Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
14. júl 2009

prezyvka ka patrikovi je predsa pato alebo ak sa manzel vola martin ci matej tak budes mat doma tandem, mat a pat 😀 😀 😀

tinika
14. júl 2009

manzel je Peto hihi a maly bude Pato
shaarka ja viem ja srandujem

nelynka
14. júl 2009

tini gratulujem k chlapcekovi, drahy sa isto tesi 😀 😀 😀

mimomu
14. júl 2009

ahojte.tak tini aj ja sa pridavam....pekne meno ste vybrali 🙂

tinika
14. júl 2009

nely dakovam
mimo aj tebe aj za pochvalu mena, to mm vybral z mojho vycucu 😀

mimomu
14. júl 2009

a ake si mala pripravene,napis aj babse aj chlapske 😀

anaxamon
14. júl 2009

pekny vecer prajem, konecne som sa doterigala domov 😖

anaxamon
14. júl 2009

halo halo nikde nikto??

nathali
14. júl 2009

ahoooj baby noo vas sa ani radsej nebudem snazit docitat vzdy toho napisete tolko 🙂 ako sa mate

anaxamon
14. júl 2009

nat nikto tu nie je a ani sa nejako nik nechce ukazat☹

nathali
14. júl 2009

hmmm tak to je skvele ja mam poslednu dobu take stastie ze ked pridem nik tu nie je a co ty ako sa mas?

anaxamon
14. júl 2009

ja v pohode🙂 dajake zmeny som vykonala v profile a tak....sveta zit 😀

pipimiska
14. júl 2009

ahojte 🙂
anax,prisla som sa ti ukazat 😀

anaxamon
14. júl 2009

no pipi jake mile od teba 😀 😀

nathali
14. júl 2009

hmm tak sa pozriem
ahoj pipi ako sa mas a co nove u teba 🙂

anaxamon
14. júl 2009

no a nat co je nove u teba?? hm??

pipimiska
14. júl 2009

aaaa co nove u vas kocky?

ja mam co ja viem,napriklad vysledky z hrdla aj z nosa v poriadku,vyteri myslim...aaa nedavno sme sa vratili s mm z kupaliska,fajne bolo 🙂
aaa na dovolenku kceme ist v blizkom case,rozhodujeme sa medzi tureckom a egyptom,manzel kce egypt ja turecko,lebo sa tam kradsie leti 😀 lebo ja sa veeelmi bojim letiet 😝
aaa co ja viem,tehotna niesom 😀 ale to nieje nove 😀

nathali
14. júl 2009

hmm ja som skoro stale v praci a dostala som vypoved 🙂tak si hladam novu pracu dnes som doma sama a je mi pekne smutno :( som taaaak strasne leniva a nic sa nechce esteze som doma 🙂 ja tiez tehu nie som ale bola som u kamosky a ta ma uz pekny pupek tak som sa tesila s nou 🙂

anaxamon
14. júl 2009

pipi tak aspon ze vytery mas v poriadku...ked uz tehu neni si 😀

no ja by som nesla ani do egyptu ani do turecka ja by som sla do andaluzie alebo na kefaloniu 😀 😀

nat ale ved si pisala minule ze mas nieco nove uz aj najdene...to uz padlo?

nathali
14. júl 2009

este to neviem daju mi vediet
pipi ja by som sla do turecka tam maju lacne oblecenie 😀 a je tam kraaasne

anaxamon
14. júl 2009

aha ale tak ako servirka sa myslim zamestnas rychlo 😅

nathali
14. júl 2009

noo zalezi kde ale tiez myslim ze by to nemal byt problem
co si robila dnes bola si aj niekde pri vode ?

anaxamon
14. júl 2009

jasne pri fontanke s mojim krsniatkom 😀 😀 😀 som spolu s maminou teda babkou maleho kocikovala dve hodky sme kocikovali...xixi..to bola cela moja navsteva vody🙂))

ja nerada vylihujem pri vode...nejako nemam na to trpezlivost 😀

neboj najdes pracu..uvidis

nathali
14. júl 2009

noo ani ja moc nemusim lezat na deke a ked uz tak asi spim 🙂 tiaz taka akcna a nieco robim alebo si uzivam vody aj ked tie kupaliska moc v laske nemam slovek nikdy nevie co si odtial prinesie

pipimiska
14. júl 2009

anax,noo presne 😀 aaa vobec to asi jedine mam v poriadku 😀 ..ja som chodiaci hypochonder 😝

..ja by som sla na kubu alebo na floridu ale tam sa leti velmi dlho,a na prvy krat niesom ochotna letiet nejakych mozno osem hodin 😅

nathali,a v akej oblasti pracujes?

pipimiska
14. júl 2009

ja som mala vzdy strach z kupalisk,ze si nieco z tamat donesiem,ale aj ked som na kupaliska nechodila,aj tak sa mi tam dole vzdy nieco prilepilo,takze som sa na to vykakala,a chodim,po kupku si dam nejake kitovuli...keby ze si mam na secko davat pozor,tak nikde nejdem... 😉 aaa slnko a vylihovanie pri vode milujem 😵 😵 😵

monika0001
14. júl 2009

čaute! 😀

nathali
14. júl 2009

som servirka ale aj kozmeticka 😀 😀 😀 😀 tak si vyber
ako niekedy je fajn ked ni nerobis a len tak oddychujes na deke pri vodicke ale mna ta voda vzdy laka a neda sa jej dolat tak preto dlho nevydrzim na deke🙂 no ale zajtra ma vraj troska sprchnut

anaxamon
14. júl 2009

moni ahoj 😉

pipi hypochonder? no toto... 😀 ale vies aka je prva faza takychtoveci a lieceni? prinat si svoj problem 😀 😀

nat, no ja jazera nemozem ani citit, strasne sa ich bojim...nemam vsak problem vtedy ked vidim na dno, nech je akekolvek hlboke preto preferujem bazeny

monika0001
14. júl 2009

pipusa - neboj to vinko som si dala az dnes a poviem ti riadne mi udrelo dohlavy.. a ko Shaarka vreav ela keď sa tu objavím napíšem.. boli sme preč... som sa troška (ale naozja iba troška) spálial... 😝 Sme boli grilovať.. ale naozaj grilovať, nie špekáčiky opekať... 😀 😀 😀
Shaar - nevyšlo to, nebolo tam nič.. ale ani mrcha sa mi stále nerozbehla.. stále to bolo len špinenie, ktoré akoby dnes končilo. nechápem tomu.... asi som nejaký mutant... 😀 Tinika - micka moja, dedka mi je ľúto.. ale zároveň gratulujem k chlapčekovi.. vidím, že tabuľka sa nemylíla...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre