohla zagratulovat??

nellie_
17. mar 2010

made hej ja viem ze s nasim plodenim je to strasne... 😀 😀 😀 ved vlastne od septembra sme sa az teraz strafili... 😅 😀

ahoj Lenoc.. ved pozri ako Madeline krasne svietia tt pri nicku 😉

bublinka11
17. mar 2010

Ahojte kocky, ja sa hlasim, uz som po...tento krat negativny zazitok...dost to bolelo, netusim, co pan doktor robil s mojim krcom, ale som myslela, ze mi ho vytrhne 😠
Idem na chvilu polezkat, snaaaaaad.... 🙂

madeline
17. mar 2010

bubli - tak teraz to bude uspesne, ked si si to vytrpela, dohoda? 😎

nellie_
17. mar 2010

bubli no ja im tam umrem ked mi budu robit IUI... 😅 😅
ja trpim aj pri vnutornom sone.. ☹ ☹ mne uz moja doktorka vravela ze mam strasne citlivy prah bolesti.. ved ja citim aj ked sa mi vajco zosuva... 😅

nellie_
17. mar 2010

nie citlivy prah bolesti ale nizky.. 😀

bubli tak vyloz nohy hore a oddychuj... 😎 😎 aj si dala do kelimka nejake tie ruze?? ked bude spermos klopkat na vajicko vies, to ma potom vacsiu sancu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre