Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
28. júl 2009

no pekne mimo, treba sa pochvalit, ze drahe 😀 😀 😀
flam, a to s anehanbis take napisat?
ja si pisem s kamoskou na skype, tak velmi na vas nemam cas 😀

a co to znamena, ze odfukovat manzelovi na chrbat?

flamenga
28. júl 2009

shaarka však on bude pozerať telku a ja jemu za chrbtom "chrnieť" 😀

mimomu
28. júl 2009

sharr,tak prepac ze sa tu snazim udrzat aspon tych par ludi.

flamenga
28. júl 2009

😕

shaarka
autor
28. júl 2009

ale mimo 😀 provokace!

mimomu
28. júl 2009

v poho.

flamenga
28. júl 2009

sa hádajte 🙄 a ja sa nudím 😀

janemari
28. júl 2009

No mne nejako blbne net ale som tuuuuuuu 🙂 Mam sa fajn az na to ze som dnes isla zbytocne na to vysetrenie do BB 😝

monika0001
28. júl 2009

flam - to maju dopradu dohodnute aby si sa nenudila 😀 😀 😀

shaar - tebe skype ide normalne? mne stale nefunguje.. wr.. uz mam na to nervy... 😠

flamenga
28. júl 2009

jane na aké vyšetrenie? Nie som v obraze 😨 🙂

shaarka
autor
28. júl 2009

co som nasla:
Viktórie stoja obidvoma nohami na pevnej zemi a neoddávajú sa snívaniu. Sú objektívne a dokážu rozdávať. V detstve si vyžadujú veľkú opateru, ale nemali by nadobudnúť dojem, že na nich rodičia stále striehnu.
Profesionálne uvedomenie majú veľmi silné, ich výkonnosť a pozornosť sú priam úžasné. Viktórie by sme mohli nazvať aj čarodejnice podľa živočíšneho totemu ropuchy, ktorej pohľad a nehybnosť pôsobia fascinujúco.
V podstate majú priemernú životaschopnosť. Ráno im niekedy dlhšie trvá, kým sa "naštartujú". Môžu mať predispozície na lymfatické choroby.
Ich obľúbené farby sú modrá, zelená a biela. Ochranné rastliny valeriána a čakanka, ochranné kamene citrín a zafír.
Viktórii podarujte bohatú kytičku z bielych, červených a bieločervených klinčekov. Z izbových rastlín jej podarujte palmu, ktorá symbolizuje víťazstvo rovnako ako jej meno.
Meno Viktória dajte dieťaťu, narodenému v znameniach Vodnára, Barana, Panny, Škorpióna, Strelca alebo Kozorožca, bude mu prinášať šťastie.

flamenga
28. júl 2009

mon 😀 😀

mimomu
28. júl 2009

na nasu sa nic nehodi 😝

monika0001
28. júl 2009

no ja by som sa tak volat nemohla.. mne by to stasite neprinieslo podla nich.. hm.... ale moja sestra hej. tá je panna.. (s dietatom 😀 😀 😀 )

flam - 😉

flamenga
28. júl 2009

ja som raz takto hľadala svoje meno... a našla som, že mojou ochrannou rastlinou alebo ako to oni nazývajú je palina 😀 😀 😀 😀 tak to isto... na ňu mám už pár rôčkou dosť silnú alergiu 😅 😅 😅

flamenga
28. júl 2009

rôčkov 🙄

monika0001
28. júl 2009

flam a keby si vedela čo píšu o mmm? 😀 😀 😀
som sa dva dni smiala...

shaarka
autor
28. júl 2009

mimo, flam, vy sa ako volate ozajstnym menom?
mimo, fakt nic? 😒

shaarka
autor
28. júl 2009

Ženské meno Monika je pravdepodobne gréckeho pôvodu a v preklade znamená "osamelá, jediná". Nositeľky tohto obľúbeného mena oslavujú meniny 7. mája.
Moniky sú od prírody silné ženy. Majú pred sebou veľa možností. Keď sa pustia do nejakej činnosti, sú ako ich zvierací totem škovránok, ktorý stúpa k nebu na svitaní, aby predstihol slnko, čo tak miluje.
Tieto ženy túžia po poznatkoch, čo z nich robí zvyčajne dobré študentky. Môžu byť z nich majiteľky firmy, pretože dokážu vládnuť pevnou rukou. Ten, kto do nich uštipačne zapára, môže počítať s nemilými reakciami.
Zdá sa, že celý ich organizmus sa obáva akejsi núdze. Mali by sa však vyhýbať jedlám, ktoré zvyšujú hladinu cholesterolu. Monikám prospieva hlavne šport a relax v prírode.
Ich obľúbené farby sú žltá, fialová a biela. Ochranné rastliny žihľava, skalica a šalvia, ochranné kamene smaragd a granát.

janemari
28. júl 2009

flam no ja mam endo a som po laparke a polrocnej liecbe,no a po liecbe ma chcel vidiet primar co ma operoval.Aj moja gyna chcela vediet ci mozem byt tehu alebo ci to pojde IVF alebo ci to vobec nejako pojde.No a primar ma dovcu a mal ho zastupovat rovnako schopny lekar,ale bol na operacke mali toho vela a tak tam bol taky gynekolog co nevedel ani sono zapnut.Takze mam prist ked odkramujem/este som ich po liecbe nedostala/a ze ma musi pozriet primar.

mimomu
28. júl 2009

sharr,mozno len to ze dokaze rozdavat ale fakt nic viac.
skus hadat ake meno by sa hodilo mne?

flamenga
28. júl 2009

Pôvod mena Eva pochádza z hebrejčiny a vo voľnom preklade znamená "tá, ktorá dáva život". Podľa starozákonnej knihy Genessis je to prvá žena stvorená Bohom z Adamovho rebra. Na našom území je toto meno bežne zaužívané a nositeľky oslovujeme väčšinou Evka, Evička. Medzi dominantné vlastnosti Evy patria vôľa, mravnosť a aktívnosť. Túžia ochraňovať svojich blízkych. Evy sú tiež veľmi odvážne, zmyselné, romantické a náročné. Evy patria medzi výborné študentky. Priťahujú ich povolania, v ktorých treba odovzdávať veľa zo seba. Za najkrajšie zo všetkého pokladajú poslanie matky a sú rodené gazdinky. Zaujímajú sa prevažne o umenie a psychológiu. Nositeľky mena Eva sú svojhlavé a neúspechy ich neodradia. Evičky majú zvyčajne veľkú vitalitu a pevné zdravie. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú zelená a sivá. Ochranné rastliny palina, saturejka, ochranné kamene sardónyx a zafír.

tak to som ja 😀

shaarka
autor
28. júl 2009

Mužské meno Igor je ruské meno islandského pôvodu a význam mena je "boh Ingvio ochraňuje". Nositeľov tohto sympatického mena oslovujeme Igorko, Igino. Meniny oslavujú 10. apríla.
O týchto mužoch možno ľudovo povedať, že majú dobre "podrezaný jazyk". Ich problémom je veľká emotívnosť. Majú istú duševnú podobnosť s bizónom, ktorý je ich totemovým zvieraťom. Vskutku aj ich sila je v hlave.
Igorovia sú posadnutí štúdiom, túžia po diplomoch. Zamestnanie si vyberajú pod vplyvom udalostí. Ich povolanie je často monotónne, a zriedkakedy majú odvahu zmeniť ho. Títo muži môžu byť skvelí, výreční, dokonca autority, avšak potom bez akéhokoľvek prechodu zrazu začnú o všetkom pochybovať a unikať.
Títo muži môžu byť skvelí, výreční, dokonca autority. Niekedy ale bez akéhokoľvek prechodu zrazu začnú o všetkom pochybovať, váhať a unikať do neznáma.
Ich životaschopnosť nie je veľmi presvedčivá. Často ich stretávame v stave miernej depresie. Menšie ochorenia pochádzajú najmä z nesprávneho stravovania. Mali by sa vyhýbať čiernej káve a prospeje im veľa zeleniny a výrobkov zo sóje.
Ovplyvňuje ich planéta Mars. Šťastné farby týchto mužov sú červená, fialová. Ochranné rastliny púpava, rozmarín, ochranné kamene diamant, ametyst a jaspis.

monika0001
28. júl 2009

Shaar - mám to celé v profile na pokeci 😉
a k tomu aj komentár.... v čom sa trafili a v čom nie 😉 😀 😀 😀

flamenga
28. júl 2009

jane tak to je teda riadna smola 😒 milujem takýchto "schopných a vzdelaných" lekárov 😠

janemari
28. júl 2009

shaaar ty tu vedies normalne "statistiky" 😉 co ktore meno znamena 😀 No na mne by si si zgustla 😝

monika0001
28. júl 2009

hm.. shaar - tak toto je trocha ine ako mam ja.. aj to o mne ked to teraz citam poriadne.. ja som ine o sebe nasla ale zacinalo to tak isto... 😉
od prírody som silná teda nebola.. to ma naučil až sám pán život.... 😠 hm.. ani dobrá študentka som nebola....bola som totiž lenivá sa učiť... a je a šport 😀 😀 😀 😀 😀 tak to asi sa dám premenovať 😀 😀 😀

flamenga
28. júl 2009

tak ja idem do hajan.. už ledva klipkám očami... dobrú noc 🙂

shaarka
autor
28. júl 2009

monika, asi nevies, co sa v tebe skryva 🙂

shaarka
autor
28. júl 2009

dobru 🙂

janemari a tebe ako hovoria?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre