Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
11. jan 2010

som si pockala kym secky odidete,kcem tu byt sama 😀
..a teraz naozaj,moj drahy mm dnes nevaril,lebo este bolo pecene masko zo zemiakmi,tak to som okolo 21.00 obedovala 😝 aaa potom ma poprosil,aby som mu zapozicala moj notebook,lebo ten svoj dal dnes na stk 😉
tak som mu dala,aa ja som sa prave dokupkala a idem si dat iba pomaranc 😀

pipimiska
11. jan 2010

vavi,chutnee boticky 😵 pri dievcatku sa da s modou vysantit poriadne,juuuj,mne oci beru ruzova a fialova,tak sa pomaly preorientuvavam na modru a podobne...

aaaa idem docitat tie tri strany

pipimiska
11. jan 2010

ja parky teraz nejem 😀

sioux,skvele reporty 😵
dzou,gratulujem ze budete mat viac prachov 🙂
nellie,tak akoze mala som na zaciatku tehu herpes,je pravda ze tehu to oslabenie imunity moze sposobit,no tak snad uz sa podarilo dokelu 😅
bubli,pytaj sa na ten prolaktin,ja som sa uz dva krat liecila,raz parlodelom,z toho mi bolo na zaciatku zle,a potom medicriptinom a pri nom pohodicka a tiez mam nizky tlak 😉
shaarka,krasny pocit,viem 😵 uz si citila aj take ako keby sa cele hybalo,asi otacalo abo co? 😉

nellie_
12. jan 2010

dobre ranko 😉 🙂 🙂

baby, dnes teplota ide dole, takze zazrak sa este stale nekona.. 😉 (teplota uz ide dolu)
a vravim, ja som v to ani nedufala, kedze snazenie bolo fakt skoro ziadne a nam veru taketo statie nehrozi... 😅
herpes je dnes este hnusnejsi ako vcera... 🙄 🙄

a idem sa asi naranajkovat, lebo som sa zobudila nenormalne hlada... 😅
ja neznasam tieto vrcholne body PMS vtedy by som pozrala vsetko co vidim.. 😀 😀

nellie_
12. jan 2010

a behala mi tu za ritou upratovacka, tak som to tam popisala ako hotentot... 😀
sorry za preklepy.. 😅

nervy moje mame nejaku upratovacku-zastupicku (nejaku dôchodkynu, nasa je PN) a to je aky des... to co ma za handry fuuuuuj iny smrad mi tu narobila 🙄
idem to tu vyvetrat a obetujem svoju vonavku a urobim z nej osviezovac, lebo fuuuj... 😠 😠
ale cakam kym sa vykeca - je opreta o dvere a rozprava mi ako jej rano usli sliepky na ulicu a nevedeli chodit po lade... 😀 😀 😀 jej sa snaaaad usta nezavru...
robim sa akoze velmi vytazena tak len sa zdvorilo na nu usmievam a medzi tym vam toto pisem ako besna nech ide rychlo prec, lebo potrebujem tu vyvetraaaaaaat.... 😅 no uz odisla...

chrobulka
12. jan 2010

bre ranecko,
nellie, pobavila si ma prihodou o sliepkach... nemam cas si vas docitat. vcera sme mali neplanovanu navstevu a viete ako to koncieva... ze byva uplne najlepsie... len to vstavanie dnes, hroza ☹

idem makat, nech sa na vas mozem napojit...

bibi24
12. jan 2010

Dobre ranko 🙂 Idem precitat, co ste popisali 😉

lenuska85
12. jan 2010

Dobre ranko krasavice 🙂
Som vas docitala zo vcera, ste mali celkom veselo. Siou ma zachranila uzasnym reportom. Vdaka 😀
My sme mali vcera s drahym uzasny vecer. Robili sme domacu pizzu a otvorili sme si super dobre vinko. Jaaj raz za cas zboznujem taketo veceri.
Nellie a kupila si si nieco v lekarni na ten herpes?

nellie_
12. jan 2010

no caute 😎

lenuska nakoniec som si nic nekupila-nestihala som lekaren ale mama ma zachranila este mala zasobu - hojiveho teglika z oriflamu - rano ked ma zbadala mi ho doniesla a tusim je to uz lepsie jak som to natrela - vizualne teda nie ale uz to neregistrujem a necitim v tom take to napnutie.. uvidim ako to zaberie,toto "vajicko" ma este nikdy nesklamalo, je to dobra vecicka.. 😎

shaarka
autor
12. jan 2010

baby a aky mate nazor na nazor MM?
on ma tiez obcas herpesy (kedysi maval aj kazdy mesiac), ale tvrdi, ze nechce na to nic. ze to skratka musi vyjst von, lebo ked si na to nieco da, tak to sice ryhclo zmizne, ale len zalezie do vnutra a vyjde opat.
???
neviem ho donutit, aby nieco skusil... on si to len rozbabre, nech sa to rychlo vytlaci, osusi vreckovkou a potom chodi s chrastou. je to normalny postup?

a inak dobre ranko 🙂

bibi24
12. jan 2010

Fuuuha, no toho bolo vela 🙂

Ja som uz vcera vecer nemala naladu na pc, predsa len ked clovek do toho cumi cely den v praci...Po il corso italiano sme isli s drahym na takmer "prave" cestovinky do pizza mizza, dali si varene vinko a super pokecali... 😵 aj o tom co nas tento rok caka. Mame vela planov, len tej dovolenky je na to vsetko malo. A aj o ivf a tak, som mu vysvetlovala co to vsetko obnasa, tak lebo chlap..noooo....
A doma som uz len pozerala tv...ten film Hra som sice uz videla, ale tak dalo sa na to kuk este raz....

bibi24
12. jan 2010

A nechce sa mi pracovat, straaasne som leniva po dovolenke....nechce sa mi ani cvicit, ani nic robit...a tiez som stale hladna ako Nellie...len sa musim krotit.... 😅

Shaari, no ja mam taku skusenost, moju vlastnu, ze ked som este len pocitila svrbenie (este nebol pluzgierik) a dala som si tu naplast (asi tak 1, 2 dni som to pouzivala - pre istotu), tak sa mi herpes neurobil. Ani o tyzden, ani o mesiac, nic.
Taka "rozbabrana" chrasta sa podla mna dlhsie hoji...okrem toho, moze si tu infekciu aj rozsirit.

lenuska85
12. jan 2010

Shaarka a mava to tvoj MM na pere alebo pod nosom?

siouxie
12. jan 2010

dobré ránko! 🙂 😀

nel, k tvojmu prvému príspevku - len som ti chcela povedať, že presne viem, ako to myslíš a ako to cítiš. 😉 😵 (samozrejme, želala by som ti opak)

lenuska85
12. jan 2010

Bibi presne. Na tu naplast nedam dopustit. Preto som sa pytala, ze kde sa mu to robi, lebo na herpes pod nosom to asi nie je idealna volba, ale na herpes na pere je to podla mojich dlhorocnych skusenosti je to najlepsie. Mne sa robi herpes na pere dost casto a vyskusala som uz strasne vela masticiek snad vsetkych znaciek a nikdy som nedosiahla to, aby sa herpes neurobil. Dala som si masticku hned ako som pocitila svrbenie a napriek tomu sa urobil svina.
No a naplaste su bombove. Ak sa uz aj urobi herpes, tak po naplasti ma to vobec neboli, nesvrbi a rychlo sa herpes vylieci.

Shaarka je to sice trocha drahe, ale urcite by som ti odporucila donutit MM aby to vyskusal.

bibi24
12. jan 2010

Leni, tak tak 😉

Nellie...ja som dnes 7 dpo, co ti bude hovorit...a za chvilu padnem na hubu, ako vzdy. 😖

Inak, baby s tym tescom ste ma inspirovali, mam to kusok od prace, tak tam poobede vybehnem pominat money 😉

shaarka
autor
12. jan 2010

to nepoznate MM!! 😀 😀 😀 😀 😀
ale cim asi tak bude argumentovat? pokial nevyskusa, tak nech nekvaka! 😀
on odmieta aj oftalmosept. do oka, masticku... a furt tam ma nejaku vyrazku, ma totalne presilene oci, vycerpany je. uz ma to nebavi - robit mu lekarku. takeho neposlusneho pacienta ste nemali! a nehovoriac o tom, ze ani 1 kapslicku probiotika denne si nevie zapamatat 😒

a tie naplaste sa nosia nonstop?
a co ked sa to zaspini pri jedle? (ma to na pere)
a kolko naplasti treba? jednu na den, jednu na vecer? ci na vecer nie?
ci ako? 😅

lenuska85
12. jan 2010

Nellie a to ,,vajicko" je super vec. Som si kupila aj karamelove, ked mali specialnu ediciu, no nie je to ono. Original je predsa len original. 😀

siouxie
12. jan 2010

vajíčko mám v každej kabelke a v každej izbe aspoň jedno 😀 😀 a používam na množstvo vecí, ešte aj na pesove končeky uší 😀 😀 😀

lenuska85
12. jan 2010

Siou fakt? Aj na pesa to pouzivas? Inak ako sa ma peso?

siouxie
12. jan 2010

uhm 😉 . má sa dobre, práve rozmýšľam, kedy s ním vyleziem von 😀 A vaša? všetko ok?

lenuska85
12. jan 2010

Shaarka: http://www.konecoparum.cz/sk/opary.php?akce=coj...

A mas pravdu, takeho neposlusneho pacienta nepoznam a nechcela by som 🙂 Na musis ho nejako donutit, nech to aspon vyskusa. Snad sa ti podari presvedcit ho. Moj drahy nastastie poslusne papa vsetky lieky co mu dam, lebo nie je nic horsie ako chory chlap!!!!

lenuska85
12. jan 2010

Siou tak je dobre ze sa ma fajn 🙂 Nasa v pohode, sice este zima neskoncila ale nemala ziaden problem. Ona je taka citlivka nasa. Dnes mala stretnutie so steniatkom staforda, bolo to take mile 🙂

siouxie
12. jan 2010

leni 🙂 . Musím si ale kúpiť nový retiazkový "obojok", lebo som ten minulý plesla po votrelcovi a zmizol v snehu. Aj som sa tam bola na druhý deň pozrieť, boli tam naše stopy (nikto iný tade nešiel), ale nenašla som, samozrejme 😒 . V tescu v meste nemali a ja som bez toho ako bez ruky, je to taká moja istotka 😀

shaarka
autor
12. jan 2010

hm... no vyzera to dobre, ja by som to 100% vyskusala.
asi tento herpes necham tak, aj tak tam ma uz chrastu a ked sa nabuduce bude stazovat, budem nekompromisna! 😎
a dakujem.

a to zazracne vajicko, to si kde mozem kupit?

siouxie
12. jan 2010

shaari, vajko je taká klasika z oriflame.robia ho už sto rokov, obsahuje propolis, je to dosť vďačná vecička...

siouxie
12. jan 2010

http://www.oriflame-online.sk/Pletova-kozmetika...

len bacha, vôbec sa neoplatí kupovať za bežnú cenu, oni ho zvyknú dať často v akcii (vyšlo to aj na 45 Sk). Mne vtedy kamarátka vezme aj 5-6 😀

lenuska85
12. jan 2010

Siou mas problem ho udrzat ked potrebujes stahovaci obojok?

siouxie
12. jan 2010

eeeééééé 😀 sťahovací obojok som používala iba keď som bola mladá a blbá 😀 😀 , našťastie len chvíľu.

Potrebujem ho mať na seba obraonu, resp. na našu obranu. Písala som to minulý týždeň - prihnal sa k nám psisko, také teľa (veľkosťou asi ako náš, ale hebedo a mentálne asi tiež debo). tak dostal retiazkáčom po ňufáku a zdekoval sa.

Už som ho párkrát použila aj na nášho, ale nie do neho (aby ste am tu nekameňovali! 😀 ) , ale PRED neho, keď som ho potrebovala zastaviť a nereagoval. Funguje to na prerušenie akejkoľvek takejto aktivity, keď ma náhodou prestane vnímať (štart za zverou, keď nemá stopovačku alebo pod.).

shaarka
autor
12. jan 2010

siouxie, aj ja hadzem. doma papucu, topanky (na chalupe) a vonku voditko textilne 😀
teda vonku som hadzaLA na tobiho, ten to potreboval, na jellu nemusim.
i ked minule pri hornade jak stala na krajicku brehu rozvodnenej rieky (dvihnuta hladina bola strasne) a chnapala po konaroch, som si isla hlasivky vyrevat, jak som na nu vrieskala. tam by pomohlo vselico, ale retiazkac asi nie.
a to nosis skrtak vo vrecku? ci?

hej, o oriflame vajci som pocula toho vela, kazdy si ho chvali!
akurat vcera ma zastavila v tescu zenska, ze anketa oriflame, ze zlosovatelny balicek, ale nemala som na nu chut. mam teda oslovit nejaku zastupkynu oriflame?
ktora kosicanka ma pristup k takym info?

(PS: jella v pelechu chrape jak stary chlap 😀 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre