Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

sweetberry
26. jún 2009

ahojte 🙂

madeline
26. jún 2009

ahoj sweetberry - pekny nick 😉

sweetberry
26. jún 2009

jej ajoj madelaine ale vsak aj tvoj je pekny a dakujem za privitanie 🙂

pipimiska
26. jún 2009

ahojte 🙂

ja hnackujem od rana 😲 pomoooc,dajte mi nejake dobre rady ako to zastavit bez liekov,viem o bananoch,ine som zabudla... 😉 ..ale inac nic ma neboli,citim sa v pohode,ale nemozem ani ist von,prepana 😖

anaxamon
26. jún 2009

ahojte, pimpi, horka cokolada a cucoriedky, tie zaberaju mne...no apotom cierne uhlie..aha aste mozno silny cierny caj necukreny

pipimiska
26. jún 2009

dakujem anax 😉 ..inac to je strasne,mi ideme o hodinu grilovat,takze to potrebujem do hodiny zastavit 😅

shaarka
autor
26. jún 2009

pipi, este Smecta 😉 spolahlivy beton 😀

anaxamon
26. jún 2009

pimpi co si pojedla, aby to nebol nabeh na slamonelozu, vela pi na to nezabudaj, prihnacke je to dolezite

pipimiska
26. jún 2009

dik shaarka,idem volat mm nech donesie 🙂

anax,dik,vydis a ja som skoro nic nepila..salmonelu som uz raz mala 🤐
vcera bolo secko ok sme isli na veceru do restiky,som si dala bacovsky rezen ci jak,kuracie masko,trosku kyslej kapusty a slaninky a zemiacky...a potom o mozno dve a pol hodiny jahodky z cukrom...
ale som sa z tej vecere prejedla,aa ked som isla spat,este stale som ju v sebe citila,bolo mi tazko na zaludku..tak asi to...z toho asi salmonela nebude ...

anaxamon
26. jún 2009

pimpi premyslam nad tou restikou...dost mi to "zavana" niecim pokazenym co ti tam podavali....ale uvidis o 24 hodin, urcite riadne pi, musis

shaarka si sa rozhodla pre laparku?

pipimiska
26. jún 2009

jasne anax 😉 ..asi to bolo pokazene,ale velmi fajne 😀 ..... ako dieta som dostala salmonelu zo salatu,ktory bol podla mna v stave pokazenom najlepsi...vsetky sestri sme ho jedli,sme nabehli za rodicmi,ze aky je skvely,aa oni ze ochutnaju ... a oni ze bleeeee 😀 😀 😀 😀 ..sak to je pokazene 😀 😀

shaarka
autor
26. jún 2009

rozhodla? nic ine mi neostava. 😒

tinika
26. jún 2009

ahojte, konečne som doma, dnes mam dost, ta horučava mi nerobi dobre. Ale ma jedna slečna pustila sadnut, ked som čakala v zdravotke, hihi

pipimiska
26. jún 2009

tinik cauko,uz je na tebe vidiet?? 🙂

tinika
26. jún 2009

jooj pipi uz hej, len neviem kolko z toho balona je moja slanina a kolko fazulka hihi akurat som dnes fotila svoje brucho ale este som nehodila do Pc

pipimiska
26. jún 2009

tak ked hodis daj vediet 🙂

tinika
26. jún 2009

OK

anaxamon
26. jún 2009

shaar prepac tak som to nemyslela.... 😔

tinika
26. jún 2009

pipi brucho v albume hihi
ahoj anax

anaxamon
26. jún 2009

tini krasne sa gulatis 😵

tinika
26. jún 2009

jojo anax a dnes ked je tak horuco ta mi je na odpadnutie, uz fucim ked idem po schodoch hihi neviem čo bude v 8mesiaci hihi

anaxamon
26. jún 2009

v osmom mesiaci uz nikam nepojdes a zas bude zima takze to budes iste lepsie zvladat 😉

tinika
26. jún 2009

hihi no anax mala som ist od 28.10 este na trojdnovy seminar do zvolena ale asi uz nebudem vladat hihi

tinika
26. jún 2009

inac co sa nam včera stalo? Sme boli vonku, prislo k nam dievčatko či moze hafana pohladkat a bola pri nas asi pol hodinu a potom prisiel jej maly brat tiez sa tam motal a tak a zrazu prisiel k mojmu muzovi ze ma na tricko konika a my ze to je macicka a potom objal mojho muza no spadla mi sanka hihi a jeho mamina ze no fajn, este povedz ze ahoj tata 😀 😀 😀

monika0001
26. jún 2009

aaaaaahojte.. 😀 😀 😀 😀 😀

Mám dobrú správu..
Nie, ešte nie som tehu, ale možno sa nám zadarí. Chodím teraz na folikolometriu a v nedeľu by mala byt ovulácia.. a keďže je prísne sledovaná a folikul pekne narásto,l za dva dni zo 14 mm na 18mm, je dosť pravdepodobné, že by sa nám mohlo zadariť... máme byť spolu každých 12 hodín a v pondelok ideme zasa ku gynekológovi aby sa pozrel ako to vyzerá...
Okrem toho sme si dnes kúpili nové auto a ja som po straaašne dlhej dobe dnes pocítila úžasnú radosť. tak fajn som sa už dlho nectila....

nelynka
26. jún 2009

ahoj monik..
gratulujem k foliku velmi sa teskam s tebou a budem na vas mysliet, snad vam to uz vyjde 😉
a ake auticko ste si kupili?

som na teba hrda ze si stastna dufam ze ti to tak vydrzi co najdhsie :ú

monika0001
26. jún 2009

juj nelly vies ako dlho som nebola taka spokojna ako teraz... taky supe pocit nam v sebe a ide t do veleho mojho tela...
Autíčko sme kúpili BMW X5 neskôr dám foto na pokec. terazsa mi nechce. moc.. sa vytesujem a hladkam si brusko aby folikul pekne praskol a aby to vyslo.
a ak nie tak som a uz aj s dokim dohodla, že pojdeme na to umele ak sa nezadari do augusta.Len on mi niečo za inseminaciu (či ko to bolo) spominal a ze to sa robi ambulantne? neviem co to je? ty vies?

nelynka
26. jún 2009

dobre auticko a velmi pekne, moj sen, len drahe a pekny zrut penazi... 😀 😀 😀

hej inseminacia je ze ides k dokimu, drahy ti odovzda spermijky a pomocou takej dlhej pipety ti ich zavedu hlboko do krcka a tam ich vypustia, proste co najblizsie k vajku aby mali... 😀
a predtym mozes tiez stymulovat trosku liekmi aby ti pekne folik rastol a tak 🙂

nelynka
26. jún 2009

vlastne ta pipeta je predlzeny pipik tvojho muza 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre