Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
16. aug 2009

mimo - aj ja som v niektorých vciach decko, ale myslím, že každý človek má v sebe stále kus dieťaťa... čo už narobíš?
Len pekne choď i keď neskoro hlavne, že tam ideš!!!

anaxamon
16. aug 2009

tak vidis mimo a ja som na tom temer podobne az na to ze ty mas...ja sa ale netrapim ani ked nicnemame🙂))

lenka momentalne to neako neriesime, akurat co si davame dajake tie vysetrenia a la urolog a endokrinologia a pod.

a leni vdakaa mam kodek tak viete konecne po dvoch dnoch mozem ist pozerat filmik co som si tiahla...so si stiahla sumrak..moj muz len ocami prevratil ked som ho otravovala ze som si to stiahla ale neviem to kukat bo mi to nechce winamp prehrat a ze musim zistit preco to nejde...ze koli takej rozpravke tolko vruchu narobim 😀

ale budem si davat pauzu a pridem omrkat co pisete

mimomu
16. aug 2009

lenocka,tak tak.....len momentalne sa nesnazime,lebo by mi z toho mrdlo 😀

lenocka84
16. aug 2009

mimo a ked sa nebudete tak vtedy to pride,nie? aspon sa to ak hovori.

anax ked uz mas sumrak hod na dvd a kuknem aj ja 🙂

nathali
16. aug 2009

ahoj baby aky ste mali vikend zas to tak rychlo utieklo a zajtra do roboty treba

tinika
16. aug 2009

shaarka ze kinderko, tak zlato hihi no svokra mala narodky

tinika
16. aug 2009

inac aj ja som sa uz včera na nel chcela pýtat ze tu dlho nebola, tak nech poriesi, ze držim palce

lenocka84
16. aug 2009

ahojte nathali aj tinika

dnes som sa k Vam pridala aj ja 😉

nathali
16. aug 2009

ahooj 🙂 co mas nove?
co planujete na dnes vecer?pojdete este dakam?

tinika
16. aug 2009

ahoj leni vitam ta napis niečo o sebe tak v skratke, ja uz nestiham čitat spat

flamenga
16. aug 2009

pekný večer

nathali
16. aug 2009

ahoj flamenga 🙂 co je u teba nove??

lenocka84
16. aug 2009

nathali len taka rychla skratka,som z ba, patrim medzi vas snazilky, tak uvidime co z toho...
inak aaaaani neviem co by si xcela vediet 🙂

babajagaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika0001
16. aug 2009

ja neviem, že ta to bavi optvarovat tu ked ta tu niknepocuva... preco to robis?

flamenga
16. aug 2009

monika základ je nevšímať si 🙂 a prejde ju to....

nathali
16. aug 2009

lenocka a ako dlho sa snazite?a kolko ti je?my sme straaasne zvedave nooo aspon ja mooooc 😀

anaxamon
16. aug 2009

leni na dvd? u mna nehrozi nemam v poriadku mechaniku 😔

uz som v polke filmu...trochu mi moj starusik notasik uz nestiha tak to mam kockovate miestami ale tesim sa aj z mala a hlavne cvicim anglictinu po dlhom case bo hladat titulky sa mi uz vooobec nechcelo 😀

lenocka84
16. aug 2009

nathali my sme este len zacali nad tym uvazovat, chystam sa vysadit antikoncepciu,na zaciatok 🙂

flamenga
16. aug 2009

anax ešte že ťa máme a robíš tu poriadky 😀

shaarka
autor
16. aug 2009

pozor na anx, lebo urobi poriadky aj s nami 😀

babajagaa
16. aug 2009

😲 😲 😲 Prepáčte mi to, nevedela som, že Vás otravujem. Aj ja som snažilka, a bola som tým nadšená, myslela som ,že pomožem. Nevedela som ,že otravujem. Prajem nám skore tehu. 😵

nathali
16. aug 2009

anax zeby si bola taky tvrdas?? 😀 😀 😀 😀
lenocka tak to je skvele 🙂 my sa sazime uz 4 mesiac

flamenga
16. aug 2009

a my sa snažíme rok a mesiac 😒 😢 😠 😔 ach jaj.... poraďte mi, ako mám oddialiť túžbu, ako si ju nevšímať a dokázať zvládnuť nútenú pauzu v pokúšaní sa o dieťatko ☹

lenocka84
16. aug 2009

flamenga treba si kupit psika
trochu ta privedie na ine myslienky

nathali my sme sa len teraz nejako rozhojdali ze ano, takze postupnost ... 😉

monika0001
16. aug 2009

flam - ked na toprides daj mi recept, prosim 😉

a psa mame a nempomaha to... 😉 😠

nathali
16. aug 2009

jooooj flam my ti mozme hovorit aby si na to nemyslela ale to sa neda len tak hlave rozkazat ved toi vies vsetky ti budeme drzat palceky aby si sa konecne dockala

flamenga
16. aug 2009

mon 😀 keď sa naštvem, tak si splním aspoň túžbu, ktorú viem splniť... kúpim si zajačika 😀

musím ísť spať dievčence, ráno skoro vstávam... 😖 😒 ale už len dva dni v práci a potom dovolenka 😀 😀 😎 😎 😵

pekné večerné kecanie, ja idem pokecať s perinkou 😀

shaarka
autor
16. aug 2009

babajagaa, pisala si uz pred casom do roznych tem - myslim, ze bylinkarka taku reklamu nepotrebuje a tema je dlhsi cas medzi prvymi. skor to vyzeralo ako spam a ty to dobre vies. 😉

flam, na to recept neexistuje. ani rada. na kazdeho to funguje inak.
napr. monika (prepac, nemyslim to v zlom) si niekedy tehu nahovara a nevie sa zmierit s myslienkou, ze to tak nie je. to je strasny psychicky tlak, nazvala by som to priamo terorom na sameho seba. zena v podvedomi potom citi, ze zlyhala, nenavidi sa a ma depresie. mnohe z nas tu tuzbu po dietatku nevedia filtrovat, je hlboko v zene, v jej podvedomi. stale hovorim, ze psychika je strasne silna vec a kazda z nas si musi najst tu cestu, ako sa ubranit podvedomemu tlaku. niekomu pomoze to, niekomu ono... ty mas tu "vyhodu", ze otehotniet mozes. a tak pracuj na sposobe, ako embryu pomoct. na tvojom mieste by som sa urcite poradila s Dr. alebo s viacerymi, hladala skusenosti ostatnych zien na nete. ale (a to sa zas budem opakovat, prepacte) pokial mas cykly ako sa patri a ovulujes, asi by som to nechala tak. na prirodu, na spontanne milovanie, bez merania bazalky, proste len tak "plodit" ako pride. rada by som ti poradila nieco ucinnejsie, ale fakt netusim ako na to. 😒

nathali
16. aug 2009

tak to si pekne napisala
kam ste vsetky odisli??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre