Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
21. sep 2009

nooo ja som natiahnuta jak guma na trenkach 😀 (jedna bab to tu raz napisala a tak sa mi paci ten vyraz 😀 ) no ja ak sa mi podari tak by som chcela cakat do toho 30dc no uvidim jak mooooooooc budem natiahnuta 😀 mireag a ty mas graf?

mireag
21. sep 2009

dzou, nemam. Ja som pred tym nemerala. Zacala som dnes a potom uz budem pokracovat dalsi cyklus.
Len ja som dost hakliva na "cudzie predmety" teda teplomer a utz mam namysli... 😀 a furt daco
chytnem... 😖

tinika
21. sep 2009

ahojte ja len kuk som dosla po veci na byt ta som hned zapla pc hihi a dnes spime prvykrat na novom byte

dzou
21. sep 2009

hej no to je riziko... treba vzdy teplomer poriadne umyt dokonca som citala ze existuje nejala specialna tekutina na umyvanie bt teplomeru..
tini ahooooooooj tak nech sa vam dobre spi... my ked sme sapli 1x v nasom dome tak nam vykradli auto 😠 ale nic neboj to urcite nebude vas problem 😀 dufam 😀

leveretka
21. sep 2009

ahojte kočky, keď si spomeniem na naše začiatky v novom byte minulý rok s mm, tak sme spali na zemi na nafukovacej postetli 😀 to bola sranda, keď sme sa ráno zobudili na vyfučanom matraci 😀 😀 😀

tinika
21. sep 2009

dzou to nepotesi hihi tak dufam ze sa to nam nestane

dzou
21. sep 2009

no to som zazila ked sme spali u mm sestry a pritom mala 1 volnu izbu s postelou ale zapratanu bordelom 😠

leveretka
21. sep 2009

dzou a kde si v inom zahraničí?

dzou
21. sep 2009

v uk 😉 asi si to dam do pasu ako motto lebo sa ma to kazdy pyta 😀 ako nemyslim v zlom...

leveretka
21. sep 2009

jaj tak viac je vás tu z uk 😀

som písala, že tam to máte super, čo sa týka detských vecičiek a výbavičky,že to je paráda...bola som tam na dovo pred pár rokmi za kamoškou a behali sme aj dosť po shopoch a také nádherné detské vecičky tam mali, že som nechápala...som si robila sranda, že raz tam prídem s prázdnym kufrom a nakúpim iba veci pre baby 😀

dzou
21. sep 2009

hej tu je toho straaaaaasne vela a kraaaaaaaasne uz sa neviem dockat ked uvidim// a potom ked uz budem mat istotu tak nabehnem do shopov 😀

leveretka
21. sep 2009

to sa máš, tu u nás na sr je to dosť neporovnateľné a hlavne tie ceny 😠 😠 😠 😖

však sa viac oplatí si kúpiť lacnú letenku a ísť si tam nakúpiť ked sú vypredaje 😎

dzou
21. sep 2009

presne tak aj moje kamosky nad tym premyslaju ze pridu ked najdu lacnu letenku s prazdnymi kuframi 😀 ja uz sa neviem dockat duuuuufam ze to uz bude coskoro 😉

leveretka
21. sep 2009

a kde v uk presne si?

dzou
21. sep 2009

pri Sheffielde...

dzou
21. sep 2009

taka prdi dedinka vola sa North Anston

leveretka
21. sep 2009

to nepoznám 😒 😀

leveretka
21. sep 2009

a ako dlho snažilkujete?

dzou
21. sep 2009

to je tak v strede blizko..no blizko asi hod a pol je manchaster a na druhu stranu birmingham.. to skoro nikto nepozna a pritom Sheffield je asi taky velky ako BA
no teraz 4.cyklus a ty?

leveretka
21. sep 2009

toto je môj prvý cyklus 😉

dzou
21. sep 2009

tak drzim mooooc palce 😉 ja neviem no uvidim ako to so mnou dopadne, mam zatial taky dobry cudny pocit, ale nechcem nic zakriknut a ten pocit sa moze veeeeeeeelmi rychlo skoncit 😉 tak este si pockam...

leveretka
21. sep 2009

Ďakujem a takisto veľmi držím palčeky 😉
pôjdem spinkať, tak sa maj krásne papa 🙂

dzou
21. sep 2009

pa a dobru nocku 😉

puma.sue
22. sep 2009

bre ranecko, este vsetky spite alebo co? 😉
to len ja zarezavam???
ale nie, ranajkujem... zatial... a rozkukavam sa...

motylek17
22. sep 2009

dobre ranko... je zaujimave kolko zien na svete ma tie iste problemy... !!!! som rada, ze v tom nie som sama....

puma.sue
22. sep 2009

o akych problemoch pises motylek???

motylek17
22. sep 2009

hovorim o nazve temy...

monky1
22. sep 2009

dobre ranko, babenky

puma, my sme na nohach uz od 6.h - mam povinny budicek 😀

puma.sue
22. sep 2009

motylek, jasne, chapem... aj ked... ja este uplne nespadam do vasej skupiny, paci sa mi, ze sa tu pise aj o beznych svetskych veciach... co varit, ake su plany na vikend, ako sa trapime so psami a tak 😉

monky, verim, babula ti asi da zabrat, co?

monky1
22. sep 2009

uz dva tyzdne spava sama v izbe a je presna ako hodinky - ked nie o 3,30 (co este dokaze zaspat), tak presne o 6-tej hodine je hore...ale nestazujem sa....snad len na to, ze ked sa o siestej zobudi, ani za svet nechce ist do spalne 😠 ...ja musim byt pri nej v "jej izbicke" 😀 .....takze take krute rana mam teraz - kym nezvyknem 😀

a inak ked hovoris o vareni - to je moj raji - milujem varenie, relacie o vareni, knihy, casopisy s receptami 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre