Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
6. jan 2010

džou 😀 my na stopovačke chodievame v podstate doteraz 😉 a to má trdlo 6 (mentálne 1,5 😀) trochu sme to obmedzili, keď chodíme v horde, lebo to sa všetci o to zabíjajú a jednu sme nedávno aj zlikvidovali, tak už máme doma matroš na ďalšiu 🙂 . Teraz ju používam najmä na ozajstný les, mimo BA, kvôli zvery. Tej je síce aj tu dosť, ale predsa len menej.
Russlíkov poznám 😉 😉 Ale máš môj obdiv, málokoho takého uvedomelého s malým plemenom poznám. Aj tak väčšina ľudí venčí iba v meste na flexine 😒 .

No a Sherwood! 😨 😲 😀 Máte aj šerifa z Nottinghamu? 😀

siouxie
6. jan 2010

kvôli zveri 😀

vavenka
6. jan 2010

Aj ja by som kcela jacka ked uz budeme v domceku 🙂

dzou
6. jan 2010

jack je super pes 😀 tiez bol moj vysneny 😵
jaj no a ja som si myslela ze som divna 😀 totiz tu vsetci kukaju ze co to mam za voditko ze co si nekupim flexinu 🙄 ja ich nemam rada... a takto o mozem v podstate pustit na volno ale mam ho pod kontrolou 😉
a serifa z notttinghamu nemame 😀

nellie_
7. jan 2010

dobre ranko 😎 😎

tak ja znova v kancli.... 😖 ale normalne som sa divila ako som v pohode rano vstala.. 😀 😀
vcera sme ale sli uz konecne spat skorej a nie az o polnoci ako sme si zvykli pocas sviatkov 😀

prave sa pcham ranajkami - vanilkove acido so zapekanymi musli 😀

vavenka
7. jan 2010

Ranko 🙂

Nellie fajne ranajocky, ale ja som vstala s takym prazdnym zaludkom ze mam chut na nieco hrozne syte a nezdrave 😅 😅 ale smola, o hodinu mam odbery na hematologii, tak nech sa tam chudaci nezlozia 🙂

Idem sa namachlit 😒

anaxamon
7. jan 2010

ahojte🙂 pekny den prajem

vcera sa teda paradne zabelelo,som sa z toho vytesovala, len sme si nejako nenasli cas ist si postavit snehuliaka 😀

dnes som bola na krv, plus buduci tyzden ma cakaja glukozovy zataozvy test bo mam vysoky cukor z poslednej krvi, takze sa uz "strasne tesim"

flamenga
7. jan 2010

anax 😅 ja idem zajtra 😎

anaxamon
7. jan 2010

flam no len ty uz ides v ramci tehu, co predpokladam sa robi z ineho dovodu..

flamenga
7. jan 2010

anax jasné, ale je to stále to isté vyšetrenie 🙂 rovnaký grc

anaxamon
7. jan 2010

veru rovnaky grc to mas pravdu, naposledy som to absolvovala ako jedenastrocna...

bibi24
7. jan 2010

Ahojte baby,

nemohla by som sa k vam pridat a pisat si s vami aj ja? Ako som precitala par prispevkov, tak sa mi zda, ze ste tu zabehnuta partia, ale mna uputal 🙂 ten uplne prvy prispevok od shaarky. A hoci som parkrat prispievala do inych tem, nejak ma uz nebavi rozoberat kazducku chvilu kto ma aku teplotu, aky test kto kedy robil a hlavne hladat duchov na testoch, na ktorych ja nic nevidim 😀 A vidim, ze vy tu rozoberate celkom ine problemy...resp. len tak kecate, co je super 🙂
Tak mozem sa pridat?

anaxamon
7. jan 2010

bibi kazda co sa nechce z toho zblaznit sa k nam moze pridat 😀 😀 takze ja ta vitam a kym sa dovalia ostatne aspon sa predstav, nejaku tu tvoju historiu nam napis 😀 😉

nellie_
7. jan 2010

vitaj bibi 😉 🙂 🙂

shaarka bude rada ze pribudla dalsia nova tvar 😉 🙂

anax jeeeeej ty mas novu foto 😉 😎 😎

flam, takze zajtra bude den D - sladkarnica 😅

bublinka11
7. jan 2010

Ahojte ahojte, dlhsie som tu opat nebola, ale boli sme Silvestrovat na dlhsie a chytila som po navrate nejaku chorobu, tak s drahym potime doma spolu...krasne to predlzenie sviatkov, normalne sa mi to paci...len zacinam mat divny pocit, ked si predstavim realitu, ktora ma ocakava ☹

anaxamon
7. jan 2010

nell mam uz od utorka🙂) uz ju mam totalne v sulade s parvidlami🙂)))) akurat ze je cca pat rokov stara, ale dajako som sa nezmenila, akurat co uz nenosim skulky🙂)

bublinka11
7. jan 2010

Jej Anax, ty si uz snazilka...to je pieknunke...tak drzime palce, nech darcek vyjde!

anaxamon
7. jan 2010

bubli vitaj po dlhsom case medzi nami🙂))

no snz. mam zapisane v pase uz cca nejaky mesiac ale teda januaru velmo verim 😀

bibi24
7. jan 2010

Dakujem 🙂
Co ja? No tak v skratke, mam 28, snazime sa o babo 10 mesiacov, v 6 cykle sme sa dozvedeli, ze drahy ma otrasny spermio a ze prirodzenou cestou bude otehotnenie problem. Zatial berie profertil, ale ja tomu nejaku velku sancu nedavam a snazime sa prirodzene...no a nic samozrejme 😝
Inak Anax, teba si troska pamatam z temy 20. 9. 2008 na strane mojasvadba, ty si mala rovnaky datum svadby ako ja 🙂
A neviem co este napisat, vsak keby niekoho nieco zaujimalo, nech sa kludne pyta 😉

A co ma este tesi, vidim, ze nepisete stale o 100, 200, lebo mne sa tiez vzdy neda pravidelne prispievat, tak aspon budem v obraze 😉
Idem na obed a vsetkym tiez prajem dobru chut 🙂

shaarka
autor
7. jan 2010

cau bib, ze sa pytas! 😀

dnes mam spaci den, tak sa nebudem premahat a len tak budem polihovat pred monitorom, pred tv, v posteli a tak... rozhodla som sa urobit velke upratovanie - teda povyhadzovat veci, ktorych som sa napr. rok nedotkla (ja som taky kolektor roznych velmi potrebnych veciciek) a dusevne sa pripravit na to, ze sice raz ich budem potrebovat, ale budem veeeelmi zurit, ze som ich vyhodila. zatial pri vylihovani si premyslim, ze co a ako. 😀

a este mam jednu ulohu (sama sebe som si dala): od dnes zacnem maleho nejak volat a do vecera musim vymysliet, ze ako. uz som mu minule chudakovi nezne povedala, ze dilino (ked kopal), a az som sa zhacila, aka som krava. takze mam roboty nad hlavu 😀 😀

bubli, vitaj a nic nepytaj a prajem skore uzdravenie! 😵

bublinka11
7. jan 2010

Dakujem Shaari 😉 a s tym vyhadzovanim veci sme na tom podobne...ja tiez rada vyhadzujem a zbavujem sa a potom si trieskam hlavu o stenu. Hlavne co sa tyka mojho oblecenia, kedze vaha mi vie skakat 10 kg hore dole...tak vzdy, ked schudnem, vsetky velke veci vyhodim a ked priberiem, tak musim kupovat nove. Mensie, samozrejme odkladam, ale ked sa mi opat podari schudnut, uz nie su az take moderne... 😒
Anax malo som tu chodila, tak som nevidela to snz v pase, ale drzim palce, nech tam nie je dlho!

lenuska85
7. jan 2010

Ahojte ahojte 🙂 Vitaj Bibi.

Som sa prave vratila z obedu a idem Vas trocha kuk, ze ako sa mate 🙂
Vcera som vyupratovala cely byt ako diva, som normalne na seba pysna, lebo obvykle sa musim do upratovania dokopat. A robila som svoje prve muffiny. Museli byt dobre, lebo jeden ukradla aj macka z linky. A macky sladke nejedia, takze usudzujem, ze jej chutili 😀

Shaarka v tomto to mame podobne. Aj ja zbieram veci, lebo sa mi raz zidu a potom sa v byte neviem pohnut 🙂 Drahy je z toho na nervy, ale raz za cas ma chyti strasna siboza a vyhadzujem vsetko co mi pride pod ruky. A co potom??? No casom mi chybaju veci, ktore som vyhodila 😠

flamenga
7. jan 2010

neviete ako sa rieši takáto situácia:

boli sme v podnájme. K 15-tému januáru odovzdávame byt, vyúčtovanie za vodu a kúrenie však príde prenajímateľovi až v júni.... Chceli sme sa dohodnúť na zaplatení polky nájomného za január, keďže už 11.1. mu odovzdáme kľúče. Do telefónu nám však povedal, aby sme mu zaplatili aspoň 6000 Sk (nájom za mesiac bol 6500), aby mal zálohu na prípadné nedoplatky v júni.... ako by ste to riešili? Nejakým papierom, že napr. 3200 Sk bol nájom a zvyšok záloha... alebo mu napísať papier, že sa zaväzujeme v júni uhradiť prípadné nedoplatky alebo ako? V nájomnej zmluve máme iba uvedené, že sa zaväzujeme tieto nedoplatky uhradiť... len neviem, ako sa to rieši v takom prípade, ak nájomná zmluva skončí skôr, ako nastane vyúčtovanie....

pipimiska
7. jan 2010

dobre ranko,tak ja som mala naranajky chlieb s maslom a cibulou 😀 no co tehotenske chute a je to zdravee 😝
nellie,mi prislo smiesno s tvojich ranajok oproti mojim 😀

bibi vitaj u nas a ja ti na zaciatok musim povedat,ze seckemu davaj velku sancu a zo spermiogramu si nerob tazku hlavu,sme tu take viacej co sa im to podarilo aj s hororovym spermio..moj mm berie profertil uz v dva roky,ale co pomohlo neviem 😅

tej sladkej vody sa ja nejak nebojim,to sa mam akoze zacat ??? 😅 idem 13teho a beriem si citron..

anaxamon
7. jan 2010

bibi ja som nemala svadbu 20. septembra...ale tyzden predtym... 😅 takze nemam ta zafixovanu, prepac, ale to nevadi... 😉

shaar kolko vela roboty🙂) prines si este k posteli pohar ladovej vody aby si mala potom cim hasit mozgove zavity ked sa zacnu prehrievat 😀 😀

anaxamon
7. jan 2010

pipi no neviem ci ti dovolia ti dat si citron, mne povedala ze nic ine okrem cistej vody nebudem moct cele dve hodiny jest teda konzumovat

nellie_
7. jan 2010

bubli no ahoj.. som si ta telepaticky privolala??? 😉 😀 😀 😀
lebo som aj minule na teba myslela ze co je s tebou a dnes rano mi tak preblesklo ze mozno uz robis a dojdes.. 😎 😎 a ty sa takto liecis.. tak si aspon poriadne oddychnete aj s drahym.. 😉

shaar fíha ty mas teda toho na robote.. 😀 😀 a veru meno by ste mali vymysliet uz... 😎
svagrina (co tiez rodi v maji) oslovovala do pondelka brucho Vikinka ale od pondelka co videli na sone gulky je to uz Alex 😀 😀 😀

pipi ahoj 😀 😀
to ja bezne take rano nejedavam to len teraz po sviatkoch mam akoze zdravu stravu 😀 😀

nellie_
7. jan 2010

a ahoj lenuska... 😉
mnam muffiny mam aj ja strasne rada.. 😵 😵 😵 ja si kupujem u nas v jednej pekarni take s kuskami cokolady.. mnaaam 😎 a take domace musia byt super... 🙂

lenuska85
7. jan 2010

Nellie ahoj 🙂
Ja som robila tiez s kuskami cokolady. Strasne dobre to vonalo. Este aj sused na chodbe nam vravel, ze od nas isla taka krasna vona 😀

bublinka11
7. jan 2010

Nellie ahoj, dakujem za krasne privitanie 😉 aj ja na teba myslim, a ani nemam ziadne info o tom, ci pokracujete a ako pokracujete...
Uz nas tu je snz menej ako tehuliek, ale to je to pekne 😉
Flam no neviem, ako by som tvoju situaciu riesila ja. My sme prenajimali byt, ale v zmluve sme mali, ze preplatky pripadne nedoplatky znasa prenajimatel, nie najomnik.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre