Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
17. jún 2009

😀

barbike
17. jún 2009

dobre rano prajem 🙂
poriadne vela ste popisali 🙂 uz chapem tych 227 stran diskusie
nely ---- bola to datelina? lebo je aj taka kvetinka na nu podobajuca sa a ta ma 4 listky 🙂

no vidim ze to tiez mate vesele v zivotoch ...
my sme sa boli vcera kulturne vyzit...ze Open Air Opera...Aida..ale bolo to slabe...strasne slabe (skolska besiedka)...manzel chcel cez prestavku odist..ale kedze to boli listky co som dostala na 30tku (100 EUR!!! jeden) tak sme to "vytrpeli"...nastastie druha polovica bola lepsia...no ti co tomu robili marketing a reklamu su fakt dobri...bol to shit...ale plagaty pritahovali akoby to bolo velkolepe predstavenie...

ja mam sefa este dnes prec, tak len tak "lazo plazo" pracujem...ale kedze uz zajtra pride tak musim pripravit veci, aby to fakt nevyzeralo ze som sa tu tri dni poflakovala..🙂

inak Shaarka...moj muz ma tiez vozi autom do prace a vzdy sa smejem, ze to je jediny sposob ako ho donutit byt tam aspon o pol deviatej...lebo ked niekedy nahodou idem elektrickou tak este ked mu 7:40 zavolam tak ho niekedy zobudim 🙂 v tomto sme uplne ini...ja hned po prebudeni vyskocim a on sa tam este rad vala tak pol hodinu....

martina05
17. jún 2009

Barbi..my sme na tom podobne, ja vstávam skoro aj cez víkendy a niekedy cez víkend vstanem aj o 5,30 h. Čítam si a užívam si kľud nášho jednoizbáku ... Dala som sa do čítania Alchymistu, keď ho všetci tak ospevovali .... Manžel vždy chytá nervy, že ho budím .... 😀 😀 😀 😀

martina05
17. jún 2009

Čo momentálne čítate??? - Tak úplne od veci , ale potrebujem nejaký dobrý tip na nákup knižiek na leto a letnú dovolenku ...

Letím na obed....

shaarka
autor
17. jún 2009
barbike
17. jún 2009

Martinka - Alchymista je super...ja som to citala...a taku mystiku v knizkach mam velmi rada...na take knizky treba mat veru cas a ticho.

no ja teraz necitam nic, este mam rozcitane posledne MIAU ale kedze to cez leto nevychadza tak sa do niecoho pustim. Nakoniec som citala dve knizky co sme si kupili na svadobnej ceste. Jedna bola strasne smutna - o matke a dcere - bolo to sposobom listockov na chladnicke...ako sa vyrovnavali s tazkou chorobou matky...bolo to velmi smutne a nakonci som strasne plakala...
priznam as ze vobec nemam cas citat...doma vzdy je co robit (a to nepozerame TV odkedy sme prisli zo svadobnej cesty) a vecer padnem do postele ako zabita 😝

co sa tyka odporucani - tak ja mam velmi rada Viewegha...ako fakt sa na tom vzdy zabavim, alebo maxima E. matkina...pride mi to velmi realne...

shaarka
autor
17. jún 2009

baby, neviem si spomkenut na nazov tenkej knizky, ani ju neviem najst na googli -
o zene zo severnej korei, ktora bola vycvicena ako "agentka - atentatnicka" a zhodila (dala bombu donho) juhokorejske lietadlo.
tak ta je super!

martina05
17. jún 2009

Barbi aj ja mám rad Viewegha...Páčili sa mi v poslednom čase Andělé všedního dne aj Román pro muže...Kamoške sa moc nepáčili...
http://www.martinus.sk/?uItem=35460

Inak pred pár mesiacmi som čítala Jak zabít manžela aneb jiné dobré tipy do domácnosti a bolo to SUPER, také ľahké čítanie a knihkupec skoro skolaboval, keď som si to pýtala... Bola som práve naštvaná na MM, tak som si to demonštratívne vyložila na posteľ a myslím, že pochopil, tak sme sa potom obaja na to chechtali....
http://www.martinus.sk/?uItem=42091

Barbi, skús si spomenúť na ten názov knihy o matke a dcére, to vyzerá dobre...a aj ty Shaarka.....Omrknem to v obchode alebo na nete...
Barbi, kde ste boli na svadobnej ceste?? My špekulujeme nad dovolenkou a nevieme sa rozhodnúť ....Ale asi pôjdeme až v septembri...

barbike
17. jún 2009

no ja som si to kupila v Spanielsku....je to po EN ...tu je link...neviem ci je SK verzia
http://www.amazon.com/Life-Refrigerator-Door-Be...

my sme boli na takej netradicnej svad. ceste...bola to put do svateho mesta Santiago de Compostela. Kracali sme 15 dni, presli 430 km. Radi trekujeme,takze toto splnilo nasu tuzbu aj chodit a aj byt spolu 🙂 je to velmi silna cesta...najma po emocnej stranke, tazko sa to opisuje, ma to obrovsku historiu, stretavali sme vela putnikov s ich osobnymi pribehmi...cielom je katedrala v Santiagu (je to na severe spanielska).
Potom sme este stravili 5 dni pri mori (ale kupat sa nedalo - viac sme sa prechadzali, citali knihy, jedli 🙂 a robili to co sa na svadobnej ceste ma 😝)

My uz na dovolenku tento rok nepojdeme, kedze ja uz mam vycerpanu. Ale moj manzel este asi pojde k rodicom...pomahat s pracami okolo domu. my sme viac taki "pohybovy"- no buducu dovolenku asi uz pojdeme niekam k moru...aj ked ... uz su plany na korziku...kedze tam su dobre treky :-P

a kam Martinka chcete ist? do zahranicia ci doma? ja som bola kedysi na Rhodose a tam sa mi najviac pacilo...minuly rok som bola s kamoskou v Egypte a to bolo tiez super..ael to bolo viac oddychove...plaz, snorchel, trhy, vylety..atd..vlastne..to bolo uz pred dvomi rokmi...minuly rok sme neboli na dovolenke...,len par dni v slovisnku po svadbe pri mori :-P oddychnut od tych stresov...jaj ma napadlo..keby ste chceli vediet ze ako vyzeram(e) tak mam album na www.mojasvadba.sk..

no idem zase nieco porobit...lebo som si dala dlhsi obed 🙂

janemari
17. jún 2009

Ahojte babiiiii.Pomooooooc 😲 prisla mi pozvanka na pohovor do tej novej prace a uz tento piatok 😅 A ja ze uz ma kludny zivot,staru pracu som si udrzala,dnes bola asi ovulka tak sme mozno nieco zamiesali a do toho toto.No ja vobec neviem co budem robit ak sa zadarilo a este by ma aj prijali do tej novej toboty 😕

martina05
17. jún 2009

Barbike, tak to je super ........... To by som si dala povedať...Aj my máme radi turistiku ale na takom dlhom treku sme ešte neboli. .....Chceli by sme ísť k moru, obaja potápame, tak by sme si to užili... Neviem sme taký Grekofili, takže asi zase Grécko. Inak na turistiku je dobrá aj Kréta a Lesbos.... Nie je to síce až také náročné ale zaujímavé a dá sa to spojiť s kúpaním....Tento rok rozmýšľame nad Kefalóniou. Ja by som chcela ísť aj na Madeiru ale tá je hrozne drahá....
Idem mrknúť na tú Vašu svadbu 🙂 🙂

martina05
17. jún 2009

Jane, netráp sa a rieš to až keď to vyjde... Držím palce v oboch smeroch .....

Barbike pozerala som fotky.... Ja som Vás už okukávala..pamätám si , boli ste fešáci...... 🙂 🙂 🙂

tinika
17. jún 2009

jane neries to, ako bude, tak bude. Teda ako bude mať byť, tak bude. Asi to je osud ze si sa rozhodla ostat v starej a otehu a az teraz prisla ta ponuka.

barbike
17. jún 2009

janemari...ja som tiez riesila v starej robote...ze nebudem si hladat novu (aj ked ta stara ma uz totalne frustrovala a denne som sa manzelovi 30 minut stazovala ake je to zle)....ze ved otehotniem, alebo CO KED som tehotna...lenze potom z toho CO KED bol pol rok a ja som si povedala ze tie nervy mi nestoja za to aby som tam ostavala...tak som si zacala hladat pracu....no a tato firma kde som, som otvorene na pohovore povedala ze chcem deti a na tom pracujeme...ale ze to nefunguje tak ako by sme si predstavovali a tak to moze byt o 9 mesiacov alebo o niekolko rokov...
no a oni ma vzali - povedali ze som bola tak pred ostatnymi uchadzackami ze oni to aj na tych 9 mesiacov risknu...no a uz som tu pol roka a stale nic ...takze sa im to oplatilo 🙂
no a som velmi spokojna, kludna, mam dobry kolektiv, sefa a pracu co ma naplna...

Kefalonia? to som este nikde nepocula...a mate pocit ze su dovolenky tento rok lacnejsie? kedze je ta kriza? lebo ja to vobec nesledujem kedze mi uz nic ...

barbike
17. jún 2009

Martinka - jj...my sa tu vsetky tak okukavame 🙂 a zbierame napady 🙂

monika0001
17. jún 2009

aahojte...
😒 😠 ☹

lybba
17. jún 2009

Ahoj Monika0001 🙂 Ahoj vsetci....! Uz som tu nebola dlho....ake mame novinky?

monika0001
17. jún 2009

lyba - ahoj..no dlho si tu nebola... novinky? Som na PN, čakám či náhodou nemám mimomaternicové tehu, včera som skoro odpadla a stále mije zle..
ale teším sa na dovolenku.. 😉
Teraz sa pochváľ ty..

nelynka
17. jún 2009

ahojte

barb ano bola to datelina, este rozoznam "kvietok" a datelinu 😀 😀

ahoj monik..

jane neries to...chod na pohovor a kym ti daju vediet ci ta vzali uvidis ci si tehu ano ne a ked nie si tak sa rozhodni ci chces novu pracu abo ne a vyriesena vec

monika0001
17. jún 2009

práve som skoro vyhodila cely panelak do vzduchu... 😲 😖

nelynka
17. jún 2009

monik co si plynomet poskladala?

monika0001
17. jún 2009

Jane - presne to čo napísala Ney som chcela aj ja napísať.. choď.. čo tým stratíš?

monika0001
17. jún 2009

varim Cleovi kuriatko, mmm šiel na poštu a keď vrátil vraví mi, že tu niečo smrdí.. mne v izbe nič ..nič som ncítila a v kuchyni sdamý plyn.. mi vykypela voda a zhasol plyn pod hrnocm.. fuuuj. smradu jak naozaj.... blee.. 😲

nelynka
17. jún 2009

monik preto nechcem plyn ani vidiet v dome, ja sa ho strasne bojim a nikdy by som si ho do doma zaviest nedala..nastatsie nemame ani pripojku, inak by som ju dala hned zrusit..

monika0001
17. jún 2009

2500 príspevkov mám práve teraz týmto....
hm.. to len tak... dnes ma psychologovi posielala zasa lekárka..asi pôjdem... 😀 )

nelynka
17. jún 2009

ideme do tesca kupit macke konzervu taku lepsiu, a potom sa pobalit, ideme uz dneska k mojim rodicom a v piatok pojdeme naspet do CR tak vecer sa v piatok mozno ozvem ked bude cas..
🙂

nelynka
17. jún 2009

ja mam 14 205 😀 😀 😀 😀

monika0001
17. jún 2009

nely len ked nejde elektirna tak tu mam susedy co maju male deti, či im viem zohriat papu pre ne..aspon nejaka výhoda.... 😉

lybba
17. jún 2009

Juj No snad budes Moni skotro ok... Ja tiez nemam ziadne novinky...zajtra robim test...ked nepride mrcha...inac nik akurat sme mali super vikend s drahym...boli sme v brihgtone...to bolo pre nas prvykrat...krasna vona mora ...a teraz mam cervene ramena...stipu jaj.. 🙂

monika0001
17. jún 2009

ok.. nely..prajem príjemnu cestu potom.papap... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre