Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lybba
6. júl 2009

ja mam dnes depku len z prehry Andyho Roddicka ....nastastie drzala som mu palce fesaciskovi... 😎

mimomu
6. júl 2009

matka ip

lybba
6. júl 2009

U mna presne to iste Anax.....dazd som chytila zrovna jak som dobiehala(tradicne) na vlak....teraz raz prsi raz menej a potom o dve minuty zasa... esteze drahy ma stale v praci dazdnik....pracuje tiez tu 100 m odomna...
Mata vsetci mame svoje tazke dni.. troska nam ale pomoze ke sa mozme niekomu vykecat , ci uz len takto...

mata1001
6. júl 2009

lybba ale preco tie tazke dni u mna trvaju uz viac ako pol roka?nechapem ze co robim zle,ze je vsetko take krute ku mne...

anaxamon
6. júl 2009

mata ty to tak vnimas len koli tomu ze si ako kazdy z nas...vnimame len svoje vlastne problemy ktore mame, ale asi by sme si mali zakazdym povedat ze su ludia aj s horsimi osudmi a napriek vsetkemu svoje zivoty a svoje zivotne krize nesu statocne, statocnejsie ako my (pisem my lebo ja mam dnes tiez jeden z tych zlyyyych dni) a hlavu maju hore....a preto som si dnes uz dost oddepkovala a viac nebudem, a budem sa snazit mysliet pozitivne

kazdy mame svoje starosti a radosti, je velmi dobre sa postazovat a nechat sa povzbudit, pomaha to tak pis, my ta vypocujeme a mozno sa nalada zlepsi 😉

flyangel
6. júl 2009

jooj baby ja sa tak bojim..tak vam poviem budem teraz rada ak tehu nebudem...dr.na sono nic nevidel..vzal krv...zajtra-pozajtra vysledky...na testoch slabe tieniky...a v piatok krv a dnes teraz spinenie...bojim sa ze to bude mimomat.tehu..

anaxamon
6. júl 2009

fly alebo budes ako kocka matulienka par dni dozadu 😉

mata1001
6. júl 2009

anax dakujem ste zlate vsetky.este aj v robotke mam toho dost,a asi moj najvacsi problem je ze nemam poriadne mrchu a nie som si ista ze ostanem tehotna.nechcem pomyslet ani na to ze kolko vysetreni ma caka.

mimo ip???

lybba
6. júl 2009

ver ze niesi sama moja.....ja som v priebehu pol roka stratila dvoch clenov rodiny a je to velmi tazke a teraz sa nam uz cez rok nedari babatko....ale musime mysliet na nieco ine...len tak sa nam podari tym prejst....drzim palceky.... 🙂

anaxamon
6. júl 2009

mata o vysetrenia sa neboj, nejako ich pretrpis...aj ja si tak vravim ze nejako vsetky tie vysetrenia pretrpim, aj tie sproste injekcie ak dojde na umele...len nech sa to potom cele podari...vies co je ale najdolezitejsie, ze milujeme nasich manzelov a oni nas a raz bude aj treti mrnosik...no ja som si dneska koli tomu aj motto zmenila 😀

anaxamon
6. júl 2009

inak ked som sa pred casom dozvedela co si pretrpeli koli malemu ruzovemu uzlicku, co uz bude mat mesiac, jedni moji znami,kamarati tak som si tiez povedala ze co sa vlastne ja stazujem, vobec nemam okolnosti az take zle 😀

mata1001
6. júl 2009

anax ano uz som si vsimla ze ho mas zmenene.ja mam ist na kontrolu k dr 17 teho len ja to nevydrzim som nedockava,napata a vystresovana.stale som nervozna.som jak cvok.

flyangel
6. júl 2009

a co jej bolo??

anaxamon
6. júl 2009

mata nie nie nie nemysli na kontrolu....v podstate nic nemozes zmenit, iba sa budes trapit...zameraj myslienky inakam tak skoro ako to len pojde...ked zle myslienky odhrmia (juuj matovy cajik, dobry bol pomocnik dneska 😀 ) a necvokuj 😉

anaxamon
6. júl 2009

fly tiez bola u dr. s tym ze mala testy , myslim tri pozitivne, ale dr. jej povedal ze nic nevidi a ze tehu nie je, ale jej ani krv nevzal, potom sla k inej dr a ta jej uz potvrdila normalne tehu 😉

mimomu
6. júl 2009

mata mas tu ip?

flyangel
6. júl 2009

no to je nieco ine anax..ja sa nebojim ze nebudem tehu...ale ze budem a bude to mimomat.tehu

mata1001
6. júl 2009

fly neboj... a preco by si mala mat mimomat teh?
anaxsnazim sa len sa mi nedari mysliet na nieco ine...

anaxamon
6. júl 2009

a preco by si mala mat mimomaternicove? mas nabeh?

martina05
6. júl 2009

Ahojte, vidím, že dnes sa tu riešia nejaké ťažké témy..
Anax, to tvoje nové motto sa mi páči ...som zvedavá ako sa ti bude dariť v meraní BT. Ja som dnes prepadla depke a doobeda som bola rozhodnutá, že už na meranie kašlem a že nič nemá zmysel. Včera som sa naštvala na MM lebo si z merania robil srandu a ja som mala pocit, že jediný úspech bude ak mi z toho snaženia úplne nešibne...
Mati, držím palce aby si to všetko zvládala...
Inak kedy mi dorazí /a i vôbec tento mesiac dorazí/ ovu netuším... viď môj graf...

Na budúci mesiac idem k lekárovi pre Clostyl-tak mi to nakázal. Len nech už čím skôr dorazí MS....

lybba
6. júl 2009

mata skus si mysel stale zamestnat niecim. Skus nebyt sama doma a rozpravat sa o niecom zabavnom vtipnom...A uz ked to nejde tak si aspon citaj...pozeraj film... spievaj si pri zehleni.... stale ked sa "nachytas" ze myslis na zle veci tak rychlo zacni robit nieco ine......u mna to zabera.... 🙂

sweetberry
6. júl 2009

ahojte babulkyyyyy

mimomu
6. júl 2009

u mna zabralo skor to,ze som si to jednoducho oddepkovala,odplakala a potom prisli ste vaznejsie veci a teraz sa na to pozeram inak.
fly,neries veci za horuca 😉

anaxamon
6. júl 2009

martina, to som rada ze sa paci 😀 😀 takze dalsia do klubu s depkou? nebude to tym dnesnym pocasim??

martina05
6. júl 2009

Mata, s tým myslením..pozitívnym myslením ... nesústredením sa na bábo, snaženie atď...je to strááášne ťažké. Ja sa niekedy pristihnem, že čumím na kočík ako šibnutá, že debatím len o tom...že premýšlam, čo ak sa nám to nikdy nepodarí...A navyše mi každí povie..nemysli na to ...Ale dá sa to vôbec ???????????

janemari
6. júl 2009

Som spat.Bola s som urobit vecer.

Mata mas narok na pocity a treba to dat zo seba von,vyrozpravat sa,poplakat si.A potom vyjde slniecko 😉

Fly pevne verim,ze vsetko bude v poriadku a ty budes tehu a o par mesiaco porodis krasne dietatko. 😉

sweetberry
6. júl 2009

ja som dneska na zahrade u nasich budem tu aj zajtra s malinkou lebo sa tu varuje a zajtra mam volno z prace a nechcela som ju hore dole tahat
a o depkoskach o tom by som vedela rozpravat hm,tiez mam problem si navodzovat uz dlhsi cas pozitivnu energiu a potom sa to prenasa veru na vsetko..
ahoj mimi ajoj anax libba martinka fly a matka a vsetky ak som niektoru vynechala

sweetberry
6. júl 2009

a janemari ahoj 🙂

mata1001
6. júl 2009

martina presne tak sa pristihnem aj ja.ze pozeram na zeny u nas v meste s kocikmi a ja nic.este ani ta sprosta mrcha nechodi.baby je normalne ze mam uz vybraty kocik v obchode?snazim sa na to nemysliet ale dneska v robote sme sa o tom rozpravali s kolegynou a uz som mala slzy v ociach...
anax a myslim ze na to ma strasny vplyv aj toto sibnute pocasie.juj vsetko mi tu lezie na nervy

anaxamon
6. júl 2009

sweet awoj kocka, aspon sas malinkou pokurirujete 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre