Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
8. okt 2009

Lenocka tak srdecna gratulacia, a to s tt nevadi, hlavne ze je dutinka tam kde ma byt 🙂 asi si neskoro ovulovala 😉
Monky keby to bolo na mne, tak som holohlava, ale drahy sa kocha v mojich vlasoch.... Aj ked su farbene, suche, znicene, len hlavne ze su dlhe, proste chlap 😀

monky1
8. okt 2009

leni, ako to?

lenocka84
8. okt 2009

vav dakujeme
je to mozne nejako to neriesim, dolezite je ze tam JE. 🙂

monky netusim,howk vyssia moc 😉

puma.sue
8. okt 2009

leni, to mi je nejake cudne...
ale podstatne je, ze ste ok..

mon, aj ja chcem ist na centi s vlasmi, ale chlap mi nedovoli ☹
je pravda, ze by som po par tyzdnoch vyzerala ako clen skupiny jackson's 5, lebo som strasna brcula....
on tiez ochka nad mojimi vlasmi... nechapem preco, ja ich nemusim...

lenocka84
8. okt 2009

puma tak asi to bolo neskor,mne je divne ze sa to pocita od poslednej mrchy,aj ked oplodnena si neskor
a teraz sa to ukazalo
neriesim
a fotka je v albume 😉

vavenka
8. okt 2009

Pocita sa to preto, lebo ziadna nemoze na 100% vediet kedy bola oplodnena, ale na 100% vie kedy bola posledna mrchanda 🙂 proste musi byt nejaky jednotny system na uvod. Potom uz sa to preratava podla utz asi, nie?

lenocka84
8. okt 2009

vav tak nejako, tam sa ukaze velkost a vsetko,ja som to pocitala od poslednej co by bolo 8tt ale je to v skutocnosti 5tt
ale to vobec nie je dolezite, hlavne je ze je tam

monky1
8. okt 2009

baby, ja mam neskutocne statstie - u nas plati, ze cim kratsie vlasy, tym viac sexi pre mnazela - on keby mohol, vsetky baby by nakratko vystrihal 😀 😀 😀
vlastne aj to bolo prve, co si na mne vsimol - vtedy som mala uces na pobavenie - hyrila som vselijakymi farbami ...v ciernych vlasoch sedy melir a v tom niekt. pramienky tyrkysove, niekt. cyklamenove....uz by som asi na to odvahu nemala - asi to bude vekom 😀 😀 😀

vavenka
8. okt 2009

Presne tak lenoc, hlavne ze je secko ako ma byt 🙂
NO idem ja do tej vane 😀

flamenga
8. okt 2009

lenka presne 🙂 ak si to zadáš podľa poslednej mrchy, tak to automaticky berie ideálny deň ovu.... pc už nemyslí na to, že mohla byť posunutá a tým pádom sú aj tie tt menšie 🙂 hlavne, že bábätko je tam 😉

lenocka84
8. okt 2009

vytesujem sa baby
idem ja nieco robit, mam obhliadku tak letim cez pol mesta do "milovanej" petrzalky
potom sa zase ozvem
pa pa zatial

monky1
8. okt 2009

ja sa domnievam, ze som 4tt aj 4dni - hodila som to do nejakeho programu a tam mi to tak preratalo...ale ako je to v skutocnosti...hm. a den porodu vraj 13.jun

nellie_
8. okt 2009

ahojte este ostatne... 😉

vavi ja som teraz vo faze cakania.. 😀 😀 11DPO momentalne.. ale nadeje si nerobim.. 😅

predvcerom prave zistila dalsia moja svagrina ze je tehu - neplanovane.. a to uz je asi v 10-11tt.. sila 😀
zrazu jej zacalo byt zle a ze sak ona ani nevie kedy mala naposledy mrchu.. a keby ste videli tie ciariskaaaaa, to uz mala ciernu tu druhu paličku 😀 😀 😀
a za posledne 2-3 mesiace ze sexla s jej drahym minimalne 2-3 krat a aj to si on dava fest pozor a aha.. priroda si to zariadila po svojom.. 😀 😀 😀 takze z manzelovej strany uz su dve bruchatice.. jedna rodi v maji, druha v juni.. vravim ze kedze ide postupka, je budem v juli 😎 😀 😀

tinika
8. okt 2009

ahojte, ako dnikujete?

puma.sue
8. okt 2009

nellie, neopustaj ma 😉
ak to pojde takto dalej, narodi sa mi prve na tridsiatku a ja este nechceeeemmmm 😲

vavenka
8. okt 2009

Nellie tak drzima palec, aj som kukla Tvoj graf, vyzeras pekne, testujes? Ci ee?
No my sme s drahym skonstatovali, ze sa aj trochu oplatilo cakat - ani nie tak co sa rodiny tyka, ale partie - ja som pred 2 rokmi prva zahlasila ze som tehula... Potom sa stalo co sa stalo, a za tie 2 roky uz mame 4 babatka v parte, ak ratam aj kamoskine dvojicky tak 6 !! to znamena ze budem zapozicane klasicke plienky, postielku, autosedacku, prebalovaci pult, vcera mi akurat kamoska dorucila dvoje tehu nohavice, takze ma to svoje vyhody, trochu si pockat 😀 😀

pipussa
8. okt 2009

lenocka...
my sme to so sharkou hovorili, ze si musela neskor otehotniet... kedze si nemala dlho pozitivne testy. aj aj to nizke HCG..... a len ti meskal menzes...
Tusim shaarka aj pisala, ze si musela otehotniet niekedy okolo 15.9 🙂
ale je to jedno,hlavne ze mas machulu a na spravnom mieste.....

puma.sue
8. okt 2009

pipussa, servus, dlhsie si sa neukazala, ako sa citis???

puma.sue
8. okt 2009

co ste sa vsetky zlakli? alebo spite?
kde ste???

nellie? aspon ty si tu?

nellie_
8. okt 2009

jasneeee - ja som tu 😀 😀

nellie_
8. okt 2009

ako si to myslela ze ta nemam opustit???
ak v tom zmysle ze otehotniet.. tak to ja by som uz fakt velmi rada.. 😅
ved ja uz som tu riadny inventar na konovi... 😀 😀 😀

vavi ked ja som taky strachoprd pri testovani.. ja si radsej pockam ale do 15DPO alebo keby sa vysvihnu teploty tak mozno by som testla.. 😅 mna to strasne stresuj tie jednočiaraky... 😀 😀
inak - takto som to mala aj ja slubene s vybavou a autosedackou, pultom prebalovacim ze budem mat po svagrine kedze som na rade.. ale ona otehotnela zasa takze nic.. 😀 a mozno to tak ma byt.. sak si nakupim svoju vybavu.. 😀 😀

nellie_
8. okt 2009

a shaarkovci dnes este spia??? 😎

vavenka
8. okt 2009

Shaarkovci sa dnes idu ukazat tete gyndoske 😉 ale az na 12tu ide a myslim ze doobu sla na navstevu 😉

anaxamon
8. okt 2009

awojte

nell az taky invetar nie si 😉 su aj vacsie(starsie) iventare 😀

leni krasna dutinka a aspon si mozes byt uz ista ze je len jedna 😵

puma.sue
8. okt 2009

nooo, ze aby som nezostala jedina netehoska...
tu v tejto teme...
ale nevadi, dobre bude. ved vies, ze ti to prajem velmi...
kazdej to prajem, lebo kazda si to zasluzi!

nellie_
8. okt 2009

vav aha.. takze dnes ma poradnu 🙂

anax, ved hej viem ze su tu aj baby aj ovela dlhsie ako ja.. ale ked mne to snazilkovanie uz pride nekonecne.. ved je to uz 22 mesiacov... 😅 (teda od vysadenia HAK..)

anaxamon
8. okt 2009

nell ale ved no, mas krasne motto v pase tak sa ho drz🙂))

vavenka
8. okt 2009

Puma ja som tu na MK 2 roky, navstevujem aj temu ze Lady snazilky, uz tam boli vsetky tehule okrem mna, tak som sa musela posnazit 😀

A v predoslom prispevku doobu= doobeda 😀

pipussa
8. okt 2009

ahoj puma,
ale tak, pohoda....
vcera sme boli u lekarky, videli sme srdiecko, tak sa tesim, ze tam prcek je....
len tam mam drobny hematom....tak sa mam setrit..
a inak, stale zaludok ako na vode...ale to uz beriem ako klasiku
aj sa ma pytala lekarka, ci chcem ist na PN.... tak som vyvalila oci, ze ved moze byt aj horsie.. a ze zatial nie.....
Mame s drahym vela starosti, tak ani nemame moznost nejak velmi vytesovat sa z miminka.....ale snad sa to zlepsi....

lenca.b
8. okt 2009

puma ja sa tiez pridavam k tym netehoskam takze isto nie si sama

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre