Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
10. jan 2010

ahojte..... 🙂

my dnes mame dusene bravcove rezne s hribikami a ryzu a klasika kuraci vyvar.. a este vyprazam aj rezne, lebo MM ide dnes na jazdu do Nemecka tak nech ma svacinu 😀

no to som aj ja zavedava na dojmy mladej pani Lenocky... 🙂 🙂

ja zosaliem z toho ramusu od susedov... ☹ ☹ aspon cez vikend si mohli dat pauzu.. dnes zacali uz od 9 rano chnapat... 🙄

chrobulka
10. jan 2010

nellie, co sa deje u vasich susedov?
nemam prehlad...

tu to vyzera tak (nechcem to zakriknut) ze sa mozno aj vyjasniii...
ale blata mame po kolena.

my mame dnes pecene kura s ryzou a uhorkovym salatom.
a polievku zeleninovu zo vcera.

nellie_
10. jan 2010

chrobul prerabaju kupelku 🙄 🙄
uz 4 dni v kuse je tu neutichajuci buchot... 🙄

aj my mame blata riadne...fuj 🙄 🙄 a MM odisli zimne boty, tecie mu do nich nenormalne, dobre ze sme ich kupili len minuly rok na jar, tak vytiahol tenisky som myslela ze ho zabijem 😠 ked som to zbadala, lebo bol v obchode - dosiel nam olej..

chrobulka
10. jan 2010

ja nemam jedny nepremokave topanky doma, okrem traktoriek do mega snehu... to som zisitila v piatok, ked som v kozenych cizmach cupitala z prace. ale akoze, bolo tu vsade okolo 10 cm vody, tak to je logicke, ze som nemohla prist domov so suchymi nohami.
ja uz chcem jar, sneh nech zmizne, v mestach by nemal byt vobec. len na horach...

nemam rada taketo pocasie ☹

shaarka
autor
10. jan 2010

caute 🙂
bundaš keňyr v brusku, mnaaaaam 😀 aj teovi chutilo 😉

lenocke jedno hlasne živijooo 😎 😀

kosice hlasia sychravo, tmu, dazd ☹

chrobulka
10. jan 2010

shaar, takze nakoniec mas v bruchu Tea???

a ja som chcela dat "polievka je malo slana, nevesta je nebozkana! po-bo-zkat! 😀 "
len som nechcela byt za sibnutu, ale teraz myslim, ze popri tom zivijoooo sa stratim 😅

slniecko77
10. jan 2010

..bre ranko 🙂
..bundas kenyr by som si dala, uz som ho dlho nejedla
..veru ja ja som na Lenocku vcera myslela, ale urcite si to uzila aj s prckom v bruchu
..ja som premyslala nad rizotom..tak mozno padne volba nan

shaarka
autor
10. jan 2010

no. prave ma vynervacil MM, tak mam po peknej nedeli.

teo je od vcera, ale netvrdim, ze bude aj zajtra 😀

u nas sa bude podavat este stale spenat 😠
a ja sa idem hodit do vane a zrelaxovat, lebo MM na mna zvysil hlas a pouzil par tvrdsich slov, takze s nim nemienim dnes viac prehovorit 😔 a to vsetko preto, lebo on si svoju zivnost anymedia privlastnil a vobec mu nedoslo, ze to, co predava nase fotky, su vlastne moje predsvadobne fotky ☹ ja som len taky tichy spolocnik bez ocenenia... no som zvedava, ako mu to pojde, ked bude s ludmi komunikovat sam a aj fotit sam. nehovoriac o tom, ze webku som mu prinavratila ja a presadila par dobrych veci. to on nevie, zabudol, neocenil.
tak nech si to zozere, debil.
a serem na vypredaj v kike

slniecko77
10. jan 2010

..joj Shaari, tak si to tak neber 😒 viem, ze ta to mrzi,, mozno si to len neuvedomil
..skuste sa konstruktivne a bez emocii o tom porozpravat ked obaja vychladnete
..a ako sa ma Teo, kopka a poslucha maminku?
..nam dnes zacalo prsat, tak cela stavba sa zrutila 😖 som zvedava ake pocasie bude nalsedovat, snad to nezamrzne, lebo tu bude kontinualne klzisko az do Londyna 😀
..co mate dnes v plane? teda chrobulka ide prat 😉 ja este neviem, ale nic extra sa mi nechce, asi sa ponorim do nejakej knihy

shaarka
autor
10. jan 2010

uz sa prisiel ospravedlnit, to ale nemeni na veci nic... proste budem len ako prva dama 😀

slniecko77
10. jan 2010

..no vidis, samemu mu to doslo..no len, aby si tu prvu damu neprehnala a neprestalo ho to bavit 😀

chrobulka
10. jan 2010

shaarka, pekne mu to daj pocitit 😉
ako pises, nemal by sa tak k tebe spravat ☹
nech si teraz vyzerie, co napachal, aj ked sa ti prisiel ospravedlnit.

ja som uz nalozila pracku a konecne som sa prezliekla z pyzama, strasne som sikovna 😀
aj kura sa uz pecie... este ryzu a salat a bude hotovo...

bublinka11
10. jan 2010

No chrobulka, ty si skoro cela ja 🙂 tiez som sa pred chvilou prezliekla z pyzama...pracka dopiera a ja robim francuzske zemiaky....na prianie manzela... Povodne si vymyslel pecene zemiaky s kyslou kapustou, ale to som razne odmietla, to ja nemusim a on moze stale 😉
A inak aaaaaahojte...som zabudla pozdravit 😀

chrobulka
10. jan 2010

ahoj bubli, francuzske su fajn, ale u nas je to skor take sobotne alebo tyzdnove jedlo... v nedelu musi byt masko 😉
to pocasie, co je vonku, sa tak pyzamovo tvari, ze by som bola schopna prelezat v nom aj cely den.
ale uz bolo treba ho aj oprat a skonsolidovat sa...
dufam, ze sa mi podari spachat dnesnu hodinku len pre seba... vana, pena, knizka, maska na ksichte, manikura a pod...

bibi24
10. jan 2010

Ahojte 🙂 prave som napisala cely prispevok a nasledne som si ho vymazala, ja tapa 😀

Takze opat v skratke, tiez som sa len pred hodinou prezliekla z pyzamka, dala som prat a teraz oddychujem pri nete 😀 (po narocnej dobre vykonanej praci 😀)

My budeme mat dnes lahsi obed, lebo vcera vecer som do seba natlacila steak, takze dnes budu palacinky. Okrem toho, chcem vyskusat novy palacinkovac - taky pristroj do elektriny, mas ho na stole a priamo tam pripravujes palacinky. 🙂

bibi24
10. jan 2010

A vcera som bola v pyzame do pol stvrtej 😀 No co, po dlhej dobe sme doma a iba lenosime...

shaarka
autor
10. jan 2010

😀 no prisiel, lebo predpokladam, ze mu doslo, ze ked sa zatnem a necham ho v tom sameho, tak to bude pre neho tazsie ako jedno ospravedlnenie 😀 😀

a inak uz mozte pisat na anymedia@anymedia.sk 😀 kto ma zaujem o fotenie 😀 😀 😀

tento tyzden sa budem venovat vyberu fotiek, ktore budeme mat v portfoliu a preto sa na vas obraciam s prosbou o priatelsku vypomoc:
predstav si, ze si buduca nevesta a zhanas fotografa.
prides na jeho webstranku a nieco ta zaujme, nieco ta odradi.
skuste mi uprimne odpovedat, pripadne napisat vase postrehy, alebo na prikladoch inych fotografov okomentovat, co ano a co nie. DAKUJEM!!!

1. webstranka by mala byt jednoducha (napr. len galeria) alebo umelecka, s ornamentami a textom?
2. zalezi vam na pisanom slove - co fotograf o sebe napise, pripadne ako vyzera, kolko ma rokov? pripadne kecy okolo toho (vitam vas na mojej stranke, bla, svadba je dolezitym krokom v zivote cloveka, na ktory ostanu spomienky... bla bla, fotografia zachytava emocie, atmosferu, bla bla...)?
3. na kolko zakladnych galerii by ste mali nervy? preklikali by ste vsetky, alebo len zopar? zaujima ma primerny pocet fotografii, ktore je clovek ochotny prezriet, aby si bol isty obrazom o fotografovej praci.
4. ocenili by ste mix fotografii (z kazdej svadby zopar, pomiesane), alebo by ste chceli vidiet osobitne galeriu jednotlivych parov? (pripominam len, ze mladomanzelia budu mat hadam fotky zverejnene na picassa, alebo tak, a nasa stranka nebude sluzit ako link pre ich rodiny)
5. do akej miery by ste kladli doraz na klasicku fotografiu? ide o to, ze pocas svadby sa samozrejme pofoti vyse 1000 zaberov a odovzdava sa cac 800 dobrych. z tych dobrych fotografii je urcite vacsina "obycajnych", teda reportaznych (z kostola, z hostiny). mali by ste zaujem vidiet aj take? alebo by ste chceli vidiet iba to fotenie pred obradom? (kolorovane, CB, stylizovane a pod.)
6. co sa tyka fotenia pred obradom - zaujimali by vas klasicke fotky? napriklad ako je odfotena kytica, sperky alebo nevesta v popredi a zenich rozmazany vzadu a naopak. proste tie veci, co ma dnes hadam kazda nevesta v albume.
alebo by ste ne webke ocenili netradicne fotky (ako rukopis fotografa), a o tuctovu klasiku by ste zaujem nemali? alebo by ste chceli vidiet jeden adresar s netradicnymi fotkami (ako sa snazime my s MM) a druhy adresar s klasikou? alebo by mohli byt pomiesane? na co kladiete doraz?
(ide o to, ze z predsvadobneho fotenia sa snazime s MM vyzmykat, co sa da, ale tak, aby to klasika nebola v ziadnom pripade. z obradu a hostiny je to vacsinou len klasika, bez viditelnych post uprav.)
7. chceli by ste, aby bol na webke zverejneny cennik? je to pre vas velke odradenie, ak kvoli cene musite kontaktovat fotografa mailom?
8. mali by ste zaujem o doplnkove sluzby? (grafika - oznamenia, etikety, spomienkove darceky, tricka...)
9. s MM vyberame zalohu 50€, je to podla vas akceptovatelne?
10. miesto pre vlastne poznamky 😀

este raz dakujeeeeeeeem!!!
***********************

bublinka11
10. jan 2010

Jeeej palacinky, Bibi dala by som si...
No my nerozoznavame sobotne a tyzdnove jedlo...my mavame vikendove menu vacsinou bazmasite, lebo mm ma maso non stop v praci, tak vikend odlahcujeme...ja sa viem prejest aj tohoto, takze neviem, ci je to zrovna odlahcene pre moj zaludok 😀 😀 😀
A francuzaky idem tiez robit bez masa...moja mama si ich sice nevie predstavit, ale tak bude musiet, ak chce ochutnat 😉

shaarka
autor
10. jan 2010

neprovokujte s kapustou 😀
a zdravim vsetky! mi dlhsie trvalo, kym som napisala prispevok vyssie 😀 😎

bibi24
10. jan 2010

Bubli, tak prid 😉 My to tiez nejak nerozlisujeme, len sa to snazime prestriedat...no a samozrejme, podla toho co nam ide na chut 🙂

Shaari, akoze, spravne som pochopila, ze to chces od nas tie pripomienky? 😎

shaarka
autor
10. jan 2010

bibi, som sa nejak divne vyjadrila? 😅
hej hej, od vaaas! 😵

shaarka
autor
10. jan 2010

teda kludne nie hned, aj potom, aj do IP a tak. 🙂

shaarka
autor
10. jan 2010

som vas uplne odplasila? ☹

chrobulka
10. jan 2010

tie palacinky vobec nie su zly napad 😉
asi ich spravim podvecer aj ja... akoze "olovrant" ku kave... u nas by to ako hlavne jedlo neuspelo...

shaar, idem sa pokusit odpovedat za seba (robila som par rokov marketing pre jednu firmu a viem ake dolezite je spravit si pred "finale" resers - co sa webky tyka... si rada, ze nas mas? 😀 )
1. jednoducha, s "primitivnym" menu... max 6 zaloziek
2. jednou zo zaloziek by mal byt aj profil fotografa, ocenujem aj foto a kratky popis, kde predstavi seba aj svoju pracu, ako sa k tomu dostal, ako dlho sa jej venuje a pod.
3. mne by sa to pacilo rozdelene na "fotografie pred obradom" "obrad" "gratulacie" "hostina" ....
do 20 zaberov v kazdej kategorii
4. asi som odpovedala v bode cislo 3
5. z kazdeho rozka troska... vidiet vsetko, ako fotograf vnima tu ktoru cast svadby
6. originalita nado vsetko... chcela by som si spravit obraz o rukopise toho ktoreho fotografa... klasiky ako parik objima strom a pod. su tuctove a okukane... (moj subjektivny nazor samozrejme)
7. cennik je dolezity, mnohokrat siaham po inych dodavateloch (nebavime sa len o fotografoch) pokial na webe nie su aspon orientacne ceny, nebudem volat ani pisat kvoli tomu nikam, nemam na to cas. chcem info hned
8. doplnkove sluzby nie su na zahodenie... ak by boli napr. sucastou balika aj s fotenim s vyhodnou cenou, preco nie?
9. ano, akceptovatelne
10. preco riesis len svadby? ci len tam sa ziada praca fotografa???

snad staci, vyssie uvadzam cisto len moj subjektivny nazor, nechcem nikoho urazit ani nic podobne 😀

bublinka11
10. jan 2010

Shaari ja sa ti rada vyjadrim, i ked asi nie ku vsetkym bodom...my sme totiz svadobneho fotografa hladali dost precizne a teda do uzkeho vyberu presli asi traja. V konecnom dosledku mal posledne slovo moj mm, lebo on sa fotografii amatersky venuje a videl, ktore fotky su ake. Mna zaujimalo iba to, aka je na nich nevesta pekna a ci su fotky zaujimave...islo mi aj o prostredie, kde sa fotili, ci nahodou nefoti fotograf len na 1 mieste, ci ma fotky z roznych prostredi a podobne.
Webstranka podla mna staci uplne jednoducha...
Co sa tyka pisaneho slova, tak len strucne predstavenie fotografa, tie pokecy okolo som nikdy necitala. A fotka fotografa moze podla mna byt, ja som vzdy bola zvedava na to, ako vyzera a napriklad kameraman ma vyzorom totalne odradil 😀 ale bol dobry, tak sme ho brali 😀
Ja som si pozrela vzdy tak 5 albumov, islo mi prave o prostredie a napady, kde sa fotili. Pre mna boli dolezite portretove fotky...zo zabavy som klikla mozno na 2, to ma az tak nezaujimalo...par z obradu...hlavne boli pre mna portretovky. Tie ostatne su na 1 kopyto podla mna.
Netradicne fotky su uplne super, to sa mi vzdy pacilo, ale mozu byt pomiesane s klasikou.
A cennik...ja som to vzdy ocenila, ked bol na stranke, ale zaroven mi nerobilo problem pockat na mail. Mala som istu predstavu, kolko chcem za fotky dat a akonahle ma fotograf "prekvapil", tak mohol mat najkrajsie fotky na svete, nechcela som ho...mali sme totiz zajednaneho jedneho, co len za to, ze pride, chcel 10 tis...bez ohladu na dlzku fotenia...nehovoriac o cenach za albumy, nakladov na dopravu a pod...
A 50 Eur je uplne v pohodicke...normalna zaloha.
Staci takto???

shaarka
autor
10. jan 2010

chrobi, dik, velmi pomohlo! 😵
a na 10. odpoved taka kostrbata: modelky a booky ee 😖, atelier nemame, a mamicky s detmi poriesime subezne, pretoze o detickovske fotky nie je az taky zaujem. a konecny vystup detickovych fotiek by mal byt pekny, cisty, realny, pricom svadobna fotografia moze byt stylizovana az silne umelecka. a o mam v krvi.
nemam nic proti detickam, ale radsej robim robotu, ktora ma bavi - a teda svadby - a zatial nemam v plane obliekat deticky do kostymov a robit rozkosne fotky 😉

shaarka
autor
10. jan 2010

dik bubli 😵
tak potom budete este kritizovat hotove dielo 😉

bublinka11
10. jan 2010

Jej Chrobulka, ty si to tak kraaaaasne napisala...ze normalne zdielam vsetky tvoje nazory 😉

chrobulka
10. jan 2010

shaar, skor som myslela firemne akcosky, skor taku dokumetacnu fotku, chapes...
u nas na akciach nesmel fotograf nikdy chybat...
aj tam sa daju rozne srandicky poriesit... ale chapem, totalka 😀

shaarka
autor
10. jan 2010

jaaaaaaaj, no to hej, kludne.
tak moze byt kdesi na www aj poznamka, ze fotime aj akcie. firemne vianocne vecierky a tak. to ano.
len take ze napr. promocie nieeeeeee, pomoc!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre