Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
28. feb 2010

som si musela vziat polievkovu lyzicku lebo to bolo take tuhe-tahave a sladke jak karamel 😀

shaarka
autor
28. feb 2010

ale nejak si opeknela po tom sladkom, ze? 😀

chrobulka
28. feb 2010

tak je shaari... trenke som zabudla...
idem sa vychystat a pojdeme odviezt mamine auto. dufam, ze nezacne prsat... ☹

zatial sa majte pekne.
sijaaaa

nathali
28. feb 2010

neviem ci opeknela ale nalada je hned lepsia som jak nejaky narkoman co potrebuje svoju davku 😀

chrobulka tak papa no snad prsat nebude

shaarka
autor
28. feb 2010

nat, narazam na vymenu fotografie 😉

vavenka
28. feb 2010

Chrob 😀 esteze nebyvas nad nami, s nasim susedom si mozte ruky podat, vrtaju zasadne v nedelu bud rano o osmej alebo poobede o tretej 😀 😀 akurat aj dnes si dali par dierok, som tu nadavala 😀 😀

Zatial som dala 4 kosele a prestavkujem - no neviem ci sa k tej doske este dnes postavim 😀

Shaar co islo na discovery?

nathali
28. feb 2010

shaarka diky 🙂 sice ta fotka uz nejaky ten piatok existuje len konecne sme nasli cd na ktorych boli nase fotky
v tv vobec nic nejde to je strasneeeee 😠

siouxie
28. feb 2010

shaarka, čo dávali? 😀

ja som si bola vyvetrať trocha hlavu, aspoň v záhrade. Nie je ktovieako pekne, ale je veľmi príjemne. 🙂 Mám rada takýto vzduch 😀 .

shaarka
autor
28. feb 2010

ako vyzeraju veci spomalene - napr. breakdance, alebo jak sa da obycajnou hracou kartou preseknut mrkva, uhorka a jak pri tom pracuje zapastie a tak... 🙂

nathali
28. feb 2010

tak to bolo celkom zaujimave 🙂

pipimiska
28. feb 2010

shaar,to by som kcela vidiet,dnes je taky cudny den,komu sa vlastne nieco kce???a zacina ma pobolievat zub od vcera vecera,ale nekcem si to priznat 😒 dufam ze to je len plany poplach..

siouxie
28. feb 2010

mne sa chce 😀 ale mne sa musí chcieť 😀 pipi, tak šup k zubárovi 😅

chrobulka
28. feb 2010

a uz sme aj spat, podla mna bude prsat... aspon mam taky pocit z tohto luftu...
ja som si musela vyrypat nechet na nohe, lebo mam pocit, ze mi zarastol a boli ma to tam ☹
len som si do toho tolko rypala, ze som takmer zabijacku riesila, dost mi to krvacalo...
ale stale mam pocit, ze to nie je ok a par dni asi budem trpiet...

siouxie
28. feb 2010

chrobi, tak perník môže byť? Ja niekedy dávam namiesto hrozienok nasekanú kvalitnú tmavú čokoládu (na varenie) a potom to chutí asi ako čokoládové mafiny 🙂 .

chrobulka
28. feb 2010

jasne, len sa tak zaprasilo...
sice, este tam par kuskov mame, na zajtra do prace, na desiatu ku kafici 😉
len som dala asi vela sody bikarbony, lebo mi dost "narastol"....
a hrozienok som dala asi tiez vela, trochu sa rospadava/mrvi - ale to je najlepsie na nom, tie ozobance. a dala som aj dzem aj cokinu navrch, ja mam velmi rada ten kolac, ono, dobry je aj s natruhanym jablckom...

idem si asi este rypat tu nohu, ma to serie kua ☹

bublinka11
28. feb 2010

Caute caute...my sme spat z nakupov 😉
Chrobi neryp si prosim ta do nozicky, aj tak jej nepomozes, iba si to zbytocne pokakas...chod radsej na pedikuru!!!

chrobulka
28. feb 2010

nejdem, sa bojim!
chlap ma nuti ist na pohotovost, lebo pistim uz cely den
sama si za to mozem.

co pekne si si kupila?

bublinka11
28. feb 2010

Chrobi a coho sa bojis? Ved to ani neboli...
Kupila som si len kosielku, inak same veci do domacnosti... 🙂

chrobulka
28. feb 2010

ale ked mas zarasteny nechet, tak to boli, ver mi.
ja to nemam rada, take operacie. lebo som strasne stekliva, sa vzdy zoperujem sama.
aj pedukuru aj manikuru si sama robim...

aj ja chcem nieco nove kua...
idem vesat pradlo asi. lebo niekto sa dnes (nechcem menovat) venuje len sam sebe a nechava sa obskakovat...

vavenka
28. feb 2010

Chrob joj ja poznam ked boli zarasteny nechet, ale boli to este ovela viac ked sa ti po sprtkani spravi po celej dlzke nechtu hnisave puzdro, to mi ver..... Klopem, naposledy som to mala jak pubertacka, ale chodila som to cistit na polikliniku na chiru, ziadna sranda.... Tak si to aspon poriadne vydezinfikuj.-...

Ja tiez uz nepamatam, kedy som si na seba nieco nove kupila - ale o mesiac a pol ideme na svadbu, akurat vcera som vravela hercovi, ked sme sa motali po nakupnom centre, ze mi nieco bude treba - a potom som tak usudila ze bude stacit ked zbehnem do zeleniny/ovocia predajne a vypytam si mech od zemiakov 😀

No a cca 5 tyzdnov po porode sa vydava hercova sestra, tak tam mi bude treba dalsi mech 😀

siouxie
28. feb 2010

tak som sa, žiaľ, správam nevyhla a najdôležitejšia správa dnešného dňa je podľa markízy, ako inak, hokej 🙄 že som neostala v tej sprche dlhšie. A ten prejav oslovených hokejistov... grcáááám 🙄 🙄

Ešteže o chvíľu prepíname na čt a dozviem sa snáď niečo podstatné a nie pseudosprávy. 😖

vavenka
28. feb 2010

Siou ale ved nemozes byt taka citlivka 😀 😀

siouxie
28. feb 2010

nie som 😀 Len neznášam, keď masmédiá vytvárajú dojem nejakej normy spoločenského správania a potom si sedlák myslí, že je to nejaké hrdinstvo alebo cool, keď povie hokejista v telke, že ho serie, že prehral 😠
niežeby ma to prekvapilo, ale vždy ma to dokáže vytočiť. 😀

petulr.
28. feb 2010

ahojky holky kdo ma prosim zkusenosti s CLOSTILBEGYT DEKUJI 🙂 a UTROGESTAN

vavenka
28. feb 2010

Petul urcite tu najdes temu zaoberajucu sa presne tym, co potrebujes, len sa trochu "poprehrabuj"...
Ja ti neviem zial poradit....

vavenka
28. feb 2010

Co porabame? 😉

My pozerame tu vojnu anjelov na jojke + drahy mi robi vsuvky prepinanim na hokejove finale 🙂

Ale popri tom som dostala masaz chodidiel, tak si tu spokojne pradiem 😉

chrobulka
1. mar 2010

ranecko,

vavi, pokojny a prijemny vecer ti zavidim..
u nas od vecera ticha domacnost - dlho sme nemali, nevadiii, prezijeme.

siou - total s tebou citim... mna islo rozhodit z toho hokeja.
akoze, chapem, ze je to dolezite, ale zo 40 minut sprav na markize tomu venovali snad 20
po prepnuti kamkolvek inam to bolo to iste...
samozrejme, druha najdolezitejsia sprava - zhorena sauna v Jasnej... pomoc!

uz som v praci, mam toho dnes pozehnane, ale aspon som sa vyspala poriadne a verim, ze mi to pojde od ruky.

krasny den vsetkym.

madeline
1. mar 2010

ahojte, hlasim sa z prace 😉 kosicanky, bola som vas v sobotu pozriet, aj do cukrarne som zbehla, ze ci tam nie ste a vy ste urcite sedeli doma 😀

nellie_
1. mar 2010

ahojte... 🙂 🙂 🙂

chrobulka
1. mar 2010

vidim, ze dnes to tu "zije" 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre