Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
5. nov 2009

shaaaarrrrrrrrrrrr - co to budeeee?????????????????????????????
suskni mi do uska 😉

shaarka
autor
5. nov 2009

no tak pokial to nie je velky klitoris po mamicke, tak tam Dr. videla pipika!! 😅

puma.sue
5. nov 2009

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ja som to vedelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
paradaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

sa tesssssiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmm a moc moc ti to prajem 😉
bol aj tvoj muz s tebou????

madeline
5. nov 2009

shar - gratulujem 😉

anaxamon
5. nov 2009

shaar no toto, a tak som verila ze to bude baba 😀 😀 😀

shaarka
autor
5. nov 2009

hej, bol aj MM 🙂
made dik.
ja sa nejak musim preorientovat, alebo co... a do toho velkeho UZV do 20tt tomu nechavam este nejake to percento, ze sa Dr. mohla zmylit 😀 😀 😀 niezeby som chlapceka nechcela, ale nechce sa mi verit, ze by som sa takto pomylila... citak ma este nikdy nesklamal - tak akurat teraz prvykrat?? 😀

shaarka
autor
5. nov 2009

mam uz kupene nejake ruzove dupacky, no tak hadam to prezije 😀

anaxamon
5. nov 2009

shaarka budes ich obliekat na spinkanie🙂)))

inak to vyssie som vies ako myslela 😉

shaarka
autor
5. nov 2009

no neviem, ako si to myslela - asi tak, ako si to napisala? 😅 🙂 ci som nepostrehla nieco, pre co by som sa mala urazit?? 😀 😀 😀

puma.sue
5. nov 2009

neurazaj sa. nemas preco 😉
a ruzova je IN aj pre chlapcov... neries...
ja mam od zaciatku tusaka, ze budete mat bruna...

shaarka
autor
5. nov 2009

nene, neurazam, ved som pisala, ze neviem, preco by som sa mala - ale to vysvetli len anax...
ja sa tiez este musim nejak pretransformovat, pretocit, prerobit alebo ako sa to povie - a predstavovat si chlapceka, lebo ja som hanicku uz v mojich predstavach aj vychovala a poslala na VS 😀 a celkom detailne.
takze odznova.
no a meno? chceli sme olivera, ale kamoska ma olivera a tak moju predstavu o synovi prebil ich oliver. takze je tu bruno, ale s tym menom nie som stotoznena. v podstate sme nad muzskym velmi nepremyslali, len zenske sme vyberali 😀 😀 😀 tak mi treba 😀 😀

puma.sue
5. nov 2009

bruno je dost dobre meno...
aj ked, ja mam ine vybrate, len ich nikomu nepoviem, aby sa nepovedalo, ze som ho niekomu ukradla, alebo tak 😉
a poznam jedneho bruna. a je perfektny! ma 3.5 roka a nema chybu 😉

nellie_
5. nov 2009

ahojte... 😉
nevydrzala som bez vas a sla som vas aspon precitat ale toto mi neda nereagovat.. 😎 😎

shaaaar.. takze chlapcek... 😵 😵 😵 a ja som tiez bola skalopevne presvedcena ze to je Hanka jak vyšita... 😅 😅 a inak stale to môze byt pupocna snura... 😝 😀 😀
ale ved aj chlapec je super.... 😵 😵 😵

ja dnes makam o 106 a mame tu aj kazdomesacny zraz obchodnych zastupcov takze je tu riadny chaos... 😖
a okrem toho som po 2 rokoch chora.. - kolegyna ma predsa len nazakazila 😠 😠
od rana ma nenormalne boli hrdlo ale az tak ze mam stale pocit ze mam v ustach krv a pritom ziadnu nemam to len z toho hrdla... 😖 😖
zajtra som doma tak musim postihat vsetko co musi odist do 8-meho... 🙄 🙄

a dnes som fakt neni vo svojej kozi - ved uznajte - sla som do kanclu oproti a uz som sa asi v podvedomi videla ako tam klopem na dvere a ja blba som si klopkala u nas v kancli na nase dvere zvnutra ako som sla von 😀 😀 😀
a na chodbe sa rozpravali nejaki dvaja cudzi oblekovi a kukali na mna jak na zjavenie ze si vyklopkavam vnutri v kancli na dvere 😀 😀

anaxamon
5. nov 2009

shaar bo som si uvedomila ze ja som uz aj zabudla ci som ti to chlapca ci babu hadala🙂))

puma.sue
5. nov 2009

nellie, vitaj v klube!
😀

ale dobra storka... podobne veci sa niekedy deju aj mne.
uz si sa niekedy zatajila do telefonu?
akoze:

ja: spolocnost bungalov, dobry den
on: dobry den, tu mrkvicka, domcek s.r.o., mozem hovorit s pani XY? (akoze so mnou)
ja: ona tu ale dnes nie je... je na konferencii...
on: aha, a kedy bude v kancelarii?
ja: az buduci tyzden, necham nejaky odkaz?
on: nie, dakujem, ozvem sa buduci tyzden, pekny den.
ja: aj vam, dopocutia
on: dopocutia

shaarka
autor
5. nov 2009

😀 😀 😀 heheeeee

nellie_
5. nov 2009

puma to je dobre 😀 😀 😀

to mne sa stava casto to ze ked s niekym volam, tak poviem na konci hovoru "nemate zaco" este pred tym ako volajuci povie "dakujem" 😀 😀 😀

shaarka
autor
5. nov 2009

nellie, to aj ja 😀

bublinka11
5. nov 2009

Jej Shaari mari, to je super spravicka 🙂 ja viem, ze to teraz vyznie blbo, ale ja som si myslela, ze budes mat chalana....raz som to tu aj v nejakom prispevku napisala, ze tvoj maly a potom som to prepisala...
Ale mozno som si to len nemyslela, len som si ta s niekym pomylila 😀
No skoda, ze Hana nema muzsky ekvivalent 😀

vavenka
5. nov 2009

Caute, tak aj ja som sa dotrepala spat z poradne....
Secko ok, pravdepodobne dievcatko 🙂 ale doky za to este neda ruku do ohna 🙂

anaxamon
5. nov 2009

baby ja mam dnes konecne po tyzdni a pol spolocny vecer s muzom, a akurat mam tu debilnu cervenu 😔 😠

vavenka
5. nov 2009

Anax silnu? Sak one, ked nie, tak sa da aj tak, ci? 😅 😅

Poradte - co z karfiolom: zapiect, vyprazit, polievka ???

vavenka
5. nov 2009

z=s 🙂

anaxamon
5. nov 2009

vav hej sak prvy den co mi vcera na vecer zacala... 🙄 ano sak ja dajako nemam rada vtedy...

vavi mne s karfiolom narobili vcera ste chute, ked tu bol ten recept na karfiolove placky v rure robene..to vyzeralo jednoduche a nenarocne na cas

puma.sue
5. nov 2009

vavi, u mna by vyhrala karfiolova mliecna... mnaaammmmm

vavenka
5. nov 2009

Anax tak to hej, no.... Ja tiez znesiem sex az ku koncu - teda v minulosti ked som este dakedy davno sexovala 😀

Dakujem za tipa, shaarka tiez radila polievku, len ja som este nikdy karfiolovu nevarila 😅 sak co, nemoze to byt az taky kumst, nie?

shaarka
autor
5. nov 2009

ale dnes by som karfiol zapekala so zemiakmi a smotanou 😵

vavenka
5. nov 2009

To ta ista shaarka pisala, co pred chvilou radila polievku? ci? 😀 😀 😀

shaarka
autor
5. nov 2009

nee, ty si sa pytala, ci vyprazat alebo polievku. tak polievku.
ale este lepsie zapekat, to ma teraz napadlo 😉

puma.sue
5. nov 2009

na tom nic nie je...
nechas varit ruzicky karfiolu, ked su makke, buchnes do vody bujon a trochu podlejes smotanou na varenie, zjemni to chut. inak, ja zvyknem tie ruzicky popucit v tej vode takou vecou na pyre...
a trochu muskatoveho orieska davam a to je seckoooo...
a mnaaammm

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre