Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monky1
12. dec 2009

anax, ja neporadim, na to mam mm, ale z neho dnes nic 😀

nellie_
12. dec 2009

ahojte herečky.. 😀 😀

ja uz som vsetky okna poumyvala dnes a vyprala zaclony - o chvilu ich pojdem zavesit - jak to ja nenavidim vesanie zaclon a este robit tie trapne "samiky" ako to moja mama vola 😠 😠
ja si asi nedam zaclony ked sa prestahujeme.. a bude 😀 😀

a navareny mame segedinsky gulas..

dzou
12. dec 2009

dobre ranko 😉
anax no ja som urcite za olympusy oni vyrabaju len fotaky a nezoberaju sa inymy hovadinami takze ich robia velmi dobre a my mame olympus uz starsi a nevieme si vynachvalit mame ho uz asi 5rokov stal vtedy 16000 a doteraz foti ako novy 😉aj preto ho nechceme vymenit i ked je uz dost velky na dnesnu dobu ale mali sme aj na film este pred to mju ci ako sa to vola a su faaaaaaaaaakt super ale tieto tipy co ty pises nepoznam tak nech proadi niekto iny dolezitejsie podla mna je aky ma opticky zoom a nie digi 😉 teda toto je moj nazor 😉

anaxamon
12. dec 2009

ahoj onk 😀 😀 😀 😀

nellie_
12. dec 2009

a od rana pocuvam moju milovanu zlozku s vianocnymi pesnickami 😵 😵 😵 😵 😵
akurat vyspevujem Kate Winslet a What if.. fuuu je to pekelne vysoko... ale sak treba povyhanat pavuky spoza skrin... uz tusim utekaju s vakmi preč... 😀 😀 😀

anaw v tom ti ani ja neporadim.. my mame fotak uz asi 5 rokov a vtedy sme zan take prachy vysolili, teraz by sme v tej cene mali ovela ovela lepsi.. ale zas na take nase prilezitostne fotenie nam staci.. tiez mame olympus... 😉 🙂

dzou
12. dec 2009

nellie tu nitko nema zaclony ani my nemame a uz ked pridem na svk my to pripada take zastarale 😀 my mame len zavesy a v kuchyni zaluzie aby necumeli dnu kedze mame open plan a je vidno az do obyvacky

anaxamon
12. dec 2009

hodim linky na tie fotaky

http://www.megafoto.sk/Olympus/fe-5000-black

http://www.megafoto.sk/Olympus/fe-360-black

dzou mne sa olympus ako znacka tiez pozdava, mame doma panasonic, siceje tiez uz aspon 6 rocny ale odislo nam na nom ovladanie on off a teda sa da zapnut len vybratim a vlozenim baterii a to teda neni moc prakticke 🙄

nellie_
12. dec 2009

a dnes som ako super postahovala filmy... vecer sa uz tesim zevraj je toto super film...
http://www.csfd.cz/film/117077-hanebny-panchart...
Bradika Pittika mozem.. 😀 😀

a teraz stahujem pre dvojicky rozpravku UP - idem im na Vianoce urobit DVD s rozpravkami.. zasa budem ich najoblubnejsia krstna.. 😀 😀

dzou
12. dec 2009

no presne o tom pisem ze panasonic vyraba telky mobily.... proste vselico ale olympus len fotaky aspon co viem takze to maju premakane lebo sa zoaberaju len tym 😉 idem kuk linky

anaxamon
12. dec 2009

ja doma tiez nemam zaclony, mojej mamine to zo zaciatku prislo cudne, ale vravim jej ze za jedno v uk aj tak nikto nemaval zaclony a za druhe mame zaluzky...teraz aj oni uz maju nove okna a mamina zaclony z roka na rok minimalizovala az ich uplne zminimalizovala.. 😀

dzou
12. dec 2009

anax no podla mna ta 5000... ma az 5x opt. zoom a ten druhy len 3xopt a ceny su skoro take iste 😉

nellie_
12. dec 2009

dzou aj mne sa to paci iba okna so zaluziami a zavesy.. tak nejak to planujem mat aj ja.. to sa stale vadime s mojou maminou ze naco su jej zaclony.. ved ma pekne nove plastove okna so zaluziami.. ale hold stara skola..
ale zas uznavam ze aj take zaclony maju daco do seba.. v obyvke mame teraz taku krasnu modernu s farebnou potlacou.... 😎

anax ja by som brala jednoznacne ten olympus 5000 ma lepsie rozlisenie aj zoom.. a cenovo to nie je az taky rozdiel 😉 sice sa v tom moc nevyznam ale brala by som urcite tento 😉

nellie_
12. dec 2009

dzou zobrala si mi to z ust, teda z prstov... 😀 😀 😀

dzou
12. dec 2009

nellie skoro to iste sme napisali o fotakoch 😀

nellie_
12. dec 2009

dzou 😀 😀 😀 😀 dokonala symbioza v dvoch prispevkoch po sebe... 😀 😀 😀

dzou
12. dec 2009

a zase 😀

anaxamon
12. dec 2009

ano to je to co som pozerala, ze ta 5000 je o nieco vysia trieda s rozdielom par eur...este si to necham do vecera ulezat v hlave a uvidim

akolko G kartu odporucas kupovat do fotaka?

nellie_
12. dec 2009

sa tu normalne rehocem dzou 😀 😀 😀 😀

anax - ja veru ani neviem aku kartu tam mame... 😅 😅
ale viem ze nam staci, ja vacsinou ked fotim, tak hned nafotene foto hodim do PC a vymazem 😉

dzou
12. dec 2009

no my ked budeme kupovat novy ale to tak skoro nebude kedze sme s tymto spokojny a peniaze dame niekam inam.. lebo ja chcem potom tie nove zrkadlovky aj s digi a uz vyrabaju aj trosku mensie ako boli klasicke a ten stoji co chcem ja stoji okolo £500 😖

dzou
12. dec 2009

my mame este staru a vtedy bola najvyssia 😀 512mb tusim a staci nam bohate aj na dovolenke aj vsade a ak som chcela fotit viac(raz na silvestra sa nam podarilo nafotit 360fotiek 😅 ) tak znizis kvalitu fotiek a mozes fotit a potom si to prehodis v pc

anaxamon
12. dec 2009

dakujem ze ste mi venovali cas🙂 😵 teraz si to uz len utriedit v hlave 😀

dzou
12. dec 2009

ted ani nie kvakitu ale velkost fotiek tak som to chcel napisat rozlisenie budes mat to iste 😉
a na tvojom mieste by som nerozmyslala jednoznacne ta 5000 je lepsia 😉

dzou
12. dec 2009

baby a co dnes varite? ja idem na nakup o chvilu a budu francuzaky mnam 😵

shaarka
autor
12. dec 2009

ahojte 🙂

anax, pytaj sa, mam poradcu na telefone 😀 😀 😀
olympus som aj ja kupovala hadam pred 4-5 rokmi a som velmi spokojna 🙂 vtedy ma stal 15 tis.
no ale uz mame profi fotak, takze olympus pouzivam len tak, na blbosti 🙂 ale mam rada tu znacku, velmi.

MM odporuca lumix...
ale napis, ze kolko penazi chces investovat, co chces fotit alebo tak - proste poziadavky 😵

dzou
12. dec 2009

no presne na teba shaari som myslela ze nech sa anax spyta teba - profika 😀 a aky je ten profi fotak?

shaarka
autor
12. dec 2009

pentax K20 digi zrkadlovka, 14,6 mpix, + objektivy, filtre, externy blesk, stativ

shaarka
autor
12. dec 2009

ale ja nie som profik, to vsetko ma na rovasi MM 😀

nellie_
12. dec 2009

ahoj shaar - nerozumiem reči tvojho kmena 😀 😀 😀

dzou
12. dec 2009

hmmmmmm to znie dobreeeeee ja chcem potom digi zrkadlovku my s mm velmi radi fotime on mal predtym ani neviem aku znazku ale este staru zrkadlovku na film a poprdeli fotky mame z toho ale mm vedel perfektne nastavit cas aj vsetko... akurat vo stvrtok nam prisiel balik zo svk co sme si dali posielat nase posledne veci co sme tam mali aj fotky tam boli tak sme spominali aky sme boli mlady a krasny 😀 a teiz ze momentalne malo fotime a ze by sme zase mali zacat

shaarka
autor
12. dec 2009

http://pentax.katalog-fotoaparatov.sk/digitalny...

cau nellie, ale no. urcite rozumies 😉

inak ozaj, co s tym varenim?
ja som najedena (parky), takze sa mi nad jedlom velmi nechce premyslat... ale asi kuknem, ako vyzera kapusta v konzerve, sme kupili zo zvedavosti v lidli 😒
a chystam sa na zemiaky na kyslo, mam chutky, odkedy som si precitala vase recepty 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre