Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
16. jún 2009

tini len jej daj, nech nam tu konecne pribudne nejaka tehulka opat 😉

tinika
16. jún 2009

jojo nech pribudne 🙂

tinika
16. jún 2009

ja si čítam diskusie o porodniciach v po a v KE v šaci

anaxamon
16. jún 2009

tini tam planujes ist rodit?

ja sa uz lucim idem hajat tak zas nabuduce 😉

nathali
16. jún 2009

holky ste fakt zlaticka 😀 😀 😀 😀 😀
tini a co by ste chceli viac chlapca ci dievca?
uz spite??? ☹

sisko78
16. jún 2009

ahojte ja som tu prvy krat ja mam deti dvojicky ale ani nam sa hned nedarilo aj som bola smutna z toho ale netreba sa vzdavat...a urcite to vyjde ako nam a bez pomoci 🙂 musite si verit drzim palceky

nathali
17. jún 2009

ahoj baby pekne ranko 🙂
noo nikde nikto a ja musim do prace uff tak skoro vobec nechodim snad to rychlo utecie tak sa majte pekne papa 🙂

tinika
17. jún 2009

bre ranko
anax ja vobec neviem kam pojdem rodit, najblizsie v PO aj svagrina ide tam a robi v tej nemocke ta ked ona tam ide ta aj mne to postaci ne? Ale ona tam vsetkych pozna, ma vybaveneho doktora
nath no ja by som asi dievčatko, hoci mi to bolo stale jedno len nech je zdrave a nech mame vobec babo. Tak uvidime.

mimomu
17. jún 2009

dobre ranko 😢 😢 😢

shaarka
autor
17. jún 2009

helou. mimo, soskeee zase?
vam poviem zabavnu historku, ako inak, o MM.
rano sadame do auta, vychadzame z dvora, brana sa otvara a pred branou sedi mala babka v aute na sedadle spolujazdca. ok, MM manevruje, nakoniec sa z dvora dostane, ale opinda to. ved ma pravo. ideme dalej, a pred nami parkuje stary dedo, MM zas zacne pindat, ze kam sa ten dilino pcha, ked to je pre imobilnych, ale potom si vsimne, ze auto ma znacku imobilni. tak ok, vzdychne, pockame, kym sa dedus narve na parkovacie miesto a ja MM ukludnujem, ze ten ujo to ma aj tak tazke, ked je invalid, tak bud ra, ze ty nie si a pekne pockaj, kym sa zasunie. ideme dalej, a MM zas pinda, kolko aut ide zlava, ze dnes sa na nas vsetci pripravili, ze mu je horuco, atd. 😖
a teraz pride najzabavnejsia cast: mu hovorim, ze keby sa trolko nevzrusoval a nepindal, tak mu nie je teplo. ze klidek. a ze ja to trpim kazde rano, tie jeho nervne kecy, a kazde rano je to to iste: zapcha a teplo, ranne slniecko a tak. proste ja to beriem easy, lebo je to furt rovnake a ine nebude. a MM sa na mna osopil, ze co ja trpim, ze mam byt ticho (doslova: ty mas byt ticho, cus!) ??? som nechapala, drzaka drzeho, a pokracoval dalej, ze on musi trpiet celou cestou hore mna (hore=do mojej roboty) a ked povedal toto posledne, som neveriacky nanho pozrela a na krizovatke vystupila z auta, tresla dverami a isla na bus. 😀
😠 debil!
uz mi dosla prepackova sms, ale bola som velmi smutna, ze mam takeho grobiana. a potom som bola nastvana, ze ako si to mohol dovolit. zas jedno pekne polienko do ohna lasky, ze? co bude o 5 rokov? 😀

shaarka
autor
17. jún 2009

dakujem, ze som sa mohla vypisat. 😵

shaarka
autor
17. jún 2009

jeeeej, ja uz mam 10 004 prispevkov! 😀 mala by som dostat mily darcek od modreho konika, napriklad 10€ 😀

mimomu
17. jún 2009

sharrka,krasny zaciatok noveho dna 🤐
mne rano umrela starka a mamina je z toho hotova,takze vidis,nie je to az take zle 😢 😢 😢

shaarka
autor
17. jún 2009

mimo, tak to teda hej. mas prvenstvo v dodzubanom dni. 😔
viem si predstavit tvoju mamku... ja neviem, co bude s mojou, ona je taka citliva, ze asi skolabuje, ked sa jej rodicom nieco stane. a to maju takmer 90 rokov, teraz kupili novu gaucovku, dedko staval garaz...
mimo, moja kamoska dosla vcera z prahy, lebo jej zomrel dedko a vo stvrtok je pohreb.
smutne dni, smutne... ☹

mimomu
17. jún 2009

veru smutne 😢
mala nedozitych 80,je to krasny vek 😔
prajem vsetkym krajsi den,nez mame my 😔

martina05
17. jún 2009

Mimo to je mi ľúto, moja babka má 86 r. a pred pár mesiacmi bola na to dosť zle... Teraz musí byť umiestnená v jednom súkromnom sanatóriu lebo má Alzheimera.... Moja mamina dosť ťažko niesla už to že ju nemôžeme mať doma .......... tiež je dosť citlivá a mrzelo ju , že sa nemôže o svoju mamu postarať sama .....

Inak Shaarka klobúk dolu, vy máte teda "tuhý korienok" .....

nelynka
17. jún 2009

ahojte

shar tak to moc vtipna historka nebola ale nevadi..
a grobian ako grobian, zalezi od toho ako si to clovek berie k srdcu..my si doa bezne nadavame, ze ty si pinda, alebo ty si chuj...debil...dilino jeden..bud ticho..cus..umri...
a nedurdime sa preto ani jeden...ci uz je to povedane v hneve alebo zo srandy..
no pokial je to v hneve tak mu len odpoviem nech si zapali cigo a ide sa vysrat ze ho to prejde a zatial ho to vzdy takto preslo 😀 😀 😀

mimo to ma mrzi...
ale babka uz bola stara...
bola chora? ci len na starobu zomrela?

shaarka
autor
17. jún 2009

a ked uz tu takto smutime, chcem vam dat precitat najkrajsi text, aky kedy zosmolil chlap milujuci svoju zenu:
http://www.uvplp.sk/Na-pamiatku-Dr-Sehnerovej-n...

shaarka
autor
17. jún 2009

mati, ako to myslis, ze "vy máte teda "tuhý korienok" ..... "? 😅

shaarka
autor
17. jún 2009

nely, viem, ze to vtipne nebolo. to akoze ironicky.
no a viem, ze by som mohla reagovat aj inak, ze mam na salame a tak. ale ked ja sa fakt snazim, nech je secko ok, a on tych 10 min, co ma vezie do prace, nevie byt aspon slusny, ked uz nie mily? nie je pre mna vyhrou ho spacifikovat a poslat do riti. vyhrou bude to, ze uz taky arogantny nebude. aspon tyzden. 😀 😀 😀

nelynka
17. jún 2009

shari a nemyslela si niekedy na to ze je trosku mimo z toho ze koli tebe rao vstava aby ta odviezol do prace?
viem ze chlapi niektoryi si dost radi teda aj pospia 🙂

shaarka
autor
17. jún 2009

nely, nene, my ideme do prace spolu, on ma vyhodi a ide dalej. na osmu.
(a v jednoizbaku, aj keby si chcel rano pospinkat, tak nemoze, lebo ked vstanem ja, tak vstane pes a to uz sa chudiatko nevyspi.) a okrem toho, ked uz mam byt presna, tak MM neodvadza ziadnu vacsiu, dlhsiu, narocnejsiu pracu ako ja. 😒 mame to narovnako. nastastie 🙂

nelynka
17. jún 2009

Ukážková ženská logika

Rozprávala jedna žena..
Idem domov autobusom. Autobus je preplnený, tak sa vzdávam razenia lístku a chcem poprosiť pani predomnou, aby mi orazila. Ale ako ju najlepšie oslovím. Budem jej tykať alebo vykať? Na predposlednej zastávke nevystúpila, takže ide až na zastávku posledú. Poriadne si ju prehliadam. Má zo sebou fľašu vína, takže ide určite k nejakému chlapovi. Tá fľaša vína nie je zrovna z najlacnejších, takže to musí byť pekný muž. U nás na poslednej zastávke bývaju ale len dvaja pekný muži, moj muž a moj milenec. K mojmu milencovi nemože ísť, pretože tam idem ja. Takže ide k mojmu mužovi. Moj muž má dve milenky - Katrin a Andreu. Katrin je na dovolenke takže hovorím:
"Andrea možeš mi prosím oraziť lístok?"
"Ahoj, jasne, možem, odkial ma poznáš?"

martina05
17. jún 2009

shaarka 😵 😵

Inak napadla ma /možno od veci/ jedna vec :
Moja mamina s ocinom sa snažili o bábo asi 4 roky. Po jednom potrate a závere lekárov, že dieťa nikdy mať nebudú, som sa im podarila ja /a potom ešte brat/... Keďže keď som sa narodila nemohlo sa chodiť do pôrodnice na návštevy, ocino /ktorý je inak beznádejný neromantik, na kvety väčšinou zabudne a listy nepíše../ poslal mamine lístok po sestričke. Mamina si do dnes schováva a je tam napísané /neviem či úplne doslovne ale tak na 97percent/...
Milá Gitka a Martinka, vždy som sa do nemocníc bál chodiť, lebo som ich mal spojené s chorobami ľudmi, ktorých som stratil. Vďaka Vám som sa dnes do nemocnice veľmi tešil. Máme dcéru ... Veľmi Vás obe ľúbim

Mamina tvrdí, že je to pre ňu to najromantickejšie vyznanie, ktoré jej kedy prejavil .....

nelynka
17. jún 2009

shari a mm pracuje? nejako som sa zamotala uz, myslela som si ze ani tvoj mm nepracuje

martina05
17. jún 2009

shaari, myslela som to tak, že keď sa 90 - ročný človek dá na stavbu garáže, má chuť na nákupy a s tým spojené zmeny a novinky musí byť dosť vitálny... A vzhľadom na ten vek je to skutočne obdivuhodné. U nás sa takej vitalite a dlhovekosti hovorí, že "rodina má dobrý tuhý koreň", lebo je predpoklad, že tú vitalitu a dlhovekosť si zdedila aj ty....

shaarka
autor
17. jún 2009

mati, ahaaaa 😀 tak ved uvidime.
nely, hej, uz pracuje, od polovice aprila. grafik. vcera bol v praci vynimocne do pol 11, tak jedine to ho ospravedlnuje 😉

nelynka
17. jún 2009

ja ahaaaa..tak to je super..

sa vam musi pochvalit, ako monik chodila a zbierala stvorlistky hehe
my sme stali v mekaci pri dialnici ked sme sli na slovensko a sli sme vyvencit hafanov a kukam stvorlistok tak som sa zohla ze si ho vezmem a kukam kukam a nasla som ich 17 na jednom mieste asi 30x30cm 😀 😀 😀

shaarka
autor
17. jún 2009

nely 😀 😀 😀
to je tak, ze datelina je vacsinou 3listkova, ale ked najdes 4 lsitkovu, tak je to nejaka ina (vadna datelina, asi cernobyl) a tym padom su napadnute tou vadou aj ostatne, takze ich najdes vzdy viac, nielen jeden 😉

nelynka
17. jún 2009

shari tak to by som nachadzala asi po celej luke ina, ale nasla som len an to jednom mieste..
a to iste mame aj na slovensku pred garazom, len tam som ich vytrhala a uz nejako nerastu 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre