Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
2. nov 2009

nellie listkove cesto cca okolo 1,50eur,
a ked si pripocitas len taky tvaroh tak nie je co vahat

nellie_
2. nov 2009

bubli do 4.11 to tam je oznacene... to zajtra stihas 😀

mne drahy ukazal stranku kde boli karaoke pesnicky jaaaaaaaaj a som bez hlasiviek - obdivujem superstaristov.. 😀 😀 😀 ja som povyhanala vsetky pavuky z bytu..a draheho rozbolela hlava... 😀 😀 a este tam bolo aj hodnotenie poroty zo superstar... 😀 😀
zaspievala som si Imbrugliu a Torn... 😀 😀 ale fakt to neni sranda... 😀 😀

flamenga
2. nov 2009

nellie daj odkaz na tú stránku 😀

nellie_
2. nov 2009

http://superstarcz.nova.cz/clanek/novinky/otest...

a mne povedali ze celkom dobre ale ze vypadnem v dalsom kole.. 😀 😀 😀

flamenga
2. nov 2009

😀 😀 😀

nellie_
2. nov 2009

asi si musim ist uvarit caj ako som si ponamahala hlasivky... 😀 😀 😀
drahy sa siel postavit do okna jak som "spievala" a ze to preto aby susedia videli ze stoji v okne a nebije ma a ze to rucanie si spôsobujem sama... 😀 😀 😀 😀

bublinka11
2. nov 2009

Nellie tak toto poradim mojmu. Ja niekedy tak hucim, ze on mi potom tvrdi, ze chodi pred susedmi kanalmi, lebo si budu mysliet, ze ma mlati 😀 😀 😀 No ale potom bude stat v okne skoro stale 😀

lenocka84
2. nov 2009

halo halo co vyhralo?
panelak? ci superstar?

katkaajurko
2. nov 2009

u nas superstar , panelak sa u nas nepuuusta 🙂

vavenka
2. nov 2009

Kua kto tomu Smajovi posiela hlasy, sak je otrasny !!! 😠 😠 😠 😠 😠
A Paulinka nam uz vypadla 😉 ale myslim ze so ctou to vzala 😉

katkaajurko
2. nov 2009

no jo.. drzia sa tam aj horsi spevaci 😒 lebo hlasuju pubertiacky - nie pubertiaci...to je to

nellie_
3. nov 2009

dobre ranko... 🙂 🙂

veru konecne vypadla Istvanca... pumi ideme buchnut sampus??? 😀 😀 😀
ale Markety mi bolo luto.... 😔

shaarka
autor
3. nov 2009

joj, mne oboch bolo luto, divaci po verdikte tlieskali aj pri istvancovej a potom aj pri markete, lebo im odlahlo, ze denis ostal 😒 tak to bolo dost hnusne 😒

puma.sue
3. nov 2009

seruste!

vcera som sa veeeelmi potesila ked vypadla Vystvancova 😉
som chcela aj ohnostroj robit.
ale samozrejme, ze si bezchrbtacka neodpustila nechutne poznamky.
akoze, novinari by sa do nej neobuvali, nebyt jej vychcaneho tatka.
mala sa inak jemu podakovat za VSETKY smsky, ktore dostala...

a Marketka to zobrala dobre si myslim... som rada, ze Denis zostal.
Ste si uvedomili, ze tam je teraz 5 chlapov (vratane Schifferovej-Smajdu) a iba tri baby?
aspon vidite ako sa hlasuje...

nellie_
3. nov 2009

mne veru Pauliny luto nebolo... ona mi strasne arogantna a povysenecka prisla... teraz su na exprese a tam sa jej spytali ze s kym si najviac rozumela a ona ani na to nedokazala odpovedat... 🙄
a fakt to s tou Darou si mohla odpustit...

pumi a to som si fakt neuvedomila ze su tam uz iba 3 baby... 😨
sice hej, monika, dominika a leona... inak mne prislo luto ked tam Ben tak hrozne plakal.. jemu to je samemu asi trapne ze postupuje - ved si musi byt vedomy ze aky je slaby oproti ostatnym... 😅
je chutny a super tancuje ale spievat nevie...

shaarka
autor
3. nov 2009

hehe, ben sa dostane do finale s chodurom 😀 😀 😀
no naco sa snowboardista trepal do spevackej sutaze? ved sam vie, ze nevie spievat. a nechapem, ako sa vobec dostal do divadla a dalej... 😒

hej, a ze dara moze konecne spavat? hehe. tak paulinka sa poriadne strapnila.
a dakovat za sms nemusela verejne, staci, ze sa potom v sukromi podakovala tatkovi. aj tak jej nik iny neposielal. ty vole, nechapem, ako moze existovat tak hnusna nesympaticka baba. nepoznam nikoho v mojom okoli, kto by jej fandil.

a smajda? 😠 je mi z neho na grc a hanbim sa za to, ze je kosican. ble.
som zvedava na bagarovu, este jedno kolo bude taka studena ryba, tak pada. neverim, ze ju podrzia 😀
a inak aj dominika aj marketka mi prisli take slabe, sede, nicim nevynimocne, proste len vytiahnu, cisto spievaju, ale farba hlasu, vystupovanie, charizma - nikde nic.

tolko moj nazor 😀

puma.sue
3. nov 2009

nellie, presne ako pises. mne pauly vobec nebolo luto, pre nu je aj pomenovanie "ladova kralovna" ako ju vcera pocastoval moj drahy, prilis makke... ona je jedna arogantna povysenecka koza!
a mala vypadnut uz velmi velmi davno...

Ben je skromny chalan, ktory famozne vyzera a nie je hlupy... ako som pisala vyssie, hlasuju predovsetkym pubertacky (a dvakrat som uz aj ja poslala smsku 😀 ) a podla toho vidiet zlozenie...

ale dost bolo o superstar. dnes chcem pol dna volno, ideme vecer do divadla so svokrou - prvykrat sa s nou mam stretnut zoci voci a mam vred a hnacky uz od vcera z toho... POMOOOOCCCC!

takze by som chcela poupratovat trochu a dat sa dokopy... snad to nejak ustojim, myslite na mna ☹

madeline
3. nov 2009

dobre ranko 🙂

madeline
3. nov 2009

puma - ty to zvladnes lavou zadnou 😉

puma.sue
3. nov 2009

ahoj mad.
dakujem za doveru...

tazko sa odosobnim, ked mam uz teraz predsudky...
pocuvam o nej denne nejake veci a medzicasom som si spravila uz nazor a asi tazko mi ho niekto vyhovori...
strasne som zaujata a to som ju este ani nevidela ☹

shaarka
autor
3. nov 2009

jaaaaaaaaaaaj puma, to budes mat dnes tazky vecer! 😀 😀 😀
prajem vela sily 😀 co si obelcies? 😀 ako sa namalujes? o com budes rozpravat? 😀 😀 😝

puma.sue
3. nov 2009

shaarrr... neradno sa vysmievat z nestastia druhych 😀
pozri, spolieham na to, ze ona bude mna vypocuvat.
obliekam si saty a sako a stekle. a mam v pc co si o mne bude mysliet.
aj tak som tomu mojmu povedala, ze budem za zlu...
nech spravim cokolvek...

takze asi tolko. ide este jedna baba z ich rodiny, tiez ju nepoznam, ale hadam bude o com. a hlavne, v divadle sa moc rozpravat netreba, ze??? 😉
este stastie, ze svokrovci su bud jednym, alebo druhym smerom od nas minimalne 400 kilakov...
predycham hadam...

nellie_
3. nov 2009

pumi fuuu.. tak to ti ted nezavidim... 😅
prve stretnutie s potencionalnou svokrou..... 😅

ja som aj rada ze my sme s MM obidvaja z jednej dediny a svokru poznam od decka.. aj ked som sa jej vzdy bala.. lebo ona predavala listky u nas v kine a ona pôsobi strasne prisnym dojmom.. tak od decka som mala zafixovane ze ta "teta" je strasne prisna.... 😀 😀
a ked som ku nim prvy krat prisla som zistila ze je super.. ja mam fakt ukazkovu svokru a tu s babami sa nemozem ani zapojit do ohovaracich tem o svokrach, lebo ja na tu moju nemam nikdy nic zle co povedat.. 😀 😀 a to uz ku nim chodievam tusim ale 7 rokov a kazdy mi vravel ze pockaj po svadbe ako sa vam zmeni vztah - a nastastie nie.. ona je super a mame obive uplne rovnaky zmysel pre humor a to su niekedy fakt dobre situacie... 😀 😀 😀 a vacsinou sa s nou dokazem porozpravat otvorenejsie ako s mojou maminou 😎

sweetberry
3. nov 2009

ahojte kockyy 🙂

nellie_
3. nov 2009

ahoj sweet.... 😉 🙂

puma.sue
3. nov 2009

nellie, zavidim ti vztah so svokrou...
ja som bohuzial zatrpknuta a mam nervy z nej este ju ani nepoznam.
ale nechcem ju odpisat, takze uvidim ako na mna zaposobi. a ja na nu.
ale obavam sa, ze budem len TA zla...

nie nadarmo som vzdy vyhlasovala, ze sa bojim len smrti, tmy a buducej svokry... 😢

sweetberry
3. nov 2009

ahoj nell ahoj sue
ja ziadnu svokru nemam ani svokra uz tu nie su
ale mala som a vsetko je to o respektovani pripadnom odstupe a ak sa da tak aj nejakom blizsom vztahu vsetko to vycitit treba co je najlepsi sposob ale hlavne slusnost je najlepsia a ak nsi nesedite prilis tak mat odstup so slusnym jednanim je to tazke
vcera som bola u susedky ma dvoch syncekov a tiez hovorila ze to nie je take lahke ked si to rpedstavi ze raz bude svokra :D ze sa o nich boji co za babu si ich raz ulovi :D
neviem to posudit mam dceru a bojim sa zase o ine veci ked bude starsia

sue nadychni sa nedramatizuj snad bude vsetko ok niekto ta predsi musi vytacat v zivote a ked nie mm tak svokra 😀 😀 😀 ale srandujem
budes akceptovat ty bude akceptovat aj ona ak ma inteligenciu 😉

nellie_
3. nov 2009

pumi a mozno to nebude ani take zle.. 😉

puma.sue
3. nov 2009

ale ja viem.
len moja ostatna potencialna svokra bola fakt ze tazky oriesok + o tejto od vlastnych deti nepocuvam najlepsie veci, tak mam pravo sa trochu znepokojovat, alebo? 😀
nedramatizujem 😉

nellie, co si varila? (menim nenapko temu)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre