Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tromboska
20. aug 2009

no konickarky idem prec. Majte sa. Zajtra si Vas precitam 😎 pa

mimomu
20. aug 2009

😵

shaarka
autor
20. aug 2009

no s vami je teda zabava. jedna nenapise ani slovo, druha nema cas, tretia ide prec.
katastrofa. 🙄
😀

mimomu
20. aug 2009

uz som tu......len nikto ani obraz ani zvuk 😒
ani-tak ahoj mimo ☹
no rozprud debatu 😀 😀 😀 a uvidis kolko je tu este okrem nas babeniek 😀

monika0001
20. aug 2009

shaar neboj este si ma uzijete..ked budem 9mesiacov doma 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝

mimomu
20. aug 2009

mon......ja budem tiez od sept.doma 😒 a mozno nie 9 mesiacov ale i 12,18,24,28..........a potom uz len cvokhouse 🙄

monika0001
20. aug 2009

ale co by si tak dlho bola doma.. jedine ze budes tiez potom tehu 😝 😀
Myslis ze si nic nenajdes? neverim..

mimomu
20. aug 2009

tak tehu nehrozi.....min.rok 😔
ja sa snazim ale nejde to tak polahky 🙄

mimomu
20. aug 2009

noooooooo a ze kto zdrha? 😠

monika0001
20. aug 2009

zee.. ?? 😠

shaarka
autor
20. aug 2009

segra mala havarku. lahku, nic sa nestalo, trosku krv z nosa, ale 3 auta sa buchli niekde pod tatrami, ani som si v tom strese neuvedomila, ze kde. ☹

nelynka
20. aug 2009

shari teraz ???

mimomu
20. aug 2009

to mi je luto sharr 😉
ja,som sla dnes poobede z prace a predomnou zacalo dymiet auto......take kudoly dymu,ze som nevidela ani na krok 😲

shaarka
autor
20. aug 2009

no teraz... pred par hodinami. lebo uz su spolu v kempe a jej frajer tam 5 hodin preslapoval na mieste, kym polisi zaistili vsetky dokazy a tak. takze tipujem ze asi okolo obeda.
segra volala hned nasim, nech sa to nedozvedia z jojky. a nasi potom MM. a ja som sa to dozvedela od MM, teraz ked prisiel z prace. posledna! 😠 😠 😠
segra vravela, ze baba pred nimi, co odbocovala, nedala blinker a zrazu spomalila a zacala odbocovat dolava. a tak do nej narazila segra s frajerom, co isli za nou a este aj poliak s rodinou, ktory isiel v protismere. mu vliezla do cesty, dyna. predok auta na sracky. ale ze si to odniesla len klucna kost od pasu, co ju zachytil. a radovi sa otvoril airbag.

mimomu
20. aug 2009

jaj.....zle sa rychlo stane 😒

shaarka
autor
20. aug 2009

jo 😒

mimomu
20. aug 2009

a ake plany mate na vikend? 😉

shaarka
autor
20. aug 2009

mimo, a ty? ja som toho popisala uz dost 😀

nathali
20. aug 2009

nastastie to dobre dopadlo su zivy aj ked s lahkymi zraneniami mimou mas pravdu zle sa stane hned
inak ahoooj holky

shaarka
autor
20. aug 2009

fuu. ale tak posledne dni su plen prekvapeni! najprv zvoni policajt, potom ma strasi ovulacia a teraz segra. jezis. sa zblaznim z toho. kedy uz bude klud?! 😀

nathali
20. aug 2009

jooooj sharko tak to neviem davas nam tazke otazky ale tiez by som to uvitala

mimomu
20. aug 2009

my,nemame nic konkretne.viki je este do zajtra u babky a v sobotu by sme chceli ist do kina na dobu ladovu-usvit dinosavrov 😀 a v nedelu mozno zavolam kamosku s malou k nam. 😉 mm pracuje 🙄

shaarka
autor
20. aug 2009

tak MM ide zajtra na operaciu ocka, idu mu vyrezat jacmen a bude potom ako pirat s prelepenym ockom. tak v sobotu neviem neviem, ze co a ako. ale mali sme ist na vystavu nepapierakov - orieskov. sme sa prihlasili, pre srandu. teda jellu sme prihlasili. tak neviem, ci sa tam budem trepat peso, alebo co. no a este aj ma prsat, ci burky, ci co. a v nedelu by sme sli fotit snubencov, keby bolo pekne 🙂

shaarka
autor
20. aug 2009

baby, MM kupil vinko. dam si tri deci. to vyprcha do rana, vsak? 😉

mimomu
20. aug 2009

jasne sharrr.......vyprcha 😉 🙂

nathali
20. aug 2009

no zajtra ma pekne prsat a vraj aj krupi padat (tak aspon hlasili) tak som na to straaaasne zvedava lebo mi chceme ist na tuningovy zraz vymysel mojho draheho 🙂
urcite vyprcha len si daj aj za mna 😀 😀 😀 😀 tak na zdravie

shaarka
autor
20. aug 2009

som mu ukazala graf. kukol, prevratil ocami. ja sa len smejem.
a on na to, ze a co, testovala si? 😀 😀 tak som mu vysvetlila, ze to je skoro.
ze ovu ak bola, tak na chate. a ze sme mali aj sex. ci sa tesi.
vypliesta oci, nechape a uz to aj zahovoril. 😀 😀 😀

mimomu
20. aug 2009

no pekne sharr 🙂
nathali a to nema prsat az v sobotu?jaj ale ved u vas to moze byt o den skor 🙂 jasne 😉

nathali
20. aug 2009

myslim ze je to jedno aj tak raz hlasia ze bude pekne a prsi a ked ma prsat je pekne 🙂

shaarka
autor
20. aug 2009

pride kamoska, idem strihat. potom sa ozvem ***

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre