Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
20. jún 2009

ja môžem karfiol ale zle mi z neho strašne je... 🙄

tinika
20. jún 2009

no tak ja uz idem do hajan, nech rano nevyspavam cele doobedu, pride mm tak treba ho privitat ne? hihi pekne sny a sup snazilkovat kocky bo z konika neotehotniete hihi

anaxamon
20. jún 2009

shaar ako bolo na vzduchu? sviezo?

tini karfiol mam aj ja v chladnicke, aj cuketky, dneska som na trhu pokupila 😎

shaarka
autor
20. jún 2009

tini 😀 😀 dobru nocku vam prajem. 😉

janemari
20. jún 2009

tini to mas pripravu na dieta 😀

shaar ne som uplne v obraze,ale ide o ovulku ze?Myslim,ze nie ale dufam ze ano. 😅

shaarka
autor
20. jún 2009

monik, tebe je teda dost zle - furt z dacoho, ze? si pocitala, ze co vsetko ti robi problem? 😀 😀 😀 😀 😀 taky maly hypochonder 😀
a teraz keby tu bol cervenajuci smajlik, tak ho tu hodim 😅

anaxamon
20. jún 2009

tini dobru noc 😉

shaar suhlasim s tym vyprazanym

monika0001
20. jún 2009

shaar nee.. kecaj mi do toho.. aspoň sa naučim, ale keď ja som takúú chuť na to dostala.. a chcela som si urobit šalátiť uhorkový ale tie uhorky v bille..fuuj. dnes neboli pekne.. takú zošúverené boli.... a ľadový šalát nemôžem ani cítiť... som sa ho raz strášne prejedla a odvtedy neee....

Tini bru nocku.. myslim na teba v noci neboj! 😉

shaarka
autor
20. jún 2009

anax, vonku fuka jak blaznive, vietor sa toci ako divy. nechapem. hadam zajtra to bude uz ok, lebo by sme chceli ist na prechadzku

anaxamon
20. jún 2009

no dufam hlavne ze zajtra uz nebude prsat, neznasam mat so sebou dazdnik.. 😠

monika0001
20. jún 2009

shaar - ked ja za to nemozem...
a už nič nenapíšem..... 😲
Ja hypochonder nie som... 😨

janemari
20. jún 2009

tini dobru nocku 🙂

shaarka
autor
20. jún 2009

takze:
karfiol, je ti zle.
ladovy salat, je ti zle.
nejaka voda, to iste, ze?
a este co? 😀 😀 😀

ja si teraz v rychlosti ani neviem spomenut, z coho mi je zle. 😅

anaxamon
20. jún 2009

jaaj kocky to ste este asi nezazili realneho hypochondra....taka osoba to je ina pohroma...jednu taku osobu v okoli mam a to je daco strasne, sice vsetci z nej uz mame srandu ale poviem vam, ze nie je to nic prijemne, pocuvat tie reci okolo ako je furt ta osoba chora... 😠 😠 😠

monika0001
20. jún 2009

ja som nepovedala ze z ladoveho salatu je mi zle.. ze ho nemam rada od kedy som sa ho prezrrala. som ho jedla v robote TRI mesiace v kuse.. preto ho nemam rada....
a voda mi vadi hej perlive mineralky ma napinaju ale co to s tym ma spolocne?

shaarka
autor
20. jún 2009

momi, nie nie, nie hypochonder. to s tym nesuvisi. ale myslela som to tak, ze ti monoho potravin robi problem... a to sa potom tazko radi, ked mas take obmedzenia. chcela som len, aby si napisala, ze co nemozes, nechces a tak.

mne sa obracia zaludok z korenia kardamon, lebo moja teta doniesla z jordanska taku kavu, co ma v sebe to korenie a ked ju nasi varili, tak som myslela, ze odpadnem. rozbolela ma hlava a napinalo ma... naposledy som toto zazila pred 17 rokmi, na letisku v moskve, na verejnych zachodoch. nemali misy, len take starodavne stupaciky a vsetko bolo obsrate. 😅

anaxamon
20. jún 2009

ale no tak nechytajte sa za slovicka, kludok🙂 😉

kazda mame nieco z coho nam nebyva dobre, mne v poslednej dobe z kvaseneho peciva, tak ho jem malinko, temer vobec...

shaarka
autor
20. jún 2009

moni, nehnevaj sa, nejak zle som to napisala.
fakt ma len zarazilo, ze z karfiolu ti je zle, salat nemozes uz, z perlivych ta napina a nieco s jogurtmi tiez... nie?
proste len sa cudujem, lebo ja nic take nepoznam... som sa chcela spytat, ze ci sa s tym nieco neda robit. ze ci ta to nezatazuje - mat tolko obmedzeni. 😒

pipimiska
20. jún 2009

mno monik,som si robila cestoviny a zatial jedla jahody...🙂

sharik,podla mna ano bola ovulka alebo bude,abo jak 😅
...a ta party,bolo aj jedenie aj pitie aj karaoke,aj disco...super bolo,skoda ze to bolo asi len pre samoplatcov...tak to aby si si sama zaplatila 😀 a na buducej party sa spozname jak zive 😀 😀

anaxamon
20. jún 2009

jezin shaar som si spomenula na jeden pribeh na margo tych ruskych slapacich wc, co nam v skole jedna ucka rozpravala 😀 😀

ked tam boli na vylete tak presne tiez zazila tie slapacie wc, a papier sa nehadzal do diery ale niekde bokom, a potom to vyvazali. A ze na stanici, vlakovej sa jej stalo, ze akurat vyvazali tie ehm zasra..te kose a v takom akoze furiku a zafukal vietor...a zbytok si domyslite 😀 😀 😀

janemari
20. jún 2009

No a mne byva zle z niektorych ludi 😀

anaxamon
20. jún 2009

jane ale nie koli ich konzumacii, ze? 😉 😀 😅 😀

shaarka
autor
20. jún 2009

jane 😀 to poznam.
takze 2:2
anax, bleeeeeeeeeeeeeeeee 😠 🤐

shaarka
autor
20. jún 2009

joj jak je tu s vami dobre, kocky 😀 a MM si pozera nejaky trapny film v TV a vobec nerype do mna 😀

shaarka
autor
20. jún 2009
anaxamon
20. jún 2009

jj bleee ale ona to rozpravala strasne humorne vtedy🙂

alebo ako v rusku v tedy balili maso do novinoveho papiera, potom si si doma mohla precitat na tom masa aj najnovsie spravy 😀 😀

ja by som uz aj spat mala ist ale sa mi nenchce odist 😀

janemari
20. jún 2009

anax samozrejme ze nie 😝 ale niektory su na zjedenie. 😅

monika0001
20. jún 2009

shaar - ja sa nehnevam.... len proste za to nemozem..a nevadi mi to... no ten karfiol ano bo ho mam rada.... ale je mi to akosi jedno....
pipi - som si chcela dnes jahody kupit aj ja ale akosi sme sa s mmm trocha povadili a tak som sla na prazdno ho k autu pockat 😠
a ked prisiel bo nahnevany a na jahody ani myslienky neboli...hm.. a take chute som si na ne robila...

anaxamon
20. jún 2009

jane taki ze chrumkavi? 😀 😀

anaxamon
20. jún 2009

dobre mi tu s vami je ale dosla na mna fest unava tak idem do hajan, peknu nedelu prajem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre