Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
16. aug 2009

ahojte

lenocka84
16. aug 2009

ahojte
hlavna anaxamon 😉

babajagaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shaarka
autor
16. aug 2009

babajaga, som ta upozornila do IP, ze ked neprestanes otravovat, nahlasim ta 😠 a ten cas prave prisiel.

shaarka
autor
16. aug 2009

a caute piskotky, co nove? 🙂

mimomu
16. aug 2009

ahoj shaar,fly... 😉
prezili sme uzasny den 😵

lenocka84
16. aug 2009

ja som tu tak nejako nova,beriete ma do kruhu? 😅

mimomu
16. aug 2009

lenocka,jasnacka 😀 😀 😀
napis nam nieco o sebe-co ti pride na um 😉

lenocka84
16. aug 2009

co mi pride na um?tak to poriadne ani neviem,v prvom rade asi otazka aky je vhodny cas na vysadenie antikoncepcie pred planovanym tehotenstvom, nechcem ju vysadit a hned ostat tehotna.a co sa mna tyka, mlada baba, stastne zamilovana, pracujuca, teda skoro,zijem v BA, uz par rockov.

shaarka
autor
16. aug 2009

lenocka, jak pekne si to napisala, ze "nechcem ju vysadit a hned ostat tehotna" 😀 😀 😀 😀 😀 nehovorim, ze to je tvoj pripad, ale mala by si super stastie, keby sa ti to hned podarilo.
alebo som to zas nepochopila a nechces otehotniet hned, lebo as bojis vedlajsich ucinkov antikoncepcie?

mimo, aky den? co bolo? dobre bolo? pochval sa. 😵

lenocka84
16. aug 2009

shaarka presne tak, vraj je telo dost pomylene HAK a vraj je dobre ho nechat trochu na pokoji,nech sa ukludni.
tak dufam ze to bude v poriadku.moj bracek mal dost problemy,ostal na vozicku,a celkovo sa bojim tehotenstva, co ak sa to stane aj mojim detom?bohuzial taka sanca tam je. ☹

mimomu
16. aug 2009

boli u nas znami,ktorych sme dlhsie nevideli a tak sme sa vybujacili 😀 😀 😀 aj s deckami 😀 😀 😀
ale.......zajtra idem k dokyne po antibiotika a nech mi spravi nejake testy,lebo kaslem uz tyzden a ide mi to pekne na nervy.mm bol vo stvrtok-vzala mu vyter z hrdla,tak ten bude mat vysledky 😒
lenocka,no len si praj aby si mohla otehotniet,kedy boh,osud alebo na co veris da,pretoze nie vsetko nam tu ide podla planov 😀

anaxamon
16. aug 2009

uz som myslela ze tu nik nebude tak som sa zapozerala do filmu co som mala nahraty

lenocka teraz si narychlo nespomeniem preco prave mna zdravis, pripomen sa mi ak sme sa uz boli v kontakte 😨

neviete mi niektora poradit preco mi vo winampe nechce prehravat film aj s obrazom? len to pocujem 🙄

mimomu
16. aug 2009

anax......ty mnamka 😀

lenocka84
16. aug 2009

anaxamon nemas stiahnute kodeky na pozeranie, skus www.stahuj.cz
a ano boli sme uz davno v kontakte,robila si na ..... ak sa dobre pamatam.

anaxamon
16. aug 2009

tak uz si spominam ale kde pracujem radsej nevytahujme do fora 😉 a idem mrknut ten link

mimou helou vidim ze mas rusny vikend celkom

lenocka84
16. aug 2009

mimonu je mi to jasne, ale ta chvila oddychu pre telo myslim uskodit nemoze. teda aspon dufam

anaxamon
16. aug 2009

lenka ja som tiez dva mesiace po vysadeni pauzovala a to tak ze sme pouzivali kondom avsak potom casom nam docvaklo ze to aj tak bolo jedno, aj ked kto to moze vediet predom, kedze sa nam nedarilo az kym sme neboli na vysetreni a zistili sme ze mame obaja problem....

mimomu
16. aug 2009

to urcite nie,ten polrok by mal stacit 😉 aj ked ja som nikdy hak, nebrala 😅
anax,bol suprovy 😉

mimomu
16. aug 2009

ozaj baby,neviete co je s nel?

anaxamon
16. aug 2009

mimo to ma tesi a hlavne ze mas pohodovu naladu 😉

co je s nel ja neviem, mozno niektora ina bude vediet

mimomu
16. aug 2009

anax,ja ani neviem preco mam v poslednom case pozitivnu naladu 😕 okolnosti,ani z daleka nenasvadcuju ze by som ju mala mat,tak ja fakt neviem 😀

monika0001
16. aug 2009

dobrý podvečer....

Včera som sa riadne vyplakala a už je troška lepšie.....
Ospravedlňujem sa.........

mimomu
16. aug 2009

mon......tesim sa 😉

anaxamon
16. aug 2009

moni vitam ta a pekne sa pridaj k nasej dobrej naladicke 😀

mimo vies hlavne ze je dobra 😀

lenocka84
16. aug 2009

anax to naozaj? fuu to ma mrzi,

monika0001
16. aug 2009

hm.. rada anax, ale ešte to nie je ono..... ae dakujem za privítanie 😉

A co sa Nel týka, nechodi sem teraz skoro vôbec, lebo riesi nejake veci ... Ked pride sama vam potom povie co... 😉

Lenočka vitaj....

Mimo - som zvedava ake lieky ti da doki...luz dlho kasles.. preco si nesla skor? chces po zadku? 😠

mimomu
16. aug 2009

anax,mas pravdu......asi je to vsetko o tom dietati.......zrazu,ked sa vobec nesnazime,tak som vyrovnanejsia ako hoc kedy predtym,.tym vsak nechcem povedat ze mimi nechcem......ked pride bude a ked nie vikinku nastasie mame. 😉 a ked pride o 5 rokov,tak tu bude o 5 rokov a basta.vsetko sa deje pre nieco,nie?

mimomu
16. aug 2009

noooo mon,uz som si vypocula prednasku od mm,na tuto temu 😉 vies ja chodim k dokymu.len ked zomieram a prave nastal stav pred 😀 da mi antib.a spravi testy 😒 som debo,co uz?

lenocka84
16. aug 2009

ahoj monika,dakujem

mimo ty uz jedno babulko mas?a teraz sa snazite o druhe ak to dobre chapem?

anax -a riesenie je aspon v dobrom stadiu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre