Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
17. aug 2009

no tak to ste mali ozaaj rusne..a ze golf..to mi pride take ze pre vysnych desatisic..(dufam ze sa nenahnevas)...ale aspon ste mali prijemny cas a ziadn nahanacky teda az na ten skyeurope, ste boli napkon pre nu v ba?

zatial som domka, dalsi postup sa uvidi 😀

puma.sue
17. aug 2009

ono, co sa tyka golfu, tiez som si to myslela, kym som toho mojho nespoznala...
ale chapem, ze maju ludia na to taky nazor. len je skoda, ze to tam "prezentuju" media a podla mna nepravom. je to sport ako kazdy iny, kedysi sa za snobsky povazoval aj tenis a dnes ho hra kazdy druhy... nie?

moj chlap gra golf uz viac ako 10 rokov, len tak pre radost. naucil sa to, ked studoval v amerike... a berie to ako relax a prilezitost stravit nejaky cas vonku s kamosmi...
som rada, ze ma take konicky, aspon nesedava po krcmach a nevraza prachy do automatov napriklad 😉 tymto sa vzdy utesujem, aj ked, nie je to lacny spas veru...

ja som si prave nechala schvalit 2 dni dovo teraz vo stvrtok a piatok... aj kamoska si berie volno a pojdeme na kupko, tesim sa, velmi 😉

anaxamon
17. aug 2009

hej je pravda ze je to tak hlavne mediami prezentovane...a je pravda ze v dnesnej dobe kazdy sport co to stoji niektory menej niektory viac...je fajn ze aspon nejaky sport pestuje..dobre sa utesujes 😀

ja kupaliska nemam rada, mne manzel navrhoval na zajtra senec ale ja to tam nemam rada este tak mozno slnecne jazera ale aquapark mi pride uz priliz otrepany a nic nove pod slnkom 😀

shaarka
autor
17. aug 2009

ja kupka nemam rada, ale asi len preto, ze nemozem byt namalovana (a to neznasam), ze mam otrasnu postavu. inak by som mala pobyty pri vode celkom rada. no najradsej pri vode sedim na pivku v tieni 😀

a co sa tyka golfu, mate pravdu obe. neviem si predstavit, ze by niekto, kto nezaraba vela, hral golf. takze nepriamo si naznacila, ako dobre je na tom tvoj priatel, ale ze zaroven nie je snob.
len snobi ako taki uz objektivne hodnotit nevedia 😀 😀 😀 prepac, to bol vtip.

mna golf fascinuje, ale za sport ho nepovazujem tak isto ako sach 😀 skuste si zahrat plazovy volejbal, uuuuuuuuuuuu 😎 😎 😎 😎 😎

mimomu
17. aug 2009

ahojte babenocky 🙂
dnes som domka,boli sme s viki na krv-sedimnetacia ok a zajtra este vysledky na tie min.testy.
ja uzivam antib.lebo kaslem ako divy hrniec 😀 ale zajtra idem do prace,este 2 tyzdne a budem sa nudit ako pes 🙄

puma.sue
17. aug 2009

halooo, moj chlap si ako student v statoch kupil BAG s palicami za 20 dolarov v nejakej drazbe a doteraz s nimi hra... aj topanky ma asi len druhe od tej doby. a 3.5 hodiny stravenych na ihrisku ho stoja cez vikend 12 EUR (je pravda, ze je to len treningove ihrisko, ale vystaci si)...
netvrdim, ze je na tom financne zle, ale zrovna si vyskakovat nemoze... a ja uz vobec nie...

niekto vrazi 60 EUR mesacne za permanentku do posilky, on ide dvakrat v mesiaci na golf... podla mna v pohode. a shaar, divila som sa aj ja, ale spotis sa aj pri golfe, ked nachodis kilometre s tym bagom na chrbte, alebo aj na voziku, ale musis ho tiskat so sebou vsade... chalani sa nachodili viac ako dost. nam bolo fajn pod slnecnikom na pivku 😉

a co sa kupalisk tyka, radsej idem na kupko ako na jazero, kde nevidim pod nohy. v seneckom aquaparku som nebola a ani sa nechystam. tieto veci ma nejak nefascinuju, ani tobogany, ani masaze a welness ako taky... do sauny nemozem chodit a naco by som platila take prachy za plavecky bazen, ked ho mozem mat aj v ba kusok od domu za x-nasobne nizsiu cenu? 😉

anaxamon
17. aug 2009

ja kupaliska nemam rada koli tomu ze na nich nemozem mat okuliare resp. ked idem do vody a tomi sakraaa vadi a s kontaktnymi by som to neriskovala a este mi vadi celkovo vylihovanie na slnku viem to tak asik desat minut vydrzat potom sa nudim 😀 .. to ze som tucna mi az tak nevadi lebo casto krat tam clovek vidi aj vacsie kusy...

puma.sue
17. aug 2009

aj ja som tucna a uz som si zvykla 😉
mas pravdu, vcera sme tam videli ozaj ludi roznej vahovej kategorie, najviac ma zarazil velky pocet deti s ozaj prehnanou obezitou... nikdy by som to nedopustila, aby sa moje dieta tak "vyzralo"... bolo vidiet, ze to nebolo o chorobe, lebo cela rodina boli taki mackovia a klasicki slovaci, napchavali sa tam reznami s chlebom...

ja som prave ten vylihovaci a slniaci typ. milujem to. staci mi casak, mp3 a som spokojna 😉

madeline
17. aug 2009

dobre ranko, alebo obed, alebo co 😀

anaxamon
17. aug 2009

made dobre predpoludnie bych som povedala🙂))

no ja casak vydrzim citat len v tieni a hudba na usiach mi sposobuje bolest hlavy takze ani tak si neviem kratit cas...coraz castejsie si uvedomujem ze opalit som sa dokazala len pri suseni sena 😀 😀

tromboska
17. aug 2009

Caute baby, prajem pekny dnik 🙂
anaxamon, dam Ti radu ohladom sosoviek a kupaliska.
Ja to robim tak ze mam 2tyzdnove sosovky a ked idem na kupko, neberiem si nove,
ale mam este tie ktore mi koncia, dam si slnecne okuliare aby mi voda nespliechala do oci....a sosovky ti nevypadnu.
Zatial to funguje 😎

mimomu
17. aug 2009

ahoj made,ako sa mas? 😉

madeline
17. aug 2009

anax - tak pekne predpoludnie 😀

inak ja kupka nemam rada, lebo mam to "stastie", ze vzdy ked sa vyberiem na kupko ja, sa zatiahne a zacne prsat 😠 takze ja len more, slnko, plaz (aj ked to tento rok nevyslo, ako som si zelala) 😎

puma.sue
17. aug 2009

kazdy je na iny typ relaxu 😉
mna by napriklad ten moj ani na golf nenahovoril, ani na ine aktivity. s plavanim ako jedinym nemam problem...
on nech si riesi svoje baskety a golfy a fuciky s kamosmi, len nech mna do toho nenuti...

ja nenosim okulky, takze neviem poradit...
kedysi ako decko som chvilku robila akvabely, takze mne voda v ociach nevadi, ani v nose, som zvyknuta... a neviem si predstavit, ze by som po vodou nemala otvorene oci...

anaxamon
17. aug 2009

tromboska ja pouzivam mesacne a asik tak ze ich mam na sest tyzdnov🙂 to by som sla nakupko len raz za dva mesiace...a zas to sa kupes v slnecnych okuliaroch??? to mi pride uletene bo ja ked uz som vo vode nechcem brat ohlad na to ci sa ospliecham ci nie...takze kupanie je pre mna nejlepsie v plavarni 😀

tromboska
17. aug 2009

hej, ja sa kupem so slnecnymi okuliarmi ...ale nie na krytej plavarni 😎 ale normalne vonku na kupalisku,
napr. v madarsku alebo u nas....a je tam asi polovica takych so slnecnymi....a musim povedat ze to je v pohodickeeeee 😎

anaxamon
17. aug 2009

no tak asik len skonstatujem ze kazdemu co sa paci 😀

tromboska
17. aug 2009

Ale hlavne ide o to, co som nesmierne stastna, ze so sosovkami v bazene vidim 🙂
vsetkych uplne cisto a nie rozmazane, ze ani neviem kde su moji kamosi.

shaarka
autor
17. aug 2009

anax, tak na kupko by som sla asi so sosokami, ved co by vypadli? preco? oci si aj tak nesucham, aby som si nerozmazala makeup 😀 no a keby sme isli na nejake jazera, tak to idem v okuliaroch, v jazere mi netreba nic vidiet na brehu, len ci nie je pri mne nejaka riasa alebo mrtvola 😀 😀 😀
a na kupko treba denne. su sice drahsie, ale mne dali v optike zadara 5 parov, tak aj to sa da. pouzijes ich napr. dva dni po sebe na kupku.

tromboska
17. aug 2009

shaarka, presne tak ako pises. 🙂

mimomu
17. aug 2009

ja tiez nenosim skulky 😀

shaarka
autor
17. aug 2009

tromboska, kde mas foto? ty si taka anonymna, ze az. 😀
mimo, jak ti dobre. je to strasna otrava.
ale ja som chcela nosit, lebo moj idol na gympli nosil. tak som si naschval kazila oci (mozno to aj zabralo) a potom som si kupila rovnake skule ako mal on. lenonky strieborne. 😀 😀 😀 a este rovnaku paperovu vetrovku (prisli do mody velke, site), mala som zelenu. ako on.
a on si nic nevsimol, celu strednu chodil s jednou takou anglicky vyzerajucou, vysokou a chudou, ktorej som videla akurat do nosa (lebo som malicka)... a nakoniec sa aj vzali. ale nastastie vtedy ma to uz netrapilo 😀 😀

anaxamon
17. aug 2009

to je fajn ze mate svoje sposoby mne ale nevyhovuju 😉

shaarka
autor
17. aug 2009

hehe, anax 😀 😀 😀 ved ok, sory 🤐 😀

anaxamon
17. aug 2009

shaarka ty mas ake zazitky🙂)) mala by si ist chlapcovi povedat ze hej ty koli tebe som si pokazila zrak 😀

mimomu
17. aug 2009

sharr....tak kazdy mame nieco 😀

tromboska
17. aug 2009

Shaarka, nemam fotku, lebo neviem presne jak sa to tam vklada 🙂 ale uz sa na tom pracuje....tak dufam ze do konca tyzdna to poriesim.
...inak ja som mala tiez zelenu perovku 😎 ta to sme museli byt take caje...

anaxamon
17. aug 2009

dosiel mi darcek k meninam cislo dva 😀

puma.sue
17. aug 2009

joooj, ja som tiez chcela velmi nosit brile a kradla som bratove lenonky so stvrtkami dioptriami, aby som s nimi machrovala v skole... ale nastastie som si nimi neznicila oci. zatial vidim ako orol, takze som v tomto v pohode...

tromboska, ako to, ze nevies pridat foto? ved je to easy 😉

tromboska
17. aug 2009

lebo som to este ani neskusalaaaa 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre