Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
10. sep 2009

halo, tak co budeme dnes robit?
monik, nieco vymysli 😅

monika0001
10. sep 2009

shaar - ja? ty si exeptr na vymýšlanie... 😉

monika0001
10. sep 2009

ja... hm... robila som si test... 😅

shaarka
autor
10. sep 2009

mne uz asi dosli napady 🙄 😀

shaarka
autor
10. sep 2009

lebo ked nic, tak idem robit zaves do kuchyne
😀

monika0001
10. sep 2009

shaar- ja som taak zlenivela... ty bdrdo. a to osm doma len dva tyznde... 😠 🙄

madeline
10. sep 2009

ahojte kocky,

nely - vsetko naj k vcerajsim narodkam, hlavne vela splnenych snov
moni - aky vysledok?
shaar - uz sa zahniezdujes? 😀

inak ja som vcera tiez robila test, ze ci nahodou a ani nahodou

monika0001
10. sep 2009

mad - ahoj... nič.....

monika0001
10. sep 2009

ani len náznak...

puma.sue
10. sep 2009

ahojte...
dnes tu sedim v nizkom starte a cakam, kedy mi zavolaju kvoli tej zasielke spotrebicov...
potom utekam domov a preberam veci.
a musim sa este aj k zubarke objednat, lebo uz par dni trpim...

shaar, ty nemas co vymyslat, sed/lez doma a konikuj, pozeraj telku, alebo tak 😉
co by si chcela ine robit?

tinika
10. sep 2009

dnes idme prvykrat na predporodnu pripravu, som zvedava ako tam budeme fučať 😀 😀 😀

monika0001
10. sep 2009

tini - waaau..... 😲

flamenga
10. sep 2009

moni a ako dopadol? 🙂

juliett7
10. sep 2009

ahojte kocky, tak ja stale ziadna mrcha a ani ziadne dve ciarky ☹ asi sa moj organizmus zblaznil 😉

shaarka
autor
10. sep 2009

moni, ved je este skoro na test? nie? sme sa bavili, ze najskor v pondelok...
tini, ide aj tvoj muz?

flamenga
10. sep 2009

moni a ktorý dc si? 🙂

shaarka
autor
10. sep 2009

juli, no skoda, vyzera to na MS ☹ ale mas peknu LF...
takze problem bude niekde inde... ktory DC ste mali keksik?

monika0001
10. sep 2009

shaar - hej ja viem.. len ta tabulka mi pisala ze mozem skusit a ja som to zobrala tak ze sa aspon prejdem.. 😉 chcela som skusit..

inak - prave mi vola mmm ze jeho kolega z prace sa po 7 rokoch snazenia sa rozhodli ist an IUI a hned na prvy sup cakaju trojicky!!!! 😉

shaarka
autor
10. sep 2009

trojicky po IUI??? 😕

puma.sue
10. sep 2009

moni - mozno to chce fakt len cas...
spravis si test buduci tyzden a verim, ze bude pozitivny 😉
drzim palce..

tie trojicky, to je SUPER 😉

monika0001
10. sep 2009

noo.. stačí ti? po 7 rokoch na prvý šup.. boli v inscare.. (ci ako sa to pise)

monika0001
10. sep 2009

puma - to uz nebudem musiet. v pondelok idem na krv 😉

puma.sue
10. sep 2009

dost som sa pobavila... to je akoze uz fakt dost, ale urcite su stastni 😉

monika0001
10. sep 2009

puma - by ma slak trafil, že dve ešte dobre.. ale tri? bože? naraz.... 😲

shaarka
autor
10. sep 2009

moni, a bola stimulovana? a preco boli na IUI?
a ide o jednovajecne, alebo trojvajecne, alebo aj aj?
ci?
je to velmi zvlastne, neobvykle, dokonca sa to ani neodporuca, preto sa pytam...
(ak mala vela dominantnych folikulov, nezvykne sa podstupit IUI, aby nebol ohrozeny zivot matky a plodov)

lauritka
10. sep 2009

😕

shaarka
autor
10. sep 2009

lauri, ze co?

juliett7
10. sep 2009

sharka mi sme tera kexikovali skoro kazdy den,teda zacali sme par dni pred ovulkou, manzel mal dovolenku a bol doma, tak to trebalo vyuzit🙂

lauritka
10. sep 2009

no mne sa to tiez nejako nezda, ved trojicky su ojedinel dokonca aj po IVF, teraz uz nikto nevklada tri embrya..
teda uplne len vynimocne. a predpokladam, ze na uzv videli pocet folikov.. zeby mala po stimulke az tri a vsetky tri sa opldnili takto prirodzene ? , to je fakt teda az nenonarlne stastie.. 🙂 ale moze byt aj ten pripad, ze sa oplodnili dve a jedno sa este rozdelilo.. takze aj mna by zaujimalo kolkovajcen su 😝

monika0001
10. sep 2009

neviem shaar. len toto mi mmm povedal.. vies jeho nenapadane sa taketo veci pytat.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre