Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mimomu
6. máj 2009

ahoj anax-----------ja v pohodeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂

flyangel
6. máj 2009

cawko...ja som skocila do obchodu daco nakupit

anaxamon
6. máj 2009

aj ja v pohodeeeeee🙂))) varim hrachovu kasu, manzel pochrapkava na gauci a ja okupujem jeho pc🙂))

dneska ma napadla uzastna myslienka, a to ze sa prihlasim niekam na aranzersky, floristicky kurz, len tak zo zabavy, ale nic vhodne som nenasla 😒

mimomu
6. máj 2009

zaujimave.....mna take aranzovanie vobec nebavi,nemam na to vlohy 😝 😀
ja som skor taky sport.typ 🙂
fly ako?

flyangel
6. máj 2009

mimo tak ok test bol / takze ok a tesim sa na ovulku 😉 a ty ako?

anaxamon
6. máj 2009

mna kvetinky vzdy bavili a aj bavia, ked som bola tinedzerka domov som znasala kopec somariniek z luk a lesov 😀 😀 😀

mimomu
6. máj 2009

fly tak to som rada.
ja ok,vsetko ok 🙂

flyangel
6. máj 2009

tak sa teším mojik 😉 ja mam rada spev a tanec.... 😀

mimomu
6. máj 2009

fly,ty si jak nasa mala....aj to ich miluje 🙂

flyangel
6. máj 2009

jasan...ved to je sikulka...este tancuje?

mimomu
6. máj 2009

vcera mali tanecnu,tancuje o dusu.
viazeme snurky,nevie to pochopit 😠

flyangel
6. máj 2009

nevadi ona sa to nauci...ani mne to v detstve neslo 😉

mimomu
6. máj 2009

asi bude cely zivot nosit tenisky na lepacky 😠
ach jaaaaaaaaaaaaaaaj 😉

flyangel
6. máj 2009

hehe...nevadi je to v 😀 😀 mode 😉

mimomu
6. máj 2009

len ako 6 rocna by to uz mohla vediet 🙂
ked mi dotecu nervy,tak ju musim dat spat,lebo uz bude 20hod. 😉

monika0001
6. máj 2009

čauuuteeee....

janemari
6. máj 2009

A som spat 😀

mimomu
6. máj 2009

no konecne jane 😉
mon ako?

flyangel
6. máj 2009

mimo a potom pojdes aj ty....fnuuuk

mimomu
6. máj 2009

fly,ja si raz kupit nootbook,ked vyrastiem a budem bohata a budem pisat do rana. 😀
len teraz by to rusilo malu a ona ma problem vstat aj o 7mej.
a ty rano nejdes do prace?

janemari
6. máj 2009

Docitala som a velmi sa toho neudialo kym som sa topila. 😉

anaxamon
6. máj 2009

mimo, ja si spominam ze mi sme sa ucili viazat maslicky vo skolke na kolky, take tie co sa s nimi hra hra kolky🙂 a ja som potom dlhsiu dobu nevedela pochopit viazanie masliciek z uhla z hora🙂)) vedela som len spredu 😀 😀 😀

hrachova kasa je dajaka riedka, musim redukovat..

monika0001
6. máj 2009

jane - mm rave preziva to co ty pred chvilou.. 😀

flyangel
6. máj 2009

nuz mimo ja chapem...aj uz pojdem lebo tiez idem do sprchy a rano tiez do prace pojdem

janemari
6. máj 2009

No vidis,ale on urcite nejde vecer do roboty.a ty ako moni. 😉

flyangel
6. máj 2009

no ako moni predsa nie si tehu?

janemari
6. máj 2009

Jaaj babenky mne sa tak nic nechce.A dnes budem este v robote sama,kolegyna ma volno ☹ Tak sa mi bude driemat.

monika0001
6. máj 2009

jane - dnes som v pohode.. mala som aj komunikacny den o ktorom som vobec nevedela, nebola som nan pripravena ale dopadol viac nez dobre... takze super...

Fly - konecen sa mi spusta mrcha...
a rano idem ku gyn.. pre istotu... 😉

janemari
6. máj 2009

moni no mne sa to s tou pracou asi skomplikuje.Budem sa musiet asi rozhodovat dieta verzus praca. 😠

flyangel
6. máj 2009

tak ok babenky ja uz idem papa...dobru noc

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre