Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mata1001
5. sep 2009

baby koncim dobru nocku vsetkym....

tinika
5. sep 2009

mati nie, ja jedine som dostala clostibegit ci jak sa to pise a duphaston a dva mesiace som brala potom dva mesiace pauza a tak sa to podarilo takze som uz neriesila dalej nič 😉

nelynka
5. sep 2009

jane tak ja uz pracujem konecne takze ja tu budem stale menej a menej, a buduci tyzden mozno len utorok alebo stredu vecer...inak budem asi rada ze som 😀

mata1001
5. sep 2009

tini a a clostyl si brala 5 den po mrche 5 tabliet?ja ten duphaston neberiem, ja beriem nieco ine...

tinika
5. sep 2009

mati uz nepamatam, viem ze na určity den cyklu som brala to prve a duphaston potom zase v ine dni cylku to boli tabletky na tvorbu vajicok a potom na udržanie ak sa podarilo otehu 😉

janemari
5. sep 2009

nelly tak gratulujem teda k praci.A co robis ak smiem vediet. 😅

mata1001
5. sep 2009

jaaaj,no sice ja beriem momentalne 3 horm.lieky a dufam ze mi pomozu.este jem calibrum babyplan a pijem poctivo alchemilkovy caj.uz som toho vela vyskusala a nic nezabera.tak aspon dufam ze tento clostyl zaberie.

tinika
5. sep 2009

mati tak držim palce este raz a skus sa na to az tak neputat, ver mi mne toto pomohlo nie tabletky

nelynka
5. sep 2009

jane dakujem..
robim predavacku...
ale peniazky za to ze tam skoro nic nerobim len stojim a obcas sa venujem zakaznikovi vcelku dobre 🙂

tinika
5. sep 2009

nely hlavne ze si spokojna, praca ako kazda ina 😉

janemari
5. sep 2009

tini ma pravdu.Ani mne sa moja nepaci,ale aspon ze su peniaze.A aspon trosku zmiernite krizu vo vasej domacej penazenke 😉

nelynka
5. sep 2009

tini, jane, ja sa nestazujem, praca super a fakt, peniazky lepsie ako ked som robila v kancli...takze parada..
teraz su kadejake akcie v nakupnom centre kde robim, takze trzby pojdu este hore a tym padom aj nase premie takze bude super 😉

tinika
5. sep 2009

super nely, tesim sa
tak bru nocku ja uz padam
a mne sa moja praca paci, ale ako v kazdej, občas by som s tym hodila, bo ma stvu niektory klienti 😀

janemari
5. sep 2009

nely normalne ti zacnem zavidiet 😉 Ale nie niekde treba zacat.Nasla si pracu,povyplacate "dlhy",dorobite dom a potom hor sa na dieta 😎

nelynka
5. sep 2009

tini dobru nocku

jane, ja som rada ze mam pracu aku mam, aj ked je narocne dost stat cely den na nohach, ale aspon sa nemusim nahanat hore dole po obchode a fakt, zarobit viac ako ked sedis v kancli..a pritom skoro nic nerobim 🙂 🙂

janemari
5. sep 2009

No ja sa nastojim cely den dost a praca by sla keby tie podmienky boli ine.Ale ako sa hovori clovek si zvykne aj na sibenicu. 😀

janemari
5. sep 2009

ok idem aj ja do postele.Majte sa krasne.Pa pa

shaarka
autor
6. sep 2009

dobre ranko, je tu niekto?
ja uz som od pol siedmej hore 😒

nelynka
6. sep 2009

ahojte, my mame doma krizu, pes sa zblaznil lebo larina hara a je jak vysinuty, nevieme co s nim, boha....udusit ho!!!

shaarka
autor
6. sep 2009

nely, tak to ti teda nezavidim 😖 chudak pes, asi by bolo najlepsie ho dat na par dni ku kamosom... neda sa?

tinika
6. sep 2009

bre ranko
shaarka zase ina foto?? ta ja sa tu dopletiem 😀 😀

shaarka
autor
6. sep 2009

🙂 tini, aktualna. 7.DPO a este som o fazulke nevedela 😀

tinika
6. sep 2009

hihii tak ok, pekna pekna tam mi pripominas kamoskynu kolegynu hihi

shaarka
autor
6. sep 2009

posli kamoskinu kolegynu, nech viem, na koho s apodobam, nemas foto? link? 🙂

tinika
6. sep 2009

hihi nemam, inac som sa dobre narehotala, dačo tu skopirujem

tinika
6. sep 2009

Ako rozmysla chlap?!

Tá moja manželka je fakt nejaká čudná. Možno frigidná alebo čo. Veď posúďte sami. Napríklad včera. Popoludní sme sa obaja vrátili z roboty uťahaní ako kone. Keďže si uvedomujem význam plnenia manželských povinností pre fungujúci vzťah, rozhodol som sa pristúpiť k svojim úlohám maximálne koncentrovane a zodpovedne. Kým sa moja polovička venovala svojim koníčkom v domácnosti (varenie, pranie, žehlenie, upratovanie), ja som si napustil vaňu a dal si kúpeľ, aby som načerpal sily na večerné erotické harašenie. Len čo som dohladka vyholený, navoňaný a oddýchnutý vyšiel z kúpeľne, vystriedala ma v nej manželka, ktorá sa sem prišla zrelaxovať praním. Automatická práča robila všetko za ňu, tak schytila metlu, aby vyzametala balkón. Ja som ju zatiaľ rozveseľoval svojimi humornými poznámkami o tom, či práve priletela alebo niekam odlieta. Keď potom moja „striguša“ vysávala, už som bol troška suchý, lebo o vysávačoch žiadne vtipné hlášky neviem. Zato som v tom čase usilovne listoval pánskymi magazínmi s neslušnými obrázkami sporo odetých mužov a žien, aby som nazbieral inšpiráciu na naše večerné „ťuťu muťu“. Som obetavý a pozorný partner, takže som polovičke pri vysávaní pomohol tým, že sediac vo fotelke som nadvihol nohy, aby mohla povysávať popod mňa. Navyše som taktný, vôbec som nedržkoval, že vysávač hlasno vrčí a ja sa nemôžem sústrediť na vnímanie pikantných obrázkov. Zahryzol som si do jazyka, veď manželstvo je aj o tolerancii. Keď moja milovaná ženuška utierala prach, ležal som ďalej nepohnuto na gauči, aby som ten prach náhodou svojim pohybom ešte viac nerozvíril. A prosím nerýpte do mňa, že som nepohol ani prstom. Pohol. Kým moja láska utieral prach, z gauča som jej ukazoval ukazovákom, kde všade je špina. Medzitým práčka doprala a pri vešaní čipkovaného prádielka som drahej skladal komplimenty, ako ma dráždia jej sexi krivky, ak ho má oblečené na sebe. A keď začala v predklone zmývať podlahy, hoci iba vo vyťahaných teplákoch, kochal som sa pohľadom na jej rajcovne vytrčený zadoček. Waaaaw. Máme trojizbový byt, kým všetko pozmývala, určite si viete predstaviť, ako som bol potom z toľkého obdivného kochania unavený. Preto som si troška zdriemol a keď som otvoril oči, môj pokladík akurát žehlil obrovskú kopu posteľnej bielizne. Nechcel som jej iniciatívne pomáhať, aby nepovedala, že si niečo žehlím. Poznáte podozrievavé ženy. Radšej som pustil dobrú muzičku, aby jej išla práca od ruky a do rytmu. Následne som si znova ľahol na gauč a odtiaľ na ňu hádzal zamilované pohľady, posielal vzdušné božteky, aby aj pri skladaní bielizne cítila, že som pozorný, galantný a najmä milujúci manžel. Ďalšími sladkými nezmyslami na jej adresu som už perliť nechcel, lebo by som ju iba zbytočne zdržiaval a nesústredila by sa na robotu. Presnejšie - na písanie domácich úloh s deťmi. Odišiel som teda do krčmy za kamarátmi, aby som nevyrušoval. Keď som sa po piatich pivkách vrátil domov, uvedomil som si, že aj ona si zaslúži ísť medzi ľudí. Tak som ju poslal na nákup do hypermarketu. Pešo, nebudem jej dávať auto. Ešte by niekde tresla, prizabila sa a mala výčitky, že ja sa kvôli tomu trápim. Myslím, kvôli rozbitému autu. Keď sa vrátila s plnými igelitkami, sama pochopila, že by bolo dobré navariť niečo pod zub. To jaká zlatááááá. V kuchyni som sa jej radšej nemotal, ale kým sa zabávala s hrncami a varieškou, troška som si začetoval na nete a od počítača som jej občas zakričal, že ona je mojou najsladšou maškrtkou a že by som ju najradšej natrel čokoládou alebo medom, celú zlízal a zjedol. Som nenapraviteľný romantik, že? Keď sme sa najedli (medové kura s kokosovou ryžou), odbremenil som ju od umývania hrncov, príborov a tanierov. Veľkoryso som mávol rukou, nech sa vykašle na špinavý riad. Zato, že tak fantasticky navarila, stačí, ak ho umyje zajtra.
Šok prišiel po večeri. Keď som nadržaný vošiel do spálne a logicky očakával, že ma bude v postieľke vítať s rozkročenou náručou. A ona zvädnutá, že nech prepáčim, dnes akosi na sex nemá chuť. No rozumiete tomu?!

shaarka
autor
6. sep 2009

😀 😀 no MM prave umyva riad po ranajkach, bol v obchode a teraz bude vysavat 😀 😀 😀
dnes su vianoce???
😀 😀 😀

tinika
6. sep 2009

hihi alebo mate obratene ulohy hihi tak mu povedz ako ho polejes cokoladou ...

tinika
6. sep 2009

a nezabudni dvihnut nohy ked bude vysavat 😀 😀 😀

tinika
6. sep 2009

skoda ze mm je lenivy si to prečitat by sa pobavil hihi ale mozno dobre, čo ked by si zobral priklad????? a uz by som musela vysavat ja ,odkladat riady ja, vysypovat smeti ja a umyvat schody ja????? čistit zemiaky ja

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre