Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
8. jún 2009

shaar - nové mám akurát to, že chcem dať výpoveď.... 😎

monika0001
8. jún 2009

fly - ahoj...

jaaj a ešte nedostala som mrchu.. stále.... 😠

nelynka
8. jún 2009

shari uz mi doslo, ze to bolo na margo toho rozbuteho monitora 😀 😀

nelynka
8. jún 2009

monik uz a ty?
no to su mi veci 😀 😀 😀 😀 😀

monika0001
8. jún 2009

nely . v štvrotk abo v piatok ti poslem tie vajká.. vo čtvrtok robím len do 14, ale asi až o 17 prídem domov, ale to stíham a v piatok mám voľno.. takže tam mám celý deň...

monika0001
8. jún 2009

nely - ?

shaarka
autor
8. jún 2009

jake vajka?
moni, a preco vypoved? celkom fajne platena praca... ja mam vacsiu nudu, stres aj zodpovednost a este aj menej penazi a vypoved si nedovolim dat 😒 i ked mam na to 100x tyzdenne velku chut 😀

fly, ako sa mame? zdravotne ok? naposledy sa mi tak mari, ze si mala nejake pliagy tam nuka 😔

shaarka
autor
8. jún 2009

moni a kolko uz si nemala mrchu?

monika0001
8. jún 2009

mám toho už plné zuby.... celé dni trávim v práci 4 hodiny na viac a zadarmo, na to aby mi niekto povedal, že nevenuješ sa nám?Ale to sú len slová, neodvážim sa dať výpoveď... kde by som zohnala tak platenú prácu?Nemusím vedieť žiadny jazyk, nemusím mať vysokú školu,.... ale jednoducho ma už nebaví počúvať ako je všetko zlé... A keď je niečo dobré, nik Ťa nepochváli... Proste ma to nebaví...
Teraz v júli ideme na svadbu, budem tam fotiť nejaké tie foto (také aké by som chcela robiť) a hneď dám inzeráty a skúsim dačo poriešiť....
Inak ma šľak trafí a nikdy v tom prekliatom McD neotehotniem.... 😠

monika0001
8. jún 2009

shaar - 3 som mala dostať, ale a som si už zvykla, že mi meškáva... preto som 8 rokov brala antikoncepciu, aby som vedela kedy príde a aby som nemala bolesti.. pre nič iné som ju nebrala... ale bolia ma prsia takže je už nablízku...

nelynka
8. jún 2009

monik som tu, dakujem 😀 😀

monika0001
8. jún 2009

haalo...

nelynka
8. jún 2009

😀 😀 😀 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

nelynka
8. jún 2009

taco de ste setky zmyzli zrazu??

monika0001
8. jún 2009

ja som stále tu... o o pol hoďku je tu j Jane... 😉

nelynka
8. jún 2009

heeeeeej?? 😀 😀 😀

monika0001
8. jún 2009

je v záhrade... 😀 😝

shaarka
autor
8. jún 2009

ja idem na hcvilku prec, ideme k nasim pokecat a zjest puding. som robila karamelovy.
keby ste vedeli, aku vyrahu mam na lici. jak baba jaga 😀

a baby, neviete mi poradit, ze ako by ste nakreslili chlapa, ktory je flegmos?
robim navrhy na tricka a ma tam byt zena sekera a chlap flegmos. a flegmosa nejako si neviem predstavit. (maju to byt postavicky len take zjednodusene, ako piktogamy, len s kruzkami namiesto hlavy)...

nelynka
8. jún 2009

shari s tym ti neporadim, ja nejako s tymi pojmami ako flegmatik, sangvinik mam misch masch..takze neporadim..
a vyrazky na lici ja mam stale takze si z toho nerobim nic 😀 😀 😀

shaarka
autor
8. jún 2009

😀 nooo flegmos, ze mu je secko u riti 😀

monika0001
8. jún 2009

shaar - ja verím, že ty na niečo prídeš... 😉

nelynka
8. jún 2009

tak ho nakresli ako sa zabava, ruka hore a tancuje trebars 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a zena so sekerou v ruke na neho 😀 😀 😀 😀

janemari
8. jún 2009

Caute kôrky,uz som tuuuu 😀

monika0001
8. jún 2009

no stihla si skor... ahoj... 😀 😀 😀 😀

mimomu
8. jún 2009

ahojte 🙂
ze korky,jane to co je?

monika0001
8. jún 2009

mimo - ahoj.... 😀

janemari
8. jún 2009

mimo to len tak,mi tak niekedy hovorime 😀 IP aj maily vybavene a som cela vas 😉

moni ako sa ti podarilo opravit pc? 😕

mimomu
8. jún 2009

ty si ina 😀 😀 😀 jane
moni ako?

monika0001
8. jún 2009

jane - nepodarilo.. monitor je už na dobro v ritke 😀 😀 😀 . ale mmm napadlo, že to môže skúsiť spojiť (teda notebook) so starým monitorom z pc čo máme v garáži a tak... som tu.... mám tu síce veľký starý monitokr, ale to nie je podstatné 😉 😀 😀 😀

mata1001
8. jún 2009

ahojte baby ako sa mate?ako vam je veselo...
jane ze korky,no to som este nepocula. 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre