Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
11. júl 2009

😀 😀 😀 pripútam shaari budem letiet az k nebesiam 😀 😀

shaarka
autor
11. júl 2009

monik, z praktickeho hladiska mas urcite pravdu.
dokonca je to aj dobry argument, ako vravi svokra.
ale na psychiku to dobre nerobi a ver, ze to dost posobi na tvoj zivot teraz, ked sa o babatko len snazite.
kazda minca ma dve strany a ja by som sa v tvojom pripade vykaslala na peniaze (nemam pocit, ze obraciate kazdu korunu).
co sa tyka nakupovania, tak samozrejme, da sa kupit a odniest k svokre, nech to odlozi, kym nepride cas. ale kochat sa v tom kazdy den, fotit a nakupovat ako o zivot, to uz je silna kava.

no ale spat k tym testom. kedy si testovala naposledy?

flam, som kukla ten tvoj graf. na porazenie. co dodat. 😖

monika0001
11. júl 2009

shaar - povalu nemame a do garaze to po poslednej zaplavy nedam... fuha.. to by bolo škody.. ae neboj mam to v izbe do ktorej vobec nechodime.. a dnes som odniesla z nasej spalne aj to co som tu mala a schovala som to... nebojkaj.. toto mne vobec nic nerobi.... ja sa z toho len tesim.. vobec mi nevadi ze to mam doma... ved ked pride kamoska , alebo sestra aspon maju co majim obliect.. 😉

flamenga
11. júl 2009

monika nechcem sa ťa dotknúť, ale ak neporodíš?... :-X načo to potom všetko bolo? 😔 🤐

shaarka
autor
11. júl 2009

monik, vidim, ze VOBEC nechapes. 😀 no nic.

flamenga
11. júl 2009

shaarka už ma porazilo 😀 už to len rozdýchavam a zbožne čakám červenú kráľovnu, no neviem, či sa jej tento mesiac dočkám 😀

shaarka
autor
11. júl 2009

jak nie? podla mojich vypoctov by to ne/malo byt dnes. 😀 😀 😀
ale bazalka je ok, neprud. 😀

monika0001
11. júl 2009

flamenga - ak neporodím, tak adoptujem... Baby len sa vy o mňa nebojte.... ja verím tomu, že bábo u nás doma bude... či už naše či adoptované....
Shaar - chápem, ale nedám to preč... vravím, že to mám schované a vôbec sa v tom neprehŕňam každý de§ a už vôbec nenakupujeme ako divý... ak sa nám niečo veľmi zapáči kúpime, ale inak to nepreháňame....
A mne to na psychiku nič nerobí.. Môžte si myslieť čo chcete...

Testovala som dnes po obede... tretí test už...

shaarka
autor
11. júl 2009

pocuj, monik, mna este napadlo:
pises, ze ti mrcha vzdy meska, to znamena, ze vlastne mas vzdy o par dni posunutu ovulku. a tym padom ten tienik na teste nemusi byt este taky silny, kedze si menej DPO ako si myslis. 😉 tak to bude.
😀 😀 😀

monika0001
11. júl 2009

famenga a keby som si nebola istá, že porodím tak to písať nebudem... 😝 Nemáme už žiaden problém... Ja v poriadku, muž v poriadku... Ver či nie do konca roka som tehotná... a vieš prečo? Lebo tomu verím a viem, že to tak bude! 😉

shaarka
autor
11. júl 2009

monik, ale teda... uf uf uf!
😀 😀 😀

pipimiska
11. júl 2009

monik,drzim palce velmi 🙂 😵
aaa dik,ze ste mi vobec nepomohli vybrat dovolenku 😝

monika0001
11. júl 2009

shaar - ovulku sme trafili. boli sme na folikulometrii a potom este doki bral krv aby sme vedeli na 100 % ci bola ovulka a bola.takže sme ju presne pekne odsledovali a triafali... 🙂

flyangel
11. júl 2009

pIipi a kam sa chystas na dovču?

monika0001
11. júl 2009

pipi - ja sa momentalne na tema dovolenka nemozem vyjadrovatbo do placu mi je.. toto mala byt moja prva dovolenka v zivote a ako to dopadlo... ☹

mata1001
11. júl 2009

ahojte baby,citam co ste tu popisali od vcera,
no nic v zlom ale pekne ste sa pustili do Moniky.sice aj my sa snz a nenakupujen vecicky ale mam aj ja plnu skrinu malych veciciek od sestry.myslim ze je to kazdeho osobna vec.
monik prajem ti aby ti to do konca roka vyslo ako si prajes.no ale mate co robit 😀 😀 😀 ved uz je jul....

flyangel
11. júl 2009

Monika apreco nejdes??

shaarka
autor
11. júl 2009

fly, uz to pisala vyssie.

monik, tak to je potom pekne divne... 4 dni po MS by uz mali byt poriadne kolajnice a nie tieniky.
ja totiz ani ten folikulometrii neverim. teda nie na 100%. to skor bazalke.

pipi, jak sa dari? ja anglinu flakam, uz sa mi nechce chodit. 😒

monika0001
11. júl 2009

lebo nevieme ci este teraz tzozenieme.. ja mam dovo tri tyzde a jeden uz bezi.. a opkrem toho nemam uz potom ziadnu. som si celu naraz zobrala.... a tu co sme mali sme na posladenu chvilu zrusili lebo sestra s malym nemozu ist a ja nedam o 500 euro viac ked ideme len dvaja....
a Igi mal havariu kde rozbil auto.. takze to musime vybavit... nie sice nove auto, ale aj tak.. nemozme to nechat tak.... 😒

flamenga
11. júl 2009

shaarka špiním už skoro týždeň, ale to také špinenie, jak nešpinenie... a vôbec... nidky v živote som nemala takéto špinenie pred mrchou 🙄 a od pondelka ma už "tlačí" na krámy a furt nič, šľak ma z toho trafí 🙄 😀

monika0001
11. júl 2009

shaar podla ultrazvuku som mala ovulku 26. - 28. 6. .... neviem ci tomu mam verit alebo nie.. ale snazím sa skor áno... uvidíme... a pri prvom tehu som tiež mala len slabu ciarku...a bola som v cca 4 tt ked som robila test.. hm.. ale to som vedela ze som tehu podla priznakov... neviem.. to je jedno.. dajme inu rec...

Chcem sa ta spytat ci mi nevies poradit preco mam krupicove halusky tvrdkave v polievke.. Som si robila a troska tvrdkave su.. neviem ci som ich dobre robila...

flyangel
11. júl 2009

ahaaaa...no to je skoda....monika nic si z toho nerob ja som aj mrchu mala,a tyzden a pol po mrche som mala //

shaarka
autor
11. júl 2009

flam, 15. a 16. DC si merala skor, alebo neskor?

monika0001
11. júl 2009

fly - neboj, tu na koňovi som sa naučila neplakať keď sa to nazedarí... svet sa nezrúti... pokračujeme ďalej...
Raz sa to podarí, ja to viem! 😉
Veď už nemáme žiaden problém, tak budeme len skúšať a keď si nepomôžeme samy, pomôže doki... 😉

flamenga
11. júl 2009

shaarka tieto dva dni sme nespali doma... 15 DC v bežnú hodinu 36,8 (ale spala som zle, často som sa budila), 16DC opäť zlý spánok, plus merala som ráno o šiestej - 36,6 a v bežnú hodinu (o pol siedmej) bez toho, aby som sa pohla z postele - ale už som nezaspala - 36,8....

pipimiska
11. júl 2009

fly,som pisala na predchadzajucej strane ze ja som kcela autom do grecka,muz lietadlom,tak som navrhla spanielsko,aale on ze radsej turecko alebo egypt,aaa ja ze co uz stebou ze dobre..a on ze ale jemu sa paci kuba..tak ja neviem ake je najlepsie riesenie,ci mam ist tym lietadlom abo nie???bojim bojim bojim.. 😔

monik ,podla mna by ste stihli vybrat nejaku peknu last minute dovolenku 😉

shaarks,ja som si na leto od angliny dala pauzu,ale urcite kcem od septembra pokracovat,lebo to co viem do teraz nevyuzijem ani na dovolenke..ale planujem sa z niekym pozbierat aby sme boli na hodine traja max,styria studenti 😉
aaa dala som si ziadost na 3.ivf,nejdes so mnou??? 😀 planujem v septembri,ale pred tym este musim absolvovat ct hlavy,koli tej cyste,aasi ju budeme musiet vybrat...a zistili mi,ze mam chronicky zapal mandli... 😠 😠 sa zlostim,lebo roky lekari nic nevideli,az kym som im nezdoraznovala,ze sa mi lava mandla vobec nepaci...

a tebe sa jak dari??predavate byty???uz vies ich hodnotu???

monika0001
11. júl 2009

pipi - nemozem ist cez last minit... nezoberu mi hafana.. a ja bez neho nejdem.. ale skusime este cez tyzden to taliansko.. mame jednu kocku v zalohe co nam to vybavuje. uvidime...

shaarka
autor
11. júl 2009

no pekne, pipi, len co je pravda. super, ze si tak mozte vyberat dovolenky, ten pocit zavidim! 😝
a na CT ti drzim palce, brrrr 😅
3. IVF - do tretice vsetko naj! verim tomu, ze bude uspesne. gyncare?

ja mrchujem, 3. DC jasnocervena krv, - to som nemala uz roky, ani nepamatam kedy. egg + krv. nevychadzam z udivu. a aj brusko ma pobolieva... furt dajaky iny typ MS mam a furt v iny den po vysadeni D.
hej, byty uz sme dali na net, poslem ti linky 😀 ale asi to nepojde lahko. skoda. este sa nikto neozval. a ja uz by som sa tak rada stahovala!
mame doma este nerozbalene cierne nafukovacie kresla, neviem sa dockat, kedy ich nafukame 😀 a som zvedava, co na to jella. ked na nejake skoci, je po nom. 😠

shaarka
autor
11. júl 2009

flam, najprv som si myslela, ze ovu bola 13.DC, ale mohla byt aj neskor... tak mozno este nie je vsetko stratene... nejaky progesteron si nebrala?

flamenga
11. júl 2009

ak sa to dnes nerozbehne, tak zajtra zase testujem, ale k dispozícii budem mať len to nešťastné Pepino 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre