Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
20. jún 2009

nely 😀 😀

pipi, neviem o nijakej party, ale dost pochybujem, ze by niekto z nasich zamestnancov (hadam orem mna a mojej kolegyne) tam isiel 😀

janemari
20. jún 2009

shaar takze si oddychnuta a co planujes teraz?

shaarka
autor
20. jún 2009

jane, neviem, asi nic neplanujem. upratovat netreba (teda treba, ale nie je to akutne), max. hodim pradlo do pracky. muza mas v praci?

tinika
20. jún 2009

shaarka to akoze bolo udobrovanie ako kexik? 😀

janemari
20. jún 2009

shaar ano ale mal by byt doma coskoro.Mali sme dnes grilovat ale z toho nic nebude ☹ Ale aj tak navsteva pride.

shaarka
autor
20. jún 2009

tini, nene, udobrovanie ako keksik nepraktizujeme. 🤐 keksik je az po udobreni. ja inak nemozem. 😒
😀 😀 😀 vy sa udobrujete niekto v posteli?

nelynka
20. jún 2009

my sa udobrujee v posteli..
vecer lahneme povadeny a rano uz je setko OK 😀 😀

janemari
20. jún 2009

My nie,ja by som to nemohla.Sexik len ked je vseto ok 😉

shaarka
autor
20. jún 2009

nely, ja ani lahnut do postele pohadana nemozem, to radsej spim na gauci a ked som velmi nastvana, tak MM vyzeniem z postele 😀 😀 😀 a ked nechce spat aj dalsiu noc na gauci, tak na druhy den musi nieco urobit 😀

shaarka
autor
20. jún 2009

jane, presne tak 🙂

nelynka
20. jún 2009

u nas sa spankom vyriesi setko, ja sa hnevam ale on si mysli ze je uz setko Ok tak ho v tom necham, aspon si nemusim kazit energiu na stekani po nom...

janemari
20. jún 2009

ok tak ideme na to.MM povedal ze bude grilovat v udiarni 😀 tak idem chystat kym pride navsteva.Pa pa

nelynka
20. jún 2009

vidis jane, povedala som ti ze treba schovat dakde do garaze, vy do udiarne no super..
a nejake klobasky zakvacte a aj poudite zaroven 😀 😀 😀

tinika
20. jún 2009

no sharka ja som to v podstate aj tak myslela, ze najprv udobrenie potom kexik, ja tiez nemozem, ked je hadka ... 😀

lenca.b
20. jún 2009

jaaaaj ahojte krasavice 🙂 ste toho riadne popisali a ja nemam ani len sancu to vsetko za tu dlhu dobu docitat ☹

anaxamon
20. jún 2009

sa vas zbehlo 😀

monika0001
20. jún 2009

čaute... ☹
nekúpila som si žadne šaty... až ked schudnem mozmo nejake aj zapnem.. kurnik...

anaxamon
20. jún 2009

moni kde si bola kupovat? ake mas cislo?

lenca.b
20. jún 2009

monika a kam ti treba satocky?

monika0001
20. jún 2009

boli sme v hypernova v Peek a Cloppenburg lebo tam majú najväčší anjlepčí nkrajsí vyber siat no niektoré som nazapla ani 48... také číslo som ešte nikdy nemala.. pomoc...
lenka - na svadbu ideme...

lenca.b
20. jún 2009

jaj to je ale zvlastne a nemas cas si dat usit na mieru?

anaxamon
20. jún 2009

moni tak to si chcela niektore z tych siat co maju hore na poschodi? a to tam aj mali take cislo ze 48? to sa cudujem, ja ked som sa tam pozerala po satoch maximalne 44...a to ja mam tak 46/48

a ked chcem nejake saticky, menej formalne ale elegantne vzdy idem do marks and spencer, nikdy v nicom ma nesklamal, vzdy tam maju dostatocne velke cisla.. 😉

monika0001
20. jún 2009

no tak to teda nie a neviem ci by si sa mi to oplatilo ked ich uz nikdy nedam na seba.. nemam ich kam nosit.. a ja ešte schudnem ja taka neostanem..!!! Nechcem! POmoc!!!! ☹

anaxamon
20. jún 2009

aka je tvoja normalna velkost, taka co sa v nej citis dobre...a si na nu zvyknuta?

monika0001
20. jún 2009

anax - hej tam. mali z niektorých aj 48 ale nie veľa.... majú teraz veľmi pekný a dobrý váber, len škoda, že sú my malá. Na našu svadbu som si u nich kupovala šaty po polnoci a tie mám 42 aj to som brala radšej väčšie keby náhodou. A dbre tak , vtedy ked som ich kúpila po ceste z obchodu domov som povedala mmm že už nedostanem menzes bo som tehu na 100 % a bola som... Tak tie šaty my boli potom akurát, bo som za dva mesiace tehu pribrala 2 kilá.. no a potom ešte ďalších niekoľko veľa... až do 79 sa mi podarilo.. pred tehotenstvom som mala 55 a počas neho som pribrala dve kilá a zbytok som nabrala po potratoch oboch...

shaarka
autor
20. jún 2009

vy o chudnuti a my ideme na kolacik. vonku je desne pocasie, ale aspon bude vzruso 😀
moni, viem, ze cisla uplne pokazia naladu, ja mam sice "len" 44, ale bluzky su mi aj 46 male, lebo mam sice male cicky, ale hrudnik (chrbat) ako vzpierac vodnopolista.

a vo stvrtok na injekcii mi sestricka uz x-ty krat hovori, ze sa mam uvolnit (nevedela mi vziat kozu na zadku medzi prsty) a ja ze uz soooom najviac, ze viac uz neviem. uz aj minule sa "stazovala", ze mam pevnu rit, ze nikdy nemala problem. 😀 😀 😀 no proste kazdy ma postavu taku, aku si
a) zasluzi 😀 😀
b) vyrobil 😒
c) dostal do vienka, aby sme boli na tomto svete pestri 😀

monika0001
20. jún 2009

anax- 55 kíl.. teraz mám 76

anaxamon
20. jún 2009

moni pocaj to mas kolko cm vysku ked mas pri tolkych kg taku velkost oblecenia?? 😕

monika0001
20. jún 2009

shaarka - no tie cici ani ja nemam a chrbát mám tiež ako boxer le to mi až tak nepreáža.. pokiaľ by sa mi vrátila hmotnosť 55 kíl som happy...

anaxamon
20. jún 2009

shaar ja som bohuzial tvoje c, z mojho pohladu je to bohuzial....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre