Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
9. aug 2009

shaar - ahoj... som ta normalne citila vo zduchu ze prides.. som dvas troaska zanedbala... tak som prisla kuk na vas...
Ja? na prd.. depka.. ako kazdy mesiac.. poznas ma.. nie? 😒

flamenga
9. aug 2009

😕 kde ste?

janemari
9. aug 2009

tu som len sa mi vybil modem 😠

shaarka
autor
9. aug 2009

som robila fotky, o chvilku budu na nete 😉
na krstinach som drzala po cely cas obradu maleho, 6 mesacneho a mam taku svalovku (svalovicu), ze az! cele rameno ma boli. no nie je to sranda, tie deti 😀

nejak to tu utichlo - bud mame vela prace alebo kasleme na konika... alebo? 😅

janemari
9. aug 2009

alebo sa spamatavame zo svadby a z konca dovolenky a pripravujeme sa na nasrup do prace 😀

shaarka
autor
9. aug 2009

no presne ako pises, na nasrup! alebo na nášup 😀

shaarka
autor
9. aug 2009

to je strasneeeeeeeee, nikto nepise. ☹

tinika
9. aug 2009

sak kukam ze dajak mrtvo, idem spat, som dnes vyhrala v lote 4,80 haha a minule 3,60 ide to hore ta sa snad raz dozijem aj vyssej sumy hihi

shaarka
autor
9. aug 2009

vidim, ze momentalne mas stastie na cisla. 😝
mne sa momentalne v spojitosti s tebou paci cislo 24. a tebe? 😉
😀 😀 😀

pipimiska
9. aug 2009

ahoooooojte baby 😵 aaa som domaaa ,bleee 😉
sme sa pred chvilou vratili z dovolenky,bolo uzasne 😵 😵 vobec sme sa s mm nehadali,az ked sme presli prach nasho bytu 😀 ,ale snad sa zajtra udobrime 😝 😀
no a od utorku som chytila mykozu v suske,som myslela ze ma poraziiii,kupila som si canesten aj tabletky do susky aj krem,ale dajako neprestava svrbiet,zajtra skocim za gyndosom... 😖
aaaa este ma bolia feeest ladviny,alebo krize,neviem to rozoznat bo som s tym nikdy nemala problemy,ale inac bolo super 😀 😀 😀

shaaarka ,to cislo 24 si si nepomylila trosku?to je moje stastne prestastne cislo 😀 alebo ma aj tinika take? 😕

co je noveho,ja to nestihnem secko precitat,dajte zajujimave informacie 😉

idem ja si nabrat este jeden tanier polievky a do hajan,dobru noc 😎

shaarka
autor
10. aug 2009

cau pipi, tak super, ze bolo fajne, vidim, ze zmena prostredia vam prospela 🙂
a 24 ma tini za nickom 😉

babajagaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shaarka
autor
10. aug 2009

babajaga, nehnevaj sa, ale tvoje prispevky o bylinkarke lezu dost na nervy. ak ho najdem este raz mimo temy o tejto bylinkarke, napisem adminom, aby ta blokli.

tinika
10. aug 2009

no ahojte kočky, dnes bude zase desny den snad prezijem. no ja mam stasnu 13 bo som sa vtedy narodila hihi

monky1
10. aug 2009

tini, cau, preco desny? ved je pondelok, obed odvcera 😀....

shaarka
autor
10. aug 2009

monky, podla toho, ze ci si varila alebo nie. ja nie. mam hrach namoceny uz od soboty, ale vcera som fakt nestihala. tak som zvedava, ci mu nic nebude 😒 dnes s MM obedujeme salat, ale on so styrmi rozkami 😀
uz sa neviem dockat dalsieho vikendu.
co mas na plane dnes? ako sa ma hana?

monky1
10. aug 2009

ahoj shaarka, my sme mali rezne z kur. prsicok - obalovane v cesticku na zemakove placky - robila som to po prvykrat a je to riadna mnamak 😝
...dnes upratujem, cely vikend sme rajzovali, tak ma cakaju povinnosti - vysavanie, prach, zo 2x pracku naplnit...
...a haninka si pozera telku - momentalne ...len dokedy 😀
ja uz som cela netrpezliva, dnes mam dostat MS a zatial nic
...a co ty? ako sa mas? co porabas?

shaarka
autor
10. aug 2009

co je to "rajzovali"?
ja sa snazim naladit na pracu. ale nejak mi to nejde.
inak premyslam, ze mam vela roboty a plus upratovanie, u nas to vyzera ako po vybuchu... nejak nestihacka.
a premyslam nad darcekom dvom kamosom na 30tku... nejaku vtipnu originalnu drobnost 😀 neporadis?

monky1
10. aug 2009

rajzovali? chodili kade-tade - boli sme v ZOO, previezt sa detskym vlacikom bez okien, boli sme aj u znamych na chate....cize "vyletovali sme"
..a s tym darcekom...no co ja viem...podla toho, ake su to typy zien....aj ja mam s tym vecne problem 😖

nelynka
10. aug 2009

ahojte

co nove?

monky, skorej typ chlapov, nie?? 😀 😀 😀 😀

nelynka
10. aug 2009

my sme boli na tej svadbe a este som sa z nej nejako nedospala...

a robim palacinky lebo budem mat navstevu dneska, joj, uz len nech je drahy doma ☹

monky1
10. aug 2009

jeeeeezisi, az teraz pozeram 😕 😀 ...ja som fakt videla kamoskam....HANBIM SA, POTREBUJEM OKULIARKY 😀

shaarka
autor
10. aug 2009

palacinkyyyyyyyy mnaaaaaaaaaam 🙂
nely, a jak bolo?

hej, kamosom. minule sme s MM pripravili taky balicek 2 casopisov s holymi zenami, primaky a pivo.
a teraz by to chcelo nieco ine...
min. rok dostal jeden velkeho nafikovacieho gumeneho chrobaka (take pre deti na plavanie, aby sa neutopili) a aj sme mu to podpisali. dalsi dostal tricko s originalnou grafikou a tiez miestom pre podpisy. ale napady mi uz dosli.

nelynka
10. aug 2009

shari vcelku dobre bolo..fajne jedlo, kolaciky, ovocne misky, mnam...pohoda...

no, s darcekom ti neporadim, taky vymyselnik nie som, nastatsie take veci riesit nemusim...
my sa s kamaratmi neobdaruvavame..pozveme von, zaplatime jedno kolo a staci...alebo na grilovacku a tak..
ale darceky si nedavame

monky1
10. aug 2009

shaarka, urcite nieco vymyslis

nely, v IP ti posielam link na CHRUMKAVÝ palacinkový koláč s vanilkovým pudingom. je to pracne, ale moj drahy sa zalizoval az za usami

shaarka
autor
10. aug 2009

tak pozyvaju nas na chatu, ktoru platia, patrilo by sa revansovat. alkohol je samozrejmost, ale myslela som, ze na 30tku sa patri aj nieco hmotne, pamatne. 😒

baby, take chute ste mi urobili, ze musim ist do bufetu 😀

nely, vo stvrtok ideme na spermio. 2.x, tak som zvedava, ci doslo k zlepseniu.

nelynka
10. aug 2009

monky vyzera to fakt super ten kolac, raz to urco vyskusam...alebo nie raz, este tento tyzden, ale dneska sa mi s tym nechce babrat xixi 😀

shari tak jasne, no tak neviem, ale nieco urco vymyslite..
🙂

tak budem drzat palce, bral MM nejake vitaminy?
potom daj vediet ako ste dopadli..

shaarka
autor
10. aug 2009

bral len prvy mesiac, potom uz nie.
jasne, ze dam vediet.

nejak je tu mrtvo. skoda 😒

nelynka
10. aug 2009

tha, kazdy pracuje, povikenduje, prazdninuje, to vies...

ja som prisla uz o dvoch kocurikov, prave si ich bola pani vzat, moje zlate, tak mi je smutno za nima...
najvecsi maznacikovia... ☹

shaarka
autor
10. aug 2009

nely, ale super, ze mal niekto zaujem. 😵
macicky sa strasne tazko umiestnuju. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre