Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
9. máj 2009

nely koľko vás to vyjde?

nelynka
9. máj 2009

monik aj moja taka bola a len a len zo stresu, ale ked si myslim ze uz je to lepsie tak sa mi vyhodi herpes jak svet, fuj...

dakujem, aj ja si myslim ze je tam pekne a krasne ciste piesocnate plaze a nebude nas to stat viac ako 15000kc na dve osoby aj s cestou, stravou, ubytkom a vreckovym 😀
mozno aj menej...

tinika
9. máj 2009

Ja si prave robim kakaovy puding s čučoriedkami a piskotkami mnam, som zvedava čo mi to mlieko urobi, uz som dlho nemala ale snad enstravim vikend potom na WC hihi

nelynka
9. máj 2009

chcem ubytko v apartmane s vyhladom na more, co som jeden nasla co sa mi moc lubi je cena 27euro na dve osoby na noc mimo sezonu a 37euro v sezone, co si myslim ze nie je az take zle..
a este premyslam ze by sme sli na blind a nasli by sme este mozno lacnejsie nieco..xixi..zbalit stan a v pripade nudze do kempu xixi 😀

monika0001
9. máj 2009

koľko... bože.. aj ja idem a popri tom si nakúpim plno iných vecí a ešte mi aj ostane.... juchu... ...

flyangel
9. máj 2009

monči tak si ich nabuduce nedavaj lebo tam su same aromaticke parfumy a to nerobia dobre pipinke 🙂

flyangel
9. máj 2009

no my sme boli v lete v Chorvatsku a vyslo nas to na 13 000sk ale bez vreckoveho..a co radim kazdej babe ist na Plitvicke jazera je to ako rozpravka 😉

nelynka
9. máj 2009

fly a da sa tam aj kupat v tych jazerach? a su tam nejake plaze ci len ta voda??

monik a teba vyjde dovolenka kolko? si vravela nejakych 90 000 nie?

mimomu
9. máj 2009

ja by som sla do chorvatska na aute ale velmi by som chcela vidiet grecko a egypt 😉

nelynka
9. máj 2009

mimo my aj ideme autom, mm rad soferuje a je to lacnejsie a flexibilnejsie ako autobus alebo vlak..
a aj ja by som chcela vidiet egypt lenze kym by sme na to naskrabali tak budem chodit o bakulke 😀

monika0001
9. máj 2009

nely - hej, hej.. okolo 90 000... ale nebudem šetriť bo je to pre mňa poprvé... 😀 😀 😉

nelynka
9. máj 2009

monik ved aj pre mna xixi, ale za tych 90 000 by som radsej dala urobit bazen na dvore novy hehe, alebo dostavala dalies 2izby co planujeme xixi 😀

monika0001
9. máj 2009

ja by som tiež sla do egypta...aj sme kuk na to, ale ja sa bojim ist do piramídy a to je ako ísť do Paríže a nevidieť Eifelovku... hm.... 😀 😀 😀 😀 😀 tak ideme sem.. to bolo mm prekvapko pre mňa.... 😲

flyangel
9. máj 2009

no nely nie je to chranené unescom...tam sa natacal winetou 😀 je to nadherna priroda, voda tyrkysova az ti vybije oci tak to ziari...a ides tam peso,lodkou aj vlacikom...je to celodenny vylet 😀 my sme boli autobusom..a v hoteli

monika0001
9. máj 2009

nely - to bude aj bez toho aby som dovolenku zrusila.... hm... to svokra zariaduje... 😀

flyangel
9. máj 2009

monci a kde idete sa mi nechce citat dozadu...

nelynka
9. máj 2009

monik aj ja by som sa bala ist do pyramidy ale ze tam nie je nic len uzke chodbicky a v strede jedna velka miestnost inak nic, ani faraon nic, len pradzna pyramida...
a ani na eifelovku by som nevylezla hehe-.

fly hej, to mi nieco kamarat vcera spominal...tak na vylet by som sla tiez tak jednodnovy, ale ja chcem skorej oddych, vyliezt na plaz opalit sa, okupkat sa, vecer sa poprechadzat po plazi..staremu kus pripomenut ze ma aj zenu nie len telku.. 😀 😀 😀

monika0001
9. máj 2009

fly - www=hotel_detail&id_hotel=891">http://www2.hydrotour.sk/index.php?www=hotel_de...

ak sa ti chce kuk...

nelynka
9. máj 2009

monik z otho odkazu mi otovri jedine uvodnu stranku hydrotur..nic viacej

monika0001
9. máj 2009

nely - kde si medzi tým nechala tutumutkanie...? 😀 😀 😀 či to bolo to starému pripomenut?.... 😀 😉

monika0001
9. máj 2009

fly -tam klik na katalog 2009 a hned prvý ostrov Boa vista by tam mal byt...

monika0001
9. máj 2009

hotel riu karamboa

nelynka
9. máj 2009

monik to bolo to pripomenut...ale nepocitam s tym lebo ako mi moj stary vysvetloval dovolenku, ze vyrazas rano o druhej cca aby si tam poobede bola, ubytovat, najest, na basavel, trochu pospat, rano hned na plaz, na obed, na plaz, na veceru, basavel, trochu pospat a to je cela dovolenka..
a ja ze a tutimuti je kde?
a on ze nie je ze to sa na dovolenke nerobi..
a ja ze hm..ja som si myslela ze na dovolenku sa ide hlavne tutimuti ze si oddychnuty a nevyhovaras sa na stres a unavenost..
tha som dosla...ja sa toho asi nikdy v zivote nedckam, sak ja uz ani neviem ako sa to robi a mam pocit ze s chlapom zijem len preto ze mi je s nim dobre a mame spolu dom a hyoteku, ze ma pri nom nic ine nerzi..okrem toho ze mi da len pusu a chyti ma za ruku ani neviem ako vyzera dotyk od neho 😢

nelynka
9. máj 2009

no monik tie fotky mi pridu ako fotomontaze hehe

monika0001
9. máj 2009

nely - skus sa na par dni zbalit a odist... len tak a vikend..ak aby nevel ze ides a kam ides... viem o com hovorim...

nelynka
9. máj 2009

no dobre, ako nepochopim preco sa to neda skopirovat normalne aby si tam padla rovno na ten hotel ale robi to take okluky..pche

monika0001
9. máj 2009

nely - to len minuleleto dokoncili a otvorili.. no vlastne az po lete.... juchu... a nestras a nekaz mi radost.. chichichi.... 😀 😉 ☹ 😝 😎

nelynka
9. máj 2009

monik neskusim, lebo prva vec nemam kam ist, druha vec, nemozem ho nechat bez penazi a tretia vec, zalarmoval by hned fizlov ze som nezvestna a to mi teda naozaj netreba..stvrta vec, jeho nechat bez dozoru, rovno sa mozem zacat bat co zase vyvedie a ake dlhy zase narobi (aj ked je pravda ze uz bezomna nekupi ani cigarety co som rada) a piata vec, ja nie som taky typ ze sa zbali a odide bez dvovodu a bez toho aby vedel kde som, bez toho aby som mu zavolala alebo on zavolal mne..

nelynka
9. máj 2009

monik ale vazne, to je moj prvy dojem, ako fotomontaz, ved to neexistuje aby taka plaz uplne nedotknuta bola, to nehrozi..ale inak je tam ako fakt naadherne, snad to bude za tie prachy stat teda xixxi 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre