Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
8. máj 2009

Caute baby.Vcera mi to uplne zblblo tak sa ospravedlnujem za unik 😀
Inak mne sa to tak zapacilo robenie fotiek tych deti 😝 Ale neviem neviem,ked dam inu foto aj deti inak vypadaju,hm?

Monika nekupuj si ten tester!!!! Ja ked som nan natrafila hned som volala dvom doktorkam s ktorymi som konzultovala prirodzene otehotnenie a tie ni povedali ze je to blboooost.To ako by si chcela otehotniet tym,ze zjes spermijky 😀 😀 😀 Dostat kupit aj lacnejsie ovu testy.

Inak zelam peknyyyy den vsetkyyym kobylkam 😀 😀

flyangel
8. máj 2009

baby mate dnes vsetke volno a nekonikujete???

mimomu
8. máj 2009

fly,ja som upratovala a este zehlim,poobede chceme s malou vybehnut na priehradu a do lesa 🙂
zajtra pracujem do obeda a nedelu ideme do nr na nakupy a do lv k nasim.
a vy?

pipimiska
8. máj 2009

cauko kakauko 🙂

jane, 🙂 ..aj mne sa to zapacilo,mozno to ide podla poradia,prve bude vyzerat tak ,druhe tak... 😀

..ja sa chystam pratat,sa neviem dokopat,neviete ma nejak dokopat,urobit mi chut?

flyangel
8. máj 2009

noo my asi pojdeme s kamaratkou a jej mm na veceru a zajtra asi ku svokrovcom pojdeme... 😉 dnes som 13dc takze asi budeme snazilkovat...este stale ma boli podbrusko takze gyn sa musel mylit ze to bude moc.mechur ak od pondelka nie je zlepsenie

mimomu
8. máj 2009

ahoj pipi,tak na teba som nemala stastie hadam 3 tyzdne 😉
fly,tak to je pekny planik 😉

pipimiska
8. máj 2009

noo mimo ani ja som nemala na teba,ale som si myslela ze sa na mna hnevas 😉

fly,aaa ten doktor ti vysetril moc?ci len tak si tipol jak na sportke ?

pipimiska
8. máj 2009

ste videli nase buduce deti?kuknite monikine janemarine a moje ,niesu rozkosne?? 😀 😀

mimomu
8. máj 2009

a preco by som sa mala hnevat?nespominam si 😨

pipimiska
8. máj 2009

mimo,koli tym vymenam nazorov,co sme tu mali daaaaavno pradavno 😉 ..ale ked si nespominas,to je len dobre 😀

pipimiska
8. máj 2009

tak idem ja na to 😖 ..pratat myslim

mimomu
8. máj 2009

pipi,kazdy ma svoj nazor a ked si ho povie,je len dobre.....lebo vies ze len somarikovia prikyvuju na vsetko 😀
mna uz dnes caka len leharo 😀 😀 😀

pipimiska
8. máj 2009

mimo,hej pravdu mas,takze ja idem pokracovat v nezalube 😝 ..pratat

mimomu
8. máj 2009

sme domaaaaaaaaaaaa 🙂
huhu

mimomu
8. máj 2009

kde ste??????????????????????????????//huhuhuhuhu//

janemari
8. máj 2009

Baby som konecne tu,kde steeee??????????????? 😲

janemari
8. máj 2009

Kde steeeee vsecky,mne je bez vas smutnoooooo...... ☹

janemari
8. máj 2009

Asi si budem zase pisat sama zo sebou. ☹

Monika kde siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?????????????????

monika0001
8. máj 2009

jane - som tu až teraz ale nie na dlho... môj dnešný pobyt na slnku (od 10 do 18) na mne zanechal katastrofálne následky a teraz mi ide mm dat na chrbátik panthenol... auuu....

monika0001
8. máj 2009

no nič.... Jane ma nečakala... hm... pipi ešte asi prace......tini netuším čo robí, mimo to vzdala..... a fly asi snažilkuje 😀
len ja tu sedím , chudera spálená, čakám kedy si to budem môcť ísť umyť s chrbátika a ísť si lažkať, pretože to slniečko mi dnes dalo riadne zabrať.... ani snažilkovať nemôžem.... ☹ juj tá mrcha... kto to kedy vymyslel.... 😨
Prajem vám krásny večer, popr. už nôcku a ešte krajšie (snažilkovanie) sníčky.... 😉 🙂
cmuk papapapapapa všetkým.....

janemari
8. máj 2009

moni som tu

janemari
8. máj 2009

Tak uz nic prajem dobru nocku 🙂

pipimiska
8. máj 2009

ahojteeee,sme prerabali nejake blbsti 😝

pipimiska
8. máj 2009

inac,sa mi pokazilo z nicoho nic pismeno ,,o,,na klavesnici,musim teraz silno tlacit 😠

monika0001
9. máj 2009

dobré ránko sa praje!
Dnes nebude asi veľmo pekné počasie.... 😀 Mne to nevadí, môj chrbát má dosť.... 😀 auuu... ale spala som pomerne dobre.... tak tuho, že ani neviem kedy m išiel s hafanom vonko a kedy sa vrátili... (hafan sa vypýtal o 23.15) inokedy som hneď hore a teraz som spala jako dudek.... jááj to slniečko.....

A čo sa chystáte robiť dnes? My doma dnes niiiiiičččč..... juhcú..... iba variť...... a papať..... a koníkovať..... 😀 😀 😀

tinika
9. máj 2009

Ahojte, my sme sa rano vratili od nasich, kedze prsalo, tak sa nerobi dnes uz nič extra na stavbe, tak sme sli domov, bo nas havo furt skučal, bo nasi nepustia hava do bytu ta len v kotolni bola, v noci poskučala trocha a spala do rana, ale cez den stale dakto okolo chodi ta .... no varim obedik - gulasovu polievku a meat so zemiačkami a uhorkovym šalatikom mnamy mnamy tesim sa uz

nelynka
9. máj 2009

ahojte zienky..

ja dneska budem len vylihovat, drahy je v praci a vcera som si makla, cely dom sme poupratovali od hlavy k pete este som stihla aj garnizu strhnut ked som davala konecne zaves hore hehe, tak tam teraz neni nic iba dve velke diery 😀 😀

monika0001
9. máj 2009

hmmm tini, asi urobim gulas aj ja... som dostala chut na francuzske zemiačiky ale mm nie... tak rozmýšlame čo ďalej... no na guláš nikdy nepovieme nie.. mnňam.. dobrý nápad....
Kedy dáš so albumu nejaké foto z ultrazvuku... čakám stále a nič...každý deň kukám tvoj album či už... 😀

monika0001
9. máj 2009

nely - avoj....my sme diery po garnýžach riešili asi pol roka kým sa nám podarili poriadne uchytiť.. 😀

nelynka
9. máj 2009

monik, ja to uz poriesene mam, len ich zaplatam a vyvrta garniz vyssie trosku ako je diera, to bude vpohode lebo a tak mam dllllhe zavesy 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre