Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

barbike
29. jún 2009

ivirk....na to ti poviem len jedno.... to su tie paradoxy zivota....
moj brat ked chceli dieta tak si so zenou povedali ze OK a do 9 meisacov bol maly na svete a potom dalsi....a toho nam oznamovali ked mal 12 hodin...na com sme sa pobavili ale ked prisla svagrina o 2 tyzdne ze test bol pozitivny...tak sme sa pobavili znova...ze to snad nie je MOZNE!
a my s manzelom 2 roky a nic...jednoducho...niekto to ma v zivote jednoduchsie v niecom a druhy zase v niecom inom...proste zivot je hrozne pestry ... 🙂
a urcite si z toho nerob velku hlavu...nie je podstatne splodit dieta hned na prvy sup...dolezite je vytrvat s manzelom vsetko co nam zivot prinasa a potom z dietatka vychovat skveleho cloveka v kompletnej rodine 🙂

anaxamon - ja viem ...uz som pocula/citala o tom co asi ma caka...a velmi sa bojim, ale zaroven viem ze moj muz to nebude bra ako "samozrejmost" a ze to bude so mnou "prezivat" a bude sa o mna starat ... takze cele to bude spolocna bolest.

orchidea...5 mesiacov je nic....vela nasich kamaratov otehotneli fakt az do roka...skuste si to chvilu uzivat a ked to bude sa blizit k roku tak zabehnite k lekarovi...aspon tolko moj nazor..

anaxamon
29. jún 2009

nel takze mozno bude len ak teda, tak byt opatrna v jedle a nepustat si chute na spacirku a nemusela by som pribrat...ja uz nechcem priberaat 😖 😠

nelynka
29. jún 2009

anax tazko povedat..ja osobne si myslim ze priberies tak ci tak, ale kolko zalezi aj od toho ako ty pises ci si bude pustat chut na spacirku...ale ono to vecsinou naskoci ked vaja rastu, brucho sa nafukuje a po odbere to postupne opadne...
tak ale ja som vtedy fakt zrala, nie jedla 😀

martina05
29. jún 2009

Baby môžete mi prosím napísať ako prebieha tá návšteva CARu... ?? Je tam asi nutné sa objednať, že... Koľko sa čaká na termín. Ktoré CAR by ste odporúčili....
A anax... z toho priberania si nič nerob, ja priberám aj bez stimulky.... ale radšej by som pribrala, keby to následne malo efekt v podobe tehu... 😵 😵

barbike
29. jún 2009

boze baby...nestraste priberanim...ved ja teraz som uz o 2 kg tazsia od svadby (mam 63)....a niektore gate a sukne su mi uz LTT...(sak aj preto dnes bezim do fitka 😝 )...a nejako furt nie a nie dole ... a to len preto ze som teraz 2 tyzdne nic nerobila (za 2 tyzdne sa na mna kilo nalepilo) ... ale tak celkovo (mozno aj vekom) sa to nejako na mna nabaluje...a to som vzdy bola taka o 5 kg vacsia ako by som mohla/chcela byt....
ked priberim 6 kg tam mam vahu mojho manzela a to uz bude FAKT zleeeeee!!! no ako pise anax...mozno sa treba prave vtedy drzat na uzde....aj ked sama viem ze je to tazke..
anax...prave tych injekcii sa bojim...pri odbere krvi vzdy trpim..tak si neviem predstavit ze si ich (mozno) budem pichat sama...brrrr

nelynka
29. jún 2009

ja vam napisem jedno, nie je to o kilach ale o cm..
niekto moze vazit 55kilo a vyzerat ako slon a niekto vazi 70 a telo ma krasne vyrysovane ako modelka

anaxamon
29. jún 2009

nely ved hej je to aj o cm ale tak ked vazim sto kil tak pribrat dajakych 15 to co by uz bolo...ako myslim ze by moja psychika velmi nepookriala...asi by som bola sebecka a kym by sa mi nejakym sposobom nepodarilo schudnut by som do podobnej akcie nesla... 😖

barbike
29. jún 2009

nely - to mas pravdu....dolezite je sa hybat...ja sa hybem, kondicku mam...ale co ked uz sa ten vek na mne ukazuje....nejako to nie je take pruzne ako by to mohlo byt 🙂 alebo ako by som to chcela...
najviac ma stvu take tie "sunky", pneumatiky, ci ako ich nazvat...a nie a nie dole...

nelynka
29. jún 2009

barb aj ja mam taku pneumatiku ale kaslat na nu, ona sa strati...raz 😀 😀 😀

martina05
29. jún 2009

Barbi, ja som od svadby pribrala 6 kg a pred tým ma môj pobyt v USA stál 10kg ....Takže teraz mám 67.... A nevmestím sa skoro do ničoho.... Úžasné....Ešte že má mangel cca 115 kg.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Niekedy si pripadám, že sme ako Shrek a Fiona 😀 😀 😀 ale hlavne že sa ľúbime no nie....

matulienka.d
29. jún 2009

Ahojte baby
potrebujem poradiť, a dúfam,že mi pomôžete. Mešká mi MS 7-deň. Robila som si testy a vyšli pozitívne. Aj mám nejaké tie príznaky, že by som mohla byť tehu, ale môj lekár mi robil dnes sono apovedal, že tam nič nieje....Čo teraz? Myslíte, že to je planý poplach? Má niekto nejaké skúsenosti s takouto situáciou?

shaarka
autor
29. jún 2009

matu, nic nie je???
krv ti zobral?
zas jeden divny pristup... 😠

tatranka111
29. jún 2009

ahojte baby
potrebujem radu: včera, troška aj dnes som mala divný pocit v bruchu (od pupka dole) ako keby ma tam niečo šteklilo, či palilo, alebo pichalo neviem čo je to za pocit......myslíte, že to može značit nejakú chorobu, alebo cystu? ☹

shaarka
autor
29. jún 2009

akoze sory tatrus, ale taku ... otazku som uz davno necitala. nic ti nie je divne? 😖

anaxamon
29. jún 2009

tatranka, priliz sa sledujes 😉

matulienka, brali ti krv? ak si mala pozitivny test tak ti krv mali brat a ak mal dobre sono urcite mal nieco vidiet ale samozrejme musel sa pozret zdola, nie cez brucho🙂

tinika
29. jún 2009

ahojte kočky, ja uz som doma, idem papať fajitu. Straasne horuco mame fuuuj a vy ako?

matulienka.d
29. jún 2009

Nuž babenky moja, ja fakt nerozumiem tým postupom. Proste mi povedal, že tam nič nevidí, robil mi sono zvnútra a nie cez brucho a krv mi nebral ani omylom. Len mi skúsil prsia, opýtal sa, či ich mám citlivé a keď som povedala, že áno, tak povedal, že by som aj teda mohla byť tehu, ale že aby som prišla bud.týždeň ešte raz a mi urobí to sono ale o krvi nepovedal nič a ja teraz fakt netuším, čo robiť?

shaarka
autor
29. jún 2009

matu...
tak za toto by som ho okamzite menila. a nech je rad, ze sa nebudem stazovat. ze ci mas citlive prsia! takto sa mozes vysetrovat ty sama, ale nie doktor! 😠 🙄
krv sa berie v kazdom pripade, aby sa tehu potvrdilo este skor, nez zacne byt nieco vidno na UZV. aby si mohla papat duphaston a tak...
!!!!!!!! to je fakt vrchol.

ja by som sa na tvojom mieste objednala na krv a dala si potvrdit hcg z krvi. a jedla by som D, davkovanie ako bezne tehulky. toto by som urobila ja urcite.

barbike
29. jún 2009

tak toto je fakt sila! zmen lekara! to co je za pristup! ved keby tam bol nejaky problem tak to kedy chce riesit? alebo keby si bola kocka (co verim ze nie si) co si to chce vziat! to ako do kedy by cakal?
to je presne ako ked som ja hovorila mojej gynekologicke ze nemozem otehotniet a ona ze "no su take tie centra....ako sa to vola....viete...ved pozrite si to na internete" kokos! to ked som pocula tak ze dovidenia dopocutia - uz k vam nikdy nepridem!

ale mozno je to len tym ze lekari maju svoje specifikacie (tato napr. detsku gynekologiu) a tak ptoom su uz na niektore veci "kratki"

anaxamon
29. jún 2009

tak som objednana na endokrinologiu a ze aky termin? no 13. augusta to je celkom zabavne 😀

matulienka.d
29. jún 2009

hmm, veď aj rozmýšlam nad tým, že sa objednám k jednej doktorke ešte čo viem, že si ju všetci chvália.....dokonca robí aj poobede na objednanie, a je to kúsok od nás, tak uvidím, čo mi ona povie na to...Mňa to tiež zarazilo a hlavne ten prístup. Akoby som si to vymýšlala, že som mala tri testy pozitívne a nemám MS 7 dní...lebo on tam nič nevidí. A ja som ešte tehotná nebola, tak neviem presny postup čo sa robí pri vyšetrení a čo nie. Tak vám veľmi pekne ďakujem za radu, veeeeeeľmi ste mi pomohli.

anaxamon
29. jún 2009

matu drzim paste aby dalsia navsteva lekarka ci lekarky dopadla uz aj s krvou a s vysokym hcg 😉

matulienka.d
29. jún 2009

ďakujeeeem anaxamon, v to dúfam aj ja..... 🙂 😉

tinika
29. jún 2009

čočočo?? mame nadejnu tehulku??? Tak posielam tehu bacilky na posilnenie

matulienka.d pre teba 😉 a držim silno palceky
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

matulienka.d
29. jún 2009

tinika dakujeeeem moooooooooooooooooooooooooooooocky mooooooooooooooooocky mooooooooooc.....všetky chytámmmmmmmmmmmmmmm.............hehehe........len sa ešte nejdem predčasne radovať.......až nie som potom moc sklamaná...... 😉

martina05
29. jún 2009

matulienka...držím palce a tehotná som zatiaľ nebola ani ja takže neviem ako to má prebiehať, ale ten postup tvojho lekára je fakticky čudný ....

tinika
29. jún 2009

matulienka nie je zač, ja som tiez hojne dostavala ked som bola snazilka takze to teraz splacam hihi
no mne krv tiez hned nebrali, ale robili sono a ja som prvykrat bola az v 9tt tak uz bolo aj vidno

martina05
29. jún 2009

Anax , ten tvoj termín na endokrinológiu je niečo podobné ako môj pôvodný na imunológiu... v máji 2009 mi povedali, že december 2009-január 2010 .... Dobré, že...??? Potom som si našla jednu super lekárku, veľmi ochotnú a tá ma zobrala aj mimo poradia. Teraz čakáme na výsledky testov na "alergiu na spermie" ale neviem teraz rýchlo ako sa to presne volá ....

matulienka.d
29. jún 2009

No tak uvidíme ako ja dopadnem, potom sa určite ozvem, bud.pondelok tam mám prísť na pol 7 ráno, vraj ma vezme ako prvú aby som nemusela čakať. Viem, že na testy nieje spoľah, ale keď mi tri vyšli pozitívne.....Človeka pichne pri srdiečku. Držím palce aj všetkým ostatným snažilkám. 🙂

sweetberry
29. jún 2009

ahojte 🙂 matulienka drzkam palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre