Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

alzbeta.hod
27. máj 2009

tak to jo... už jsem se lekla....
ikdyž raději bych marodila než chodila do té hnusné práce

nelynka
27. máj 2009

alzbet a co ti v tom brani?
kamoska do roboty chodit nechce, tak stale marodi 😉

alzbeta.hod
27. máj 2009

nejsem toho typu který dokáže marodit s kdečím, prostě to neumím.... dokud nelezu po 4 tak mám pocit že jdu k lékaři zbytečně. Mě by práce nevadila, ale vaídí mi že chtěj abysme dělali víc za míň peněz. Práci přidávají a peníze ubírají...

nelynka
27. máj 2009

tak sa na to vyprdni a najdi si lepsiu pracu

alzbeta.hod
27. máj 2009

no jenže to nemám jistotu že mě za chvilku nevyhodí.... je to pořád dokola

nelynka
27. máj 2009

alzbet to nema istotu nikto..
aale si myslim ze keby si ty dala vypoved alebo by ta vyhodili mas to stale lepsie ako robit robotu ktora ta nebavi..

nelynka
27. máj 2009

respektive nie nebavi ale robotu v ktorej musis robit vela za malo penazi

shaarka
autor
27. máj 2009

caute 🙂
ja mam take navaly. raz vela, raz malo... teraz malo. 😀

shaarka
autor
27. máj 2009

de ste?

shaarka
autor
27. máj 2009

Podľa prieskumu k tomu, aby sa spoločnosť udržala pri života viac ako 25 rokov, musí mať pôrodnosť 2.11 dieťaťa v rodine. Ak má menej, vymiera.
Historicky sa žiadnej kultúre s priemernou pôrodnosťou 1.9 nepodarilo znovu-obnoviť. Pôrodnosť 1.3 je nemožné zvrátiť, pretože by to trvalo 80 až 100 rokov a neexistuje taký ekonomický model, ktorý by spoločnosť udržal.

V roku 2007 bola priemerná pôrodnosť vo Francúzku 1.8, v Anglicku 1.6., v Grécku 1.3, v Nemecku 1.3, v Taliansku 1.2, v Španielsku 1.2. V celej EÚ je priemerná pôrodnosť 1.3.

Historický výskum nám ukazuje, že tieto číslo je nemožné zvrátiť. Za pár rokov Európa ako ju dnes poznáme prestane existovať. Napriek tomu populácia v Európe neklesá. Ako je to možné?

Islamská imigrácia. Od roku 1990 - 90% všetkej imigrácie do Európy tvorí islamská imigrácia. Kým u Francúzov je priemerná pôrodnosť 1.8, u francúzskych moslimov je to 8.1. Je to prvá krajina, kde je viac mešít ako kostolov. 30% všetkých francúzskych detí pod 20 rokov je vo Francúzsku moslimov. Vo veľkých mestách je to 40%. Za 39 rokov sa Francúzsko stane islamskou republikou.

Za niekoľko posledných rokov narástla moslimská populácia v Anglicku z 80 000 na 2.5 milióna. Je tam viac ako 1000 mešít, mnohé bývalé kostoly.
V Holandsku bude za menej ako 15 rokov POLOVICA populácia moslimská.
Podobná situácia je aj inde. Napríklad 40% celej ruskej armády budú za pár rokov tvoriť moslimovia.

Nemecká vláda vydala prehlásenia, v ktorom sa tvrdí, že pokles nemeckej populácie už nie je možné zastaviť a zvrátiť. Do roku 2050 to bude moslimský štát.

Muammar Kadáfi vraví:
\"Nepotrebujeme teroristov, nepotrebujeme samovražedných útočníkov. Viac ako 50 miliónov moslimov v Európe ju zmení za pár desiatok rokov na moslimský kontinent.\"

V súčasnosti je v Európe 52 miliónov moslimov. Za ďalších 20 rokov sa toto číslo podľa predpovedí nemeckej vlády má zdvojnásobiť na 104 miliónov.
V Kanade je situácia podobná....

Svet v ktorom žijeme dnes my nebude svetom, v ktorom budú žiť naše deti a naši vnuci.

simib
27. máj 2009

Jej ahoj Sharka.Ako sa máš?A čo je tu nové?

shaarka
autor
27. máj 2009

cau simi, ja sa mam naprd. a nove?
ani neviem, baby tliachaju o 106, ale ja som tu malo 😎

nelynka
27. máj 2009

sharka zaujimame

shaarka
autor
27. máj 2009

uplne som sa vystrasila!

simib
27. máj 2009

Prečo naprd?Ja sa mám super,lebo konečne žijem normálne ako predtým.A je to lepšie nesedieť tu celý deň. 😀

anaxamon
27. máj 2009

ahojte

shaar to je strasne, a nam s nasim zdarom v plodeni deti to asik moc neopvlyvnime co? 😢

shaarka
autor
27. máj 2009

veru. anax, ked ta tu mam, tak sa spytam:
ze mozem pridat www stranku do inzeratu? do tohto:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

tinika
27. máj 2009

Ahojte, prave som vstala ☹ Som myslela ze z mesta ani domov nedojdem, tak ma zmohla chrípka, a to už druhykrat od kedy som tehula. ☹

tinika
27. máj 2009

kde ste zdrhli uz utekate z prace?

monika0001
27. máj 2009

😢

tinika
27. máj 2009

ahoj moni konecne niekto

tinika
27. máj 2009

nemas typ na stranku s kociarmi?

nathali
27. máj 2009

ahoj holky ja som prave prisla s prace konecne doma 😀 vy ale pisete!nestiham nikdy citat

monika0001
27. máj 2009

avoj tini..
moem ti kuk... a tie stránky co som ti včera poslala si pozerala?

tinika
27. máj 2009

nath ahojky vítam ta ja som dnes nepracovala, akurat pobehala s papiermi po úradoch a doplazila som sa domov, dnes som grogy tak som spala cele poobede

monika0001
27. máj 2009

ahoj nat...

tini -som na tom odbne.keby som teraz lahla spim.. celý den mi je strasen zle..rano som v robote uz aj wc misu omhatávala... ☹ Neviem čo to so mnou je... stále mi je zle... teraz som jak po opici.... 😖

tinika
27. máj 2009

moni a prečo neides k dokymu??? ze by si fakt bola tehula??? Dufam a verim ze hej

monika0001
27. máj 2009

http://www.bambino-kociky.sk/index.php?cPath=91...

mne sa strašne páči ten kočík boston....

nathali
27. máj 2009

joooj urady tak tie ja neznasam ked tam musim to jak za trest mna vsetko behanie caka buduci tyzden uz teraz sa na to psychicky pripravujem ja som mala des taky volnejsi den takze som unavena neni ale uz som sa tesila kedy si s vami pokecam 🙂

monika0001
27. máj 2009

tini - neviem či som tehu... skôr asi nie... akosi to začínam pociťovať, že zasa nič.... a idem k dokimu v piatok na tie opakované odbery krvi a s ním to budem aj riešiť.... take zajtra musím ešte nejako vydržať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre