Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
21. sep 2009

ja som v sobotu upratovala moj lunik IX. v spalni, teraz je to len taka slaba ciganska osada... ale aspon sa tam da hybat. potom som bola u mamy na obede (kedze este stale mam nespojazdneny sporak) a poobede u babicky gratulovat, mala 83 rokov... poobede sme u mamky grilovali, cela partia. dobre bolo... v noci som padla do postele ako galota.
a vcera som bola len s adamom sa prejst, a vela som spala... a vecer prisli kamosi a posedeli sme statocne asi do 23, ale tym, ze som spala poobede, tak som bola celkom v poho.

teraz trpnem kvoli adamovi, ci nebude robit bordel doma, prvykrat je sam v tom novom byte...

shaarka
autor
21. sep 2009

adam je pes? 😀

shaarka
autor
21. sep 2009

jeeej, ide Laska z pasaze 🙂
kocky, pekny vikend ste mali. ja nepisem nic, nechcem sa stazovat. i ked na chalupe bolo pekne, aj narodky boli pekne. ale zdravotny stav je o nicom 😒

puma.sue
21. sep 2009

shaar, ano, ale ved to uz vsetci viete, ci nie? 😀 😀

shaarka
autor
21. sep 2009

nene, meno som nevedela 😅 ake mile, ze adam, sadni 😀 a aka rasa? som zabudla asi 😅

nellie_
21. sep 2009

a ja som myslela ze adam je tvoj drahy.. 😀 😀 😀

shaar ten film mam rada.. 😵 😵 vaculik bol moja pubertalna laska.. hned po Patovi Swayzem.. ☹ ☹
vcera som si nostalgicky pozrela hriesny tanec... 😵 😵 😵
vzdy som chcela aby ma vytiahol tancovat z kuta.. 😀 a tie jeho pohyby.. som sa vcera pocas filmu vlnila po izbe ked som zabijala komara a drahy sa na mne iba smial 😀 😀

shaarka
autor
21. sep 2009

hehe 😀
my sme vcera pozerali superstar a potom som zalahla, MM este na PC, potom von so psom 🙂
mne sa pacil vaculik, ale viac sa mi pacil sagvan. nevedela som, ako sa vola, ale volala som ho Chraplavy Hlas. a asi odvtedy milujem chlapov s hrubym obocim. to uz aj moj drahy vie, ze ked nejakeho noveho spoznam, vidim na ulici a kukm nanho ako puk, tak to bude obocim. nastastie sa len smeje. lebo je to fakt na smiech 😀 😀

puma.sue
21. sep 2009

adam je krizenec jack russla a bigla... ale je velmi vydareny...

http://novypokec.azet.sk/humitta/fotoalbumy/ada...

dzou
21. sep 2009

ahojte kocky aky ste mali vikendik? no ja tazky kedze som tu mala bud.svokrovcov 😝 🙄

dzou
21. sep 2009

jeeeeezis puma kraaaaaaaasny... ja mam cisteho jacka russela 🙂 a inac Adam chcem dat meno mojmu synovi ak nejakeho budem mat 😅

nellie_
21. sep 2009

aj ja som pozerala aj superstar... prepinala som jedno aj druhe.. 😀 😀 😀
shaar si zatazena na obočiarov..?? 😀 😀 😀
ano sagvan sa pacil aj mne.. on ma pekne pery.. to je zas moja uchylka.. pery na chlapoch 😀 😀

inak v superstar ma dojali s tou babou co nemusela vôbec spievat... 😒 som zvedava ked otvori hubu v divadle co za tony vypudi 😀 😀 😀

shaarka
autor
21. sep 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeej aky je kraaaaaasny!!! fakt krasny.
a si si ista, ze jack a beagle? heh, nevyzera tak 😀

nellie_
21. sep 2009

dzou ahoj.. 😉

no ja si adama mozem pozret az doma.. mame tu vo firme bloknuty pokec.. 😀 😀 😀

shaarka
autor
21. sep 2009

no to som bola teda poriadne nastvana. uplne sa mi zhnusil ten klaun, co jej dal prejst len kvoli vizazi. a ta pinda este povedala, ze no co uz - svet je kruty.
keby aspon priznala, ze ju to prekvapilo, ze to sice nie je spravodlive, ale chytila sancu... tak nepoviem. ale otrcala sa tam jak neviem co.
a obavam sa, ze aj ked bude spievat pekne, nik za nu hlasovat nebude. ide predsa o sympatie. 😒

puma.sue
21. sep 2009

dakujem za poklony - za adama 😉

shaar, tak mi povedali ti majitelia, ze je tak svacnuty a videla som aj rodicov...
takze vyzera tak nejak, velkostou na bigla, aj farbu ma taku skor po nom a hlavu, usi a povahu ma jack russlovsku... ancikrist je to, ale MOJ 😉

a vzdy som tuzila po psovi adamovi alebo fenke anite... takze...
inak, raz sa mi stalo, este na starom byte, ze mi zaklopala taka suseda svatuskarska a vynadala mi, ze preco som dala biblicke meno psovi. som jej povedala, ze nech zaklope na byt oproti, ze ti maju kokricu terezu a ze je to hadam vec majitela psa, ako sa bude volat... nie?

shaarka
autor
21. sep 2009

😀 😀 jeziiiis, ti susedia 😀
my mame andželinu, dželitu, obcas esmeraldu a obcas smradľu. 😀 inak sa ale vola jella (dž)

dzou
21. sep 2009

to co mas za susedu?
no prave preto mm nechce Adama ze je to biblicke meno...on to nemusi 🙂 no pumy viem o com hovoris aj moj je taky blazon...sak cisty jack

puma.sue
21. sep 2009

my sme mali prvu fenku Deboru. tiez take nezvycajne meno na tu dobu a pozerali na nas, ze sme neni normalni, ale mala to v papieroch...

adam je adamko, adamec, adamecko, svist, pipinka, trulo a prasiak (ked prdi 😉 )

shaarka
autor
21. sep 2009

hej, prďola 😀

nellie_
21. sep 2009

shaar presne to si myslim aj ja o tej pipine so superstar... v hlave mala nasr...até 😀

no to mate teda susedov.. 😀 😀

puma.sue
21. sep 2009

ja som vcera superstar prepasla, ale citala som o tej pipine, co dobre vyzerala a nemusela vdaka hejmovi ani pusu otvorit... som zvedava co predvedie v divadle...

susedov si nenavyberas... vies ake to je nellie... nie?
aj teraz, som v novom tyzden a uz mi boli oproti susedia zvonit, ze vrtat a pilit sa moze len do 17.00 hod, lebo potom je uz pokuta 66 EUR... v mojom veku je tam taky mlady par a on prisiel v piatok o 17.02 pardon... ked mi kuchynu montovali... a klopkal si pri tom prejave o hodinky ako hujer v mareckovi...
uz teraz sa "tesim" co budu zac...
aj kvoli nim mam nervy, ci to tam adamko zvladne... ale verim mu, ze je statocny...

monika0001
21. sep 2009

shaar - všetko naj k narodkám !!! (torška naskôr... 😅 ) a gratulujem aj k prvej fotke vášho mimika... 😉

dzou
21. sep 2009

no teeeeda my nastastie mame vazne super susedov aspon na daco sa nemozem stazovat ked uz svokrovci su na hovno 😀

mireag
21. sep 2009

Ahojte babule, tak citam, ze vas tiez vcera vytocila ta dlhonoha naha superstar. Dnes sme to tiez riesili v robote, ze co to ako malo znamenat... 😀 Mne sa napr. pacila ta, co ju vyhodili, ze moc tlaci na pilu. Bola fakt dobra.
Dnes rano ma vytocila pipka z banky, co nam riesi uver, tak predychavam. K...y su to strasne a len rypu a staraju sa do doslova osobnych veci. 😠 😠 😠

nellie_
21. sep 2009

mireag - mne sa tiez pacila ta blondinka.. ale je fakt ze vybrala si blbu pesnicku tam ked spievala na tom zachode to odspievala super.. skoda jej veru.. 😒

puma ved to ze susedov si nenavyberas.. my budeme byvat vlastne v dvojdome cely 4-izbovy vrch je nas a dole byva manzelova babka a tetka s rodinou.. a keby viete co nam oni robia - no strasne... a ze rodina.. 🙄 🙄
niekedy si poviem ze mala som sa vykaslat na to.. lenze je to fakt krasny byt - 4 velikanske izby a 2 balkony vlastne na kuchyni je to uz velka terasa... a necakala som ze rodina dokaze byt taka kruta... 🙄 🙄

ale hento je prehnane ze do 17,00 - pokial viem ved nocny klud je az o 22,00.. 😕

dzou
21. sep 2009

no nellie ja som sa uz velakrat poucila ze kolkokrat ti skorej pomoze kamrat alebo cudzi clovek ako vlastna rodina 😒

nellie_
21. sep 2009

dzou asi tak... 🙄 🙄
len ja som asi taka naivna a z mojej strany mame super rodinu.. ale z manzelovej je to take divne tam tie vztahy... a nam robi problem jedna draheho sesternica pri kazdom suhlase co musia podpisat...proste strane daco.. ale uz len aby nam podpisali plyn a tym padom sme s nimi skoncili... a vsetko iba preto, ze ona chcela ist byvat hore ale ja nemozem za to ze to zdedil môj manzel... a ona to chcela kupit za 300 tis. SKK a pritom to malo v neprerobenom stave hodnotu 1,2 mil. skk...

no ale nechcem vas tu zatazovat nasimi opletačkami 😀 😀 😀 rozrezala som si jazyk na cukriku.. stipe to jak fras ☹

puma.sue
21. sep 2009

nellie, ja som si povedala, ze v zivote s rodinou byvat nebudem. kazdy potrebuje svoj priestor. viem si predstavit o com pises, my sme isty cas v dome s babickou byvali a strasne to bolo, aj ked, teraz mam euzasne vztahy...

co sa tyka toho "mjho" psychopatickeho suseda, je pravda, ze v domovom poriadku je napisane, ze hlucne stavebne prace sa mozu vykonavt len od 8-17.00 ale je to novostavba, vela ludi sa teraz stahuje a zariaduje. nebudem robit problemy predsa. on sa tam tiez musel stahovat, a tiez urcite robili bordel a hluk, ale boli prvi nastahovani na chodbe, tak si velice myslia, ze su panmi sveta teraz a vecne nieco poucuju, ako mame zamykat dvere do kridla a podobne. som mu povedala, ze vzdy ked idem domov, ze su otvorene dokoran, nech poucuju inych susedov... ale hlavne, ze si nechavaju smeti pred vchodovymi dverami v sackoch, to je akoze OK... nechcela som s nimi byt za zle, ale asi budem musiet...

nellie_
21. sep 2009

puma este stastie ze to tam je robene fakt ako bytovka.. ze ja si len vybehnem hore a s nimi dole svaty pokoj... 😉 my to berieme tak.. aj tak sa spravaju ako cudzi, takze ja ich mozem kaslat... 😉

no vy to tam mate este horsie ako my... 😅

dzou
21. sep 2009

no my tiez mame problemy len s mm rodinou minule uz nam pomaly isli predavat dom(akoze v reciach co mali) 🙄 ze sak nech ho predame a podobne ako byvame tu rok a pol konecne vo svojom a ja len kvoli tomu ze je nejaka sprosta kriza hned predam dom ako to je fakt super riesenie problemov ale ich s..e to ze sme neinvestovali peniaze do ich chaty, ale sme si kupili dom 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre