Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
3. apr 2010

dakujem..dufam ze si to teda užijeme... 🙂 ved aj pohodlie domova nie je na zahodenie 😉

pipussa
5. apr 2010

kocky, kde ste vsetky ?

pipimiska
5. apr 2010

tu 🙂

pipussa
5. apr 2010

a to uz sem nikto nechodi ? 🙂 to tu uz nikto nic nezarucuje.... ? ( vzala som si slogan z reklamy 🙂) )

pipimiska
5. apr 2010

😀 no neviem 😅

pipussa
5. apr 2010

akoze shaarka a vavenka.....
ja som sa aj hlasila do tej sukromnej temy, ale anax mala nejaky problem, nebralo jej tam dalsie osobky... Tak neviem, ci to mam brat osobne 😉

vavenka
5. apr 2010

Ja som tiez tu 🙂
Pipussa a co co ja? Ja s tym nemam nic 😅 😅

pipussa
5. apr 2010

no, ze kde steee ?? ty a shaarka, vsak ste tu byvali stalice....

vavenka
5. apr 2010

Pipuss no ja som tu, viacmenej, len nejak nieje velmi co pisat 🙂
Ty sa ako mas? Ako sa citis? 🙂

pipussa
5. apr 2010

🙂 ja sa mam....... no, ako tehulka asi v pohode, ale inac, stonam, fucim.... ochkam... 🙂
tuto noc som 1x vobec nespala... akoze niezeby ma prcek kopal, ale nejak som si nevedela najst polohu, stale som sa otacala, kazde 2hodiny som isla na wc ( ale zase som sa napila, takze za 2 hodiny zase vstavanie )
obed som jedla len tak zlahka, ryzu a salat... pricom ostatni mali kacicu a rezne a salat a lokse...

teraz mam pocit, ze brusko mi praskne..... nemozem si dat hned nagnezko, lebo som mala zelezo a musim cakat aspon 2 hodiny

🙂
takze tak... som frfloska tehoska.... ale tak, pohoda 🙂

a teraz sa postazuj ty, nech mi je lahsie 🙂

nathali
5. apr 2010

ahoj baby ako sa mate???
co dnesny den prezili ste v zdravi??

bublinka11
5. apr 2010

Ahojte, tak u nas som bola nastastie obliata len manzelom a vysibana otcom. Nasi nie su doma a k nam domov kupaci nechodia...skor teda k nasim. Takze ja som s velkonocnym pondelkom spokojna 🙂

vavenka
5. apr 2010

Jaaaj Pipu ja som na tom este horsie, kazdym tyzdnom sa to graduje - okrem toho ze uz nejakych mozno aj 20 kil budem mat na sebe - teda ma bolia nohy, puchnu chodidla, ruky, tvar, tak ma pali zaha a pohyb je teda uz pre mna obtiazna vec, mam totiz uz obrovske brucho a najradsej by som ho na noc odlozila 🙂 ale neda sa. A uz ma dost casto bolieva brucho, tak menzesovo, krize a tak.... No nic, este stale je to vsetko v ramci normy vzhladom na nase tyzdne, takze tak 🙂

Ahoj nath, secko ok, ja som len bola ofrkana drahym a ovonavkovana kamaratom jedny, to bolo vsetko 🙂 Bubli 😀

flyangel
6. apr 2010

ahojky...takze sme babenky uz po sviatkoch...dnes som si kupila ovu testik takze sa pripravujem na snazilkovanie...dnes som 10dc...aj ked viem ze tehu nebudem hned..to by muselo byt stastíčko...ale verim ze sa nam to skor ci neskor podariiii 😀 😀

madeline
6. apr 2010

ahoj fly 😎 tak tfuj tfuj tfuj, aby sa to podarilo co najskor 😎

dzou
6. apr 2010

Ahojte zienky... dlho som vas zanedbavala ale tak tu mate vysvetlenie.... bolo to tajomstvo ale uz nie je 😀
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/dzou/clanok/...

dzou
6. apr 2010

Aco to citam bubli je tehuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 gratulujem strasne moc 😉

pipussa
6. apr 2010

cozeeeeeeeeeeeeeeee ????
a to tu nikto nic neriesi ?
bubli..... 🙂

bublinka11
6. apr 2010

Uz som tu... 🙂 Dzou, Pipiss ano ano, vyzera to tak, ze som tehu, uz to viem tyzden a stale sa z tej spravy spamatavam, nakolko som to vobec, ale vobec necakala, hlavne pri mojich PMS priznakoch, ktore vyprchali len tento vikend 🙂 Teraz som preventivne ochorela... 😒

katunka82
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavenka
8. apr 2010

No kde ste kto?

No kokso su mi tu novinky, Dzou gratulujjem k sobasu, nech ste spolu len a len stastni, Bubli krasa, opatruj sa, drzim velmi velmi palce, a sup sup dalsie, nech mame komu predat stafetu 😀

pipussa
8. apr 2010

ahoj vavenka,
ja som tu, chcela som ist aj do vasej sukromnej temy, ale nakolko o tom rozhoduje anax, 🙂
tak ona ma aj na zaklade ziadosti odmieta vpustit 🙂
takze budem rada, ak obcas popisete aj na tejto starej shaarkinej teme....

vavenka
8. apr 2010

Pipiussa ahoj, akosa mas? Ako sa citis? Uz si na materskej?

pipussa
8. apr 2010

ahoj
ja si cerpam dovolenku a od buduceho tyzdna idem na matersku...
momentalne mam taky divny zaludok, mam zabu na jazyku, take divne flaky, vcera som myslela,ze budem aj vracat...proste divny zaludok....
no a dalsia vec, vyhodili sa mi flaky na licach a na nose 🙂
moj synovec to nazval pehy... tak len dufam, ze to zmizne po tehotenstve
Prave sa chystam do obchodu, do KIK-u, chcem tam nieco kupit kamoske...
a nedavno som tam kupila taky vak, do autosedacky, za 5,5 eur, takze super...
ako sa citis ty ???

vavenka
8. apr 2010

Pipuss mne sa tiez vyhodili take pigmentove skvrny, no neviem neviem, ci to zide, asi bude treba zakrok kozmeticky a bieliacich masticiek 😖

No takze uz nepracujes, to je fajn, ja som si nevedela predstavit, po 30tt, ze by som mala chodit do roboty, uz som mala riadny bachor a dost tazko sa mi uz nejaky ten piatok hybe, takze som bola vdacna za PN 🙂

A zaludok ti nezavidim, mozno trochu stravu upravit? Ze menej, castejsie, a nie drazdive veci? Ja mam dost problem so zahou, ale aj tak neviem odolat castokrat nejakej fajnotke, aj ked viem ze mi z toho nebude najlepsie, no co uz 🙂

Inak ok, pravdepodobne mi vcera odisla hlienova zatka, a teda ak to bolo ono, tak do konca mesiaca by som isto mala mat Vandusku uz z bruska von 🙂

pipussa
8. apr 2010

idem do toho kiku, ozvem sa poobede, zatial pekny den...
a musim sa ta popytat na tu zatku....
takze sa ozvem,
pa , drz sa

flyangel
8. apr 2010

cawko baby...made dakujem...dufam ze sa coskoro zadariii 😀 ako sa inac mate? ja ok.cakam na ovulku tesim sa vikendovy marton sexiku 😀 😀 😀

madeline
8. apr 2010

fly - aj tvoja polovicka je pripravena?

flyangel
8. apr 2010

hehe..tak to neviem ale ja pripravena som... 😉 asi zajtra alebo v sobotu mam mat ovulku...dnes si este idem spravit ovu testik

vavenka
8. apr 2010

Fly drzim palce.... Aj merias, hej? Hod graf 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre