Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
12. jan 2010

Jeeej lenoc maly je zlaty 🙂
Ja som taka zvedava ako budu vyzerat ti prckovia, ktorych mame v bruchach 🙂

Inak sa vam musim pochvalit: som od poljednej s mini prestavkami zehlila az to stvrtej ! Som pozehlila este aj veci, ktore mi stali v kosi od leta - a neznasam ich zehlit - vychodnarky - priam nebirujem toto robit 😀 😀
A este som upratala jednu policu na ktoru som sa tiez uz nejaky ten piatok chystala, premerala nabytok v malej izbe - ze ako to poposuvam v ramci buducej detskej - som zistila ze pisaci stol sa pekne zmesti do ineho rohu, kde mi bude maximalne vehovovat ako prebalovaci pult, takze som prave usetrila 80,- eur 😀 😀

A este som si spravila fajne nivove cestoviny, mnam! celu nivu som vtrepala do slahackovej smotany + bambino a trochu praskoveho cesnaku, nic tomu viac nechyba 🙂 ano ano, tehotne by nemali - ale len v surovom stave - tepelne upraveny plesnivy syr sa moze - to mi povedala gyndoska a toho sa drzim 😀

vavenka
12. jan 2010

Hej a dala som prat povlecko na perinky - mam po svagrovej asi 8 ks - tak nech sa pekne na 80tke pokrutia, aj so skrobom 😅 😅

Ozaj zeny, pouzivate este niektora skrob? Ja na postelne ano.... A teda teraz na perinky 😅

siouxie
12. jan 2010

vav 😀 ja som škrob v živote nepoužila. 😀 😀 ale čula som, že u vás na výhode sa ešte škrobí 😀

vavenka
12. jan 2010

Siou 😀 no ale sak to je uz taky fajny vonavy tekuty skrob 🙂
Ja som to tiez nikdy nepouzivala, ale ked som sa nastahovala k drahemu tak on skrobil postelne a sa mi zda ze dlrhsie vydrzi vonave 🙂

shaarka
autor
12. jan 2010

vavi, a to kde kupujes? a kam sa to pridava? a kedy?
postelne neskrobim (zatial), lebo plachtu pouzivame natahovaciu, vankuse mame milion malych a na perinku sa neoplati 😉 aj tak to periem vsetko spolu a nezehlim 😀 😀

vavenka
12. jan 2010

Shaar 🙂 ja postelne zehlim - aj plachtu - hoc ju mame natahovaciu.....
Pridavam ho normalne k prasku a kupuje sa normalne v drogerke 🙂 asi.....

vavenka
12. jan 2010
vavenka
12. jan 2010

http://www.drogeriemartina.cz/uklid-a-domacnost...

Prave som sa dozvedela ze sa pridava tak ako avivaz - do plakania - hehe... Ja ho davam k prasku 😀 😀 no nic... Nabuduce budem vediet....

gabriela.chuda18
12. jan 2010

ahojte baby. chcem sa spýtat či ste mali problem otehotniet?

nellie_
12. jan 2010

vavi aj u nas na zapade sa stale skrobi a presne ten co si hodila link pouzivame aj my... 😉
ono fakt tie periny uplne inak vonaju ked sa prida skrob a mamina ho davaj aj ked perie zaclony a ony vôbec nejak drasticky nestvrdnu len to tak krasne vonia... 😵 😵

takze zehlenie mas za sebou - gratuliren 😀 😀

joj segra by mohla byt doma aj dlhsie normalne som si zvykla na ten jej noteboocik 😀

my sme mali francuzske zemiaky...segra varila, boli ine ako robim ja ale chutili.. 😎

siouxie
12. jan 2010

mne najlepšie všetko vonia, keď suším vonku na slnku a na vzduchu 😉

bibi24
12. jan 2010

Ano Siou, to je parada...len skoda, ze ja nemam balkon ☹

Ja uz konecne idem z prace domov, si to predstavte...huraaaaa 😀 Mozno sa vidime vecer....zatial papa kocendy 😉

siouxie
12. jan 2010

bibi, to fakt? 😒 vôbec žiadny? 😕 kde bývate? Ja mám zase problém v zime, nemám veľmi kde vnútri sušiť. ale tak snažím sa vonku na dvore, kým príliš nemrzne a niečo nepadá...

bibi24
12. jan 2010

Siou, veru ziadny 😖 Byvame bohuzial v klasickom 13. poschodovom panelaku v bratislave...A najradsej by som ten byt vymenila...nieze by nebol pekny, ale neprirastol mi 100% k srdcu...

nellie_
12. jan 2010

ano siou to mas pravdu, aj my susievame vonku.. este ze byvam na dedinskej bytovke a tu mame normalne vonku urobene snury.. 😀
a v nasom byte budeme mat 2 balkony takze budem moct stale susit pekne vonku na cerstvom vzduchu..

bibi to si riadne dlho potiahla v robote... by ma tam porazilo.. ja som dnes riadne makala, som mala pocit ze som tam 24 hodin uz dneska... 😀

nellie_
12. jan 2010

jeeeeeej baby ja som si akurat vsimla ze shaarka tuto temu otvorila minuly rok presne na moje narodky.. takze tento rok oslavujeme spolu... 😀 😀
tema bude mat rok a ja o 27 viac 😀 😀

monis7
12. jan 2010

ahojte 🙂
som tu nova, sice nie som zatial snazilka ale rada by som sa ku vam pridala... 😉

nellie_
12. jan 2010

ahoj Monis 😉 😉
len sa ku nam pridaj a napis volaco o sebe 🙂 🙂

monis7
12. jan 2010

ahoj nellie, dakujem az privítanie! Nieco o mne? Som 25 rocna, pracujuca, slobodná nefajciarka (to znie ako inzerat 🙂 ) Zatial sa s priatelom nesnazime o babo. O tejto stranke som sa dozvedela od znamej, vraj je tu sranda a da sa tu pisat o vselicom, nie je o tom ako otehotniet 🙂 🙂 Takze teraz lezim s chripkou doma, tak som sa rozhodla pripojit! Este raz caute 😵

shaarka
autor
12. jan 2010

od akej znamej? 😅
nellie, ocakavas darceky? 😀
siou, ani my nemame balkon 😒 je to hrozne!!!

a pochvalim sa vam, na popud vavenky, resp. na jej napad som sa aj ja pustila do vypratavania a vytriedila som milion starych casopisov, co som s laskou odkladala a nikdy si ich spätne neprelistovala... kopa veci na schodisku pred bytom, a v byte rozdiel ani nevidno!!! 😒 ale nasla som stare dennicky, tak som si trosku pocitala 😀
budem pokracovat s vytriedovanim dalej, len to mi musi uz pomoct MM 😒 to je hrozne, taketo nesamostane zeny! 🙄 🙄 🙄

siouxie
12. jan 2010

ahoj, monis 🙂 tak s auzdravuj s nami 😉 😀

chrobulka
12. jan 2010

ahojte. zase na noze s chlapom. ale muselo to po takom dlho case prist.
este ze nie je doma.
uz som si aj pospala chvilu a budem rada, ak zaspim kym pride domov.

co ste varili?
ja sa budem musiet hecnut, lebo nemame nic na zajtra na obed.

nellie_
12. jan 2010

Shaar prekukla si ma.. a ja som sa to snazila nenapadne naznacit.. 😀 😀

Monis takze chripka.. fuuu.. hadam len nie prasacia??? 😅 😀 😀 pokial nekrochkas je to Ok.. 😀

inak aj ja mam take kopy casopisov.. som zatazena na casopisy.. kazdy mesiac zdravie a eva, segra kupuje emmu a Ok magazin a len to vsetko "obkŕšťam" vsade mozne ako by povedala moja mama 😀

monis7
12. jan 2010

Znama je segra, niekde sa tu vyskytuje 😠, ale akutálne neviem v akej téme ani aký ma nick, musím si to zistiť. No prasaci to hadam neni!!! Teda trvá to už 2 týždne ale zatiaľ nekrochkám 🙂

nellie_
12. jan 2010

monis takze segra je tiez zavislacka na konovi??? 😀 😀

ozaj baby dneska uz tolko nezerem ako vcera, davam si bacha.. ked som dosla domov mala som len porciu francuzakov a tycinku Kitkat a hotovo 😎 som na seba pysna 😀

siouxie
12. jan 2010

chrob ☹ to ma mrzí 😒
a ani s druhou časťou ti nepomôžem, lebo m. dnes našťastie normálne obedoval a mne navarili v poluse (som bola na menu) tak som to na večer nechala iba na chlebíkovo-rohlíkovú večeru. 😀

monis, to je teda dobré, stopovať segru 😀 ale ja myslím, že mňa tu sem-tam stopuje brácho, takže o nič lepšie 😀

nellie_
12. jan 2010

chrob my sme tie francuzske zemiaky mali...

takze u vas je teraz trosku oblacno?? verim, ze to rychlo prejde a budete vo faze udobrovania 😉

nellie_
12. jan 2010

siou brat na konikovi??? 😀 😀
to mi ake smiesne prislo... 😀

siouxie
12. jan 2010

nel, hej, nedám ruku do ohňa 😀 Ale to je skôr z tej opačnej stránky, ako obsahovej, on je totiž brutálne webovo zdatný, popri štúdiu robí admina v jednej spoločnosti a dokáže naozaj veľmi zaujímavé veci. Okrem toho vie o našej situácii, takže by som si fakt nedala prst ufakliť, že ma tu nevysnoril 😀 😀

monis7
12. jan 2010

stopujem 😎 Inač keď o jedle, aj ja som dnes robila francuzske zemiaky - mama ma donutila sa už hýbať a prvá vete bola čo dnes navaríš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre